• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua webshop fejlesztések

Na beültem a gépbe újraszerkeszteni a könyvtárakat. Növényes könyvtárba átakartam helyezni a növényeket, dobott egy 505 hibát, frissítettem és a listámon szereplő termékek 90%-át törölte! :mad: 195 termékből 21 termék maradt. Nagyon nem tetszik ez így nekem. :cautious:
Pontosítok.... Azért törölte mert az összeset a kosárba rakta.... potom 1.917.525Ft. :oops: részletbe lehet fizetni? :D
 
Na újra csináltam a könyvtárakat. Egy 40 perces pöcsölés volt mire a kosárból egyenként visszavarázsoltam a cuccokat. Nem tudom ki, hogy van ezzel, de nekem nem tetszik ez a verzió. Nagy ablakok fényképekkel ráadásul lapozgatni kell álandóan, függetlenül attól, hogy beállítod mennyit mutasson. Ha bementem egy könyvtárba, kezdhettem előröl. Értem én, hogy kell a dizájn de a kevesebb néha több. Számomra 100x jobb volt, hogy belépéskor előttem volt minden és csak koppintok azt holiday!
Ezzel most meg lett bonyolítva a használat... időigényes lett. Na de vagy megszoksz, vagy megszöksz!
 
Sziasztok, a led lámpák között belefutottam egy hibába. A dennerle nano lámpáinál a 3 és a 6 W-os is a 3 W-os oldalra visz!


;) ✌️
 
Utoljára módosított moderátor által:
Tök jó a webshopotok. Amin lehetne javítani:

1. Ha megnyitok a terméket, akkor legyen ott a hozzá vezető út, amire kattintva az adott kategória nyílik (pl. Ehem2211-nél, hogy belső szűrő). Ha nem világos, adok példát.

2. Egy-egy terméknél jó lenne,ha ott lennének a kapcsolódó termékek. Pl. az említett szűrőnél csapok, garnélavédő stb.
 
Tök jó a webshopotok. Amin lehetne javítani:

1. Ha megnyitok a terméket, akkor legyen ott a hozzá vezető út, amire kattintva az adott kategória nyílik (pl. Ehem2211-nél, hogy belső szűrő). Ha nem világos, adok példát.

2. Egy-egy terméknél jó lenne,ha ott lennének a kapcsolódó termékek. Pl. az említett szűrőnél csapok, garnélavédő stb.
Az 1. ponthoz tartozó javaslatot támogatom.
Bár a G.A. webshopot nem használom, de amúgy szinte napi rendszerességgel vásárlok valamit a neten, és nagyon hasznosnak találom ezt a funkciót.
 
Egy-egy terméknél jó lenne,ha ott lennének a kapcsolódó termékek. Pl. az említett szűrőnél csapok, garnélavédő stb.

Ezzel most is az a baj, hogy több száz termék van.
Amíg 4-5 terméket jelenítünk meg egy szűrőnél nincs gond. De pl a garnélavédő nem férne be a leggyakoribb kiegészítők mellé.
Ahogy az üveg vagy akril csövek stb sem.

Szivacsok, betétek, tömítés és egy ilyen csoport azonnal 5 termék.
Hol vannak a szűrőanyagok, egyéb szűrőalkatrészek, csövek, akril/fém/üveg csövek, skimmerek, garnivédők stb.

Volt korábban hasonló, de a statok alapján keveset volt használva, így lekapcsoltuk.

Lehet visszatér még a jövőben, e a fenti problémát nem oldja meg teljesen
 
Az 1. ponthoz tartozó javaslatot támogatom.
Bár a G.A. webshopot nem használom, de amúgy szinte napi rendszerességgel vásárlok valamit a neten, és nagyon hasznosnak találom ezt a funkciót.

1. Ha megnyitok a terméket, akkor legyen ott a hozzá vezető út, amire kattintva az adott kategória nyílik (pl. Ehem2211-nél, hogy belső szűrő). Ha nem világos, adok példát.

