• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Köszönöm az információt. Sejtettem, hogy a probléma hátterében a gyártó egyedi megoldása áll. Hétvégén szerelek majd a lámpára egy másik csatlakozót, és kipróbálom egy erősebb táppal. Szerintem működni fog másik táppal is.

Igazán nincs mit! Kíváncsi vagyok, hogy nálad elég-e a gyári táp. Bár érdekes, hogy a legtöbb külföldi akvarisztikai üzlet az összes Twinstar lámpához listázza az S2 pro eszközt, egyetlen oldalon találtam megjegyzést, ahol a 300 CA említve volt, mint nem kompatibilis lámpa, de arról senki nem írt, hogy a csatlakozókra figyelni kell, illetve a tápot sem emelik ki a 300 CA esetében. Fura ez így...
 
Igazán nincs mit! Kíváncsi vagyok, hogy nálad elég-e a gyári táp. Bár érdekes, hogy a legtöbb külföldi akvarisztikai üzlet az összes Twinstar lámpához listázza az S2 pro eszközt, egyetlen oldalon találtam megjegyzést, ahol a 300 CA említve volt, mint nem kompatibilis lámpa, de arról senki nem írt, hogy a csatlakozókra figyelni kell, illetve a tápot sem emelik ki a 300 CA esetében. Fura ez így...
Én is meglepődtem, amikor nem sikerült összedugni. Gondolom, a gyártó nem szeretné, ha másik táppal használnák a lámpájukat. Ráadásul így dimmelni sem lehet (100%-on hajtva elég meleg a lámpatest). Szerencsére egy kis barkácsolással orvosolható a probléma. Majd beszámolok az eredményről.
 
Én is meglepődtem, amikor nem sikerült összedugni. Gondolom, a gyártó nem szeretné, ha másik táppal használnák a lámpájukat. Ráadásul így dimmelni sem lehet (100%-on hajtva elég meleg a lámpatest). Szerencsére egy kis barkácsolással orvosolható a probléma. Majd beszámolok az eredményről.
Sikerült esetleg ezzel kapcsolatban megoldást találni?

Nekem egy L2 600CC-m van és ahhoz szeretnék egy S2-t venni. Ehhez kell átalakító?
 
Szia!
Nekem a lámpán lévő csatlakozó nem szabványos, ezért nem tudok rádugni másik tápot, S2-t sem. Azt terveztem, hogy levágom ezt a csatlakozót, és kicserélem másikra. Sajnos rosszul emlékeztem, nincs otthon ilyen csatlakozóm. Azóta még nem jutottam el olyan helyre, ahol tudnék venni.
 
Kicsit konkrétabb kérdés kellene, a google home egy platform, nem egy márka vagy típus.
Konkrét márkával, típussal vagy a platformmal, a telefonos alkalmazással, vagy mivel kapcsolatban van kérdésed?
 
Utoljára módosított:
Kicsit konkrétabb kérdés kellene, a google home egy platform, nem egy márka vagy típus.
Konkrét márkával, típussal vagy a platformmal, a telefonos alkalmazással, vagy mivel kapcsolatban van kérdésed?
bocsánat részletezem,
tehát a világításnál azt mondják hogy 7-8 óra az ajánlott. Ezt a hétvégén gond nélkül meg lehet oldani.
A google home rendszerbe beállítotatm egy rutint, hogy délután 5 kor felkapcsolja az okos dugaljt amiben az akvárium világítása van és éjfélkor lekapcsol, mikor ágyba esek én is.
Így a rendszer teljesen automatizálva van, a garantált világítás idő minden nap teljesül. És akárhonnan tudom telefonon keresztül kapcsolni le fel amikor akarom, vagy hangvezérléssel is.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy más is használ e ilyen okos otthon rendszert, vagy egyszerű kapcsolókkal időzít-e.
 
Én még csak tesztelem a lámpám. Hue-ba integrálható vezérlőt tettem elé és egy ottani rutin kapcsolja (dimmelés miatt nem konnektor). Később majd HA alól akarom az automatizálást.
 
én eddig manuális időkapcsolót használtam, de amióta megvettem az s2pro dimmelőmet, azóta nagyon boldog vagyok, mert így tudok már napfelkeltét és naplementét is csinálni a halaimnak... 😊😊😊
 
bocsánat részletezem,
tehát a világításnál azt mondják hogy 7-8 óra az ajánlott. Ezt a hétvégén gond nélkül meg lehet oldani.
A google home rendszerbe beállítotatm egy rutint, hogy délután 5 kor felkapcsolja az okos dugaljt amiben az akvárium világítása van és éjfélkor lekapcsol, mikor ágyba esek én is.
Így a rendszer teljesen automatizálva van, a garantált világítás idő minden nap teljesül. És akárhonnan tudom telefonon keresztül kapcsolni le fel amikor akarom, vagy hangvezérléssel is.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy más is használ e ilyen okos otthon rendszert, vagy egyszerű kapcsolókkal időzít-e.
Én a Gosund okos dugalját használom időzítésre. Eddig probléma nélkül működik.

