• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt használjam? - Rangsorolás

oRphEus

VIP kertész
Legjobb napló
Eddigi tapasztalataim, illetve az általam ismert felhasználói beszámolók alapján a következőképpen rangsorolnám a szűrőket:

1. A csúcsminőség egyértelműen az ADA, de az már önmagában is külön kategóriát képez.

2. A következő szint az Eheim, ezzel kapcsolatban fontos kiemelni, hogy a minőségi kialakítás és a megbízható teljesítmény mellé (a legtöbb esetben) még profi szűrőanyagot is kapsz. A többi szűrőnél a gyári szűrőanyagot célszerű cserélni.

3. Ezt követik - árban és minőségében talán valamivel megelőzve a Tetrát és a JBL-t - a Fluval szűrők, de itthon nem igazán elterjedtek, ráadásul szerintem kissé felül vannak árazva.

4. A következő a Tetratec és a JBL, talán ilyen sorrendben, de nagyjából egy kategóriát képezve, bár az elégedett Tetra felhasználók szerint a Tetra kialakítása, alkatrészei igényesebbek. Úgy tudom a JBL némileg erősebb (az 1500-asról hallottam), de kialakításra kevésbé igényes, az előszűrése pl. viszonylag gyorsan eltömődik és hajlamos jelentős flowcsökkenést okozni. Mindkettő német, jó közepes minőség. Ezeknél is érdemes elgondolkodni a gyári szűrőanyagok cseréjén.

5. Ezeket követik a különböző kínai másolatok, amelyek többnyire a JBL egy korábbi szűrőgenerációja alapján készültek: Evo/Aqua-Pro/Atman. Sokan használják ezeket is megelégedéssel. Némileg lemaradva az Aqua Nova szűrők vannak, de nagyjából még ebben a kategóriában. Szűrőanyagban szintén nem túl erősek.

6. Bár árban nem feltétlenül a sor végén helyezkednek el, de a minőség és megbízhatóság szintje (hiánya) miatt én személy szerint ide sorolnám a Hydor, Sicce, Sacem és sera szűrőket. Olasz gyártmányok, illetve a sera német, de egyik sem a megbízható működéséről híres. Persze ebben az esetben is találhatunk példát a sikeres használatra.

(A Ferplast szűrőket nem igazán tudom besorolni, árban talán a 2. és 4. kategória között vannak, a minőségre és működésére vonatkozóan nem találkoztam túl sok beszámolóval.)

Természetesen nem próbáltam végig az összes szűrőt, némelyiket igen, a többit az általam olvasott felhasználói vélemények és beszámolók alapján rangsoroltam.
 
Valószínű,hogy jók az ADA szűrők,de ahogy az árlistát néztem a legkisebb árából majdnem kettő legnagyobb EHEIM-et lehet venni.Azért ennyire nem hinném ,h jó.Bár itt mindenki haza beszél és mindig a legdrágább a legjobb. :D :D :D ;) ;) ;) ;)
 
trewa said:
Valószínű,hogy jók az ADA szűrők,de ahogy az árlistát néztem a legkisebb árából majdnem kettő legnagyobb EHEIM-et lehet venni.Azért ennyire nem hinném ,h jó.Bár itt mindenki haza beszél és mindig a legdrágább a legjobb. :D :D :D ;) ;) ;) ;)

El kell olvasni a tájékoztatót ;) Kapsz egy 60-70 ezer értékű üveget a szűrőhöz. Ezt mindenki elfelejti. Egyébként drágák ezt nem vitatom.
 
Szia Viktor!Valóban.Ezt elsőre nem olvastam.Na most ha az az üveg nincs gyémántból arany berakással akkor mi kerül benne 70000 forintba?Szerintem ha elmegyek egy üvegműveshez akkor még ha csak 1-1 darab kell akkor is megcsinálja a tizedéért.Itt meg ugye tételről van szó.Van itt a városban pár (ajka kicsit ott van üveg téren :):):) )holnap megkérdem.Egy ideje olvasgatok már itt,bár nem vagyok fanatikus akvakertész.Nagyon jó cuccokat árultok,de nagyon elszállt árakon.Persze ez csak az én privát véleményem.Akinek megéri annak hajrá!
 
vili azért kerül 70 pezóba mert ADA. megfizettetik veled a brandet, a minőséget a jobb anyagot. mert üveg és üveg között is van különbség.

ha venni akarok egy kézzel varrott bőr cipőt egy cipészmestertől és odajönnél, hogy "tesó varrok neked én tizedéért" ugyanúgy nem kellene. :lol:
mindennek megvan a közönsége. különben mindenki robogóval járna mert az a legolcsóbb benzines....

párszor lefutottuk már.

de az eredeti kérdésedre visszatérve valószínű ezért van itthon nálam csupa Eheim és nem ADA. nekem ez a megugorható.
 
viktorlantos said:
vili azért kerül 70 pezóba mert ADA. megfizettetik veled a brandet, a minőséget a jobb anyagot. mert üveg és üveg között is van különbség.

ha venni akarok egy kézzel varrott bőr cipőt egy cipészmestertől és odajönnél, hogy "tesó varrok neked én tizedéért" ugyanúgy nem kellene. :lol:
mindennek megvan a közönsége. különben mindenki robogóval járna mert az a legolcsóbb benzines....

párszor lefutottuk már.

de az eredeti kérdésedre visszatérve valószínű ezért van itthon nálam csupa Eheim és nem ADA. nekem ez a megugorható.

