• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac

Többféle színárnyalatú halat is vettem különböző helyekről. Nálam kvázi optimális körülmények között az eleve élénk színűek ragyogó vörösek lettek, a gyárilag fakók viszont továbbra is halvány barackszínűek. A legöregebb halaim két évesek, és nem változott sokat a színük. Amikor komoly stressz éri őket, kissé beopálosodnak, de a pirosság arányaiban nem nagyon változik. Itt azt írják, hogy a különböző árnyalatú példányok nem is kereszteződnek, feltehetően két önálló fajról van szó. Így aki ilyen sárgás és halvány halakat vesz, ne nagyon várja, hogy idővel bepirosodnak.

Az idősebb halak egyáltalán nem félénkek, sőt, némi területvédő hajlamuk is van. Az akváriumom bal sarkát az egyik nagy példány kinézte magának, és hajtja onnan a többi halat, hónapok óta. Általánosságban is kötözködnek a galaxykkal, rendszeresen oda-oda csípnek, de nem komoly mértékben. Mindkét fajnál rendszeresen látok nászviselkedés jellegű megmozdulásokat, lehet hogy ezért ilyen temperamentumosak.
 
Nagyon tetszenek az amanda lazacok! Egyelőre 6 db lakik az 54 literes akiban. Az első héten aggódtam, mert nagyon félénkek voltak, bujdokoltak a növényzetben. Aggódtam, hogy nem a vízminőséggel van-e gond (ők voltak az első lakók). De észrevettem, hogy amikor lekapcsoltam a világítást, akkor rögtön előjöttek, és aktívan úszkálni kezdtek. Kb hét után teljesen megszokták a fényt is. Nálam addig úszkáltak sokat szoros 6-os kis csapatban, amíg félénkebbek voltak. Nagyon vicces volt, ahogy feltérképezték az akváriumot. Szorongtak a növények között, és időnként gyorsan nekiúsztak egymásnak, mintha ki akarták volna lökni a másikat, hogy az vállalja a felfedezéssel járó veszélyt. Persze lehet, hogy nem ezt jelentette a mozdulat, nem vagyok jártas haletológiában :shame:. Amíg nagyon csapathalkodtak, akkor még az volt nagyon édes, hogy rövid időre elszakadtak úgy, hogy pl. 4 erre úszott, 2 meg arra, és a 2 hátrafordult, nagyon megijedt, és ezerrel spurizott a többiekhez. Meg amikor együtt úsznak csapatban, annak nagyon szép, különleges ritmusa van. Amióta bátrabbak, azóta sokat úszkálnak egyedül is, de azért összejönnek csapatba is. Szeretnék még négyet beszerezni belőlük.
 
Észrevettem, hogy 2 nőstény amandának a hasa alján, hátul picit kidudorodik, és mintha sok miniatűr átlátszó gömb lenne benne. Ez vajon a beikrásodás jele lehet, egyáltalán, az látszik? És ha igen, akkor lehet vajon gond abból, ha nem szaporítom őket?
 
Az olyan halaknál melyek valamelyest áttetszőek (az amanda lazacok is ilyenek) azoknál elég jól láthatóak az ikrák.
"Sok miniatűr átlátszó gömb" a has alsó részén, azok bizony több mint valószínű, hogy ikrák.
Gondot nem jelent, hogy nem szaporítod őket...
Két verzió történhet, ha vannak hímek esetleg leikrázik, viszont az ikrák rögtön ételként végzik, a többi halad ugyanis szépen megeszi (ettől sem kell megijedni, a természet rendje, ugyanis a természetben is az ikrák jó része táplálékként végzi...)
A másik verzió, hogy nem ikráznak és így a nőstényben maradnak, de ez sem nagy gond, idővel felszívódnak, különösebb problémát ez sem szokott okozni.
 
Az olyan halaknál melyek valamelyest áttetszőek (az amanda lazacok is ilyenek) azoknál elég jól láthatóak az ikrák.
"Sok miniatűr átlátszó gömb" a has alsó részén, azok bizony több mint valószínű, hogy ikrák.
Gondot nem jelent, hogy nem szaporítod őket...
Két verzió történhet, ha vannak hímek esetleg leikrázik, viszont az ikrák rögtön ételként végzik, a többi halad ugyanis szépen megeszi (ettől sem kell megijedni, a természet rendje, ugyanis a természetben is az ikrák jó része táplálékként végzi...)
A másik verzió, hogy nem ikráznak és így a nőstényben maradnak, de ez sem nagy gond, idővel felszívódnak, különösebb problémát ez sem szokott okozni.

