• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mg-i tápszerek

Kicsit ilyen GA táp mezőgazdasági táp összehasonlításra hegyeződött ki ez a dolog.

Az előző kelátos hozzászólásomhoz azt szerettem volna még mondani, hogy a GA tápok gyártásánál nem az volt a szempont, hogy hol tudunk spórolni és még esetleg működő megoldást találni.
A legjobb Microt szereztük be a tápokhoz Európából és a többi tápanyagokban is a minőség felé mentünk el. Ezt nem is lehet másképp csinálni, ha nagy tömegeket szeretne kiszolgálni az ember.

Azt gondolom ezért értelmetlen kiemelni az Mg tápokat mint egy jobban működő táp.

Néhányan alkalmazzátok a megfigyeléseitek alapján sikerrel.
A táp olcsó. Ez a fő érv ami mellette szól. Persze mindennél van olcsóbb, ha már ez lenne a lényeg, ahogy ennél is van. ;)
 
viktorlantos said:
Kicsit ilyen GA táp mezőgazdasági táp összehasonlításra hegyeződött ki ez a dolog.
Én amúgy egyáltalán nem a GA tápokat akartam/akarom támadni ezzel, csak felhoztam egy lehetőséget azoknak a kertészeknek is, akik nem vehetnek havonta drága tápokat.

Azt gondolom ezért értelmetlen kiemelni az Mg tápokat mint egy jobban működő táp.
Nálam jobban bevált. Aki akarja elhiszi, aki nem az nem.

A táp olcsó. Ez a fő érv ami mellette szól.
Én akkor is ezt választanám, ha drágább lenne, mert teljesen jól ellátja a feladatát.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

tibicuk said:
akvarisztikai célra azért inkább a gyógyszeripari nagy tisztaságú tápokat javasoljuk.

Ez már tényleg off,de nem bírom megállni.A gyógyszeripari tisztaság kissé túlzó,több mit másfél éve használok mg. porokat.Nincs probléna.

Azért nyugtass meg, hogy a sütijeitekben jó minőségű alapanyagok vannak. ;)
Ugye nem baj, hogy a GA táp is a legjobb minőségre törekszik? Mindezt persze úgy, hogy az összes külföldi neves tápnál olcsóbb.
Az hogy meg lehet csinálni olcsóbban lelke rajta mindenkinek. Sajnos ezek a porok tartalmaznak káros anyagokat, nehézfémeket,Pb, Cu, Fe, kloridokat, hormonokat stb. Ezek a GA porokban műbizonylattal igazoltan 0,001% alatt vannak. Maga a por is 99,9%-os tisztaságú. Ezzel szemben a mezőgazdasági porok sokkal szennyezettebbek kb 75-80%-osak (ezért is olcsóbbak).
A nehézfémek felhalmozódása a talajban lassú mérgezést indítanak el. Meggátolnak folyamatokat, ugyanakkor időnként serkentenek is, de persze valami más kárára. Érdemes ezt a tanulmányt végigolvasni.
Lehet, hogy nem lesz másfél évig semmi gond, de ezt egy cég úgy hogy a termék mellé a nevét adja, nem vállalhatja fel tudatában a nehézfémszennyezésnek. Hogy mi történik a talajban azt nehéz észrevenni.
A micro ügyben: biztos az a táp is nagyon jó, de vajon miért nem a sokkal olcsóbb EDDHSA kelátot használják a legnagyobb növénytáp gyártók? Biztos elment az eszük, hisz még többet kereshetnének... :) További probléma a mezőgazdasági micro keverékkel, az igen magas réz tartalom, valamint az igen erős színező hatás. Ezek a szántóföldön nem fontosak, de az akváriumban igen.
Lássuk be, hogy ha napi szinten öntünk ilyen szereket az akiba. Ráadásul az EI szerint alaposan túladagolva. Nem szabad a véletlenre bízni a hatásokat. Még így is, hogy látjuk, hogy nálatok bevált.
 
Azt kell mondanom, hogy egyet értek a GA-s "fickókkal" én eddig is a GA tápokat hasznéltam és eztán is azt fogom. Ha nagyon gazdag leszek, akkor áttérek ADA-ra (sorry :) ) amúgy pedig nyilván való, hogy mi is bevehetnénk bizonyos állatoknak való gyógyszert és nem lenne tőle bajunk, de nem véletlenül fejlesztenek más célra más anyagokat. Búvározni is búvárórában megy az ember és nem utcaiban :)

Azt akarom ezzel mondani, hogy nem értek egyet a mezőgazdasági tápok használatával az akvarisztikában (hiszen más célra lett kifejlesztve és olyan dolgok is lehetnek benne, amik hosszú távon nem jó hatásúak), viszont nem vitatkozom azokkal, akik esetleg más típusú/márkájú akva tápot használnak. Mindezeken túl visszavonom a kijelentéseimet, amint valakibevizsgáltat egy MG tápot és kiderül, hogy pont az van benne, mint az akvarisztikaiban :)

Ugyanakkor bölcs végszóként: mindenki használjon azt, amit szeretne és amiben bízik az aksijában.
 
