• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső szűrő

Értjük.
1 kérdés mekkora akit szűrnél vele?
Mert ha kicsit /pl.nano/akkor elég csak a bio.Mert nem képződik annyi kosz ami rá menne a bio-ra.
Ha meg nagyobb, akkor szivacs vagy jó minőségű kerámiagyűrű mehet alulra.Utána a bio.
Csak megjegyzem,és ez az ÉN VÉLEMÉNYEM.Nem hiszek a mecha-bio egyben szűrő töltetekben.Számomra ez olyan mint a 4 évszakos gumi/se télen,se nyáron nem jó/
Bár lehet,hogy megcáfolnak majd.De vállalom.
 
Ha megnézed Viktor nanoját, abban csak ADA NA Carbon van.Mármint a szűrőben. :lol:
 
Csak egy apró szösszenet:

Paksi atomerőműben blokkonként van 48000 m^3/órás vízforgatás, Az azért már egy méretes akváriumhoz is elég lenne gondolom ^^
 
Ne hidd, egy 800 literes tengerihez a hátsó üvegfal mentén egy 33 000 literes van keringtetésnek, és elől is van két nem gyenge pumpa....
/nem licitálni akarok :oops: /
 
jojo said:
Ne hidd, egy 800 literes tengerihez a hátsó üvegfal mentén egy 33 000 literes van keringtetésnek, és elől is van két nem gyenge pumpa....
/nem licitálni akarok :oops: /

Hát azért 48000000 l/h vízforgatással szerintem bármekkora akvárium elmenne ;)
 
Zbacsi said:
jojo said:
Ne hidd, egy 800 literes tengerihez a hátsó üvegfal mentén egy 33 000 literes van keringtetésnek, és elől is van két nem gyenge pumpa....
/nem licitálni akarok :oops: /

Hát azért 48000000 l/h vízforgatással szerintem bármekkora akvárium elmenne ;)


Határeset: Shedd Aquarium:egyik legnagyobb akváriumában a világnak, ami 19 millió litert jelent..én ide még betennék egy ADA-t is :p
 
Hát nem is normális aki kiad több százezret egy ada szűrőért..
Még ha legyártatom a "kukát" akkoris töredéke az ada árának.
Főleg annak ismeretében, hogy most gyártatok saválló anyagból armatúrát.
Szerintem pofátlanul drága az ada.
 
Na ezt nem hagyom szó nélkül. :D Hát Sly, nézőpont kérdése. :wave: (Én sem neveztem nem normálisnak a "legyártós" társaságot. :D )

A 120-as akim tervezésekor kiszámoltam, hogy egy db. legnagyobb ADA szűrő (töltettel, üvegcsövekkel, stb) a tervezett 2 db. 2080-as-hoz képest nem annyival drágább, hogy ne érné meg a legendás márkát választani. A kérdés nálam még nem dőlt el, annál is inkább, mert nekem már az Eheim szűrőanyag sem jó (ne kérdezzétek... :D ), és ha veszek 2 db. 2080-at meg hozzá bio-riot, némi ADA carbon-t (alább nem adom), mondjuk ergo okoból Do!aqua ki- és befolyókat, akkor 69300 (bio rio és na carbon összesen kb.) + 180000 (2 db 2080) és 450000 (Do ki-befolyó) akkor a vége nagyon kb. 294e. Az ADA ezzel szemben 337e. Nem olyan nagy különbség és megvan szettben minden.

Most gyakorlatilag két kompromisszumok nélküli 24 literes szűrőtechnikát hasonlítottam gyorsan össze. Aminek a minősége szerintem majdnem ugyanaz. Ezen a kettőn gondolkodom jelenleg, hogy lásd, van más világ is. ;) Viszont engem a pénz nem érdekel, csak a minőség és a teljesítmény érdekel. :idea:
 
Key!
Talán azért jobb a 2 db 2080, mert az aki két oldalára tudnád tenni a beömlőket, ezáltal talán egyenletesebb lenne az áramlás. Ezekre lehetne 2db külső reaktort tenni. Ugyanezen agyalok én is a 250-eshez.
Egyébként lenne egy találmányom, amit szabadalmaztatni lehetne. :) A 2080-nál a két beszívó-egy beömlő helyett fordítva kellene. 180 körüli akikhoz tökéletes lenne. Vagy megkeresem az ötlettel Amano urat, és ADA-ATTI néven piacra dobnánk egy új családot... :mrgreen:
 
ha már itt vagyok én is osztok egy kis észt. ;)

ADA vs hagyományos szűrők.... régi nóta

Azon kívül, hogy az ADA nyilvánvalóan egy prémium szűrő és ennek megfelelően nem a kollegistáknak tervezték meglehetősen sok dolog miatt tehetik ki egyébként is a drágább árcédulát.

1. A szűrő anyagból van. Nem fröccsöntött műanyag. Rozsdamentes acél, ami nagy valószínűséggel tűléli a sokadik külső szűrődet is. Lehet még téged is ;)
2. Pumpa. Ezt beszéltük a hétköznapi márkák sajnos nincsenek partiban vele. Ha saját magad szerelnél, persze olyan pumpát raknál rá amit akarsz, de ez sem a gagyi kategória.
3. Üvegek. MINDEN ADA szűrőhöz alapban ADA üveg jár. Csupán ez kb 60 ropi nagyobb szűrőnél még több is.
Szóval nem a hulladék műanyag csövezés, amit később nem győz az ember elrejteni, hanem a piacon kapható jelenleg lejobb üveg beömlők járnak mellé.

