• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi buborék az annyi?

Nos...végigolvasva a linket megnyugodtam egy kicsit,hogy még mindig van kérdés ebben a témàbano_O
Elinditottam egy kis akvàriumot(57l:57*40*25cm)),amiben max.netto 40l-nyi viz lehet.Laiukusként 5-os uvegbol készitettem az akit,hogy minden technikàm,foleg az akaszthatos DoAqua difim pompàzhasson ujra egy kis akiban.Ennek a difi felulete 15mm-es,ami gondoltam éppen elég lesz ehez a mérethez.Sajnos nem igy lett!még hetek utàn is kuzdottem a megfelelo CO2-szint elérésével.A kis difi akkora ellenàlàst tanusitott,miutàn nincs benne megfelelo felulet,ahol a gàz egyenletesen el tudna oszlani,a bubiszàmlàlo 120 bubi/perc folott,màr szàmolhatatlannà vàlt,ingadozott.A DC is még mindig csak éppen halvàny zold volt.Betettem egy 30mm-es DoAqua difit,ami simàn ellàtott egy 160l-es akit,max.180bubi/perccel.Nos ide ugyan ennyi bubi/percel érek el a megfelelo szintre.:pSzinte hihetetlen.Nem tudom,hogy ehez hozzà fughet e az aki magassàga is?ami csak 25cm-es.Betettem egy idokapcsolot is,ami a vilàgitàs bekapcsolàsa elott 2oràval,amikor a CO2 indul,kikapcsolja a Twinstart is,amit aztàn nekem kell minden éjszakàra manuàlisan visszakapcsolnom.
A kérdésem az lenne,hogy a Twinstar befolyàsolhatja e a CO2-szintet,ha abbol esetleg tul sok oldodna be.Ez egy régi fajta Twinstar nano 1-es mode-ban uzemeltetve,viszont uj fajta M9-es fejjel.Vizmozgàsom minimàlis,és az 1200l/oràs szurés is rendesen vissza van fogva a felszinleszivo miatt,pont arra a szintre,hogy ne szivjon be onnan levegot,ill a talaj se legyen felkeveredve.Vizcsere csak ozmo vizzel 140Tds-ig visszasozva,tàpozàs Green Aqua Micro-Macro 3-3 ml,Easy Carbo 2ml/nap.Vilàgitàs most màr 7h/nap,150w Ada Solar1(40cm-es magassàgbol)
Igy néz ki az aki:Bocsi a képek minoségéért,csak telosak ;)
View attachment 11466

View attachment 11468
View attachment 11470
WOW. Nagyon tetszik az aki és az összkép. +1 a szemből fotóra...
Korábbi naplódban pár szót írtál a szívóágról, de a mostanit nem látom a fa mögött, viszont érdekelne. Ami nekem van felszínleszívóm, azon az alsó részen állítható, hogy milyen arányban szívja a vizet lent illetve fent. Spin kifolyót próbáltad már? Vele fojtás nélkül tudnád csökkenteni a koncentrált áramlást is, lehet jobban átmozgatná a vizet a jobb CO2 eloszlás érdekében - bár a jó áramláshoz lehet hogy kevésbé kellene eldugni a szívóágat is. Ugyanakkor azt is láttam, hogy reaktorod is van/volt, ragaszkodsz a bubik látványához? :)

Kérdésedre válaszolva: a TS biztosan nem kavar be a CO2 eloszlásodba.
 
WOW. Nagyon tetszik az aki és az összkép. +1 a szemből fotóra...
Korábbi naplódban pár szót írtál a szívóágról, de a mostanit nem látom a fa mögött, viszont érdekelne. Ami nekem van felszínleszívóm, azon az alsó részen állítható, hogy milyen arányban szívja a vizet lent illetve fent. Spin kifolyót próbáltad már? Vele fojtás nélkül tudnád csökkenteni a koncentrált áramlást is, lehet jobban átmozgatná a vizet a jobb CO2 eloszlás érdekében - bár a jó áramláshoz lehet hogy kevésbé kellene eldugni a szívóágat is. Ugyanakkor azt is láttam, hogy reaktorod is van/volt, ragaszkodsz a bubik látványához? :)

