• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Keymaker a vízminőségről...

Használsz lágy vizet az akváriumodban?

  • Igen, használok

    Votes: 131 45.3%
  • Nem, nem használok

    Votes: 96 33.2%
  • Nem, de már régóta fontolgatom

    Votes: 62 21.5%

  • Total voters
    289
Srácok a benzinkutakon etc helyeken kapható Ioncsrélt víz is ugyan az amit az RO állít elő?
Mert akkor azt fgom egy idejig használni aztán ha jó akkor beszek készüléket ne kelljen már mászkálni a vízért :D
 
Sid said:
Srácok a benzinkutakon etc helyeken kapható Ioncsrélt víz is ugyan az amit az RO állít elő?
Mert akkor azt fgom egy idejig használni aztán ha jó akkor beszek készüléket ne kelljen már mászkálni a vízért :D
Szia!
Az ioncserélt vizet különböző gyantákkal kezelik, a RO víz fordított ozmózis utján készül.
Inkább használj desztillált vizet sztem. én műveseállomáson vettem 10 lityit kannástól 350 ft.De ezt "keményíteni" kell mert 0Gh.!
Üdv w-rig!
 
Ami itthon van arra az van írva hogy Ioncserélt Lágyvíz és oda van rakva hogy akvarisztika hásztartás etc de neked jobban hiszek mint a palacknak :)
 
Sid said:
Srácok a benzinkutakon etc helyeken kapható Ioncsrélt víz is ugyan az amit az RO állít elő?
Mert akkor azt fgom egy idejig használni aztán ha jó akkor beszek készüléket ne kelljen már mászkálni a vízért :D

Az ioncserélt víz azért sem jó,ez már egyszer valahol megbeszéltük,hogy a növényeknek nem tetszik.Akárhányszor próbálkoztam vele,akár kis mennyiségben is,a növények nem tolerálták.Szétfoszlott a levelük tőle.Szinte egyik napról a másikra.Többen inkább deszti viztet ajánlottak.A PÍ vizzel is próbálkoztam,ugyan az lett a következmény.
 
Köszönjük Balázs a kimerítő tudományos magyarázatot.Direkt kivittem a laptopomat egy csendes helyre,lévén,hogy a fiam folyamatosan rajzfilmet néz,hogy elolvassam,de még el fogom egy párszor.Az ilyen hozzászólásokért érdemes Téged "itt tartani" :)

Most már csak az a kérdés,aki nem tud beruházni eme "drága" készülékbe,milyen más módon tudja megoldani a vízlágyítást.Deszti víz beszerzéssel,műgyanta,stb.
Itt valaki említette a művese állomást,ez jó ötlet,megfontolandó.De olvasva a bevezető hozzászólást,beugrott még valami.Az autómosók is lágy vizet használnak a cseppmentes felület eléréséhez.Ezt nem lehetne használni?
 
Hello!
Állatkereskedésekben lehet érdeklődni,van ahol árulnak RO vizet(Pl.:Szeged Trópus),én is onnan fogom hozni,egy nanoba teljesen megfelel szerintem,nem kell otthonra RO készülék.
 
Nano akváriumhoz szerintem sem kell beruházni. Ilyen mennyiségeket simán be lehet szerezni. Persze kényelmesebb ha otthon van kéznél egy ilyen, de nem lenne kihasználva. Ráadásul ami nálunk kapható per pillanat direkt nagyobb akikhoz való a teljesítmény miatt.

Valahol olvastam, hogy növényezéshez inkább az RO vagy az esővizet mondják. A többi megoldással mindig van valami. Az esőnél meg bejátszik a szennyeződés, de ha szerencsés az ember akkor ezzel nem kell foglalkoznia. Megkeresem majd ezt a cikket.
 
Vidékieknek, légszennyező üzemektől távol lakóknak jó megoldás a gyűjtött esővíz, ezt régóta sikeresen használják az akvaristák. Kicsit macerás az összegyűjtés, ráadásul függ az időjárástól is. (Igaz az utóbbi hetekben a gyűjtése nem okozna gondot, volt, hogy egy óra alatt 35mm csapadék esett.)
 
Keymaker szerintem nincs vita.

Igazad van.

Talán még annyi pozitivumot írnék a lágy vízhez, hogy a halak is imádják már amelyik.
(bár én egyébként is dél amerikában utazom :) )
Tartáshoz még csak-csak elmegy a csapvíz, de tenyésztéshez muszáj a lágyítás ahogy egy kollega mondta az ember először mindig csak tartani akarja a halakat a tenyésztésbe mindig csak ezután -általában egy véletlen siker folytán- szeret bele az ember :) (én éppen itt tartok nem rég váltam meg 80db corydoras aeneus csemetétől :) )

Szerintem kertészetre is igaz ez az ember először csak ismerkedik próbálkozik és amikor megérett rá a helyzet és az ember is akkor csap át komolyba a dolog.

Hmm a bolíviai ramikkal és a vörös orrú pontylazacokkal kéne futnom egy kört hátha lágy vízben beindulnak :)
 
Most mértem meg újra, kb. 1-1.5 hónapja cserélek full ozmó vízzel, és a GH még mindig csak 5-ös. Ez 90-es TH.

Max 50-et akarok... :idea:

Most egyelőre nem tudom eldönteni, hogy a hosszútávú kemény vízzel nyomott cserék miatt halmozódott fel az aljzatban és szűrőben ilyen mennyiségű cucc, ami oldódik vissza, vagy a dragon keményít ennyit...
Ráadásul vigyázni kell, hogy nehogy magnézium-hiány alakuljon ki. El kellene vinnem egy laborba a vizet. Valaki tudna ebben segíteni Budapesten?
 
keymaker said:
Ráadásul vigyázni kell, hogy nehogy magnézium-hiány alakuljon ki.

Én ezt a felét pengeélen táncolásnak érzem. Többen pozitív eredménnyel számoltak be arról, hogy javult a növények állapota amikor Mg-t adagoltak a táp mellé. (Valószínűleg nem budapesti lakosok voltak :) ). Most még külön az Mg szintre is figyelni, bonyolultnak érzem :?
Igaz én könnyebb helyzetben vagyok, 8GH, 6KH folyik a csapból. :oops:
 
Sziasztok.Én hónapok óta csak csapvizet használok!
Semmi vízkezelő csak bakt utánpótlás!Nincs tesztem nem tudom az értékeket mérni.
Hosszú távon lehet probléma belőle?

Üdv Jani.
 
Jani 614 said:
A vizet 1napig pihentetem!

Rendben, csak a klór-amin így még nem tud távozni...
Javaslom a Seachem Prime-ot. 4000 literhez elég kb. 1700.-Ft. Pár fillér/előkészített víz literje.
Volt már erről szó korábbi topicokban.
 
Régen Sera vízkezelőt használtam,aztán vettem JBL márkájú vízkezelőt és a víz habosodott tőle!
Kipróbálom az álltalad javasolt vízkezelőt.

Köszi atti76!

Üdv Jani.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére