• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Happy Pool 200l

Gratulálok, nagyon szép az akvárium! Ráadásul már több, mint két és fél éve folyamatosan!
Azt hiszem még egy párszor végiglapozom, hogy minden apró részletet megtanulmányozzak benne,
és felhasználjam a sajátomhoz.
 
Sziasztok!
Már jó régen jelentkeztem, tettem fel képeket!
Lassan 3 éves az akvárium!
A talajom még mindig tarja magát nem iszaposodik nem porlad.;) Azért a gondolat már meg van az új összeállításhoz. Mátrai köves lesz ez már tuti.:)
Tavasz óta nem sok változás van az aksiban. Alga gyakorlatilag egy kis zöld pont, más nem nagyon.
A HM mint gyep tökéletesen bevált. 10 naponta van vízcsere, akkor nyírom, alacsonyan tarom és így szép zöld marad nem sárgul be.
Nymphoides-t szép lassan a garnélák megzabálták (állítólag édes a levele).:ROFLMAO: Helyette valami vizikalász félét ültettem.
Bekerült egy Grulux növényes fénycső is a lámpába.Nekem tetszik a színspektruma, meg növényeknek is.;)

DSCN2243.JPG

DSCN2248.JPG
A gyep nyírás előtt.

DSCN2258.JPG
Vízcsere eszközei: 60l-es hordóban pihentetett csapvíz, 1000-es Eheim Vízpumpa

DSCN2253.JPG
Nyírás közben: száll mindenhová a HM nyesett darabkái.:ROFLMAO:

DSCN2263.JPG

Köszi, ha benéztél!:) A képek minőségéért bocsi!
 
Páran rám írtatok,kérdeztétek, hogy áll az akváriumom. (Bevallom ez jól esett) Szia @raisechip86 , Szia @killer !
Nem sok a változás. Illetve, lustaságból hanyagolom a Carbo adagolását már vagy 4 hónapja. Van is ecsetalga egy-két helyen, zöldpont is feltűnik Az anubiasok levelein.
De a HM-et 20 naponta nyírom az nő mint a gyom.:);)
Lassan a brutál mennyiségű anubias, fástól mindenestül ki fog kerülni és új akváriumot indítok.
Ősszel már beszereztem a mátrai lávaköveket. Majd lesznek róla fotók is. Vagy 40-50 kg követ gyűjtöttem. (Túrák során hátizsákban cipelve) Azt hittem besz.....ok. De hát kell ez nekem!:ROFLMAO:
Ja, low-tech Iwagumi szerű lesz az tuti. :):)
Na, de addig is boldogan turkálok ebben a Happy pool-ban.:D:D:D
Pár kép a "haldokló akváriumról"
DSCN2863.JPG

DSCN2866.JPG

DSCN2867.JPG
 
Szép az egész, a halak, a növények... Brutál méretű Anubias bokrot növesztettél, azért ehhez idő kell! Legalább lesz miből válogatni a rescape-nél! ;)
Látom a fényellenzőt is sikerült megoldani! :)
 
Nagyon hangulatos lett. Az kifelyezetten tetszik, hogy vörös neont raktál bele (egyik kedvenc halam, bár a ponytlazacok mind az)
 
Back
Oldal tetejére