• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EU vásárlások 2021. Július 1-től - Szolgálati közlemény

viktorlantos

Alapító
Admin
Július 1-től megváltoztak az EU-n belüli értékesítési szabályok! Ez alapján ha külföldről rendeltek (a külföldi címetekre), a helyi áfát kell fizetnetek a vásárlás alkalmával.

Eddig ugye 27% volt a legtöbb esetben, mivel elég magas volt az értékesítési plafon országonként, így rátok is a magyar áfa vonatkozott.

De most a szerencsésebb helyen élők pl Ciprus kemény 5% áfával rendelhet a webáruházból! Tehát ugyanazzal az áfával tudtok rendelni, mint a helyi boltokban. (Németország pl 19%)

Tipp: Ha külföldről vásárolsz lépj be az angol oldalon, így a helyi áfás árakat látod a webshopban és nem csak a vásárlás végén láthatod a számokat.

Kérdésedre válaszolva, hogy bírjuk itthon a világbajnok áfafizetést? Köszönjük kérdésed... egy robogó gazdaságban ez smafu :rolleyes:
 
Wow érdekes, számszerűsítve nekem pl (Ausztria) 20e forintonként egy ezres a zsebemben marad. :oops: :love:

Vajon az nem elég ha vásárláskor számlázási címnek megadom a Nicosia, Türkoglu streetet, de szállítási címnek a magyarországit?:cool:
Már az is elég ha megadod a címet, de személyesen veszed át! (neked is, meg a NAV-nak is) 😅
 
Utoljára módosított:
Félreértések (és próbálkozások) elkerülése végett.
Az új áfa-szabályozás kizárólag akkor él, ha a számlázási és szállítási cím azonos országban van. Nekünk igazolni kell a NAV felé, hogy a termék valóban elhagyta Magyarországot és megérkezett a SZÁMLÁZÁSI címben szereplő országba (csomagtrackingek világában könnyedén kivitelezhető). Aki pl. német számlázási címmel próbál magyar szállítási címre rendelni, a rendelése törlésre kerül és e-mailben értesítjük, hogy ez így nem működik. Személyes átvételre szintén ez vonatkozik, aki a boltban veszi át a terméket, az magyar ÁFÁ-t fizet (kivéve cégek esetén, itt szállítási igazolásokat kell kitölteni, hogy a termék elhagyta az országot).
 
Félreértések (és próbálkozások) elkerülése végett.
Az új áfa-szabályozás kizárólag akkor él, ha a számlázási és szállítási cím azonos országban van. Nekünk igazolni kell a NAV felé, hogy a termék valóban elhagyta Magyarországot és megérkezett a SZÁMLÁZÁSI címben szereplő országba (csomagtrackingek világában könnyedén kivitelezhető). Aki pl. német számlázási címmel próbál magyar szállítási címre rendelni, a rendelése törlésre kerül és e-mailben értesítjük, hogy ez így nem működik. Személyes átvételre szintén ez vonatkozik, aki a boltban veszi át a terméket, az magyar ÁFÁ-t fizet (kivéve cégek esetén, itt szállítási igazolásokat kell kitölteni, hogy a termék elhagyta az országot).
Pont ilyesmit akartam írni, nyilván a jogalkotó se (mindig) hülye.
Köszi a magyarázatot!
 
És mi van a vámmal? Én úgy halottam hogy nem csak ÁFA-t kell fizetni, hanem vámot is, ha nem a EU-ból jön.
 
És mi van a vámmal? Én úgy halottam hogy nem csak ÁFA-t kell fizetni, hanem vámot is, ha nem a EU-ból jön.
mi mar EU-ban vagyunk, mi vamolunk mindent beerkezeskor (eddig is igy volt)

a kulonbseg az lesz, hogy minden csomag vamkoteles lesz ertektol fuggetlenul igy a sok alis meg hasonlo kinai nem tudja elkuldeni az 50 ezer forintos cuccot ugy hogy 1 dollart ir a csomagra, igy vamot es afat kell ra fizetni, ezt eddig csak akkor kellett ha a vam kulon kivette vamszemlere a csomagot (veletlenszeruen)
 
mi mar EU-ban vagyunk, mi vamolunk mindent beerkezeskor (eddig is igy volt)

a kulonbseg az lesz, hogy minden csomag vamkoteles lesz ertektol fuggetlenul igy a sok alis meg hasonlo kinai nem tudja elkuldeni az 50 ezer forintos cuccot ugy hogy 1 dollart ir a csomagra, igy vamot es afat kell ra fizetni, ezt eddig csak akkor kellett ha a vam kulon kivette vamszemlere a csomagot (veletlenszeruen)
Kösz Tomi 👍. Ere voltam kíváncsi. Akkor igaz amit halottam. Tehát ha rendelünk valamit, ami nem EU-ból jönn, akkor vámot is kell fizetni, nem csak ÁFÁt.
 
Kösz Tomi 👍. Ere voltam kíváncsi. Akkor igaz amit halottam. Tehát ha rendelünk valamit, ami nem EU-ból jönn, akkor vámot is kell fizetni, nem csak ÁFÁt.
Nem teljesen. A 22 euró alatti ÁFA-mentességet törölték el, tehát mostantól ezalatt az érték alatt is ÁFA-köteles minden EU-n kívüli rendelés. Illetve minden! beérkező áru vámkezelésen esik át, ennek díja - 150 euró alatt - ezentúl sávos díjszabású lesz, a korábbi egységesen 3.500(?) forint helyett. A vámkezelési díjakat az alábbi táblázat tartalmazza:

posta-uj-dijak-2021-e1623839535251.jpg

Az alsó sor, azaz az egységes 399 forintos vámkezelési díj az IOSS rendszerbe belépett kereskedők esetében lesz érvényes, ez még kiforratlan hogy hogyan is lesz...
Vámköltséget (%) továbbra is csak 150 euró felett kell majd fizetni.
De ne offoljuk tovább a topikot :)
 
Back
Oldal tetejére