• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 15 Literes 'El Natural' Nano Akvárium Indítása

Szia,
ránézésre nekem elsősorban alul-exponáltnak tűnik. szóval a plusz fény mindenféleképpen segítene, esetleg, ha a zárídőn hosszabbítanál egy kicsit - ameddig még nem rázod be!
Ha a hosszabbító gyűrűn közgyűrűt értesz, az azzal a hátránnyal fog járni, hogy levesz az expozíciódból további fényértékeket. Makróhoz hasznos dolgok, de kompromisszumokkal járnak ....

Köszi a tippet. Hosszabbító gyűrűvel próbálom. Több fényhez egy halogén lámpát ráraktam az akvárium tetejére. Ez valamennyit segített, de nem elég. Ráadásul fűt, lesüti az emers növényeket :). Szabad szemmel persze elég világos így az akvárium, de ez sajnos kevés. Valami más megvilágítás kellene, néztem ilyen macro vakukat, illetve olyanokat, amit az akvárium felé fel lehetne rakni...

Az akváriumodhoz gratulálok, nem hittem volna, hogy ekkorában ilyen egyensúlyt lehet teremteni!

Ez nem olyan nehéz, indításnál pár dologra kell figyelni, és kész. Az egész Walstad (NPT) módszer elég önbeálló és relatíve könnyen stabil állapotba kerül.

Ábrán szemléltetve a bal oldali, nem a jobb aminél mindenféle hókusz-pókuszra van szükség, hogy ne omoljon magába:
upload_2018-4-5_9-43-27.png



Ennél, 15 liternél sokkal kisebbeket is láttam, viszont nálam ez a méret pont elfér az ablakpárkányon.

Szerintem a garnélák hosszú életének a titka, hogy a sok matatás mellőzve van az akváriumban. (főleg H2O2, carbo és társaikkal)
 
Utoljára módosított:
A vakuzás egy más történet, kb olyan mint az akvarisztikában a co2 és legalább annyira bonyolult is, ha nem jobban még...
Alapesetben a környezeti fényt növeled az expozíció idejére, plusz fényeket és árnyékokat hozol létre a képen.
A vakufény MINDIG esetleges, még beállítófényt használva is!
Ez a naturál módszer szimpatikus, de nálam pár gyenge próbálkozás után mindig az lett a vége, hogy egy alga-gombóc lett az akváriumomból ...
 
Most látom csak, hogy egy orchidea is van a vízben!? o_O

Nem kellene benne lennie? Valahol azt láttam, hogy vízkultúrában tartható. Még nem nyúlt ki. Szerinted szedjem ki?
 
Utoljára módosított:
Nem kellene benne lennie? Valahol azt láttam, hogy vízkultúrában tartható. Még nem nyúlt ki. Szerinted szedjem ki?

Én úgy tudom, hogy nem szereti ha vízben van a gyökere, nem kap levegőt és elrohad. Max. 1, vagy talán 2 hónapot bír így ki. Én kivenném.
 
Én úgy tudom, hogy nem szereti ha vízben van a gyökere, nem kap levegőt és elrohad. Max. 1, vagy talán 2 hónapot bír így ki. Én kivenném.

Orchideaföldben ha túl van öntözve, tuti hogy beposhad és szétrohad...

Viszont létezik "vízkultúrás" nevelés:


Gondoltam kipróbálom....
 
Orchideaföldben ha túl van öntözve, tuti hogy beposhad és szétrohad...

Viszont létezik "vízkultúrás" nevelés:


Gondoltam kipróbálom....

Na ez érdekes. Még nem hallottam róla. Olyat már láttam, hogy egy üres vázában áll, de hogy víz is van benne, azt nem láttam. Ha jobban megnézem, nincs víz alatt minden gyökér, inkább csak a vázák aljában van víz, és csak a gyökerek egy része ér bele. Talán ez lehet magyarázat arra, hogy így életképes. De azért az érdekes, hogy míg a klasszikus "földes" nevelés esetén még a kaspó is úgy van kialakítva, hogy az aljában pangó vízbe a cserép ne érjen bele, itt beleérhet a gyökérzet.
Már egy ideje látom a képeiden (azt hittem az akvárium mögött van), mióta van benne?
 
Úgy néz ki, hogy működhet így is. Ezek szerint csak arra kell figyelni, hogy ne tövig legyen a vízbe merítve.:) Ma is volt értelme a naplódba nézni.(y)
 
Szia @Z1234 !
Mi a helyzet ebben az akiban?o_Oo_O
Csendestársként követem a kezdetek óta, de már rég nincs hír... :unsure: Pedig rendszeresen vissza járok, reménykedve...
Már rég rá szerettem volna kérdezni.:happy:
Szerintem lennénk egy páran akit érdekelne, és örülnénk, ha naplóznád tovább ezt a kis csodát. (y)
 
Utoljára módosított:
Szia @Z1234 !
Mi a helyzet ebben az akiban?o_Oo_O
Csendestársként követem a kezdetek óta, de már rég nincs hír... :unsure: Pedig rendszeresen vissza járok, reménykedve...
Már rég rá szerettem volna kérdezni.:happy:
Szerintem lennénk egy páran akit érdekelne, és örülnénk, ha naplóznád tovább ezt a kis csodát. (y)

Azt hittem, senkit sem érdekel ez a napló, hiszen a scape nem igazán értékelhető... Ezért nem is igazán dokumentáltam a további sorsát.

