• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi buborék az annyi?



Ez csak egy in line diffúzór. Nekem is ilyen van és nem igazán tökéletes a beoldása. Nagy akváriumhoz reaktor lenne jó inkább. Akár egy vízszűrőből készített. Én az ilyen diffúzorom hatékonyságát úgy növeltem, hogy az utána lévő csövön csináltam egy plusz karikát így kb. plusz egy métercső van benne de így is sok bubi megy az akvába.
 
Ez csak egy in line diffúzór. Nekem is ilyen van és nem igazán tökéletes a beoldása. Nagy akváriumhoz reaktor lenne jó inkább. Akár egy vízszűrőből készített. Én az ilyen diffúzorom hatékonyságát úgy növeltem, hogy az utána lévő csövön csináltam egy plusz karikát így kb. plusz egy métercső van benne de így is sok bubi megy az akvába.

Van utánna kötve egy vizszürö amiben körkörösen forog a viz. Bubit nem igazán látok a befolyo ágon. Plusz még a vizszürö után egy méternyi csö van még.
 
mikor éri el ezt a szint a dropchekkered???
Szia. Világitás felkapcs elött 2,5 orával hamarabb kapcsol a co2. Na most este néztem hogy valami oknál fogva felszaladt a bubiszám 200 fölé szoval egész pontos bubiszámot nemtudok mondanibde ezt este 8-ra érte el. Co2 11:30kor kapcsol. Jolenne valami megoldás amivel pontosabb bubiszámot tudnék mérni.
 
Szia. Világitás felkapcs elött 2,5 orával hamarabb kapcsol a co2. Na most este néztem hogy valami oknál fogva felszaladt a bubiszám 200 fölé szoval egész pontos bubiszámot nemtudok mondanibde ezt este 8-ra érte el. Co2 11:30kor kapcsol. Jolenne valami megoldás amivel pontosabb bubiszámot tudnék mérni.
Világítás felkapcsolása után 1-2 órával lenne jó ha a dropchecker limezöldre vált. tüszelepet használsz? ha ürül a palack akkor szokott megemelkedni a nyomás!
 
Jolenne valami megoldás amivel pontosabb bubiszámot tudnék mérni.
Van egy hasznos es egyszeruen hasznalhato app: BPM counter. Kezzel kell nyomogatni ahogy a bubiszamlaloban latod a bubikat, de jol mukodik. Lehet, hogy te is tudod, de azert leirjuk hatha segithet: ha allitasz a tuszelepen, nem azonnal latod a valtozast, varj par percet mire beall es azutan meregess. Ido lesz mire kitapasztalod, hogy neked es a novenyeidnek mi az optimalis CO2 mennyiseg, turelem. ;)
 
Köszönöm a válaszaitokat.:) arra rájöttem hogy idö és tapasztalat kell a jo co2 adagoláshoz. A bpm countert probáltam de ha nyomogatom bpm számot ir és nem egészen értem hogy tudhatom meg bubiszámot. Vagy amit nyomogatáskor ir ki szám az már bubiszámbak mondhato? Továbbá a szin pontos beazonositás is már nagyábol megy és ugylátom hogy felkapcsoéás után lime zöld zöldes és amit korábban posztoltam az már inkább sárgás (tanulom gyakorlatban a szineket.) Tüszelepem van reduktor is minden ami szemszálynak ingere csak azt nem mondták hogy a tüszelephez finom kéz kell.:DDD
 
Köszönöm a válaszaitokat.:) arra rájöttem hogy idö és tapasztalat kell a jo co2 adagoláshoz. A bpm countert probáltam de ha nyomogatom bpm számot ir és nem egészen értem hogy tudhatom meg bubiszámot. Vagy amit nyomogatáskor ir ki szám az már bubiszámbak mondhato? Továbbá a szin pontos beazonositás is már nagyábol megy és ugylátom hogy felkapcsoéás után lime zöld zöldes és amit korábban posztoltam az már inkább sárgás (tanulom gyakorlatban a szineket.) Tüszelepem van reduktor is minden ami szemszálynak ingere csak azt nem mondták hogy a tüszelephez finom kéz kell.:DDD
Vagy megegy tuszelep.
 