Nincs értelme ezt a szűrőt egy Tetra vagy egy Eheim-el versenyeztetni. Ez mindenképp drága szűrő, minősségi cuccokból azoknak akik hajlandóak ezért többet is áldozni.
Ha pedig egyébként is prémium üvegeket venne valaki a frissen vásárolandó szűrő mellé, akkor meg valóban nem kell sokkal többet áldoznia egy jobb eheim után.

De amíg a legtöbb akváriumba az a kérdés, hogy növényezéshez növényes talajt használj e, addig nem az ADA szűrő a legfontosabb szerintem. ;)

Csak 1 ötlet. veszel egy 13 l-es saválló acél kuktát , rádobsz a tetejére egy külső pumpát vagy a fedő belsejére rögzítesz 1 belsőt. Heggesztesz rá fém csőből 2 csatlakozás és kész az utámgyártott ADA!! http://www.ihasz9.hu/eskuvo/2/ajandekok/kukta.jpg
http://www.konyhatizezercikk.hu/gyorsfo ... 4269220eb4

Csak azt nem értem hogy miért akarnál egy szerinted ugyanolyan szűrőt építeni, amikor nyilvánvalóan nem tudsz :thumbup:

Még ha legyártatom a "kukát" akkoris töredéke az ada árának.
Főleg annak ismeretében, hogy most gyártatok saválló anyagból armatúrát.

:thumbup: Gondolom ez sem Giesemann minőség....

Labirintkopoltyus said:
Key csak egy kérdés! Ha az eheim calssic szerinted egy nulla akkor az ada miért jó? Mind a kettőnek ugyan az a működési elve. Amúgy meg 2 szűrő jobb mint egy ;) ADA is tönkre mehet ugyan úgy mint egy eheim tetra stb. Közben még egy kérdés. ADA szűrőkhöz alap az üveg ki és befolyó?

Eheim Classic és ADA szűrők max átfolyás tekintetében lehetnek hasonlatosak. És itt a hasonlóság véget is ért. Az ADA szűrőanyag rendszere és a pumpája odaver a bikább eheimeknek is. Emelési magasságokról most nem is beszélek.


Egyébként tényleg nem értem ezt a drága termék verklit ami rendszeresen előjön. Vannak drága/prémium termékek mindenhol. Miért pont az akvarisztikában ne lenne? Valakinek jó egy sima üveg más meg opti nélkül el sem tudja képzelni az életét. Valaki egy sima ollóval nyeszegeti a növényeit más meg áldoz Solingen szerszámokra és az is érdekli, hogy ne nyomja/tépje a növényeit, hanem valóban vágja. Valaki 5 forintot sem adna egy garnéláért más dollárban is ezreket.
Nagyon nem lenne jó, ha mindenből csak a tömeggyártott cuccok lennének. És a halasbolban is még mindig csak harcsát meg vitorlást lehetne kapni. Így szép az élet.
És akkor hol vagyunk még a computer vezérléses akiktól.....
 
viktorlantos said:
Eheim Classic és ADA szűrők max átfolyás tekintetében lehetnek hasonlatosak. És itt a hasonlóság véget is ért. Az ADA szűrőanyag rendszere és a pumpája odaver a bikább eheimeknek is. Emelési magasságokról most nem is beszélek.


Egyébként tényleg nem értem ezt a drága termék verklit ami rendszeresen előjön. Vannak drága/prémium termékek mindenhol. Miért pont az akvarisztikában ne lenne? Valakinek jó egy sima üveg más meg opti nélkül el sem tudja képzelni az életét. Valaki egy sima ollóval nyeszegeti a növényeit más meg áldoz Solingen szerszámokra és az is érdekli, hogy ne nyomja/tépje a növényeit, hanem valóban vágja. Valaki 5 forintot sem adna egy garnéláért más dollárban is ezreket.
Nagyon nem lenne jó, ha mindenből csak a tömeggyártott cuccok lennének. És a halasbolban is még mindig csak harcsát meg vitorlást lehetne kapni. Így szép az élet.
És akkor hol vagyunk még a computer vezérléses akiktól.....

A számból vetted ki a szót... ;)
 
Amúgy az fix hogy magát a házat otthon ilyen minőségben nem tudod legyártani. Gondolom elég ritka a háztartásokban fémnyomó gép vagy egy mélyhúzó :D Mondjuk számomra ami érdekes az a megoldás amit a szűrőház és a motor összekötésére alkalmaztak. De ha már így oldották meg szerintem a gumicső mind a kettő végére rakhattak volna szabványos csőszorítót.

Viktor amit írtam hogy ugyan úgy tönkre mehet a motorra gondoltam, csak lemaradt a pontosítás. Mindegyik motor leéghet persze nyilván az árfekvésbeli különbség jelenthet valamit.
 
Back
Oldal tetejére