• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac

Levinen

Kertész szaki
Igen kis méretének köszönhetően közkedvelt lakó a nano akváriumokban. Népszerűségét még az élénk narancssárga színének is köszönheti, mely a zöldes, barnás árnyalatok között igen jól mutat. Nagyon békés, így a garnélákkal is gond nélkül tartható. Szinte minden eleséget elfogad, de arra ügyelni kell, hogy a kis szájmérete miatt, megfelelő eleségeket adjuk neki.

Család: Pontylazacok
Kontinens: Brazília
Hőmérséklet:24-28 °C
Méret: max.:2,5 cm
pH tolerancia:6-7

3782137_050c44244099d9340375ab19c7dc8921_m.jpg
 
Sziasztok!

Nekem 6 db ilyen kis halam van egy nettó 20 literes medencében, egy Amano garnéla van mellettük. A növényzet 10 cm magas Crypto erdő.

Nagyon félénkek, pedig már egy pár hete megvannak. Tapasztaltatok ilyet :?:
 
Szia Emp

Nekem a 25 literesben 6 db van és nagyjából ugyanez a helyzet. A méretükből, így a természetükből kifolyólag sajnos nagyon félénk kis állatok. Valaki mondta, bár ez logikus, hogy sokkal nagyobb rajban ez a félelem érzet eltűnik. Nos nekem ezzel az a gondom, hogy egy nagy akváriumba nem fogsz ilyen kis méretű halakat tenni, egy kicsibe meg erősen limitálva van a beletehető egyedek száma. Én együtt élek ezzel a dologgal, sajnos a legtöbb ekkora halacskával ez a gond. Ha kevesebb fénnyel világítasz, akkor ezen lehet segíteni, de hát egy növényes akiban, pl. nálam, ezt nem nagyon szeretném.
 
Szia Levi!

Köszi a választ! Akkor bele nyugszom ebbe. Gondolkodtam azon, hogy ez inkább halas mint növényes és veszek még pár darabot, úgy 10-15 db lenne a vége. Heti feles vízcsere mellett, mivel csak egy Hydor K20 van szűrés gyanánt. A fény egy 11W-os kompakt égő.

Majd írok mi szitu, ha többen vannak.

Van egy eledel tippem, a rák ikra, azt nagyon kedvelik ;) .
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ezek a halak szeretnek kiugrálni az akváriumból? Mert nyitott aksiba tervezem a tartásukat és nem örülnék, hogy ha első nap mind öngyilkos lenne.
 
peti44 said:
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ezek a halak szeretnek kiugrálni az akváriumból? Mert nyitott aksiba tervezem a tartásukat és nem örülnék, hogy ha első nap mind öngyilkos lenne.

Nem hinném hogy az az ugrálós fajta lenne. szerintem hasonló a viselkedésük mint az ékfoltosoknak. nálam azok közül még egy sem ugrott ki. pedig van vagy 30 a nagy nyitottban. Ellenben sziámi algaevő, a nanomba a kis lazac, amano garnéla és tegnap egy 15cm-s pleco is a szabadságot választotta.

nehéz megmondani mivel lesz gond. de szerintem ezeket a halakat bátran vállalhatod.
 
És kb. mennyit kell tartani belőlük, hogy egymást követve rajban ússzanak. Vagy ha ez nem is jön össze egy 54 literes aksiba, akkor mennyit kell ahhoz tartani, hogy ne legyenek félénkek?
 
peti44 said:
És kb. mennyit kell tartani belőlük, hogy egymást követve rajban ússzanak. Vagy ha ez nem is jön össze egy 54 literes aksiba, akkor mennyit kell ahhoz tartani, hogy ne legyenek félénkek?

Az, hogy mennyi amandát tehetsz az 54 literbe az sok mindentől függ (szűrés, a berendezési tárgyak, növények hely kiszorítása, stb.). Ha csak ők kerülnek bele, akkor egy 15-20db mehet bele.
 
Most speciel nem arra voltam kiváncsi, hogy mennyi mehet, hanem, hogy mennyinek kéne belemenni, hogy ne féljenek. A szűrés 600 liter/óra. Csak anubiast tennék bele, jó sokat, meg egy ADA Red Moor fát.
 
Mint minden csapathalnál a minimum a 6 darab. De mivel van rá lehetőséged/tered/szűrésed ezért amondó vagyok, hogy minimum 10 darabbal számolj. Ha többet teszel még jobb.
 
Hát igen, azt tudom, hogy minimum 6 db kell, csak Emperor_-nál is 6 van és félénkek. Akkor megpróbálom 10 hallal, kösz Luna a választ!
 
Levinen said:
peti44 said:
És kb. mennyit kell tartani belőlük, hogy egymást követve rajban ússzanak. Vagy ha ez nem is jön össze egy 54 literes aksiba, akkor mennyit kell ahhoz tartani, hogy ne legyenek félénkek?

Az, hogy mennyi amandát tehetsz az 54 literbe az sok mindentől függ (szűrés, a berendezési tárgyak, növények hely kiszorítása, stb.). Ha csak ők kerülnek bele, akkor egy 15-20db mehet bele.

Természetesen a rajhalaknál minél többen vannak ,annál jobb. Azért írtam 15-20-at, mert ennél többet nem ajánlanék ekkora akváriumba.
 
Már egy hete úszkálnak az akváriumban. Nem mondanám, hogy félénkek, de gondolom ez azért van mert 20an vannak.
Nagyon jópofa halak. Még nem pirosak de már ez alatt az egy hét alatt is sokat színesedtek. :cool:
 
Sziasztok!
Én most vettem belőlük 25db-ot,és miután elég nagy szabad térben vannak,ahol nincs nekik búvóhely,ugyan úgy viselkednek,mint a Piranha-k!Ameddig van nekik rengeteg növény,és búvóhely,addig el is bújnak,de nálam már 1 nap után(igaz együtt)de szépen úszkálnak az egész akiban!Imádom őket ahogy így együtt mozognak,és úgy gondolom,ha megfelelő számban tartjuk őket,akkor tényleg biztonságban érzik majd magukat!Ajánlom őket mindenkinek!
Ja és nálam még egy sem ugrott ki,pedig teljesen szintig van az aki majdnem! :thumbup:
 
Én Levitől kaptam hozzá kedvet, és egy kedves fórumos társ akvárium felszámolásának révén a meglévő öt mellé jött még tizenöt. Csapatban gyönyörűen mutatnak, s mivel van szabad úszóterük és búvóhelyük is, így kedvükre bandázhatnak.
Néha egy-egy példány kifakul pár napra, akkor olyan a színűk, mint egy kísérteté, de aztán ismét bepirosodnak. Valóban olyanok, mint egy marék parázs! Keveset esznek, keveset ürítenek, nem turkálják az aljzatot, nem rágják a növényeket, igazi tündérek; az akvakertészek álma!

Ja, és nálam ugyan fedett akváriumban vannak, de nem tűnnek ugrálós fajtának!
 
Az én 54l esemben is van 10db. Valamelyik nap volt egy kisebb pakolás az akiban. azóta nagyon félénkek,nem nagyon mutatkoznak. Remélem pár nap mulva ismét a régi aktivitást fogom tapasztalni.
Egyébként szép kis halacskák! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére