• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Sok növény nem fogja birni ezt a csapvizet. Megidezem Neked Zsoltit @Zsoltiabéka, ő szintén csapvizezett, talán tud többet segíteni!
Jöttem. 🙂
Titkon sejtettem, hogy nem fogok megúszni egy Osmot rövidtávon sem... dehát ilyen hobbi ez! :)
Szia! Szentkirályszabadjai vagyok. Viszonylag közel. Én is Neptun tesztet használok vízkeménységre. A GH-d 26, a másik amit írtál, az a változó keménység, a Kh, ami mérésed szerint 6. Ez egy egész használható arány csapvízre, van értelme a CO2-nek. Nálam a csapvíz gh: 32, kh26 igazi karsztvíz. Valószínűleg a Balatonból nyerik a vizet nálatok, azért alacsony a Kh. (A Balaton leköti a karbonátokat az iszapban, főként a speckó bioszférája miatt.) Azt nem tudom, hogy pontosan milyen összetétel van a vizednek, de alapvetően mikro elemből van benne bőven. Én Green Aqua Micro és macro táppal dolgoztam csapvizes korszakomban. A tapasztalat az, hogy 2makro,1 mikro aránnyal volt legkevesebb algám,illetve a foszfátot pótolnom is kellett, mert a csapvízben eleve volt nitrát. A TF tápokat nem ismerem. 🙂
 
Utoljára módosított:
A GH-d 26, a másik amit írtál, az a változó keménység, a Kh, ami mérésed szerint 6.
Arra tippelek, hogy ebbe az aktív talaj beleszólt.
Balatoni csapvízzel van feltöltve, ha jól mértem 26 összegkeménység és 6 német keménység? (Neptunos teszt :D) De alapvetően felénk betonkemény a víz.
Ezt az akvárium vizét mérted vagy a csapvized? Én arra tippelek, hogy az aktív talajnak köszönhetően ilyen alacsony a KH. nekem a GH-t is levitte eleinte (enyém Tropica talaj, nem Ista, de gondolom funkcióját tekintve ua.)
Megpróbálom a Kalium-Potassiumos tápot akkor.
Ez a táp csak kálium. Foszfátot is adagolj, főleg ha friss aktív talajod van, az nagyon leviszi. attól nő csak igazán az alga :)
Ákos jól mondja, nem biztos, hogy nitrátot kellene most növelni. de ha majd mérsz akkor kiderül pontosan mi kell.

A felsorolt növények nagy része elvan csapvízben is. kérdés miket szeretnél még, milyen szinten szeretnéd tartani :)

Az Eleocharis alatt is van táptalaj? ha csak homok, az nem olyan jó neki.
Lehet hogy nem jó a szemmértékem, de nem látom hol fér el alatta 3 cm táptalaj, ahogy írtad. Az egész nincs 3cm innen nézve.
milyen vastag fedőréteget tettél a táptalaj fölé? elvileg 4cm vagy több javasolt.
 
Köszi a tippeket, sajnos piciny hazám környékén nem nagyon kapni normális tesztet, Budapestig meg csak a héten valamikor jutok fel. @Zsoltiabéka, akkor majdnem telekszomszédok vagyunk :D (Balatonkenese :) )
A TF elméletileg nagyon hasonló, de itt azt írják, hogy a Macrot napi 2ml, Microt(planter) viszont heti 5ml (erre a vízmennyiségre ajánlott adagolni, de akkor annyira nem tökéletes ez.
@Versenycsiga Természetesen az akvárium vizét mértem, de akkor hozok káliumot és foszfátot is.
Világítást közben visszavettem, 12:00-20:00 között megy.
Szeretném kihozni a növényeimből amit lehet, bár egyelőre most tele van a tank:D
Eleocharis alatt is van, de igazad lesz, nem nagyon jön ki a lépés, most nézegettem, hátul kb 2 centi aquabasis, és rajta még 2 centi homok. Lehet hogy vékonyka a fedő réteg, és emiatt "érintkezik a táptalaj az aki vizével?
(Továbbra is rendkívül hálás köszönetem :) )
 
