• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2021

Számomra lenyűgöző látni, hogy micsoda művészi alkotásokat lehet létrehozni, a víz alatt két kezi, nagyon sok munkával !!! És ez nem valamiféle vászon, hogy óóó nem sikerült, áthúzom a vásznat, nem is erre gondoltam, és kezdek egy újat. Le a kalappal az összes versenyzőnk előtt, szép eredményeket értetek el. Gratula nektek. Ugyan én még csak kezdő vagyok, de hála nektek, jövőre tuti benevezek én is 😁
 
@viktorlantos , ha nem emeled ki a műviességét a Steve akvájának akkor nem zavart volna. De mostmár igen. Nekem a top 100-ban az ő akvája volt az első amin megakadt a szemem, hogy, na, valami új. Van sok jó része az akvának.
Viszont ami engem nagyon megfogott, az a photoshop mester Albert egy részlete. A jobb oldala és a tükröződés nekem annyira hoz egy Trónok Harca jégbarlang hatást, hogy, ha telet akart volna azzal az egy részlettel nyerne.

Screenshot 2021-09-02 at 12.51.38.png
 
Az egészhez lövésem sincs, meg nem is láttam korábban ilyen versenyt, úgyhogy ez kibic vélemény lesz. A természetes élőhelyes dologgal egyetértek, hogy hülyeség. Ott van alga, dzsuva, minden. Nem hiszem, hogy egy echte compó-ezüstkárász biotópot nagyon felpontoznának. :D Nekem tetszett a pár kisebb akvárium. Nem tudom, mennyire van top 100-ban helyük, de valahol jó, hogy nem csak medencével lehet indulni. A pénzdíjas kiszólás (1mY = egy szép akvárium büdzsé) 10/10 volt. :D
 
@viktorlantos , ha nem emeled ki a műviességét a Steve akvájának akkor nem zavart volna. De mostmár igen. Nekem a top 100-ban az ő akvája volt az első amin megakadt a szemem, hogy, na, valami új. Van sok jó része az akvának.
Viszont ami engem nagyon megfogott, az a photoshop mester Albert egy részlete. A jobb oldala és a tükröződés nekem annyira hoz egy Trónok Harca jégbarlang hatást, hogy, ha telet akart volna azzal az egy részlettel nyerne.

View attachment 154132

Nem gondoltam volna, hogy egy olyan földbedöngölés után amit múlt évben (jogosan) kapott képes lesz egy ilyen layouttal visszatérni.
Épp most beszéltem vele és már a kövi évit csinálja.

Bár sokan öröke eltiltották volna a versenyzéstől, tök jó, hogy továbbra is gazdagítja a mezőnyt.
 
Nem gondoltam volna, hogy egy olyan földbedöngölés után amit múlt évben (jogosan) kapott képes lesz egy ilyen layouttal visszatérni.
Épp most beszéltem vele és már a kövi évit csinálja.

Bár sokan öröke eltiltották volna a versenyzéstől, tök jó, hogy továbbra is gazdagítja a mezőnyt.
Publikus a sztori?
 
Nem gondoltam volna, hogy egy olyan földbedöngölés után amit múlt évben (jogosan) kapott képes lesz egy ilyen layouttal visszatérni.
Épp most beszéltem vele és már a kövi évit csinálja.

Bár sokan öröke eltiltották volna a versenyzéstől, tök jó, hogy továbbra is gazdagítja a mezőnyt.
Én is nagyra értékelem a munkáját és tök jó, hogy összehozott egy ilyen akvát. Szerintem mindent megérdemelt abból amilyen ívet kapott azért amit csinált. De az a múlté, mindenki hibázik, reméljük többször nem csinál ilyet és inkább arra fókuszál, hogy az amúgy szuper tehetségével brillírozzon építésben.

Ami miatt én a szervezést továbbra is hibáztatom, hogy nem vonták meg tőle az eredményt és adták azt annak akit valóban megillet a helyezés. De ezzel abba is hagyom a régi sebek kapirgálását 😅
 
Én is nagyra értékelem a munkáját és tök jó, hogy összehozott egy ilyen akvát. Szerintem mindent megérdemelt abból amilyen ívet kapott azért amit csinált. De az a múlté, mindenki hibázik, reméljük többször nem csinál ilyet és inkább arra fókuszál, hogy az amúgy szuper tehetségével brillírozzon építésben.

Ami miatt én a szervezést továbbra is hibáztatom, hogy nem vonták meg tőle az eredményt és adták azt annak akit valóban megillet a helyezés. De ezzel abba is hagyom a régi sebek kapirgálását 😅
Elmondjátok, hogy mi a teljes neve, hogy megnézhessem a sztorit? :) (OK, chiliben én is tudom, hogy ki Ed vagy Troy, de akvarisztikában még nem. :D)
 
Elmondjátok, hogy mi a teljes neve, hogy megnézhessem a sztorit? :) (OK, chiliben én is tudom, hogy ki Ed vagy Troy, de akvarisztikában még nem. :D)

Albert Escrihuela Cáceres

Viszont, ha szabad ajánlanom, több időt tölts a munkáinak felfedezésével mint a pletyka olvasással. ;) Bőven van tőle mit tanulni és eléggé inspiráló munkái vannak. Sok jó megoldást lehet a munkáiból ellesni.
 

Albert Escrihuela Cáceres

Viszont, ha szabad ajánlanom, több időt tölts a munkáinak felfedezésével mint a pletyka olvasással. ;) Bőven van tőle mit tanulni és eléggé inspiráló munkái vannak. Sok jó megoldást lehet a munkáiból ellesni.
Köszönöm! (Egyelőre még az aquascape mélységei helyett olyan céljaim vannak, mint az Akvarisztika kezdőknek elolvasása, vagy kitalálni, hogy a használtan vett akváriumban majd hogyan cseréljem le legfájdalommentesebben a vizet keményítő, fákat lesúlyozó követ. :) Meg még meló mellett be kellene fejeznem a cikkem, meg a Solymári csilifesztre is felkészülni.)
 
Sziasztok.
Kicsit zsúfoltak mostanában a napok.
Az idei versenyről @viktorlantos Vik már mindent leírt és egyet is értek vele.
Szerettem volna idén jobb eredményt elérni de azért még mindig vannak hibák az akváriumokban amiket összerakok,ezeket kell majd finomítanom.
Most már ez a második év hogy duplán indulok kicselezve egy kicsit a rendszert.A feleségem nevén is fut egy akvárium.

499 Szilvia Szalai Hungary

1630699923225.jpg


783 Viktor Láng Hungary

1630612163733.jpg

Az évből még nagyon sok verseny eredmény hirdetése hátra van ott azért még várok meglepi helyezéseket.😉👍
Minden Magyar indulónak gratulálok az elért helyezésekhez.👏
 
Sziasztok.
Kicsit zsúfoltak mostanában a napok.
Az idei versenyről @viktorlantos Vik már mindent leírt és egyet is értek vele.
Szerettem volna idén jobb eredményt elérni de azért még mindig vannak hibák az akváriumokban amiket összerakok,ezeket kell majd finomítanom.
Most már ez a második év hogy duplán indulok kicselezve egy kicsit a rendszert.A feleségem nevén is fut egy akvárium.

499 Szilvia Szalai Hungary

View attachment 154195


783 Viktor Láng Hungary

View attachment 154196

Az évből még nagyon sok verseny eredmény hirdetése hátra van ott azért még várok meglepi helyezéseket.😉👍
Minden Magyar indulónak gratulálok az elért helyezésekhez.👏
Grat az eredményekhez!

Egy személyes megjegyzés:
Mindkét hardscape baromi erősnek tűnik (nekem legalábbis, mint versenyzéstől távol állónak), maga az alap azt gondolom bőven top100 (top50?) kategória lehetne bármelyik. Mégis a végeredményt tekintve "átlagosak" lettek (vagy litvánok?:ROFLMAO:)...mintha a hardscape szépségei elvesznének...talán a túlságosan dús növényzet vagy az akva méretei miatt? - Nem tudom, de szívesen látnék/olvasnék róla szakmai elemzést.
Pl egy GA youtube-os elemzés? 20-25 percbe több is bőven beleférne. De ha ez nem megoldható, vagy nem ad elég mondanivalót/percet, akkor a tavalyi mintájára egy topicot megérne, még ha nem is látszik nagy érdeklődés iránta. Szerintem sokan vagyunk, akik hozzászagolni se tudunk szakmailag (ezért nem is kommentelünk, spammelünk bele), viszont szívesen olvasnánk róla.
 
Na akkor én is bemutatom az idei munkám.
Frodo stone(sajat valogatas Adam-tol)+RedMore fa!
Ada La Plata sand,Probidio talaj
Vilägitas:Ada Rgbx2+ LifeAqua Prime 1200
Plant nutrient: MasterLine
Aqua Bacteria and Soil Probidio
Iden mar 3 szponzoracioval(termekek)keszültem.Lifeaqua,Probidio,Masterline termekek.
20200903_010203.jpg

Screenshot_20210830-163559_Samsung Internet.jpg
 
Utoljára módosított:
Na akkor én is bemutatom az idei munkám.
Frodo stone(sajat valogatas Adam-tol)+RedMore fa!
Ada La Plata sand,Probidio talaj
Vilägitas:Ada Rgbx2+ LifeAqua Prime 1200
Plant nutrient: MasterLine
Aqua Bacteria and Soil Probidio
Iden mar 3 szponzoracioval(termekek)keszültem.Lifeaqua,Probidio,Masterline termekek.
View attachment 154244

View attachment 154245
Nagyon ütős a hardscape (bár nem értem, hogy kerül ide Adam, meg kinek mennyi szponzora van), de gondosabb ültetéssel simán a 100 közelében találhattad volna Magadat. Mire gondolok? Szememet zavarja, hogy bal elöl a nagy Crypto, hátrébb valami Buce és jobb oldalon a talán reineckii (ami színével is kicsit eltereli a fókuszpontról a figyelmet) szétzilálja a mélységet.
Sebaj, gratu az ideihez, és kívánom, hogy jövőre neved előtt kisebb szám jelenjen meg. :)
 
Na akkor én is bemutatom az idei munkám.
Frodo stone(sajat valogatas Adam-tol)+RedMore fa!
Ada La Plata sand,Probidio talaj
Vilägitas:Ada Rgbx2+ LifeAqua Prime 1200
Plant nutrient: MasterLine
Aqua Bacteria and Soil Probidio
Iden mar 3 szponzoracioval(termekek)keszültem.Lifeaqua,Probidio,Masterline termekek.
View attachment 154244

View attachment 154245

Nagyon szuper akvárium lett! Nekem elsőre a halak ami talán sokkal többet is dobhatott volna rajta. Pedig látszik gyakorlatoztál velük rendesen :)
 
nagyon érdekes hallgatni ahogy szomorúan konstatálja hogy a hiperrealizmusra törekvő megoldása mennyire nehezen érthető a laikusoknak, és hogy inkább jobb ötlet maradni a "megszokott"-nál (ami az én értelmezésemben a trópusi hangulat, színek), ha nyerni, vagy legalábbis előkelő helyezést akar elérni.
 
Back
Oldal tetejére