• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Nyilván ez is egy szuper videó, de a maláj felirat után a német jön. Hiányzik a magyar. Nekem számít.

Lehet itt a fórumon kevesebbet beszélünk róla, de egy ilyen vidi gyártása brutál feladat.
Tegnap este 10 körül lett feltöltve a platformra. Éjjel elkészültek hozzá a leírások stb.
Tomi beszéde alapján kézzel elkészül az angol nyelv szövegesen. Ez alapján fordítjuk automatikusan 50+ nyelvre a videókat.
És az angol nyelv alapján fordítjuk a magyar szöveges részt szintén manuálisan.

Utóbbi lépcső néhány órát igénybe vesz, és attól függően hogy van rá kapacitás az indulás után néhány órán belül már látható.

Szerintem a legnagyobb stábbal dolgozunk ebben a kategóriában, de még így is csak ilyen tempóban sikerül megoldani ezt a sok dolgot :)

Tudtátok egyébként?...
A videókban aktuálisan szereplő személyen kívül..
Általában minden részt 2 profi operatőrrel veszünk fel
3 videó vágó dolgozik az anyagokon egész héten
1 ember csinálja az angol szövegezést és a magyar fordítást
Ezen kívül van aki reklámokért felel, aki besegít, kisegít a videókban.
Tech asszisztens, hogy a hang se legyen rossz

Szóval ennél gyorsabban nem megy :)
 
Szóval ennél gyorsabban nem megy :)
Egyáltalán nem probléma kivárni a plusz napokat, nem napi aktualitású a téma!
Ugyanakkor technikailag én sem igazán értem a dolgot. Miért nem akkor élesítitek a videót, amikor már elérhető a magyar felirat is? Értem, hogy ez azt is jelentené, hogy a nemzetközi közönség egy nappal később jutna csak hozzá, gyakorlatban viszont senki semmit nem venne észre az egészből, hiszen ugyanolyan heti ciklusban, továbbra is mindig ugyanakkor jönne ki a videó - és így legalább elmaradna az örökösen visszatérő magyar fanyalgás :) . Ahogy Fábry mondta, 20 évig ettük a tegnapi kenyeret, pedig csak egyszer kellett volna kidobni azt a fél kilót...
 
Egyáltalán nem probléma kivárni a plusz napokat, nem napi aktualitású a téma!
Ugyanakkor technikailag én sem igazán értem a dolgot. Miért nem akkor élesítitek a videót, amikor már elérhető a magyar felirat is? Értem, hogy ez azt jelentené, hogy a nemzetközi közönség egy nappal később jutna csak hozzá, gyakorlatban viszont senki semmit nem venne észre az egészből, hiszen ugyanolyan heti ciklusban, továbbra is mindig ugyanakkor jönne ki a videó - és így legalább megszűnne az örökösen visszatérő magyar fanyalgó :) . Ahogy Fábry mondta, 20 évig ettük a tegnapi kenyeret, pedig csak egyszer kellett volna kidobni azt a fél kilót...

Mivel minden héten fixen vannak vidik nincs mód arra, hogy később menjen ki valami.
Van néhány feladat, amit csak feltöltés után lehet elkezdeni. pl a feliratozás is ilyen.

Annyit sikerült elérni az emúlt évben, hogy a forgatással 1-2 videóval előtte járunk az éles üzemnek, de a szerkesztés és az összes többi macerában nincs ekkora tartalék még ekkora stábbal sem.
Ez is csak arra elég, hogy ha betegség van, beüt valami krach stb akkor legyen valami amit ki tudjunk tenni. Sajnos rendszeresen előforduló jelenség, hogy valami váratlan dolog jön közbe.

Ezért is írtam, hogy jelenleg ennyi megy. Fanyalgás helyett pl támogatással is lehetne segíteni ezt a folyamatot, de a fanyalgásban jellemzően erősebbek vagyunk. ;)
 
Utoljára módosított:
Csak mint édekesség. Megnéztem a statot 0.8% (ps: 1.2% a watch time volt) nézi a magyar feliratot. Persze ettől még fontos, csak mint érdekesség írom, hogy ezt kell szembeállítani a rengeteg befektetett energiával, manival és idővel.
Jelenleg azt gondoljuk, hogy ez a pár óra késés kibírható. Pont amiatt amit írsz:

Egyáltalán nem probléma kivárni a plusz napokat, nem napi aktualitású a téma!
 
Fanyalgás helyett pl támogatással is lehetne segíteni ezt a folyamatot, de a fanyalgásban jellemzően erősebbek vagyunk. ;)

Olyan sosem lesz, hogy minden mindenkinek jó. Irigylem a türelmed és a megértésed. Ez a felirat kérdés lassan olyan lesz, mint Balázs " örök kedvence", a mi mennyibe kerül. A videók költségét még nem rótták fel. De vigyázz, ha sokat "dicsekszel" a stáb méretével, megtalálnak majd ezzel is, hogy inkább olcsóbbak legyetek, ne profibbak. Bocsi a kis szösszenetért 🙂
 
Utoljára módosított:
Lehet itt a fórumon kevesebbet beszélünk róla, de egy ilyen vidi gyártása brutál feladat.
Tegnap este 10 körül lett feltöltve a platformra. Éjjel elkészültek hozzá a leírások stb
Bocsánat, nem kötözködni akartam. Csak úgy sikerült illusztrálnom egy régi példával, hogy esetlegesen fikázásnak tűnt. 😔 Nekem még nem sikerült olyan hamar rákattintani a vidikre, hogy ne legyen még meg magyarul... 🙂
 
Érdekes ez a videó téma...

