• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

Tibi, nembaj, ha elrugaszkodsz kicsit a valosagtol, mert nalad nincslegszennyezes, arto vegyszerek, meg semmire oda nem figyelo turistak. :)
Kivancsi leszek milyen mohaval, es milyen modon novenyezed be. Fuves kinalat az most van rendesen, azzal nem hiszem, hogy gondod lenne... Na hajra, porogjenek a kerekek, utana meg a csipeszek! ;)
 
Ha ez természetet akar modellezni, akkor nekem erről a "facsoportról" egy dunai zátony ártéri facsoportjai ugranak be inkább mint egy rendes erdő-részlet. Nagyon kiváncsi vagyok mi lesz.
 
Na utoljára ott hagytam abba, hogy kész lett a hardscape.

Most már a növényezés jön, igen, hogy mennyire vártam ezt a pillanatot!!:D
Nem kevés növényt ültettem bele, de attibvát nem tudtam felül múlni (növény mennyiséggel).

Akkor haladjunk sorjában, jöjjenek a képek:
8669293402_d3027f4bec_c.jpg


Itt a riccia követ raktam az előtérbe erre a kis lapos kövekre a drága b.nőm (Meli) rákötözte a karácsony mohákat.
Azért választottam ezt a fajta mohát, mert a spiky, weeping, jávai stb. mohát vastagnak találtam, nem lenne jó, hogy ha a parvula levélszárnál 5-10-szer vastagabb lenne a moha, na majd kiderül!
8669291406_3b19d79032_c.jpg

Szóval az előtér megkapta a karácsony moha lapokat és felső rész is kapott jó pár riccardia-t, iszonyatosan jól néz ki gyerekek!(y)


8668181197_d7cc0a021b_c.jpg

Itt már egy kis fissidens is került a fák közé!!:D
8668178883_e5e48cf567_c.jpg

Majd jött az igazi csipeszforgatás a parvula ültetés.:cool:
8669278652_a822ba92fc_c.jpg

Megpróbáltam a karácsonyi moha lapok közelébe ültetni.
8668174251_2493885f2a_c.jpg

A végeredmény ilyen lett, még ugye víz nélkül!
Került bele:
cryptocoryne parva (középre)
eleocharis parvula (előre és középre)
echinodorus tenellus (háttér)
eleocharis acicularis (háttér
ranunculus inundatus (közép és háttér)
anubias petite (középre és fára)
8669269034_c208947444_c.jpg

A feltöltéskor volt egy kicsi porréteg a felszinen és az oldalfalon, majd a fákat is a biztonság kedvéért lesúlyoztam, biztos ami biztos!!
8668165075_6d0d1d2dce_c.jpg

Valahogy így nézett ki a feltöltéskor!!!
8668162191_77692aed7b_c.jpg

Majd beletettem a jó kis felszínleszívót és voálá, tiszta!!(y)
8668159737_eda22fc64b_c.jpg

S egy kép üzem közben (co2, szűrés).

Az akvárium vízbe öntöttem Elos AquaUno A1-et (folyékony baktérium kultúra), majd beállítottam a víz KH-ját (Elos carbonates 03 KH bufferral) és GH-ját (R1 Rigenera GH bufferral).
 
S akkor Elos tesztek, mert ugye egy új setup-nál nem lehet elhanyagolni a vízparamétereket sem.
8670218655_355212c3a2_c.jpg

Van itt minden ami szem szájnak ingere!
Kezdjük a PH-val
8671322728_7e99888910_c.jpg

Érdekes volt a teszt 3 léptékben változnak az értékek, de könnyedén le lehet olvasni (felülről kell ránézni, úgy adja a helyes értékert)!
Pár órára rá miután beüzemeltem a co2-t és a szűrőt megmértem a PH-t.
A PH 6,9
8671324534_8ac093c13f_c.jpg

Elos KH teszt.
KH 2,5
8670222337_c64ede90cb_c.jpg

Elos GH teszt.
GH 5
8671323572_8332d32f64_c.jpg

Elos NH3/4
Erre a mérésre nagyon kíváncsi voltam, hiszen ugye ammonia mentes talaj lenne a leírás szerint!!
NH4 0,5 (tehát van a vízben ammonia, de majd a következő vízcserénél majd megmérem megint!)

Egyenlőre ennyi!!
:cool:


 
Ezekkel a mohákkal mindig meglepsz! :D Eszembe nem jutna a christmas erre a célra, kíváncsi vagyok, mit fog majd mutatni pár hét múlva.
Nagyon jól néz ki! Már alig várom, hogy a súlyok kikerüljenek és bedurranjon a növényzet. :D
 
Szuper lett Tibi! ;-) Kíváncsian várom a súlyozók nélküli képet! Meg persze az új mérési eredményeket!
 
