• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Hunter Koerner inspiráció

Ennyi alga azért arra utal, hogy alig lehet foszfát a vízben. Feltételezem nitrát a csapvízből és állatokból van bőven..
A micro levelei meg lehet hogy a túl sok microtol ilyenek. De ha mérsz is egyet kiderül a tuti :)
Szerintem ide akár jó lehet az APT3 complete a zero helyett, mivel abban arányaiban kevés a nitrát és a vas. (a káliumot nálam magasan tartja, érdekes, hogy @SMAdrián nál még azt is pódolni kell)
 
Ennyi alga azért arra utal, hogy alig lehet foszfát a vízben. Feltételezem nitrát a csapvízből és állatokból van bőven..
A micro levelei meg lehet hogy a túl sok microtol ilyenek. De ha mérsz is egyet kiderül a tuti :)
Szerintem ide akár jó lehet az APT3 complete a zero helyett, mivel abban arányaiban kevés a nitrát és a vas. (a káliumot nálam magasan tartja, érdekes, hogy @SMAdrián nál még azt is pódolni kell)
Azért pótolom ezeket a nyom elemeket, mert ezt tapasztaltam ki. Eleinte én is csak a APT Complete-t adagoltam, és a alga "tenger" ugyan úgy jelen volt hétről hétre. Amióta adagolom +bán a nitrát öt, és káliumot, azóta, még üveget sem kell törülnöm, a poralgától. Már nem is emlékszem, mikor törültem utójára.
A 3 akváriumba, ugyan az a módszer, de a 3 akvárium különbözik egymástól. Van aminek más a fény viszonyok, van amiben aktív talaj van +tápkapszulák, van an amiben csak táp kapszula van, és van amiben semmi sincs, csak homok. A eredmény ugyan az. 1 dologban van a nagyobb kül{mbség, a nagy. Több a élőlény, nagyobb a fény, és sűrűbben kell nyírom a növényzetet.
 
Nos, a helyzet nem sokat javult.
Az elhalt növényeket kiszedtem, a csöveket kisikáltam ( utána csöpögött is pár napig a szűrő 😬), kevesebb fény, kevesebb táp és itthonról behordott újbudai csapvíz.
Állatokból is alig hagytam benne: 3 cory panda, pár süncsiga, néhány kék garnéla és talán öt elegans pontyocska.
Mostanra a lillyn megint olyan zöld bunda van, mint a Grincsen, sőt a difinek hosszabb a szakálla, mint a mikulásnak.
Lehet, hogy szétbontom és restart.
 
Ennek most, azt hiszem, itt a vége.☹
Növények vödörben pár napig sötétkúrán.
20211124_154448.jpg
Néhány kék garnélát hagytam benne, várom az új inspirációt.

Kérem a moderátorokat, tegyék át a befejezett akváriumok közé.
Köszönöm.
 

Attachments

  • 20211124_154452.jpg
    20211124_154452.jpg
    281.4 KB · Megtekintések: 10
csak ne a babaultikhoz, mert abból még lehet kell nekem ;)
snowball-oknál láttam nálam néhány kicsit, szóval nem végeznek tökéletes munkát az elegánsok... bár már annyi moha van nálam, hogy azért nem tudják az összes kicsit levadászni.
 
Babaultik itthon vannak nálam, snowball és elegáns Budaörsön, szóval ez itteni szaporultabn biztonságban van. 👍🏻
 
Back
Oldal tetejére