• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Köszi a választ...nem lettem boldog tőle :D. Sajnos én nagyon nehezen tudnám "elengedni" a tetőt, mert este rendkívül zavarna a fény a nappaliban és a párolgás valamint az egyéb állat is gond. Játszóttam a gondolattal kezdés idején, hogy egy Chirios WRGB pro lámpa legyen de az elöbbiek miatt nem léptem meg. A két Helialux valóban nagyon drága és ráadásul azzal sem megoldott a nyomorult tető vissza szerelése. Esetleg egy képet tudsz mellékelni, hogy miként oldottad meg a dolgot...hátha megoldás lenne nekem is. Köszönöm!
Melyik dologra gondolsz?
 
Köszi a választ...nem lettem boldog tőle :D. Sajnos én nagyon nehezen tudnám "elengedni" a tetőt, mert este rendkívül zavarna a fény a nappaliban és a párolgás valamint az egyéb állat is gond. Játszóttam a gondolattal kezdés idején, hogy egy Chirios WRGB pro lámpa legyen de az elöbbiek miatt nem léptem meg. A két Helialux valóban nagyon drága és ráadásul azzal sem megoldott a nyomorult tető vissza szerelése. Esetleg egy képet tudsz mellékelni, hogy miként oldottad meg a dolgot...hátha megoldás lenne nekem is. Köszönöm!
A JBL Solar Nature egy tök jó lámpa, szuper a PAR értéke és ötletes, hogy állítható a színe és fényereje a távirányítón. A növények szeretik.
 
A JBL Solar Nature egy tök jó lámpa, szuper a PAR értéke és ötletes, hogy állítható a színe és fényereje a távirányítón. A növények szeretik.
Érdekes mert a fényereje valóban állítható de a szín gombokat hiába nyomom arra nem reagál...ráadásul az eleje óta kicsit sípol a tápja. Nem nagyon de már 2-3 méterről észre lehet venni.
 
Írtad hogy kivágtad a tetőt és konzollal felraktad a Chirios lámpát...vagy félre értem és a juwel lámpa meg a két nyíló tető lejött és konzollal két oldalon támasztva ment fel a chirios?
Igen... Így nézett ki a felszerelés napján, másnap már élesben használtam. Amúgy is utáltam, hogy takarítás közben ide-oda kellett a lámpát huzogatni, a függesztés megoldotta ezt a problémát is.

IMG_20201111_153553.jpg
 
Érdekes mert a fényereje valóban állítható de a szín gombokat hiába nyomom arra nem reagál...ráadásul az eleje óta kicsit sípol a tápja. Nem nagyon de már 2-3 méterről észre lehet venni.
Az RGB gombokra nem fog reagálni, az az Effect lámpához van. A 3 színhőmérséklet gombot tudod nyomkodni.
A sípolás nálam is meg volt, de csak ha odaraktam a fülem hallottam.
 
Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy egy Chihiros WRGB II Pro esetében, új akvárium indításánál mi a kiindulási alap a fényerő és a világított órák viszonyában?
  • Kevesebb világított óra - Kevesebb fényerő
  • Kevesebb világított óra - Több fényerő
  • Több világított óra - Kevesebb fényerő
A cél az, hogy egy hónap után elérjem a napi nyolc órát, 80%-os teljesítmény mellett.
Köszi előre is a tippeket!
 
Sziasztok!

Eddig az akvára ültetett Twinstar 450E lámpát használtam, most váltottam egy Vivid Mini 2-re függesztve az akvárium felett.

Figyelembe véve, hogy most küzdök az algával, mi lenne a megfelelően visszafogott érték az alábbiakra:
  • A lámpa és a vízszint távolsága - jelenleg 20 cm
  • A lámpa teljesítménye - jelenleg 30% innen növelném lassan 50%-ra
Ha minden rendbe jön és eltűnik az alga ez a 20 cm és 50%-os dimmelés megfelelő lehet hosszú távon?
Ti milyen magasra függesztitek a lámpát?
 
Back
Oldal tetejére