• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac

Nálam a gyémántneonok, wernerik ugyanígy viselkednek. Este, amíg nem fekszünk le, egy ledcsík halvány háttérvilágítást csinál az akváriumnak. Ez elég arra, hogy ne induljanak el a fényforrások felé. Egyébként próbálkoznak, a levegőben úszva is.
Nálam is van egy ilyen háttérvilágítás. Na akkor megpróbálom elsőre azt külön időkapcsolóra kötni és meglátjuk. Köszi a tippet skacok.(y)
 
Sziasztok.

Jelenleg 20 amanda lakja a 160 literes akváriumom ( +6/3 rózsa és citrom lazac). Jelenleg dzsungelharcost játszik mindenki. Konkrétan oton és rc-n kívül mintha nem lenne senki. Az lenne a kérdésem ha bővíteném az amandákat +20/30 fővel vagy kivenném a nagyobb lazacokat attól bátrabbak lennének-e? Vagy a dzsungel miatt teljesen mindegy?
 
Szia! :)
Én is kisebb létszám esetén tapasztaltam ilyet ezekkel a halakkal. Egy létszámbővítés szerintem jó kiindulás afelé, hogy láss is valamit az állatokból...összesen 50 db amanda szerintem még nem mutatna zsúfoltan az akváriumodban.
Én nem gondolom azt, hogy félnének a nagyobb halaktól elvégre a leírásodból nekem az jön le, hogy együtt bandáznak a növények között.
 
Nekem ez az elsö olyan rajhal fajta amelyik az elsö naptòl kezdve egy percet sem bújkåltak (pedig lett volna hova) 180 literben volt 20 db.
 
Az első pár hónapban nem is bujkáltak. Pár hónapja kezdték. Két külön részen bújkálnak a kicsik és a nagyok.
 
Az első pár hónapban nem is bujkáltak. Pár hónapja kezdték. Két külön részen bújkálnak a kicsik és a nagyok.
Nálam pont a ellenkezője van. Az elején 10en voltak és 10 rubin tetra. Az elején nálam is nagyon bujkálósak voltak, ritkán lehettet látni őket. Mostanra 5-5 maradt mind 2 csapatból, és közben bekerült 12 db neon. De most már egész nap látom őket.
 
Nálam bújkáltak az amandák szinte végig az előző setupban. Pedig 60-an voltak.
Meg is fogadtam soha többet.

Következő rajhalam zöld neon lesz. Olcsó, szép, mi kell még?
(Most neonrazbóra csapat van, ezek sem félősek de nem úsznak úgy rajban mint egy neoncsapat. És aranyárban voltak.)
 
Nálam bújkáltak az amandák szinte végig az előző setupban. Pedig 60-an voltak.
Meg is fogadtam soha többet.
Tavaly 30 amandával ment a 240esem, nem voltak félősek egyáltalán. Lett volna hol bújkálni.
A közvetlen nagy áramlást nem szerették viszont, a nyugodtabb vizeket keresték mindig.
Andras Czesznak - Bridge of oblivion.jpg
 
Tavaly 30 amandával ment a 240esem, nem voltak félősek egyáltalán. Lett volna hol bújkálni.
A közvetlen nagy áramlást nem szerették viszont, a nyugodtabb vizeket keresték mindig.
View attachment 45159
Ha jól látom csak ők vannak bennt. Lehet kipróbálom kivenni a nagyobbakat. Nagy áramlás nincs, mindkét szűrő folytva megy.
Világítás is csak fél watt/liter. Amire még tudok gondolni hogy térelválasztó az akvárium és ez zavarja őket. Bár hónapokig jól elvoltak, úgyhogy ezért nem értem mi lelte őket. Meg se nagyon fogytak, max 1 tűnt el.
 
A túl hideg hőmérséklet miatt bujkálhatnak esetleg? Nem fűtöm, 21 fok általában a hőmérséklet.
 
Back
Oldal tetejére