Már túl sokszor lefutottuk, nem lehetne az "új felhasználóknak" szekcióban pár sort írni az ADA-ról?!, jóval többről van szó mint a méregdrága szűrőkről és üvegekről.
három szerintem fontos dolog, hogy miért jó a "csóróknak" (mint jómagam :) )is az ADA:
1. Jónéhány termékük, ha nem is olcsó, de fizethető; tápok, talaj, dekor, superge, stb...
2. Van pár olyan termékük, amire nem nagyon van alternatíva: pl.: Üveg tisztíó készlet, stb...
3. Nem csak a méregdrága termékeket kínálja, hanem rengeteg szaktudás, ötlet, információ, stílus származik ADA (Amano) forrásból
Én eddig csak egy ADA hőmérővel büszkélkedek, de ésszerű határokon belül maradva, biztos lesz még néhány termékem a palettáról :)
tudom OFF volt kicsit
 
trewa: Ez kicsit olyan, mint az Audi és a Ferrari egymáshoz viszonyítva. Egy Ferrari árából két csúcskategóriás Audit is lehet venni. De ott sem csak a teljesítményt fizettetik meg a vevővel... Ezért is írtam - bár én nem "haza beszélek" - rögtön az elején, hogy az ADA önmagában is külön kategóriát képez.
 
Hali!

Hunor, a 6.bekezdésbe berakhatod a Sicce szűrőket, és a pumpáikat is.Nem akarom bő lére ereszteni de kb. azon a szinten vannak.

Egyébként én elég korrektnek érzem a listát.
 
viktorlantos said:
vili azért kerül 70 pezóba mert ADA. megfizettetik veled a brandet, a minőséget a jobb anyagot. mert üveg és üveg között is van különbség.

ha venni akarok egy kézzel varrott bőr cipőt egy cipészmestertől és odajönnél, hogy "tesó varrok neked én tizedéért" ugyanúgy nem kellene. :lol:
mindennek megvan a közönsége. különben mindenki robogóval járna mert az a legolcsóbb benzines....

párszor lefutottuk már.

de az eredeti kérdésedre visszatérve valószínű ezért van itthon nálam csupa Eheim és nem ADA. nekem ez a megugorható.


Off:

Robogóban is van ADA kategória.
Nekem csak maga a tuning értéke több benne, mint egy átlag robi...
Nem lenézni a kis benzintemetőket!
;)
 
jojo said:
Hali!

Hunor, a 6.bekezdésbe berakhatod a Sicce szűrőket, és a pumpáikat is.Nem akarom bő lére ereszteni de kb. azon a szinten vannak.

Egyébként én elég korrektnek érzem a listát.
Kösz jojo, kiegészítettem.
 
Értem én!Meggyőztetek!Azért maradok az Eheim és Atman szűrőimnél. :D :D :D :D :D Az ADA terméketeket meghagyom a Ferrari tulaj akvakertészeknek! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Emlékszem pecában egy időben én is így gondolkoztam. Aztán egyszer ráültem egy Rive ládára és a kezembe nyomtak egy Preston rakós botot.... ;)
 
Aha és onnantól aztán sokkal több halat fogtál és egyből versenyhorgász bajnok lettél!Ugyan,ha csak ezen múlna! :D :D :D :D
 
Szerénységem tiltja, hogy ilyesmit leírjak. Teljesen más okból írtam, de már nem akarlak semmiről meggyőzni.
 
Nigro said:
Szerénységem tiltja, hogy ilyesmit leírjak. Teljesen más okból írtam, de már nem akarlak semmiről meggyőzni.

Pedig a kupák amit a vitrinben láttam valamiről árulkodnak ;)
 
Sziasztok!
Be szeretnék rendezni egy 31L-es (30x30x35) növényes garnélás akváriumot.
Segítséget szeretnék kérni tőletek hogy milyen belső szűrőt használjak,
fontos hogy mindenképpen belső szűrőnek kell lennie,
milyen típusokat ajánlotok?
köszönöm

Pont olyan helyre kerül az akvárium ahol a külső szűrőnek esélye sincsen.
Nincsen hely, csak ha az aki elé leteszem a földre,ez nem lenne túl szép látvány.

Szétnéztem a szűrők között, az Eheim PickUp 2006 vagy 2008 szerintetek milyen?
 
Back
Oldal tetejére