Köszönöm a választ! Akkor megtiszteltetésnek veszem, hogy pár hét után szaporodni támadt kedvük a lányoknak :shame:
Utánaolvastam, de sajna az ivadékok etetését nem tudnám mivel megoldani, mert oly picik. Így azért, hogy elpusztuljanak :cry: nem próbálkozom. Megnyugtató, hogy nem lesz probléma, ha bennük marad a cucc.:smug:
 
Szia Emp

Nekem a 25 literesben 6 db van és nagyjából ugyanez a helyzet. A méretükből, így a természetükből kifolyólag sajnos nagyon félénk kis állatok. Valaki mondta, bár ez logikus, hogy sokkal nagyobb rajban ez a félelem érzet eltűnik. Nos nekem ezzel az a gondom, hogy egy nagy akváriumba nem fogsz ilyen kis méretű halakat tenni, egy kicsibe meg erősen limitálva van a beletehető egyedek száma. Én együtt élek ezzel a dologgal, sajnos a legtöbb ekkora halacskával ez a gond. Ha kevesebb fénnyel világítasz, akkor ezen lehet segíteni, de hát egy növényes akiban, pl. nálam, ezt nem nagyon szeretném.

Én most tervezek 620 literes akváriumba 70db amandát rakni :D melléjük 70 zöldsávos törperazbórát:D
 
Sziasztok!
Nálam sajnos csak 5 darab van, korábban 10 volt de akkor is ritkán úsztak rajba. Érdekes hogy amikor hozzám kerültek csak az első napon voltak félénkek. Így is hogy már csak 5 darab van sokszor egymástól távol úszkálnak nagy úszó térrel rendelkező 160-as akváriumban. De gondolom csak azért ilyen bátrak mert a legnagyobb halak is csak kifejlett vörös neonok .:)
 
Nálam hat darab van belőlük az első egy hétben egy rajban voltak nagyrészt egy helyen, azóta viszont páran együtt úsznak, vagy külön külön kóricálnak a furcsa viszont az hogy egy hal mindig el van bújva, kajálni előjön és néha kinéz a susnyásból de akkor is általában az árnyékban van, ez vajon miért van?
 
Nálam hat darab van belőlük az első egy hétben egy rajban voltak nagyrészt egy helyen, azóta viszont páran együtt úsznak, vagy külön külön kóricálnak a furcsa viszont az hogy egy hal mindig el van bújva, kajálni előjön és néha kinéz a susnyásból de akkor is általában az árnyékban van, ez vajon miért van?


Ezt a viselkedést régóta csinálja? Sajna nálam ha egy darab így viselkedett nemsokára annyi volt neki..:(
 
Kb egy hete, látszólag semmi baja, szép nagy nőstény, arra gondoltam hogy ikrázik, vagy hogy nem bírja a fényt...
 
Nálam az összes amandára ez volt jellemző. Iszonyatosan félősek és erős fényben egyáltalán nem mozdultak ki a növények közül.
 
Nos nekem ezzel az a gondom, hogy egy nagy akváriumba nem fogsz ilyen kis méretű halakat tenni
Miert nem?En most tervezem a Rasboräk elajändekozäsät es kb 30-40 fös Amanda csapatot a 182l akiba!Szerintem jol mutatnak majd egy rajban.
 
Sziasztok az egyik amandámnak a két oldalán, vagy inkább a belsejében megjelent egy fekete folt, ahogy elnézem nem nagyon zavarja a dolog, eszik úszik iszik meg minden de azért jó lenne tudni hogy mi is ez...
pe9evy4u.jpg

9y7ada5a.jpg
 
Nekem is!Tegnap vettem eszre,de nincs semmi baja.Remelem!
Szerintem sincs semmi baja, gondoltam rá hogy két faj keveredett, vagy nem tudom más nem jut eszembe ikra nem lehet, ha betegség lenne akkor máshogy viselkedne szal szerintem csak elérte a felnőtt kort, és ki jött rajta ez a "minta" :)
 
Back
Oldal tetejére