A TF elméletileg nagyon hasonló, de itt azt írják, hogy a Macrot napi 2ml, Microt(planter) viszont heti 5ml (erre a vízmennyiségre ajánlott adagolni, de akkor annyira nem tökéletes ez.
Ne told túl a micro tápot. Csapvíz. Van benne sok minden, amiről lövésed sincs, ha nem nézted meg a vízmű által mért értékeket. Nagyjából a vasból lehet főként hiányod, mert az ivóvizeket vastalanítják. Ezek a tápok RO víz használatával egzaktak, és még akkor sem biztos, hogy jó neked a gyári ajánlás, mert a növénymassza felvevő képessége nemcsak zöldmennyiség, hanem fajtafüggő. Annyira érdemes vékonyítani a tápozást, hogy hiánytüneted ne legyen, meg az alga is minimálisan legyen jelen. 🙂
 
Ne told túl a micro tápot. Csapvíz. Van benne sok minden, amiről lövésed sincs, ha nem nézted meg a vízmű által mért értékeket. Nagyjából a vasból lehet főként hiányod, mert az ivóvizeket vastalanítják. Ezek a tápok RO víz használatával egzaktak, és még akkor sem biztos, hogy jó neked a gyári ajánlás, mert a növénymassza felvevő képessége nemcsak zöldmennyiség, hanem fajtafüggő. Annyira érdemes vékonyítani a tápozást, hogy hiánytüneted ne legyen, meg az alga is minimálisan legyen jelen. 🙂
Jobb ötlet hiányában csináltam egy algapucolást, meg egy 30% vízcserét. Visszaveszem felére a tápokat, világítást már ugye visszavettem, aztán meglátjuk merre indul tovább a történet :)
 
Jobb ötlet hiányában csináltam egy algapucolást, meg egy 30% vízcserét. Visszaveszem felére a tápokat, világítást már ugye visszavettem, aztán meglátjuk merre indul tovább a történet :)
Csak akkor vegyél vissza a tápokból ha tudod mennyi az annyi. Lehet épp tápanyag alacsony szintje miatt van algád, vagy a tápanyag arányok nem jók. Tehát nitrát, foszfát, vas mérés, utána gondol át a tápozásod.
 
Csak akkor vegyél vissza a tápokból ha tudod mennyi az annyi. Lehet épp tápanyag alacsony szintje miatt van algád, vagy a tápanyag arányok nem jók. Tehát nitrát, foszfát, vas mérés, utána gondol át a tápozásod.
Hoppácska! Akkor ezt mondjuk egyáltalán nem gondoltam át. Okés köszönöm, akkor nem babrálom, amíg nincs eredmény!
 
Sziasztok!
Vas teszten kívül mindenféle tesztet sikerült szerezni és elvégezni. (Külön köszönet Tímár Tibinek a segítségért :) )
GH 27-28 nk
Kh 11
Ph: 7.5
PO4: 0.-0.03 környéke valahol, kb nem mérhető, nem mutatott semmit ( 2x is megcsináltam)
No3 : 10 ppm

Annyi baki volt, hogy hajnalban nem került bele Macro és Easycarbo, este amikor meg hazaestem már nem láttam értelmét belerakni, így ezt a vizet mértem.
 
Sziasztok!
Vas teszten kívül mindenféle tesztet sikerült szerezni és elvégezni. (Külön köszönet Tímár Tibinek a segítségért :) )
GH 27-28 nk
Kh 11
Ph: 7.5
PO4: 0.-0.03 környéke valahol, kb nem mérhető, nem mutatott semmit ( 2x is megcsináltam)
No3 : 10 ppm

Annyi baki volt, hogy hajnalban nem került bele Macro és Easycarbo, este amikor meg hazaestem már nem láttam értelmét belerakni, így ezt a vizet mértem.
Ez bizony foszfát hiány, és a vasról még nem tudunk semmit... A vized viszont jó kemény, növény választásnál erre figyelj a jövőben. Egyébként én ajánlom a RO szűrőt.
 