Kérdésedre válaszolva: a TS biztosan nem kavar be a CO2 eloszlásodba.
Szia Jopet.
Igen,végre sikerult szereznem egy olyan leszivo àgat,ami egyben felszin leszivo is:),valoszinuleg ugyan az van mindkettonknek(lefotozom majd Neked)az egyetlen kivétel az lehet,hogy az enyém egy "mini" verzio!Az egész csak 22cm,viszont egész mélyen belogott az aki làtvànyàba,és szerencsémre pont annyi hely volt a fa mogott,hogy igy teljesen takaràsban van:p
A "hàtrànya",ahogy irod is,valoban nincs megfelelo àramlàs a fa mogott+a talaj is felmegy olyan jo 18cm-re,de azért hagytam egy két centinyi sàvot,ami szerencsére elég ahoz,hogy a feluletem kristàly tiszta.+egy ilyen leszivo,ad nekunk irànymutatàst a szuro eltomotségére,hiszen a csoben pontosan làtod,hogy mikor kell ràadni a szurore kraftot,vagy épp megvonni tole!7.5l-nyi szurofeluletem van alatta,szerintem ugy 6honapig nem nyulok majd hozzà,még egy darabig vàrniuk kell majd a ràkocskàknak,akik ez ido alatt bejutottak a szurobeo_O
a Spin kifolyot,nem probàltam még,talàn egy picit bumszlinak tunik elsore az aki méretéhez(bocsi Amano mester)képest,és nem tudom,azért elvinne e az aki màsik végéig korrekten vagy sem(57cm).
Max-ra igazàbol nem is a visszajovo àg miatt vagyok beszabàlyozva,hanem a felszinleszivo miatt,megprobàlom majd jobban megnyitni alul,és akkor elvileg teljes erobol is mehetne a szuro.A szivoàgat egyenlore most itt hagyom,mert màshol ebben a koncepcioban nem is férne el,de ha ujra lesz tervezve az aki,mondjuk egy kis Iwagumi,akkor elotérbe kerul majd.
Megmondom oszintén,a reaktort eladtam.Ebben a pici szekrénybe,nem is lenne neki most hely,de vàrom az uj Atomizer beérkezését a GA-ba,és jo lenne majd azt kiprobàlni,hogy mit tud.Remélem nem nyomja majd tele az akit bubifelhovel.Ha esetleg valaki làtta màr a GA-ban hogy hogy uzemel,irhatna rola,hogy mit is làtunk a visszajovo àgon kijonni?
Akkor Twinstar visszanyomva az akiba tokig:happy:
Koszi a vàlaszodat;);itt egy kép a leszivo àgrol:
00000.jpg
 
Ez az akváriumod is(!) szép, letisztult látványt nyújt.
CO2-vel kapcsolatban csak mint olvasnivaló, hátha elsiklottál felette: DIY REAKTOR
Spin kifolyot,nem probàltam még,talàn egy picit bumszlinak tunik elsore az aki méretéhez(bocsi Amano mester)képest,és nem tudom,azért elvinne e az aki màsik végéig korrekten vagy sem(57cm).
Ebben igazad lehet. Biztosan jó okod van rá, hogy azt használod amit. Egy utolsó offolós kérdés: Nincs kedved újra naplózni (ha nem is napi rendszerességgel)? Sokan örülnénk neki.
 
Ez az akváriumod is(!) szép, letisztult látványt nyújt.
CO2-vel kapcsolatban csak mint olvasnivaló, hátha elsiklottál felette: DIY REAKTOR

Ebben igazad lehet. Biztosan jó okod van rá, hogy azt használod amit. Egy utolsó offolós kérdés: Nincs kedved újra naplózni (ha nem is napi rendszerességgel)? Sokan örülnénk neki.
:)Gondoltam rà én is.Valoszinuleg meg fogom szerkeszteni:hungry:
 
Srácok - A buborék számlálóban lévő anyag vajon mennyire "egészséges" az aksiban élőkre nézve?
Visszafolyásgátló hiba miatt kimosódott a cucc. (Pontosabban ismeretlen helyre távozott, mert helyette megtelt vízzel a számláló, aztán kinyomattam belőle, de már soha elő nem került az a félzselés anyag. Gondolom összekeveredett a vízzel.)
 
Srácok - A buborék számlálóban lévő anyag vajon mennyire "egészséges" az aksiban élőkre nézve?
Visszafolyásgátló hiba miatt kimosódott a cucc. (Pontosabban ismeretlen helyre távozott, mert helyette megtelt vízzel a számláló, aztán kinyomattam belőle, de már soha elő nem került az a félzselés anyag. Gondolom összekeveredett a vízzel.)

Ha bolti cuccos, akkor glicerin. Enyhén mérgező, de amúgy E422 néven élelmiszeripari segédanyag. Ha nagyon zavar, csinálj egy részleges vízcserét, de amúgy a baktériumok majd megeszik szépen. Mivel vízzel korlátlanul elegyedik, nem fog kicsapódni a felszínen, vagy a növények levelein.
 
Ha bolti cuccos, akkor glicerin. Enyhén mérgező, de amúgy E422 néven élelmiszeripari segédanyag. Ha nagyon zavar, csinálj egy részleges vízcserét, de amúgy a baktériumok majd megeszik szépen. Mivel vízzel korlátlanul elegyedik, nem fog kicsapódni a felszínen, vagy a növények levelein.
Kösz, akkor megetettem a bacikat :D.
Tetszik a szlogened. Én még a tenni kell érte vonalon mozgok - de sebesen (https://akvakertesz.hu/threads/275c...melysegu-es-szuperkeskeny-igazi-kihivas.6674/)
 
Sziasztok. Van egy 100l akvám. Holland stilust probálgatom szoval van benn némi növény. A co2 adagolást egy kulsö reaktorral oldaom meg. Nemtudom h a farncba de a drop checker lime zöldre akkor vált ha lb 180-190bpm megy bele . De miért? Milehet a baj? Miért kell ilyen sok?
 
Back
Oldal tetejére