• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Hunter Koerner inspiráció

star67

Bölcs Ent
Főnököm rábólintott, hogy újabb akváriumot készítsek a munkahelyemen. Ez már a negyedik, de most a kolléganőm asztalára került.

Én az a típus vagyok, aki nem a természetben inspirálódik, hanem inkább képek után, és amikor ezt megláttam, szerelem volt első látásra.

Mivel @Zuzmi már többször is tökéletes másolatokat készített a GA boltban látott akváriumok mintájára, gondoltam egyet és belevágtam.

Ez egy 2017-es verseny 6. helyezettje, Hunter Koerner alkotása, és nekem jobban megtetszett, mint a dobogósok. Egyszerű, mégis nagyszerű.
HK_1.jpg
 

Attachments

  • HK2.jpg
    HK2.jpg
    255.7 KB · Megtekintések: 52
Először a megfelelő követ kellett megtalálnom hozzá.
Hiába sakkoztam a bolt hatalmas választékából, nem volt bennem az az AHA érzés.

Már épp feladtam volna, amikor véletlenül megpillantottam egy szépséges textúrájú seyriu követ, és ezzel megindult a lavina.
seyriu1.jpg
 

Attachments

  • seyriu2.jpg
    seyriu2.jpg
    225.6 KB · Megtekintések: 43
  • seyriu3.jpg
    seyriu3.jpg
    234.6 KB · Megtekintések: 14
  • seyriu4.jpg
    seyriu4.jpg
    223.5 KB · Megtekintések: 34
Boldogan cipeltem haza, lesikáltam, forgattam, gyönyörködtem, aztán rá kellett döbbennem, hogy ez bizony az egyetlen üres 10 literes cory keltető "medencémbe" bizony nem fog beférni.😬

Sebaj, drága @Szabó Henrik barátom, mint kivétel nélkül mindig, úgy most is örömmel kisegített. Nála több méretű és alakú akváriumban is kipróbálhattam a kövecském, és a választás egy 30 x 30 x 30cm-es kocka lett.
Ezúton is hálásan köszönöm neki.😘
 
Emeléshez vettem 3 liter zúzott lávakövet, amire még ráhalmoztam @mmccannon Marytól kapott szépséges fekete bazaltköveim, és erre ment jó pár liter Ista pH 6.5 talaj, mert ez már sokszor és régóta bevált nálam.
Közben újabb GA-s kalandozásom során egy kisebb darabka dark seyriu kövön akadt meg a tekintetem, mert ez olyan volt, mintha az enyém folytatása lenne, így persze azonnal lecsaptam rá, és beépítettem!
scape2.jpg
 
A szűrést egy 400 l/h-s akasztós szűrő fogja végezni, a világítás egyelőre 11W-os fénycsöves, de az égiek felém sodortak egy épp eladó Chihiros A301 lámpát, így arra lesz majd cserélve.

No, és persze a növények.:unsure:
Aki ismer, tudja, hogy nálam se táp, se CO2, így csak a legedzettebb, alias legigénytelenebb, mindent tűrő növények bírják nálam a kiképzést.
Ezért is volt rokonszenves ez a scape, mert semmi extra igényű zöldet nem láttam benne.
Aztán ráközelítve és utánaszámolva estem csak kétségbe, mert ha követni akarom a mintát, akkor a félévi bérem menne rá egy ilyen bucephalandra "gyepre".:eek:
@Luigi13 volt a következő állomásom, ahol gyors ötletelés után jobb belátásra tértem és alkut kötöttem magammal: szereztem tőlük egy hihetetlen szép mini dark coin telepet, amit aztán ketté is osztottam, hiszen a seyriu gerinc egy tengelyes tükör, mindenből ugyanaz kell legyen a másik oldalon is.
A többi részre meg kisebb anubiasok és egyszerűbb bucék kerülnek.

A HM szerencsére még nálam is úgy nő, mint az őrült, azt akár hetente tudom cserélni, ha kell.

És aztán jön a legkritikusabb része a ludwigia super red.🤪
Nálam ez igen gyorsan fogyó cikk, de fórumos barátaim, ismerőseim (@tsokee, @Verhó, @Trappista, @Bálint Nagy, @BlackOut )segítségével egy kezdő adag biztosan lesz, aztán majd eldől, hogy mire megyünk egymással.;)
 
Igyekszem, bár egyelőre nem nagyon emlékeztet az eredetire.🥴
A barna alga ellen tettem be pár sakurát, meg mennek a vízcserék. A HM kicsit szenved, majd cserélem őket frissre, ha kell.
Viszont a riccardia várakozáson felül szép zöld maradt.
Anubias és buce nem sprinter növény, kell nekik pár év, mire nálam szép zöld gyep lesz belőle.😆
Akkor beszéljenek helyettem a szokásos telefonos képek!
hk1.jpg
 