Na utoljára ott hagytam abba, hogy kész lett a hardscape.
Azért választottam ezt a fajta mohát, mert a spiky, weeping, jávai stb. mohát vastagnak találtam, nem lenne jó, hogy ha a parvula levélszárnál 5-10-szer vastagabb lenne a moha, na majd kiderül!
Jaj, a kari moha is elvadulós típus.
 
Szerintem nem lesz gáz a parvula között. Nálam is úgy van most a parvula mini, hogy nyomokban ricciát és christmast is tartalmaz. :D Azért van így mert nem veszem észre közötte, csak amikor már elér egy bizonyos méretet. Ricciából pl fél tenyérnyi darabokat szedek ki néha a parvula közül.
 
Király lett, Tibi! Azt sajnálom, hogy az aki a víz feletti résszel ad teljes képet, azt pedig sajnos nem pontozzák a versenyeken. (y) Várjuk a súlyozó kövek nélküli képeket.
 
Szerintem nem lesz gáz a parvula között. Nálam is úgy van most a parvula mini, hogy nyomokban ricciát és christmast is tartalmaz. :D Azért van így mert nem veszem észre közötte, csak amikor már elér egy bizonyos méretet. Ricciából pl fél tenyérnyi darabokat szedek ki néha a parvula közül.
akkor neked nem tudtam újat mondani:D
 
Király lett, Tibi! Azt sajnálom, hogy az aki a víz feletti résszel ad teljes képet, azt pedig sajnos nem pontozzák a versenyeken. (y) Várjuk a súlyozó kövek nélküli képeket.
Köszi Dani!
Tényleg csak biztonsági okokból tettem bele a köveket, remélem mihamarabb megszabadulhatok tőlük, így nem lehet fotózni:D.
Igazad van az agancsokkal teljesedik ki a látvány, de ez tényleg nem egy verseny aki csak benne van a saját stílusom is!!:cool:
 
Nagyon szép lett! Kíváncsi vagyok milyen lesz, ha nekiindulnak a növények. A stemeket jól tetted, hogy kihagytad szerintem. Várom a fejleményeket, hogy milyen lesz az ágak belseje, nekem hiányzik valami nagyobb crypto vagy microsorum bokor, esetleg bolbitis, de az elnyomna mindent. Ha megnő a ranunculus, akkor kiderül :)
 
Látom, hogy a faágak közé is tettél követ. Nekem kő nélkül szabadabbnak tűnik és "fásabbnak" - ha már lonely tree a neve. A kővel teljesen elveszíti a faj kinézetét...bár csak lehet a képeken. Azért gondoltam megjegyzem. Viszont vérprofi munka(y) Egy wabit is lehetett volna belőle csinálni, de legalább szárazon indítani :p

NH3/NH4 teszt azért érdekes. Az NH3 az az ammónia. Az NH4 az ammónium. Nem mindegy, hogy melyikből van az aksiban, mert NH4 lágy vizes aksikban teljesen megszokott. Lehet vele együtt élni és veszélyt sem jelent. Az NH3 már más történet. Az sok bajt okozhat. Így a tesztnek akkor lenne valódi értelme, ha külön tudná mérni egyiket és másikat is.

Egyébként RO vízzel indítottad és visszasóztad vagy keverted az RO vizet a csapvízzel?
 
Látom, hogy a faágak közé is tettél követ. Nekem kő nélkül szabadabbnak tűnik és "fásabbnak" - ha már lonely tree a neve. A kővel teljesen elveszíti a faj kinézetét...bár csak lehet a képeken. Azért gondoltam megjegyzem. Viszont vérprofi munka(y) Egy wabit is lehetett volna belőle csinálni, de legalább szárazon indítani :p

NH3/NH4 teszt azért érdekes. Az NH3 az az ammónia. Az NH4 az ammónium. Nem mindegy, hogy melyikből van az aksiban, mert NH4 lágy vizes aksikban teljesen megszokott. Lehet vele együtt élni és veszélyt sem jelent. Az NH3 már más történet. Az sok bajt okozhat. Így a tesztnek akkor lenne valódi értelme, ha külön tudná mérni egyiket és másikat is.

Egyébként RO vízzel indítottad és visszasóztad vagy keverted az RO vizet a csapvízzel?
Remélem, hogy nem a lesúlyozó köveket spécizted ki magadnak, mert a három nagy szikla az pedig azt a célt szolgálná! ;)

Az NH3/4 teszt nekem is furcsa volt, de majd jobban átlapozom, most csak gyorsban mértem egyet, mert kivi voltam az NH4-re.
Full RO-val indítottam és a GH és KH pufferrel emeltem meg a TDS értéket 115-re, azóta már rá kellett pótolnom 10ml GH puffert, mert leesett 20ppm-et a TDS. Van valami KH csökkentő és lágyító képessége a talajnak, de azt mondták, hogy az első vízcserekor be fog állni. Na majd kiderül!!
 
Back
Oldal tetejére