Vitám van egy "szakértővel"... Ellenvéleményre volna szükségem. Mennyi fény a hatásos CO2 adagolás alsó határa lumen/literben? Konkrétan: 40 lm/l esetén van értelme gázt adni vagy felesleges? Nem tudok megegyezni magammal... :) Gáz van, diffi van, csak be kell üzemelni, és használni. (Valami minimális bubiszámra gondoltam, kb. a türkiz-zöld DC szín eléréséig.)
 
Vitám van egy "szakértővel"... Ellenvéleményre volna szükségem. Mennyi fény a hatásos CO2 adagolás alsó határa lumen/literben? Konkrétan: 40 lm/l esetén van értelme gázt adni vagy felesleges? Nem tudok megegyezni magammal... :) Gáz van, diffi van, csak be kell üzemelni, és használni. (Valami minimális bubiszámra gondoltam, kb. a türkiz-zöld DC szín eléréséig.)
milyen novenyekre szeretned felhasznalni?
 
Vitám van egy "szakértővel"... Ellenvéleményre volna szükségem. Mennyi fény a hatásos CO2 adagolás alsó határa lumen/literben? Konkrétan: 40 lm/l esetén van értelme gázt adni vagy felesleges? Nem tudok megegyezni magammal... :) Gáz van, diffi van, csak be kell üzemelni, és használni. (Valami minimális bubiszámra gondoltam, kb. a türkiz-zöld DC szín eléréséig.)
szerintem lowtech vilagitas mellett is van ertelme gazt adni. 4-5mp-bubi de erdemes. A co2-t meghalaljak a novenyek.
 
Vitám van egy "szakértővel"... Ellenvéleményre volna szükségem. Mennyi fény a hatásos CO2 adagolás alsó határa lumen/literben? Konkrétan: 40 lm/l esetén van értelme gázt adni vagy felesleges? Nem tudok megegyezni magammal... :) Gáz van, diffi van, csak be kell üzemelni, és használni. (Valami minimális bubiszámra gondoltam, kb. a türkiz-zöld DC szín eléréséig.)
Nekem van egy 36x36x36 cm, 46 literes akváriumom, CO2-vel, nem túl sok fénnyel. Chihiros A-széria, 2800 lm (60 lm/liter), de vissza van valamennyit dimmelve. Reagens kb. az általad megjelölt színű, bár inkább zöld. Igazából zöld-limezöld körülire lőttem be, de hosszú ideje nem nyírtam növényeket (rosszabb áramlás) ill a diffúzort se tisztítottam, így jó ideje rosszabb a beoldás és a növényeken érzékelem a gyengülést.
Van az akváriumban 4-5 féle moha, néhány pirosas Rotala (cserélgetve wallichii, hra, rotundifolia stb.) meg néhány kis fényigényű növény (kis bucék, anubiasok). Az akvárium alapvetően stabil, lassan fejlődik minden, de szépek a növények, bár a rotalák szárai általában felkopaszodnak és csak a fényhez közeli részek pirosodnak, de mindezt betudom a kevés fénynek és óvatos tápozásnak. Nagyon ritkán nyírok, még ritkábban nagytakarítok. Mint most is, gyengült az áramlás, rosszabb a CO2 beoldás, a növények láthatóan rosszabb kondiban vannak, a mohák kicsit be is ecsetesedtek. Muszáj lesz újra megnyírnom, úgy jobb lesz az áramlás, egyben a beoldás is (zöld-limezöld lesz a DC) és megint kivirul majd minden. Többször átestem már ezen, ebből valószínűsítem ezt. Így én is azt gondolom, hogy a CO2 mindenképp ad egy pluszt, bár a példámban a nagy nyírások után egyértelműen jobb a fényeloszlás is.
 
milyen novenyekre szeretned felhasznalni?

szerintem lowtech vilagitas mellett is van ertelme gazt adni. 4-5mp-bubi de erdemes. A co2-t meghalaljak a novenyek.

Az kisördög a vállamon is ezt mondja. Sok a növény és kevés a hal. Buce, crypto, anubias, mohák, echinodorusok, pár szedett-vedett stem, amik majd mennek máshova. De a sok növény kevés hal kombináció miatt én is így gondolom, hogy nem felesleges a gáz beoldás.
 
Back
Oldal tetejére