• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Nos, ma este megint úgy alakult, hogy volt egy órácskám, így kiszaladtam -amíg még lehet- planktonozni egy kicsit.
Kb 50 perc eredménye:
DSCF1901.JPG
DSCF1902.JPG
Az arányok érzékeltetésére: a vödör egy 5,5 l-ea JBL lemezes halkajás vödör, mellette a planktonozó hálóm átmérője 45 cm, ezzel "hadonászok" a vízben egy kb 4 méteres nyéllel. Edzésnek sem rossz karra, derékra, hátra;).
 
Utoljára módosított:
DSCF1903.JPG
Majdnem két dimenzióssá átalakítva a mai zsákmány: 3 db óriás, 35x25 cm-es zacskó, plusz a ráadás, plusz a halaknak volt ma este egy kis nasi az élő planktonból. Lelkesek voltak;)
Tálca bent a fagyóban, holnap már kopogtatni lehet majd vele:)
Hétvégén gyűjtést folytatom: szeretnék legalább 10-12 kilót betárazni mielőtt az ebihalak megjelennek, azzal kihúzok ha kell akár egy évet is.
Ezzel a maival összesen kb 4,5-5 kg tuti megvan a tavaszi begyűjtésemből, tehát az esélyeimet nem érzem túl rossznak:)
 
Nos, ma este megint úgy alakult, hogy volt egy órácskám, így kiszaladtam -amíg még lehet- planktonozni egy kicsit.
Kb 50 perc eredménye:
View attachment 7175
View attachment 7176
Az arányok érzékeltetésére: a vödör egy 5,5 l-ea JBL lemezes halkajás vödör, mellette a planktonozó hálóm átmérője 45 cm, ezzel "hadonászok" a vízben egy kb 4 méteres nyéllel. Edzésnek sem rossz karra, derékra, hátra;).
Bocs, lehet hülye kérdés de ami fennakad a hálóban az mind mehet be kajaként a halaknak?
 
Bocs, lehet hülye kérdés de ami fennakad a hálóban az mind mehet be kajaként a halaknak?
Nem hülye a kérdés, de igen, gyakorlatilag minden mehet.
Én azért az algát, meg az egyéb növényi uszadékot kiszedem belőle. A tegnapi adagban is volt egy negyed maréknyi alga, ez elkerülhetetlen.
Néha belekeveredik egy-egy pióca, vagy csíbor, egyéb kis bogarak, de ezzel nincs gond. Azért igyekszek még az ebihalak megjelenése előtt megszedni a szükséges mennyiséget, mert ebbe a tóba rengeteg varangy jár szaporodni és az ebihalak már hordozzák a bőrükben a méreg mirigyeket.
 
Valaki tudja számszerűleg, hogy méretben hogyan néz ki a vörös/fekete/fehér szúnyoglárva?
Kisebbtől a nagyobb felé?

Nekem most nincs itthon így nem tudom megnézni, régen volt de nem figyeltem mert a neonknak mindegy volt :D , viszont az amandák unják szerintem a cyclops menüt, vennék nekik valami egyéb kisebb méretű fagyikaját.
 
Valaki tudja számszerűleg, hogy méretben hogyan néz ki a vörös/fekete/fehér szúnyoglárva?
Kisebbtől a nagyobb felé?

Nekem most nincs itthon így nem tudom megnézni, régen volt de nem figyeltem mert a neonknak mindegy volt :D , viszont az amandák unják szerintem a cyclops menüt, vennék nekik valami egyéb kisebb méretű fagyikaját.
Emlékeim szerint fekete-fehér-vörös.
A vörösből pl a horgászok két méretet kategorizálnak: etető és tűző szúnyog, de az etető is nagyobb sokkal, mint a fekete, de szerintem a fehértől is.
 
Valaki tudja számszerűleg, hogy méretben hogyan néz ki a vörös/fekete/fehér szúnyoglárva?
Kisebbtől a nagyobb felé?

Nekem most nincs itthon így nem tudom megnézni, régen volt de nem figyeltem mert a neonknak mindegy volt :D , viszont az amandák unják szerintem a cyclops menüt, vennék nekik valami egyéb kisebb méretű fagyikaját.
Nálam a vörös szúnyog bliszteres csomagolásban kb 1 mm vastag, és 8-12 mm hosszú. Amandáknak szerintem nagy.
Viszont az artemia jó lehet szerintem, kicsit darabosabb kaja, de nem hinném, hogy túl nagy nekik.
 
