• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Akarni kell, hogy életben maradjon. Akkor tuti kinyiffan. Amióta nem érdekel, hogy mi lesz a bolbitissel, vagy éppen a ludwigiával, mindkettő él és virul. Most hétvégén vettem észre, hogy a bolbitis totál benőtte a hátsó sarkot, előtte hetente nézegettem, algátlanítottam, de mindig visszahaltak a levelei, vagy épp algacsomók nőttek rajta. Most gyönyörű, üde zöld az egész bokor. A ludwigiával tavaly nyár óta próbálkozok, mint "lowtechben működő piros növény", hát nekem sose működött. Most az utolsó 1-2 szálat beültettem középre, még az egyik faág is rálógott, de kihajtott alóla, és növekszik....
És mi van a mohával, amit adtam? Kinyírtad?:)
 
És mi van a mohával, amit adtam? Kinyírtad?:)
Nem, szerencsére. :D Éldegél, és növekedést is látok, de valami határozottan nem tetszik neki (vagy így nő). Vékony indát növesztett, és azon kicsi elágazások vannak. Ha mázlim van, akkor azok levélkezdemények, ha nem, akkor valamilyen hiánytünete van. Párásítok neki, fényt is kap, de lehet, hogy melege van. Viszont a hideg szobában meg fény nem lenne....
 
Sziasztok! Az akva teljes növényzetére kiványcsi lennék, mivel a boltba vegyes növény címszóval érkezett. Addig eljutottam: elől crypto van, nem tudom milyen fajta. Jobb hátúl a növény be fog pirosodni, még csak a teteje az, bal hátul is be fog pirosodni a piros szárú növény(az eladó tapasztalata alapján).74188
 


Ez a két növény egy és ugyanaz?
 
Üdv.
Ez milyen növény?
Cardamine lyrata a tippem. Ha hagyom, akkor méteresre megnő. Az akváriumban feltekertem egy fára, de felnő a felszínig.
View attachment 79523View attachment 79524

Meg lehet vele csinálni azt, hogy feldarabolom és elültettem?
Köszi a segítséget.

Én Hydrocotyle leucocephala-nak nézem, de más is lehet. Ha az, akkor lehet darabolni, víz felett, alatt növeszteni, de igazából földben (talajban) nem nagyon szokott gyökereket növeszteni, ilyen apró gyökerei vannak, ami inkább a vízoszlopból veszi fel a tápokat. Hálás egy növény tud lenni, nálam egyik évben a teraszon levő akváriumot szinte teljesen benőtte.
 
Back
Oldal tetejére