Attachments

  • hk2.jpg
    hk2.jpg
    255.8 KB · Megtekintések: 38
  • hk4.jpg
    hk4.jpg
    357.3 KB · Megtekintések: 36
  • hk5.jpg
    hk5.jpg
    341.4 KB · Megtekintések: 47
Köszönöm a biztatást. A luddwigia @Bálint Nagy és @BlackOut érdeme, nyírni nem merem, örülök, hogy még élnek.
A riccardia kicsit eltérés az eredetitől, de @Trappista Sanyi barátom olyan ropogós párnácskákat adott nekem, hogy adta magát, hogy tömködjek a repdésekbe, és meglepően jól viselik a sorsukat.
@xman eriocaulonja eleinte remekül állta a sarat, és csodásan is festett, de mostanra sajnos a hosszú szárú “dobverők” kezdenek mállani. Tudom, ennek több fény, táp és CO2 kellene. Vagy ez normális, hogy a pálcikák elpunnyadnak?:unsure:
Egyedül a HM valami szégyen, de a halas kockában rengeteg van, onnan majd cserélem, pótolom.
A buce dúsulása még évek lesznek, de kivárom.🤗
Én is nagyon örülök, hogy ennyire sikerült összeraknom, nem is hittem volna, hogy ilyesmire is képes vagyok.😗
 
Köszönöm a biztatást. A luddwigia @Bálint Nagy és @BlackOut érdeme, nyírni nem merem, örülök, hogy még élnek.
A riccardia kicsit eltérés az eredetitől, de @Trappista Sanyi barátom olyan ropogós párnácskákat adott nekem, hogy adta magát, hogy tömködjek a repdésekbe, és meglepően jól viselik a sorsukat.
@xman eriocaulonja eleinte remekül állta a sarat, és csodásan is festett, de mostanra sajnos a hosszú szárú “dobverők” kezdenek mállani. Tudom, ennek több fény, táp és CO2 kellene. Vagy ez normális, hogy a pálcikák elpunnyadnak?:unsure:
Egyedül a HM valami szégyen, de a halas kockában rengeteg van, onnan majd cserélem, pótolom.
A buce dúsulása még évek lesznek, de kivárom.🤗
Én is nagyon örülök, hogy ennyire sikerült összeraknom, nem is hittem volna, hogy ilyesmire is képes vagyok.😗
Ludwigiánál az volt a tapasztalatom, hogy satnya erőtlen felkopaszodó és kifejezetten randa volt. Aztán tőből visszavágtam és topolva visszaültettem. Gyönyörű, tömör volt amíg ki nem nőtt a vízből. Igénylik még a gyökértápot is. Ajánlom nyomj be nekik egyet. “Off” Én osmocote bogyeszt nyomtam alá. Eleinte iszonyú durván algásodott, de más gyökértáppal ez biztos nem történne meg (persze azok nem is annyira bitang jók hosszú távon). “Off vége” Szerintem fentiek minden stem növényre igazak. Amíg kapják a fényt és vissza vannak nyírva rendesen (meg visszaültetve topolva), addig gyönyörűek.
 
Hétfőn majd készítek új képeket. A barna algásodás egyre szebben visszahúzódik, viszont a sziklám gerince nagyon zöld. Sisak vagy süncsiga segíthet vagy marad a fogkefézés?
A ludwigia él és szép!:unsure: Ismerve az előéletem, ezt nem igazán értem, de nagyon örülök neki. A riccardia szintén zöld és él. Nem nő, de nem is pusztul, ami esetemben már siker story.
A bucék, anubiasok a nálam megszokott nyugger tempóban éldegélnek, nem lesz belőlük egy hamar gyep, meg a dekort sem növik be mostanában, az tuti.
Összességében nekem tetszik, úgy érzem, tőlem telhetően az eredetihez hasonlót alkottam és kollégánőm is boldogan nézegeti munka közben.
Az endlerek viszont, akik itthon ezerrel szaporodtak, itt kicsit impotensnek tűnnek vagy a piciknek nincs hová bújniuk, nem tudom, de egyelőre nincs náluk szaporulat.
Persze most indul a tavasz.;)
 
Huston, Huston......segítség!

Ki érti ezt? A kövem olyan durván algás, hogy lassan green seiryu lehetne a típusa. Bezzeg a sulawesi akváriumban, ahol a redőny sincs lehúzva, tűzi a nap, megy a lámpa, ott egy pötty sincs????:unsure:
Ecset vagy fonál szerencsére nincs és a kezdeti barna algásodás is már csak minimális.
Nem tápozok semmivel, megy egy 400l/órás akasztos mátrixszal tömve, meg egy Dennerle sarokszűrő bio rio töltettel.
Vízcsere heti 5L.
Lehet, a Chihiros A301 lámpán kellene még jobban visszadimmelnem?

Sajnos, a riccardia kb.eddig bírta, kezd sárgulni szegény.:(

A ludwigia viszont ragyog, felnőtt a felszín fölé és gyönyörű.
Az újraültetett HM is szépen tartja magát.

Kis guppi bébiből pedig kb.20-25 cikázik mindenfelé.o_O
total.jpg
 

Attachments

  • alga.jpg
    alga.jpg
    285.8 KB · Megtekintések: 19
Back
Oldal tetejére