Ha követitek pl múlt héten volt az ADG YT premierje, ami bár tematikában hasznos volt, produkciós szinten nagyon messze van attól amit a cég képvisel, nekem pl élvezhetetlen volt a sok hype ellenére. Pedig nagyon vártam.
Tropica bevásárolt nemrég egy mini stúdiót a havi 1 videóhoz. Ez egyébként minőségben nem rossz és a live miatt nem kell szerkeszteni az anyagot. Persze ugyanezek miatt van rengeteg hátránya is, de ennél többet a cég nem vállal pedig mani lenne rá.
Dennerle szintén komoly pénzeket költött vidikre. De kiadták külsős gyártásba. Nincs rendszeresség, itt pl nem lesznek "közönségnek" szóló videók
És emellett ott vannak a vlog tipusú tartalmak. MD, MJ de ide lehetne sorolni az indonéz csatikat is.

Szerkesztett ténylegesen heti rendszerességgel jelentkező műsorvezetős (nem cinematic) csatornából nem is tudom, hogy tudnék e bármit hozni.

Nem panaszként írom, magunk választottuk ezt a műfajt és vállaljuk az esetleges pofonokat érte, hogy miért nem magyar, vagy miért nincs időben felirat stb...
Őszintén sosem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig tudjuk rendszeresen készíteni a vidiket. Ahogy a statot nézem most ünnepeljük a 3. szülinapunkat az aktív YT életben.
2018 októbere óta toljuk a tartalmat.

🎂 👍
 
Utoljára módosított:
Érdekes ez a videó téma...

Ha követitek pl múlt héten volt az ADG YT premierje, ami bár tematikában hasznos volt, produkciós szinten nagyon messze van attól amit a cég képvisel, nekem pl élvezhetetlen volt a sok hype ellenére. Pedig nagyon vártam.
Tropica bevásárolt nemrég egy mini stúdiót a havi 1 videóhoz. Ez egyébként minőségben nem rossz és a live miatt nem kell szerkeszteni az anyagot. Persze ugyanezek miatt van rengeteg hátránya is, de ennél többet a cég nem vállal pedig mani lenne rá.
Dennerle szintén komoly pénzeket költött vidikre. De kiadták külsős gyártásba. Nincs rendszeresség, itt pl nem lesznek "közönségnek" szóló videók
És emellett ott vannak a vlog tipusú tartalmak. MD, MJ de ide lehetne sorolni az indonéz csatikat is.

Szerkesztett ténylegesen heti rendszerességgel jelentkező műsorvezetős (nem cinematic) csatornából nem is tudom, hogy tudnék e bármit hozni.

Nem panaszként írom, magunk választottuk ezt a műfajt és vállaljuk az esetleges pofonokat érte, hogy miért nem magyar, vagy miért nincs időben felirat stb...
Őszintén sosem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig tudjuk rendszeresen készíteni a vidiket. Ahogy a statot nézem most ünnepeljük a 3. szülinapunkat az aktív YT életben.
2018 októbere óta toljuk a tartalmat.

🎂 👍
Projetkmenedzserként és volt tőzsdei weblap (napi, szerkesztett elemzésekkel) tulajként átérzem a dolgot. Szerintem tök jók a videók, látszik, mennyi meló van benne. Meg értelmes meló, mert önmagában a sok munkaóra nem érdem. :) Eddig amúgy nem is tudtam, hogy van felirat is, nem szoktam ilyesmit keresni. :D Részemről annyit próbálok hozzátenni, hogy több cuccot nálatok veszek akkor is, ha van olcsóbb alternatíva. (Nyilván azért nem mindent.) Gondolom, vannak jópáran így, mert a videók meg az ügyfélszolgálat azért ad egy elég erős, eddig valósnak bizonyuló minőségérzetet az embernek.

Tényleg: nem tűztök ki olyan támogatós célt, hogy x támogatónál heti 2 videó? :)
 
Projetkmenedzserként és volt tőzsdei weblap (napi, szerkesztett elemzésekkel) tulajként átérzem a dolgot. Szerintem tök jók a videók, látszik, mennyi meló van benne. Meg értelmes meló, mert önmagában a sok munkaóra nem érdem. :) Eddig amúgy nem is tudtam, hogy van felirat is, nem szoktam ilyesmit keresni. :D Részemről annyit próbálok hozzátenni, hogy több cuccot nálatok veszek akkor is, ha van olcsóbb alternatíva. (Nyilván azért nem mindent.) Gondolom, vannak jópáran így, mert a videók meg az ügyfélszolgálat azért ad egy elég erős, eddig valósnak bizonyuló minőségérzetet az embernek.

Tényleg: nem tűztök ki olyan támogatós célt, hogy x támogatónál heti 2 videó? :)

Eddig két editorral készültek a vidik. Talán egy hónapja bővült a csapat 3 főre. Azzal a nem titkolt széndékkal, hogy heti 2-3 videót készítsünk a későbbiekben.
Szal inkább így bővítjük majd a tartalmat. Nem tervezzük a színfalak mögötti kontentet. Pedig lenne értelme :)
 
@viktorlantos , no meg @danyi03 (Piszok büszke vagyok Rád, Tomi, mert élőben láttam, ahogy kezdted, és lám-lám hová jutottál! 😍) az előző vlogra visszakanyarodva, amikor az ADA gazokat csomagoltátok ki.
Na abban olyan voltál Tomi, hogy KELL még hasonló tartalmat készíteni: melyik növény mit szeret, hogyan metszük, stb. Úgy gondolom, hogy hiánypótló lenne, mert ehhez hasonló még nem volt.

Ja, és nekem is nagy kedvenc a C. spiralis tiger. :)
 
Back
Oldal tetejére