Külön plusz az appnak, hogy értesítseket lehet beállítani ha lefut a rutin ;)
 
én eddig manuális időkapcsolót használtam, de amióta megvettem az s2pro dimmelőmet, azóta nagyon boldog vagyok, mert így tudok már napfelkeltét és naplementét is csinálni a halaimnak... 😊😊😊
ez a napfelkelte és naplemente tök jól hangzik, kipróbálnám én is
 
bocsánat részletezem,
tehát a világításnál azt mondják hogy 7-8 óra az ajánlott. Ezt a hétvégén gond nélkül meg lehet oldani.
A google home rendszerbe beállítotatm egy rutint, hogy délután 5 kor felkapcsolja az okos dugaljt amiben az akvárium világítása van és éjfélkor lekapcsol, mikor ágyba esek én is.
Így a rendszer teljesen automatizálva van, a garantált világítás idő minden nap teljesül. És akárhonnan tudom telefonon keresztül kapcsolni le fel amikor akarom, vagy hangvezérléssel is.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy más is használ e ilyen okos otthon rendszert, vagy egyszerű kapcsolókkal időzít-e.
Én pillanatnyilag az IkeaHome eszözeit használom, amit AppleHome applikációval vezérlek. Elsősorban erre a két rendszerre illeszthető eszközöket szerzek be a kezdetektől. Nálunk kicsit instabil a net, így ha pont lekapcsolásnál van valami gikszer és nem kapcsolnak le az eszközök, újracsatlakozás után távolról is tudom orvosolni a helyzetet. Sokat segít, hogy ne aggódjak egy három napos távollét esetén, hogy vajon lekapcsol-e az időzítőm, vagy algabummra megyek haza (olvasgatva a csoportokat, előfordulnak ilyen esetek).
 
bocsánat részletezem,
tehát a világításnál azt mondják hogy 7-8 óra az ajánlott. Ezt a hétvégén gond nélkül meg lehet oldani.
A google home rendszerbe beállítotatm egy rutint, hogy délután 5 kor felkapcsolja az okos dugaljt amiben az akvárium világítása van és éjfélkor lekapcsol, mikor ágyba esek én is.
Így a rendszer teljesen automatizálva van, a garantált világítás idő minden nap teljesül. És akárhonnan tudom telefonon keresztül kapcsolni le fel amikor akarom, vagy hangvezérléssel is.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy más is használ e ilyen okos otthon rendszert, vagy egyszerű kapcsolókkal időzít-e.
Én használom a tp-link tapo100-at hangvezérlés nélkül, csak én nem pilácsra hanem co2 időzítésre.
 
Sziasztok kérdésem lenne. Van egy twinstar light iii 60b lámpám, melyet szeretném automatizálni, dimmelni, ehhez keresek vezérlést. S2pro csak Kínában létezik sajnos😭. Nicrew controllerről tudtok véleményt mondani? Esetleg valami megoldás, ami itthon is elérhető? Tudom sok van a gugliban, de örülnék, ha megosztanátok mit ajánlotok.
 
Sziasztok kérdésem lenne. Van egy twinstar light iii 60b lámpám, melyet szeretném automatizálni, dimmelni, ehhez keresek vezérlést. S2pro csak Kínában létezik sajnos😭. Nicrew controllerről tudtok véleményt mondani? Esetleg valami megoldás, ami itthon is elérhető? Tudom sok van a gugliban, de örülnék, ha megosztanátok mit ajánlotok.
Írd be a keresek-kínálok topicban, hogy S2pro kerestetik. Valaki biztos van, aki éppen megválna tőle, mert "beChihisedett". 🙂
 
Sziasztok!

Van egy TP-Link Tapo P100 időkapcsolóm ami a szén-dioxidot kapcsolgatja.
Van esetleg valakinek ilyen?
A problémám annyi, hogy áramszünet esetén azt vettem észre, hogy bekapcsolja önmagát. Péntek éjjel volt egy áramszünet, másnap lámpa kapcsolásnál vettem észre hogy a dc sárga, a garnélák mennek kerekbe, gyorsan lecseréltem a víz nagyrészét, mozgattam a vizet levegő gyanánt, szerencsére átvészeltem katasztrófa nélkül a dolgot.
Van valakinek ezzel kapcsolatban esetleg tapasztalata? Egyébként elégedett voltam eddig vele, de ez most bizonytalanságot okoz, nem kéne kiírtanom a garnélákat és algatengerré varázsolni az akváriumot a felesleges co2-vel.
 
Sziasztok!

Van egy TP-Link Tapo P100 időkapcsolóm ami a szén-dioxidot kapcsolgatja.
Van esetleg valakinek ilyen?
A problémám annyi, hogy áramszünet esetén azt vettem észre, hogy bekapcsolja önmagát. Péntek éjjel volt egy áramszünet, másnap lámpa kapcsolásnál vettem észre hogy a dc sárga, a garnélák mennek kerekbe, gyorsan lecseréltem a víz nagyrészét, mozgattam a vizet levegő gyanánt, szerencsére átvészeltem katasztrófa nélkül a dolgot.
Van valakinek ezzel kapcsolatban esetleg tapasztalata? Egyébként elégedett voltam eddig vele, de ez most bizonytalanságot okoz, nem kéne kiírtanom a garnélákat és algatengerré varázsolni az akváriumot a felesleges co2-vel.
Gondolom, ha a trigger időpontbam van az áramszünet, akkor kimarad a váltás offra. Ezt még nem teszteltem. De volt már hogy lekapcsoltam majd vissza kézzel, csakhogy akkor már az auto off időponton túl volt, tehát egész este ment volna a co2. Ennek kivédésére beraktam extra auto off időpontot.
Ha sok auto off időpontot beraksz, akkor max 1 órát megy feleslegesen ha véletlenül bekapcsolva marad

9B4E8205-F5F2-4C49-A6D3-A84E9B976745.jpeg
Vagy nálad eleve kikapcsolva volt és az áramszünet hatására bekapcsolt? Az fura. Hazaérek tesztelem majd hogy nálam így viselkedik-e, bár úgy emlékszem hogy az utolsó állapotnál folytatta ha kihúzom a konnektorból.
 
Back
Oldal tetejére