Mobilon is használjátok? Amiatt használunk rövidített breadcumb navit, mert mobilon pl egy szűrő útvonal iszonyat hosszú és valszeg a karakter méret miatt mobil hibát dobna rá a google is (nem mobilbarát)
 
Ezzel most is az a baj, hogy több száz termék van.
Amíg 4-5 terméket jelenítünk meg egy szűrőnél nincs gond. De pl a garnélavédő nem férne be a leggyakoribb kiegészítők mellé.
Ahogy az üveg vagy akril csövek stb sem.

Szivacsok, betétek, tömítés és egy ilyen csoport azonnal 5 termék.
Hol vannak a szűrőanyagok, egyéb szűrőalkatrészek, csövek, akril/fém/üveg csövek, skimmerek, garnivédők stb.

Volt korábban hasonló, de a statok alapján keveset volt használva, így lekapcsoltuk.

Lehet visszatér még a jövőben, e a fenti problémát nem oldja meg teljesen
Mint keresőfejlesztő/adatbázisokkal foglalkozó ember, átérzem a problémát. :D Lehet, ha nem változnak gyorsan a dolgok, akkor az is segítene, ha odaírnátok a leírásba, hogy kb. mik kellenek, s akkor az ember kikeresi magának. Persze ez akkor működik, ha jól másolható a dolog, s ritkán változnak a dolgok. (Pl. az említett szűrő rendelésénél nekem sokat segített volna, hogy mi kell hozzá, úgyhogy a végén telefonáltam. Lehet, hogy elég azt is beírni, hogy telefonálj, ha nem tudod, mi kellene hozzá. :D) Mondjuk sok meló, úgyhogy megértem, ha kihagyjátok.

Mobilon is használjátok? Amiatt használunk rövidített breadcumb navit, mert mobilon pl egy szűrő útvonal iszonyat hosszú és valszeg a karakter méret miatt mobil hibát dobna rá a google is (nem mobilbarát)
Nem nagyon, de ahogy látom, a legtöbb oldalnál destopon működik ez a funkció. Pl. az arukereso.hu-nál desktopon ott van, de mobilon nincs. Megnéztem még 2-3 oldalt, s ugyanez. Nyilván ez is egy kényelmi funkció, lövésem sincs, hogy lenne-e akár 0,5% plusz nyereségetek belőle. Ami tök jó, hogy van mindenhez leírás, az a legfontosabb nekem.
 
Nem nagyon, de ahogy látom, a legtöbb oldalnál destopon működik ez a funkció. Pl. az arukereso.hu-nál desktopon ott van, de mobilon nincs. Megnéztem még 2-3 oldalt, s ugyanez. Nyilván ez is egy kényelmi funkció, lövésem sincs, hogy lenne-e akár 0,5% plusz nyereségetek belőle. Ami tök jó, hogy van mindenhez leírás, az a legfontosabb nekem.

Egy picit most utána olvastam a témának. Én is valami hasonlót gondolnék, hogy mobilon érdemes elrejteni, de az UX guruk meg azt mondják épp mobilon kellene, hogy tudd hol vagy a siteon.
A google állandóan szól, ha újbeggyel nem kattintható szöveget használunk, ha túl pici a betűméret :) Onnantól persze nem mobilbarát az oldal grrr :)

Van sok okos megoldás erre, bent a boltban is megosztott a csapat a használatát illetően.

Mindkettő megjegyzésed felkarcoltam magamnak ettől függetlenül. Foglalkozunk a kérdéssel. 👍
 
Egy picit most utána olvastam a témának. Én is valami hasonlót gondolnék, hogy mobilon érdemes elrejteni, de az UX guruk meg azt mondják épp mobilon kellene, hogy tudd hol vagy a siteon.
A google állandóan szól, ha újbeggyel nem kattintható szöveget használunk, ha túl pici a betűméret :) Onnantól persze nem mobilbarát az oldal grrr :)

Van sok okos megoldás erre, bent a boltban is megosztott a csapat a használatát illetően.

