• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack CO2 tápozáshoz?

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack? (100 literes akvárium esetén)

  • 2 hónap

    Votes: 21 14.0%
  • 3 hónap

    Votes: 28 18.7%
  • 4 hónap

    Votes: 44 29.3%
  • 5 hónap

    Votes: 17 11.3%
  • 6 hónap

    Votes: 14 9.3%
  • 6 hónapnál tovább

    Votes: 26 17.3%

  • Total voters
    150

viktorlantos

Alapító
Admin
Sok esetben előjön a kérdés, mennyi ideig elég egy CO2 palack x literes akváriumhoz.
Saját tapasztalat alapján erre van egy számom, ami annyit tesz, hogy kb. 0.5Kg palack kell 100 literre havonta.

Persze most jön az, hogy difi, vagy reaktor esetleg inline difi?
Igen eltérő lehet akkor is, ha máshogy adagolsz, a fenti inkább egy átlagszám nappali működést figyelembe véve.

Neked mi a tapasztalatod?

Szavazz, hogy jobb képet kapjunk egy szélesebb közönségtől. :angel: :thumbup:
 
Itt nyilván számít a napi adagolás időtartama is.
Nálam napi 9,5 óra adagolás reaktorral: 1kg/hó/112 liter.
 
Nálam nettó kb. 130 literre a 2 kg palack AM 1000-rel 3 - 3.5 hónap.
Reggel 09.00-20.00-ig 3 bubi/s.
 
atti76 said:
Itt nyilván számít a napi adagolás időtartama is.
Nálam napi 9,5 óra adagolás reaktorral: 1kg/hó/112 liter.

Ati te vagy a fórum extrém sportos figurája ;) :thumbup:
Egyébként jogos, inkább egy átlagos növényes felhasználásra szólt a javaslatom.
 
Nem teljes mértékben vág a témához, amit kérdezni szeretnék, de jobbat nem találtam.
Az lenne a kérdésem, ha a CO2 palackban a nyomás már csak 30bar, akkor kb. mennyi idővel kalkulálhatok még (kibír még 1 hónapot esetleg, vagy kb. 1 hét azt annyi)?
Ez az első palackom és nem tudom hogyan is történik amikor kiürül. :?
 
Akkor nagyon gyorsan ki fog ürülni.Sajnos nem fokozatosan csökken a nyomás,hanem a legvégén,mikor nagyon levés van benne.
Egy két nap és lemegy 0-ra.A kimenő "cáger" még mutatni fogja,ott még van benne kb. 4-5 napra való.
 
Most már tudok érdemben nyilatkozni, mert éppen tegnap ürült ki a palackom.
8 hónapig bírta az 5 kilós palack, napi 13 órát ment, az akvárium nettó kb. 80-90 liter lehet.
 
vricsinfo said:
Eladó 2,5 kg tűzoltópalack,...... én a 240 literesben 10 hónapig használtam egy töltéssel.
DSC_0468k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

10 hónap?Nagyon valószínűtlennek hangzik.Elég volt az a co2 szint?
Full HighTech akiban kizárt,hogy ennyi ideig elég.(még reaktorral is)
 
használtan vettem a cumómat elvileg félig volt de mostanában mindig utána kell álitani mert egyre kevésbé zöldöl a dc:)

ha mindig utána kell állitani a tüszelepnek akkor már eléggé kifogyóban van?
 
Nem. Akkor rossz, vagy koszos a reduktorod, mert a kimenő nyomásnak mindíg azonosnak kell lenni. Függetlenül a bemenő nyomástól. (persze ha magasabb a nyomás a palackban mint a kimenő :))
 
csak hozzászólnék, hogy valójában csak egyféleképpen lehet megmondani mennyi fogyott v. van még a palackban- (a nyomás nem fog változni míg egy csepp co2 is maradt folyadék fázisban-fizika)
1. meg kell mérni amikor indítod -feljegyzed.
2 .és pár hét v hónaphasználat után megint -a többi elemi matek
digitális húzósmérleg tökéletes a célra.
 
Én azt tapasztaltam, hogy szépen zöldellő DC esetén a 0,5 kg-os palack 2,5-3 hónapig volt elég a nettó 140 literes aksimba.
 
Jó tömítéssel, ahogy olvastam ;)

Hát még új a rendszer, így valszeg jól tömít :) De ahogy mostanság nézegettem, gyorsan nagyobb palackra kell váltanom :) Egy szegedi boltos mondta, hogy a 20kg-os palackot 10e-ért tölteti, és neki a boltban 1 évig elég az X literre. A 0,5 kg-osat meg 2.500-ért töltik. Hosszú távon nem kifizetődő a kis palack :)
 
Hát még új a rendszer, így valszeg jól tömít :) De ahogy mostanság nézegettem, gyorsan nagyobb palackra kell váltanom :) Egy szegedi boltos mondta, hogy a 20kg-os palackot 10e-ért tölteti, és neki a boltban 1 évig elég az X literre. A 0,5 kg-osat meg 2.500-ért töltik. Hosszú távon nem kifizetődő a kis palack :)

Az igen, de nézd meg a 20Kg-méreteit;)! Ha már nagyobbra váltasz, inkább a 10Kg-os palackot válaszd, az is épp elég nehéz, mivel a töltetsúly a 10-20 kg és erre jön a böszme acélpalack.
 
Az igen, de nézd meg a 20Kg-méreteit;)! Ha már nagyobbra váltasz, inkább a 10Kg-os palackot válaszd, az is épp elég nehéz, mivel a töltetsúly a 10-20 kg és erre jön a böszme acélpalack.
Persze mindenképp utánajárok, meg szerintem első körben 8 kg-os palackot néznék...
 
Én azt tapasztaltam, hogy szépen zöldellő DC esetén a 0,5 kg-os palack 2,5-3 hónapig volt elég a nettó 140 literes aksimba.

Szia! Nekem egy 10Kg-palack ,reaktorral beoldva, ugyanekkora akitérfogatra , egy évig elpöfögött.
 
Back
Oldal tetejére