• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack CO2 tápozáshoz?

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack? (100 literes akvárium esetén)

  • 2 hónap

    Votes: 21 14.0%
  • 3 hónap

    Votes: 28 18.7%
  • 4 hónap

    Votes: 44 29.3%
  • 5 hónap

    Votes: 17 11.3%
  • 6 hónap

    Votes: 14 9.3%
  • 6 hónapnál tovább

    Votes: 26 17.3%

  • Total voters
    150
Sziasztok!
112 literes akihoz mekkora palackot ajánlotok? 0,82L vagy 1L kb. mennyi ideig lenne elég?
 
Nekem a 64 literben január közepe óta, tehát 9 hónapja megy a 2kg. Lehet, hogy hiába zöld a DC, kevés a CO2? Gyanúsan nem fogy (ami persze tök jó)
 
166l 2012.12.17-én indult 5kg palack, most kezd fogyni. Természetesen az indulási időszakban alacsony bubiszámmal ment.
 
Ma biztos ami biztos alapon elvittem a 10 kilós palackomat töltetni, mint kiderült még volt benne 1,5 kiló gáz ;), viszont kicsit meglepődtem, hogy nem tudják fullra feltölteni pedig van hozzá gépük, tehát nem csak simán átfejtik. A szaki azt mondta, hogy előreláthatólag 5-6 kilót tud beletenni. Majd holnap kiderül, mert ott kellett hagynom, mivel meleg volt (szobahőmérsékletű :)), így meg nem akarta bevenni a gázt, pontosabban nem cseppfolyósodott vissza amit beletöltött.
Ilyenformán érdekes eredmények születhetnek, hogy kinek meddig elég egy töltött palack, hiszen nagyban függ, hogy mennyi gázt sikerült töltéskor belerakni. Azt hiszem érdemes lesz felcímkéznem a töltési sújt :)
 
Utoljára módosított:
Ma biztos ami biztos alapon elvittem a 10 kilós palackomat töltetni, mint kiderült még volt benne 1,5 kiló gáz ;), viszont kicsit meglepődtem, hogy nem tudják fullra feltölteni pedig van hozzá gépük, tehát nem csak simán átfejtik. A szaki azt mondta, hogy előreláthatólag 5-6 kilót tud beletenni. Majd holnap kiderül, mert ott kellett hagynom, mivel meleg volt (szobahőmérsékletű :)), így meg nem akarta bevenni a gázt, pontosabban nem cseppfolyósodott vissza amit beletöltött.
Ilyenformán érdekes eredmények születhetnek, hogy kinek meddig elég egy töltött palack, hiszen nagyban függ, hogy mennyi gázt sikerült töltéskor belerakni. Azt hiszem érdemes lesz felcímkéznem a töltési sújt :)

Mi mindig megmérjük a palackokat. Ebből láthatod mennyi van még benne.
A palackon ott az üres súly beütve.
 
Nekem a 10 kilós palack a 80-90 literes akvárium alatt több mint 2 éve mükszik. Nem tudom még mennyi lehet benne. Egyszer majd kiveszem és lemérem! :) Mondjuk ahhoz le kell venni a reduktortis, amihez meg semmi kedvem :)
 
:)
Egyszer majd kiveszem és lemérem!
Én az üveg szobamérlegre rá nem teszem :)

Meghoztam a palackot, elég lehangoló, hogy csak 3,5 kilót tudtak belerakni, szóval csak félig van a 10 kilós palack, mert ugye volt benne 1,5 kiló. Tara-ja 20,5, és 23-at mértünk töltés elött. Azt mondták, hogy legközelebb próbáljam meg jól lehűteni, meg azért nem árt ha üres is a palack :) akkor talán többet is bele tudnak tölteni, tegnap még 5-6 kilót mondtak, és elmondásul szerint a környékben sokan ott töltetik, mert nincs más. Szóval csak van némi tapasztalat.
Ha máshol is csak így tudnak tölteni, akkor a topik címét át kéne módosítani "Mennyi ideig elég 2 kg CO2 az akváriumod tápozásához ":rolleyes: :D:D:D, mert a palack mérete alapján, töltött palacknál nagyon szórt értékeket kaphatunk még ugyanazon a CO2 rendszeren és akváriumon is. Gondolom a gyártónál cserélt és töltött palackba csak beleteszik a teljes töltetet.
 
:)

Én az üveg szobamérlegre rá nem teszem :)

Meghoztam a palackot, elég lehangoló, hogy csak 3,5 kilót tudtak belerakni, szóval csak félig van a 10 kilós palack, mert ugye volt benne 1,5 kiló. Tara-ja 20,5, és 23-at mértünk töltés elött. Azt mondták, hogy legközelebb próbáljam meg jól lehűteni, meg azért nem árt ha üres is a palack :) akkor talán többet is bele tudnak tölteni, tegnap még 5-6 kilót mondtak, és elmondásul szerint a környékben sokan ott töltetik, mert nincs más. Szóval csak van némi tapasztalat.
Ha máshol is csak így tudnak tölteni, akkor a topik címét át kéne módosítani "Mennyi ideig elég 2 kg CO2 az akváriumod tápozásához ":rolleyes: :D:D:D, mert a palack mérete alapján, töltött palacknál nagyon szórt értékeket kaphatunk még ugyanazon a CO2 rendszeren és akváriumon is. Gondolom a gyártónál cserélt és töltött palackba csak beleteszik a teljes töltetet.

Szevasz.
Ezt tegnap sem értettem.Ha egy hitelesített palackra töltés 10kg van beütve akkor abba bele is kell tudni tölteni a tarán felül 10kg-mot.
Az meg hogy üres vagy hideg palackot kell odavinni duma.Ha megfelelő berendezése van és ért is hozzá meg kell hogy tudja tölteni rendesen.
Tudom nehéz de kell keresni egy másik helyet.
 
Sajna a környéken nincs más, a közeli városokból is oda hordják tölteni. A hideg palackkal kapcsolatban szerintem arról van szó, hogy vissza kell cseppfolyósítani a gázt amit a másik palackból átfejt. Töltőberendezése elég normálisnak néz ki, nem ilyen sufnituning cucc, lehet, hogy az ő palackjában is kevés volt már.
Lényeg, hogy kár nem ért, mert csak a beletöltött kilókat kellett kifizetnem, viszont így gyakrabban kell töltésre vinnem a palackot. Viszont még mindig olcsóbb töltetnem 800 forint/kg-ért mint a forgalmazónál a csere. Tavaly elött mikor vettem a palackot 13 ezer+ÁFA volt a töltet
 
Rendesek voltak hogy az árral nem malmoztak meg.
Lehet nem volt több gázuk.A berendezés azért van hogy minden problémát megoldjon.
 
En most fogok kapni 10kg st. 160l nettó L hez lessz 1w/L világítás mellet. Ahogy elolvasom nem jövőre fogok számokkal jönni. :D
 
Nekem a 10 kilós palack a 80-90 literes akvárium alatt több mint 2 éve mükszik. Nem tudom még mennyi lehet benne. Egyszer majd kiveszem és lemérem! :) Mondjuk ahhoz le kell venni a reduktortis, amihez meg semmi kedvem :)
Amikor tele van érdemes lemérni reduktorral együtt, és akkor 1xűbb volna a mérés bármikor. [emoji4]
 
Back
Oldal tetejére