• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Úgy érted 1.5 év után adta meg magát az egyik led táp? És melyik fajta lámpát használtad? A sima 6000 kelvineset, vagy amelyikben volt kiegészítő kék, és piros led is? Növényeid hogyan fejlődtek a lámpák alatt? Mekkora akvához hány lumen fényerőt adtál? köszi a válaszaidat!
Itt a naplómban megtalálod a képeket a növényekről és a LED műszaki paramétereit:
discus-pond
 
Úgy érted 1.5 év után adta meg magát az egyik led táp? És melyik fajta lámpát használtad? A sima 6000 kelvineset, vagy amelyikben volt kiegészítő kék, és piros led is? Növényeid hogyan fejlődtek a lámpák alatt? Mekkora akvához hány lumen fényerőt adtál? köszi a válaszaidat!
Ha a LDX 4-re gondolkodsz, az felejtsd el, ha növényeshez akarod használni. Gyenge. Vagy van rá lehetőség hogy feltuningoljad 2 csíkkal, valami erősebb led szalaggal.
 
Ha a LDX 4-re gondolkodsz, az felejtsd el, ha növényeshez akarod használni. Gyenge. Vagy van rá lehetőség hogy feltuningoljad 2 csíkkal, valami erősebb led szalaggal.
A sima 6000 kelvines, megfelelő lumen erősségű fehér led alatt hogyan nőnek a növények? Mondjuk 120 literes akvára 4000-5000 lumen fényerő
 
A sima 6000 kelvines, megfelelő lumen erősségű fehér led alatt hogyan nőnek a növények? Mondjuk 120 literes akvára 4000-5000 lumen fényerő
Azzal nincs tapasztalatom, de biztos van itt olyan aki használ, és ő tud véleményt írni. Nekem LDX 4 van, de fel van tuningolva +2 9000K csíkkal.
 
Sziasztok!
Sima 6000-6500 kelvines fehér led lámpával (amiben nincs külön piros és kék led) milyen tapasztalataitok vannak? Hogyan növekednek, fejlődnek a növények ilyen led világításnál? Természetesen a megfelelő lumen erősség mellett.
 
Tudtok ajánlani valami lámpát ami 230V-ba dugható és nem áll másból mint 1 vagy 2 kék LED?
Odyssea-nak van moon csatlakozója amiben 4 halványan égő kék led van. Ez szuper lenne, csak a másik 2 akván nem ez a lámpa van. Oda kellene valami ami nem túl erős.

Ali-n már elkezdtem kutakodni, de ott ha van is az batár erős. DIY-ben nem biztos, hogy meg tudnám oldani, hogy pici legyen és szép.
 
Sziasztok! Ilyen led szallagot vettem 1m a hossza
akvárium méret 120*31*30
Szerintetek ez megfelelő teljesítményt nyújtja??
LED szalag 12V 28W 5730 SMD dupla chip, szuper fényes hideg fehér
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok! Ilyen led szallagot vettem 1m a hossza
akvárium méret 120*31*30
Szerintetek ez megfelelő teljesítményt nyújtja??
LED szalag 12V 28W 5730 SMD dupla chip, szuper fényes hideg fehér
Jó a led, csak kell rá 3-4m belőle +piros mellé. És az egészet vissza dimmelni hogy tovább bírja.
Nekem is ilyen van benne (80x40x40) 4,5m fefér +1,6m piros.+1,6m RGB
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a gyors választ!:)
Tudnál segíteni benne hogy mit vegyek hozzá a dimmelésre gondoltam!
Persze.
Több megoldás is létezik dimmelésre. Létezik tekerős kivitel, ez általában max 96w teljesítményig jó. De ha kevés akkor egy jel erősítő is mehet mellé. Ennél a típusnál a bekapcsolást, időzítését a tápegység kapcsolásával tudod megoldani.
Van távirányítós kivitel is.
De a tc 420 is jól jöhet ha nem sima időzítővel akarod. Ezzel megoldható a nap felkelte és napnyugta is. Maga a TC420 időzíti a led szalagot.
 
Persze.
Több megoldás is létezik dimmelésre. Létezik tekerős kivitel, ez általában max 96w teljesítményig jó. De ha kevés akkor egy jel erősítő is mehet mellé. Ennél a típusnál a bekapcsolást, időzítését a tápegység kapcsolásával tudod megoldani.
Van távirányítós kivitel is.
De a tc 420 is jól jöhet ha nem sima időzítővel akarod. Ezzel megoldható a nap felkelte és napnyugta is. Maga a TC420 időzíti a led szalagot.

jó segítség!:)
Meg milyen piros ledet szalagot tegyek hozzá.
 
Back
Oldal tetejére