Mindkettő megjegyzésed felkarcoltam magamnak ettől függetlenül. Foglalkozunk a kérdéssel. 👍
Gondolom, hogy ha Ali, Amazon meg az árukereső sem használja mobilon, akkor azért ők A/B teszteléssel megnézték, mi a jó. :)

Amúgy összességében jó a webshop, meg külön jó a sok tájékoztató anyag. Ha már beszélünk, akkor egy kicsit félig off: ha az aquascaping fő profil mellett belefér, akkor nekem tök jók lennének halas/garnélás/stb. posztok. A honlapon aránylag jó a leírás náluk, de tökre néznék olyan videókat is, hogy nem csak kész a scape, s belerakok pár cuccot a levesbe, hanem hogy miért, s mennyire érzi majd ott magát jól. (Esetleg egy állatvásárlási segédlet a többi cucc mintájára.)
;)
 
Mobilon is használjátok? Amiatt használunk rövidített breadcumb navit, mert mobilon pl egy szűrő útvonal iszonyat hosszú és valszeg a karakter méret miatt mobil hibát dobna rá a google is (nem mobilbarát)
Nem. A mobil telefont, mobil-telefonálásra használom. Egyelőre más értelmes funkciót nem találtam rajta. Na jó, egyszer-egyszer ránézek a számlámra vagy gyorsan készítek egy fényképet, ha más eszköz éppen nincs kéznél.
A vásárláshoz mindig rendes monitort használok, hogy lássam, mit is akarok venni...?
Ezért a mobil használók szemszögéből nem is néztem a dolgot. De teljesen jogos, amit felvetettél. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni. ;)
 
Gondolom, hogy ha Ali, Amazon meg az árukereső sem használja mobilon, akkor azért ők A/B teszteléssel megnézték, mi a jó. :)

Amúgy összességében jó a webshop, meg külön jó a sok tájékoztató anyag. Ha már beszélünk, akkor egy kicsit félig off: ha az aquascaping fő profil mellett belefér, akkor nekem tök jók lennének halas/garnélás/stb. posztok. A honlapon aránylag jó a leírás náluk, de tökre néznék olyan videókat is, hogy nem csak kész a scape, s belerakok pár cuccot a levesbe, hanem hogy miért, s mennyire érzi majd ott magát jól. (Esetleg egy állatvásárlási segédlet a többi cucc mintájára.)
;)
Na erre gondoltam @Nigro. Majd beszéljünk róla.
 
Egy picit most utána olvastam a témának. Én is valami hasonlót gondolnék, hogy mobilon érdemes elrejteni, de az UX guruk meg azt mondják épp mobilon kellene, hogy tudd hol vagy a siteon.
A google állandóan szól, ha újbeggyel nem kattintható szöveget használunk, ha túl pici a betűméret :) Onnantól persze nem mobilbarát az oldal grrr :)

Van sok okos megoldás erre, bent a boltban is megosztott a csapat a használatát illetően.

Mindkettő megjegyzésed felkarcoltam magamnak ettől függetlenül. Foglalkozunk a kérdéssel. 👍
Én rengeteg oldalt telefonon is "asztali webhely"-ként nyitok meg, igaz a szöveg meg úgy összességében minden nagyon apró, de ha jó az ember szeme és viszonylag nagy a telefonja annyit lehet nagyítani az oldalon, hogy megérje használni a plussz funkciókért, amik alapból nem férnének rá a telefonos nézetre, szóval szerintem az is haladás lenne telefonosoknak, ha számítógépen elérhető lenne ez a funkció.
 
A GA-s akváriumoknál a literek megadásánál szerepel egy felesleges 0. Visszaolvastam kicsit, nem találtam, ha már jelezték, és nem bug, akkor nem szóltam. :)
1631541105533.png
 
Back
Oldal tetejére