Nálam a vörös szúnyog bliszteres csomagolásban kb 1 mm vastag, és 8-12 mm hosszú. Amandáknak szerintem nagy.
Viszont az artemia jó lehet szerintem, kicsit darabosabb kaja, de nem hinném, hogy túl nagy nekik.
A fagyasztott vörös szúnyogot -fagyos állapotban- gyönyörűen lehet aprítani. Én ivadék halaknak így szoktam adni, kaptak már így amandák és egyéb kis szájú pontylazacok is, jó étvággyal megették.
Amit nem írtam még: a vörös szúnyog nagyon jó kaja, de nagyon oda kell figyelni vele: heti egy, később két alkalommal és csak annyit szabad adni, ami kb egy perc alatt elfogy. A halak bármennyit megennének, de ha túletetjük, gyomor/bél problémákat okozhat, mert iszonyat magas a tápértéke.
 
Fekete szúnyog kilőve, túl "kemény" nekik.

Vettem fehéret is, azt megeszik, puhábbnak tűnik...
 
Kellemes tapasztalatról tudok beszámolni :) : a JBL nano halaknak gyártott tápját egyszerűen imádják az amandák!
 
Az esővízgyűjtőben tubifex tenyészet alakult ki. Fel szeretném használni etetésre. Hogyan készítsem elő??? Aki tudja, légyszi segítsen!!!:shy:
 
Az esővízgyűjtőben tubifex tenyészet alakult ki. Fel szeretném használni etetésre. Hogyan készítsem elő??? Aki tudja, légyszi segítsen!!!:shy:

Szia!

Minimum 3-4 napig tárold őket, gyakori vízcserével, hogy kijöjjön belőlük az iszap/stb., amit megkajáltak a gyűjtőben és ami ki tudja, hogy mit tartalmazott és mit ettek meg. 3-4 nap alatt elvileg kijön belőlük a dzsuva, de ha nagyon szennyezett volt a gyűjtő, valamiféle mérgek, nehézfémek, stb, baktériumok, stb. azok még 3-4 nap után is megmérgezhetik a halakat, szóval kockázatos, mert igazából a 3-4 napos táplálékmegvonáson és vízcseréken kívül egyebet nem nagyon lehet tenni velük, illetve amit igen, az megölné őket.

Úgyhogy 3-4 napig álljanak vízcserével, utána pedig imádkozni, hogy nem kajáltak higanyos, toxikus, stb. iszapot, viszont mivel az elérhető előnye az ilyen tubinak sokkal kisebb, mint az általa hordozott kockázat, szerintem inkább hagyd ott, vagy dobd ki.:)
 
Utoljára módosított:
Szia!

Minimum 3-4 napig tárold őket, gyakori vízcserével, hogy kijöjjön belőlük az iszap/stb., amit megkajáltak a gyűjtőben és ami ki tudja, hogy mit tartalmazott és mit ettek meg. 3-4 nap alatt elvileg kijön belőlük a dzsuva, de ha nagyon szennyezett volt a gyűjtő, valamiféle mérgek, nehézfémek, stb, baktériumok, stb. azok még 3-4 nap után is megmérgezhetik a halakat, szóval kockázatos, mert igazából a 3-4 napos táplálékmegvonáson és vízcseréken kívül egyebet nem nagyon lehet tenni velük, illetve amit igen, az megölné őket.

Úgyhogy 3-4 napig álljanak vízcserével, utána pedig imádkozni, hogy nem kajáltak higanyos, toxikus, stb. iszapot, viszont mivel az elérhető előnye az ilyen tubinak sokkal kisebb, mint az általa hordozott kockázat, szerintem inkább hagyd ott, vagy dobd ki.:)

Ja, nem kockáztatok. A bádogcsatorna miatt a fémek is esélyesen jelen vannak a vízben, tubikban... hagyom a fenébe, köszi :)
 
Én csak fagyi tubot adok nekik, és azt is csak hetente max. egyszer.
Az élővel csak a gond van. Ha már élő eleség, akkor bolha vagy szúnyoglárva, abból os a fehér.
 
Azért az élő eleségekkel úgy látom, hogy elég sok a macera... és hogy a fagyasztottnál nem sokkal jobb. Fagyasztott és szárított kajával, meg mondjuk zöldséggel teljes értékűnek mondhatom a táplálásukat? Ha fagyasztott, akkor pl. mixet adjak, vagy egy félét?
Apropó zöldség... a héten tettem be forrázott eperfalevelet a garnéláknak, és lám-lám a garnélák nem tudtak belőle enni, a mollyk és a sziámi ormányosok lelegelték...:D
 
Szerintem fagyi+prémium száraz eleséggel teljesen kiszolgálhatod a halak igényeit. :)

Én nem mixet szoktam venni, hanem bliszteres kiszerelésből több félét, nálam most az amandák a fehér szúnyoglárvát, a vörös ciklopszot, a (felvágott) tubit és az alkalmankénti vörös szúnyoglárvát szeretik. Kajából Tetra, Dennerle megy, meg a JBL nano halas granulátumával is nagyon meg vagyok elégedve.

Néha hozzájutok élő vízibolhához és fehér szúnyoglárvához, akkor kapnak, de ez nem jellemző.
 
Back
Oldal tetejére