Sziasztok!
Vas teszten kívül mindenféle tesztet sikerült szerezni és elvégezni. (Külön köszönet Tímár Tibinek a segítségért :) )
GH 27-28 nk
Kh 11
Ph: 7.5
PO4: 0.-0.03 környéke valahol, kb nem mérhető, nem mutatott semmit ( 2x is megcsináltam)
No3 : 10 ppm

Annyi baki volt, hogy hajnalban nem került bele Macro és Easycarbo, este amikor meg hazaestem már nem láttam értelmét belerakni, így ezt a vizet mértem.
Szia !
Na ugye nem kell vissza venni a tápokból!
Szóval nitrát :10-30 ppm
Foszfát: 10:1 tehát 1-3 ppm de legalább 1-1,5ppm
Kálium az velejárója a nitrátnak, ha van nitrát akkor a kálium is kb jó.
Vas: ha mérhető már jó de 0.1- 0.5ppm már jó.
Ja és 10-15 Gh bőven elég , csatlakozom az elöttem szólóhoz RO a legjobb megoldás persze GA Gh/KH plusszal visszasózva!
 
Nagyon köszi a gyors reakciókat kedves Uraim!
RO szintén beszerzés alatt! Érdemes szarakodni gyantával, vagy vegyek egy alap mini RO-t, aztán azzal elleszek?
Foszfátot, Vasat (ha kell) Easy Life tápokkal pótolhatom?
 
Nagyon köszi a gyors reakciókat kedves Uraim!
RO szintén beszerzés alatt! Érdemes szarakodni gyantával, vagy vegyek egy alap mini RO-t, aztán azzal elleszek?
Foszfátot, Vasat (ha kell) Easy Life tápokkal pótolhatom?
Én is alap RO szűrőt használok, elvagyok vele. Gyantát sztem engedd el...
Easy Life-ot nem használtam, nem tudok nyilatkozni...
 
Én is alap RO szűrőt használok, elvagyok vele. Gyantát sztem engedd el...
Easy Life-ot nem használtam, nem tudok nyilatkozni...
Szia! Az Easy life ferro csapvízben kb a leggyengébben muzsikál, a többségnek azonnal elbomlik a vízben. Ha beleöntöd és a fekete oldat világos ködöt képez 1-5 másodpercen belül, akkor kb elbomlik az egész, másnapra mérhetetlen koncentrációja lesz. Használd a TF vasat.
 
Rendben! Akkor vasteszt, vas, foszfát, RO beszerzés alatt, aztán remélhetőleg simul az ut :)
Utolsó kérdés, ez a drop checker már felső határt mutat, vagy csak nekem tűnik soknak? :)
 

Attachments

  • CC127879-3CE0-451D-99CD-41322BDD68BA.jpeg
    CC127879-3CE0-451D-99CD-41322BDD68BA.jpeg
    234.3 KB · Megtekintések: 19
Eleocharis alatt is van, de igazad lesz, nem nagyon jön ki a lépés, most nézegettem, hátul kb 2 centi aquabasis, és rajta még 2 centi homok. Lehet hogy vékonyka a fedő réteg, és emiatt "érintkezik a táptalaj az aki vizével?
A méréseid nem árulkodnak arról, hogy bajt okozna. De amint lehetőséged van rá, javaslom vastagítsd meg.
Szerintem az aktív talaj is vékony nálad hátul. Ha ezt is vastagítani kell, jobb minél előbb, hogy ne késleltesse a "beállást".
Én nem kísérleteztem vele mennyi a minimum ami elég, inkább megfogadtam, hogy 4cm kell. kíváncsi lennék, hogy a többiek mit gondolnak erről.
(a tápozásos javaslatokkal meg egyetértek, főleg azzal hogy az easy life ferro nagyon rossz :) nekem a seachem iron jött be. de lehet hogy nem is kell majd neked. főleg ha RO-ra váltasz.)
 
A méréseid nem árulkodnak arról, hogy bajt okozna. De amint lehetőséged van rá, javaslom vastagítsd meg.
Szerintem az aktív talaj is vékony nálad hátul. Ha ezt is vastagítani kell, jobb minél előbb, hogy ne késleltesse a "beállást".
Én nem kísérleteztem vele mennyi a minimum ami elég, inkább megfogadtam, hogy 4cm kell. kíváncsi lennék, hogy a többiek mit gondolnak erről.
(a tápozásos javaslatokkal meg egyetértek, főleg azzal hogy az easy life ferro nagyon rossz :) nekem a seachem iron jött be. de lehet hogy nem is kell majd neked. főleg ha RO-ra váltasz.)
Hogyhogy nem kell majd vas Ro miatt?
Most meg is csinálom a vastagitast!
 
Back
Oldal tetejére