Minden oké ezzel az akváriummal, szépen üzemel. Számos növény kinőtt az üvegből és az orchidea is megvan még. Raktam bele pár Endler Guppy ivadékot a garnélák mellé (mivel kifejlett hal nem tehető bele, hiszen kevesebb mint 30 liter).

Vízcsere nem is tudom mikor volt benne utoljára, csupán az elpárolgott vizet pótolom. Hamarosan fényképezek egyet. 'Scape fronton nincs sok látnivaló, egy adag növénydzsungel az egész.
 
Utoljára módosított:
Engem személy szerint a CRS-ek hogyléte izgat. :)
Sok dolgot "loptam" ebből az akiból.
A páromnak pl. van egy lepke orchideája hasonló körülmények között... és eddig ez az orchidea a legboldogabb azok közül amik eddig a családban megfordultak. :cool:
 
Azt hittem, senkit sem érdekel ez a napló, hiszen a scape nem igazán értékelhető... Ezért nem is igazán dokumentáltam a további sorsát.

Minden oké ezzel az akváriummal, szépen üzemel. Számos növény kinőtt az üvegből és az orchidea is megvan még. Raktam bele pár Endler Guppy ivadékot a garnélák mellé (mivel kifejlett hal nem tehető bele, hiszen kevesebb mint 30 liter).

Vízcsere nem is tudom mikor volt benne utoljára, csupán az elpárolgott vizet pótolom. Hamarosan fényképezek egyet. 'Scape fronton nincs sok látnivaló, egy adag növénydzsungel az egész.
Hogyne érdekelne!
 
Update:

Az akváriumhoz alapjában véve nem nyúltam hozza az elmúlt 2-3 hónapban. Csak elpárolgott víz pótlása és etetés történt.

Vízkő leszedése (ecettel) és vízcsere utáni állapotok:

upload_2018-8-27_12-25-41.png

Orchidea elég hosszú levegő gyökereket eresztett, lehet, hogy tápanyagot keres, mert a vízben nincs elég?

upload_2018-8-27_12-21-25.png

Növények túlnőtték magukat, és benőtték a vízfelszínt.
upload_2018-8-27_12-44-11.png

(Nap)fényt a másik oldalról kap az akvárium, lehet, hogy ezért is kopaszodik fel egy-két növény ezen az oldalon.

upload_2018-8-27_12-48-14.png

CRS-eket nem találom, lehet, hogy beadták a kulcsot. Meleg vizet ezek mennyire bírják? Mivel csupán 15 literes az akvárium, szerintem a hőmérséklet akár elérhette a 29-30 fokot nyáron.
RCS-ből elég sok van. Endler Guppyk ivadékok megtizedelték a kagylós-rákokat.

Víz teljesen tiszta, lebegő részecskék nincsenek, szűrés hiánya nem okoz gondot ezen a fronton (sem).

Algával nincs gond, bár aki nagyon keres, talál.

Alapjában véve szerintem a növényeket már bőven ritkítani kellett volna, mert így csak egymást elnyomva versenyeznek. Túl kicsi az akvárium.
 
Utoljára módosított:
Vishu leves xD eltelt majdnem fél év az utolsó komment óta, sajnos én sem szóltam hozzá időben hogy fennmaradjon az érdeklődés. Megvan még az akva vagy esetleg bontottad? Ha össze kéne írni mik voltak azok a növények amik sikeresek voltak ebben a pici npt-ben? Köszönöm :)
 
Vishu leves xD eltelt majdnem fél év az utolsó komment óta, sajnos én sem szóltam hozzá időben hogy fennmaradjon az érdeklődés. Megvan még az akva vagy esetleg bontottad? Ha össze kéne írni mik voltak azok a növények amik sikeresek voltak ebben a pici npt-ben? Köszönöm :)

Megvan az akvárium, a héten teszek fel majd képet. RCS-ek és Endler guppy (ivadékok) elvannak és a növények is. Fényképezés előtt feltöltöm az elpárolgott vizet és leszedem a vízkövet.

Alapjában véve azért nem frissítettem a topikot, mert gyakorlatilag semmi sem történik, az akvárium közel nulla beavatkozással elvan.
 
Meghoztad a kedvem lassan én is elindítok egy ilyen akváriumot. Virágföld 2 centi + gyöngykavics 1-3 mm-es a tropicalfishből.
Florimo premium lesz a virágföld. 70% szerves, bio humusz stb.
A növények összeírásán vagyok, mivel 13 literes kis pici az akva magassága 22,5 centi amiből még lejön a talaj és nem lesz csurig se töltve szóval talán 16 centi körül nőhetnek a növények.
Amiket kinéztem:parvula vagy dwarf sagittaria, ammania bonsai (Green Aqua szerint 15-20 cm a max). Pár tő HM, najas (félek elnyomja a többi növényt), Itthon pedig van Staurogyne repes, Crypto wendtii hellgrün,tócsagaz és Békalencse, tutaj, Pistia.
Egyéb növényötletek valakinek?:)
 

Hasonló topikok

D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére