• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fairy tale update - nevet később kitálalok... :)

Te mit kezdenél ezzel a sarokkal?

  • - odatennék egy könyvespolcot

    Votes: 4 10.5%
  • - odatennék egy hifit

    Votes: 1 2.6%
  • - odatennék egy nagy virágot

    Votes: 1 2.6%
  • - naná, hogy egy akváért ordít :)

    Votes: 32 84.2%

  • Total voters
    38
Épp nemrég volt szó róla, hogy mindenki más-más értékre lenne kíváncsi, és vagy bőröndöt vesz hozzá, aminek a fele sosem kell vagy saját válogatást állít össze.
Arra most nem is emlékszem, a fiúk vállalnak-e mérést ha viszünk vizet a GA-ba?
Jó lenne és egyből tanácsot is kaphatnánk, mitől ilyenek az értékek és mit csináljunk másképp?
 
Sziasztok! Megejtettem életem első mérését (eddig minden "érzésre ment")... [emoji23] Segítséget, tanácsokat kérek szépen, mert folyamatosan olvasok, tanulok, de elsőre ti úgyis látjátok az alapvető problémákat. Azt én is látom, hogy a vas eszméletlenül magas, de hiába, a lila a kedvenc színem... Meg ilyen minimál, antisprinter setup még sosem volt...[emoji23] az adatok:
- aki 2018.12.26án hajnalban indult, durván 1 hónapos
- 92 liter bruttó
- Dennerle deponit mix+ ADA Amazonia, Redmoor, pár bazaltkő
- növények: nana Anubiasok, 1 Buce, MC, Valisneria nana (ma ütetve pár szál hozzá pluszba), Tripartita ma átültetve, mert nem volt jó helyen, meg ma bekerült egy Potamogeton Gayi is. Meg van ez az apróbb kis bokorszerű valami mindenhol, de nem tudom a nevét. Meg mohák éledezőben...
- lakók: sok postakürt csigusz, sok Red Sakura/Rc garnéla, Amanok, Otok, egy csapat Amanda, meg pár menekült lazacság a bontott akiból
- Tetra 1200plus 2 fakk Ada biorioval, plusz a többi gyári mechanikus töltettel
- Eheim skimmer, Twinstar M3
- co2 nagynyomású, 11:30-18:00, kb. 1,5 bubi/sec
- Világítás Ody Quad 4x24 gyári csövekkel - 6500k 12:00-19:00, plant 13:00-18:00
- 24 fokos víz
- mostmár csak heti 50÷csere kezelt csapivízzel (indításkor ment kb. 20l desztvíz is plussz a régi aki vize)
- tápozás: első 3 héten GA mic+mac+ Easy carbo 4 ml/nap plusz vízcserék után 2-2ml vas és phospho is. Azóta GA mic+carbo 4 ml/nap, macro 5ml/nap, és semmi extra.
A vízcsere ma volt esedékes, a mintát előtte vettük.
Értékek(kb, mert nem mindenhol voltam biztos benne):
PO4: 0,5. GH: 6,5. KH: 8,5. Fe: 0,9. Ph: 7,7?. NO2: 0,01. NO3: 5
Azért posztolok pár képet is, meg a dc-t, hátha valamit elnéztem...

Na szóval, mi a teendő?..... [emoji23][emoji1787][emoji55][emoji848]



View attachment 71932View attachment 71933View attachment 71934View attachment 71935View attachment 71936View attachment 71937View attachment 71938
Helyesbítés: kb.1bubi/2sec, és Twin M5 a pontosság kedvéért.
 
Épp nemrég volt szó róla, hogy mindenki más-más értékre lenne kíváncsi, és vagy bőröndöt vesz hozzá, aminek a fele sosem kell vagy saját válogatást állít össze.
Arra most nem is emlékszem, a fiúk vállalnak-e mérést ha viszünk vizet a GA-ba?
Jó lenne és egyből tanácsot is kaphatnánk, mitől ilyenek az értékek és mit csináljunk másképp?
Hát igen, de én nagyon messze vagyok, így nem kifizetődő bevinni stb...
 
PO4: 0,5. GH: 6,5. KH: 8,5. Fe: 0,9. Ph: 7,7?. NO2: 0,01. NO3: 5

Szia!

A vas tényleg nagyon-nagyon sok a vízben. A nitrát-foszfát arányaiban megfelelő, de picit lehetne a szinteket feljebb vinni. Nitrátot úgy 10-ig, foszátot max 1-ig. Ezekhez az értékekhez kb. 0,2-0,3-as vas lenne arányos.
Én csinálnék legalább egy 50%-os vízcserét, macroból a szokott dupláját adnám a vízcsere után, a többi napon kicsit emlelném az eddigi adagot, microt nem adnék egészen addig, amíg le nem megy a kívánt szintre.

A másik dolog, a GH-nál magasabb KH szint szikes vizet feltételez. Ha nincs RO-d, csak GH emelő porral vidd a KH fölé a GH-t 2-3-mal.

Most, jobban megnézve a cseppteszted fotóit, az a PO4 szint nem 0,5, hanem 0,05, úgyhogy ez meg nagyon kevés önmagában is, a nitrát szinthez mérten is, a rengeteg vashoz mérve meg szörnyen.
Az előbb leírtakat úgy módosítanám, hogy szükség lenne a macro adag mellé plusz foszfát adagolásra is. A talajod még aktívan szipkázza a foszfátot a vízből.
 
Utoljára módosított:
Szia!

A vas tényleg nagyon-nagyon sok a vízben. A nitrát-foszfát arányaiban megfelelő, de picit lehetne a szinteket feljebb vinni. Nitrátot úgy 10-ig, foszátot max 1-ig. Ezekhez az értékekhez kb. 0,2-0,3-as vas lenne arányos.
Én csinálnék legalább egy 50%-os vízcserét, macroból a szokott dupláját adnám a vízcsere után, a többi napon kicsit emlelném az eddigi adagot, microt nem adnék egészen addig, amíg le nem megy a kívánt szintre.

A másik dolog, a GH-nál magasabb KH szint szikes vizet feltételez. Ha nincs RO-d, csak GH emelő porral vidd a KH fölé a GH-t 2-3-mal.

Most, jobban megnézve a cseppteszted fotóit, az a PO4 szint nem 0,5, hanem 0,05, úgyhogy ez meg nagyon kevés önmagában is, a nitrát szinthez mérten is, a rengeteg vashoz mérve meg szörnyen.
Az előbb leírtakat úgy módosítanám, hogy szükség lenne a macro adag mellé plusz foszfát adagolásra is. A talajod még aktívan szipkázza a foszfátot a vízből.

Szia!

Köszönöm a tanácsot!

Hát először is ezt a szikességet míg nincs ROnk úgy orvosolnám, hogy férjem tud hozni a cégből vízmintát az ipari vízlágyítóból. Azt bemérem, de ennél a csapivíznél biztos jobb ígyis úgyis. És arra gondoltam, a héten csinálnánk egy vízcserét (csak azzal?), micro nem menne semmi a héten, macro kicsit több, illetve van foszfom is, azt is tudunk adagolni. Ez így életképes lehet elsőre?
 
Szia!

Köszönöm a tanácsot!

Hát először is ezt a szikességet míg nincs ROnk úgy orvosolnám, hogy férjem tud hozni a cégből vízmintát az ipari vízlágyítóból. Azt bemérem, de ennél a csapivíznél biztos jobb ígyis úgyis. És arra gondoltam, a héten csinálnánk egy vízcserét (csak azzal?), micro nem menne semmi a héten, macro kicsit több, illetve van foszfom is, azt is tudunk adagolni. Ez így életképes lehet elsőre?
En a szikes viz problemamat atmenetileg vasarolt ro vizzel oldom meg. 30ft/l. Amig elkeszul a sajat szuro..
 
Szia!

Köszönöm a tanácsot!

Hát először is ezt a szikességet míg nincs ROnk úgy orvosolnám, hogy férjem tud hozni a cégből vízmintát az ipari vízlágyítóból. Azt bemérem, de ennél a csapivíznél biztos jobb ígyis úgyis. És arra gondoltam, a héten csinálnánk egy vízcserét (csak azzal?), micro nem menne semmi a héten, macro kicsit több, illetve van foszfom is, azt is tudunk adagolni. Ez így életképes lehet elsőre?

Az ipari vízlágyítóval azért óvatos lennék, mert ha Na ionokra csréli a Ca-Mg-t, akkor többet árt, mintha csapvízzel cserélnél.
A tápozás szerintem jó egyenlőre, ahogy írtad, aztán úgyis a mérések döntik el, hogy miből mennyi kell. Ne ijedj meg, ha az akvád nem ugyanannyi microt kíván, mint macrot, többen vagyunk ezzel így. Foszfó mindenképp menjen.
Szépen be fog ez állni!
 
Az ipari vízlágyítóval azért óvatos lennék, mert ha Na ionokra csréli a Ca-Mg-t, akkor többet árt, mintha csapvízzel cserélnél.
Az olyan ioncserlt víz, amin a címkén fel van tüntetve a hal, az jó, akár ipari akár nem. Azért a fogyasztóvédelem nem hagyná, ha nem felelne meg a elvárásoknak.
 
Az olyan ioncserlt víz, amin a címkén fel van tüntetve a hal, az jó, akár ipari akár nem. Azért a fogyasztóvédelem nem hagyná, ha nem felelne meg a elvárásoknak.

Persze, azzal nincs is gond, én ezt arra írtam, hogy nem tudni, Andi férjének a cége milyen eljárással készíti a lágyvizet.
 
Az olyan ioncserlt víz, amin a címkén fel van tüntetve a hal, az jó, akár ipari akár nem. Azért a fogyasztóvédelem nem hagyná, ha nem felelne meg a elvárásoknak.
Szia! Bemértem a tescost, az valóban 0-0, de így a megnevezése megtévesztő, ha jól okosodtam a napokban, mert az desztvíz...[emoji848]
 
Szia! Ez valóban nem alkalmas, mert bemértem és kh 16.5 gh0, így pofon a sz@rnak. Ma hoz egy másik mintát is, az állítólag rendes ro...
Jó hír: a mai minta tényleg ROnak bizonyul, gh kh 0. Kérdésem: mikor, hogyn, milyen arányban kezdjük el ezzel a vízcserét? Csapivizet érdemes továbbra is keverni hozzá (kh miatt kérdem), vagy full Ro? Holnap rendelek gh+t is.
 
Jó hír: a mai minta tényleg ROnak bizonyul, gh kh 0. Kérdésem: mikor, hogyn, milyen arányban kezdjük el ezzel a vízcserét? Csapivizet érdemes továbbra is keverni hozzá (kh miatt kérdem), vagy full Ro? Holnap rendelek gh+t is.

Az első pár vízcserét GH+-al visszasózott RO-val csinálnám, így a KH-t drasztikusabban lehetne csökkenteni, aztán ha optimalizálódott a KH, lehet csapvíz RO keveréket használni. A kívánt KH-nak megfelelő arányú csapvíz, a többi RO visszasózva szintén a kívánt GH-ra.
 
Az első pár vízcserét GH+-al visszasózott RO-val csinálnám, így a KH-t drasztikusabban lehetne csökkenteni, aztán ha optimalizálódott a KH, lehet csapvíz RO keveréket használni. A kívánt KH-nak megfelelő arányú csapvíz, a többi RO visszasózva szintén a kívánt GH-ra.
Most itt tartunk: gh:6, kh:5, no2: 0,01, fe:0,3, no3: 5, po4: 0,1-0,2, ph: 7.5
 
Back
Oldal tetejére