• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

A 4-es pedig filodendron lenne, Philodendron scandens ?
Már csak a neheze van akkor hátra, az apró levelűek :)
Azt nem tudom, de a pletyka félék még olyanok amik futnak. Talán nézd át a Tradescantia- kat is.

Most néztem, hogy tényleg vannak a Philodendron-ok között is futó növények is.
 
Valamilyen moha lehet, de milyen?
Nagyon lassan növekszik, de nekem tetszik, szeretnék még ilyet, de nem tudom, hogy mi ez.
A fotón kb 3 cm szées és 4 cm magas részt látunk.
 

Attachments

  • moha.jpg
    moha.jpg
    231.9 KB · Megtekintések: 42
Ezt a növényt ki ismeri?
Zsenge szára van, csigák szeretik, nagyon hosszúra megnöveszti leveleit. Viszonylag nagyra megnő, és könnyen hoz leszakadó hajtásokat. Szára gyakran elgörbül a sordás miatt, visszaegyenesítve inkább törik.
 
Ma jól "bevásároltam" a GA-ban... Öreg fejjel ilyen hibát elkövetni, nem is értem, pedig szín józan voltam végig a boltban!
Elterveztem, hogy a háttérbe veszek Vivipara-t. Erre vettem Acicularis-t... Mire a boltba értem, szent meggyőződéssel emlegettem az Acicularist. Pedig még szólt is Dani, hogy az ott nem Aci hanem Vivipara. Én meg hoztam 4 adagot az Acicularis-ból... De annyira, hogy már be is ültettem! Csak nézem nézem, és akkor jutott eszembe, hogy ezek kissebbek, mint kellene. Na megyek levágom a hajam...
 
Szerintem elgépelted, Cryptocoryne x. willisii néven keressed. ;)
Nem elírás, legalábbis én nem írtam el. A wallisii elméletileg Gustav Wallis-ra útal de nem találom hogy ehhez a növényhez mi köze lenne. Kevés külföldi oldalt találtam ahol árulnak ilyen növényt, de ennyi. Az elején azt hittem ez téves név de úgy tűnik hogy szimplán kevésbé ismert fajta.
 
Tudnátok segíteni mit vettem anno?
1587245191219.jpeg
a hátsó viszonylag nagy levelű növény. Az akváriumból kinőtt akkora, bár a víz felszínen nem tudott áttörni, ami kilógott az pedignem érezte jól magát. A nagyobb levelek levágása után viszonylag felkopaszodott. Visszavágás után talán saját szárából ágazott el. A megvastagodott törzs könnyen tört, kicsit bambusz feelingje volt. A levelei kb 6-7 cm-re biztos de lehet, hogy 10cm-re is megnőttek.
1587245471251.png
a felkopaszodás után alul már kevés levelet hajtott. Szárról növesztett gyökeret és Low tech növény.

köszi a segítséget.
 
Back
Oldal tetejére