Én ilyet soha nem momdtam,hogy a GA táp rosszabb.Soha nem állítottam szembe a MG porokkal,mikroval.Csupán csak,azért használom,mert a párom leszedné a fejem,ha havonta,kéthavonta csomag jönne 10-20e ft-ért.A másik,hogy bevált.Garnélát valóban nem tudok tartani,de akkor sem tudtam,amikor mást használtam.Lehet,nem figyelek annyira a vízcserekor a víz hőmérsékletére,amit a halak növények még tolerálnak.
Amikor ezeket a porokat vettem,még nem volt GA.Még azóta kitartanak.Nem kicsi utána járással,szaladgálással a hátam mögött.Lehet ugyan annyiba vannak,mint a élemisz.tisztaságú tápok.
Egyre terjed ez a műfaj,nagyon sokan kezdenek el növényezni.Abból egy páran engem is megtalálnak,itt Baján a közvetlen környezeteben is.Mindig mondom nekik,hogy ne szaladgáljanak,ott vannak a GA porok,még úgy is nagyon megéri.Kiszámolom nekik,hogy ennyi,megy ennyi por meddig elég,postával együtt is mennyire megéri.Mikronak pedig használják a GA mikrot,mert a kelát,stb.Ha nem akarnak kevergetni,vegyék a Ti tápjaitokat.És akkor jön a kérdés,hogy "te mit használsz?".Persze nem akarok hazudni és elmomdom.(nem is tudnék aludni a hazúgság miatt).Erre ők inkább szaladgálnak.
Akik megkerestek,tudják,hogy én mindig tudományos magyarázattal vezetem le nekik,hogy mi is az akvakartészet.A szűrés,a világítás,tápozás,Co2,vízcsere hogyan függnek össze.Vannak,akik csak szép növényeket akarnak,co2 nélkül,LowTech,LowLáájt renszerűt.Nem akarnak a tápra költeni,de ugye egy ilyen akinál nem is kell őrületes sok.Na ők aztán tényleg szaladnak a MG boltba,jobb esetben a gyógyszertárba.De mindig odabiggyesztem nekik ennek a fórumnak a linkjét és más hasonló kötelező olvasmányt,olvassanak,tanuljanak,még akkor is,ha csak lájtos akit akarnak.

UI.a sütikban mégcsak nem is igen használunk mesterséges adalékokat.Manapság rengeteg olyan alapanyag van,amihez nem kell szakértelem,víz,por,habverő és kész is a süti.Szintetikus sütemény. :)
 
Most látom, hogy úgy jött le a hsz-em, mintha neked céloztam volna. Ne haragudj, a hsz nagy része nem direktbe neked szólt. Inkább csak úgy bele az éterbe a topiknak. :)
A havi-kéthavi 10-20 ezret nem értem. Azt hittem csak a 98-as akid van. Arra egy 1 literes wellness csomi (Micro-Macro-Carbo) pont 200 napig elég. Az közel 7 hónap napi tápozással. Jó persze tudom, a mg.-i tápozás jóval olcsóbb, de azért ez sem egy világvége. Főleg, hogy a növényes akvarisztika egyik legfontosabb pilléréről beszélünk.
Egyébként pedig aki már kitapasztalta az akiját, az vissza is tudja kicsit fogni a tápozást. Hisz azt is sokszor beszéltük, hogy az EI alkalmazásánál a már beállt akinál, érdemes visszavenni a tápozásból, hogy a növények még ne produkáljanak hiánytüneteket. Így spórolunk (sokat) a táppal és nem is terheljük a vizet feleslegesen. ;)
 
Az én meglátásom az, hogy mg tápot szinte csak az őskövületek használnak :p egyszerűen azért mert bevált. Többen két vagy több éve kezdtek érdeklődni a növényes akvarisztika iránt. Akkoriban, vagy külföldről lehetett jó táphoz jutni sok pénzért, vagy mg táp. Páran döntöttünk úgy hogy mg tápot fogunk használni, azt hiszem, ha a növényeim szépen nőnek a halak, garnélák jól érzik magukat sőt szaporodnak akkor szerintem nem követtem el hibát, amikor mg táp mellett döntöttem. Ha most kezdenék bele eszembe nem jutna mindenféle mg-s táp után futkározni csak rendelnék a GAtól. De jelenleg, elégedett vagyok az általam használt táppal, co nélkül kevés fénnyel remekül ellátja a feladatát, alga nincs, az akva szép ennyi. Egy szép meglepi Green Aqua Növény wellness csomag meg tudna győzni hogy kipróbáljam. :p :lol: :angel:
 
OFF: Ez annyira tetszik, hogy vitázunk, eszmét cserélünk, de ugyanakkor nem akarjuk egymást sértegetni, megbántani (lsd. Nigró hozzászólását) ezt olyan jó látni!

ON: azt gondolom továbbra is, hogy mindenki azzal tápozzon, ami legjobb az aksinak és a benne élőknek. Én a magam részéről nem vagyok elég türelmes, talán elég ügyes sem ahhoz, hogy mixeljek, így marad a GA. Amúgy valóban költséghatékonyak a tápok és egy idő után vissza is lehet belőlük venni.
 
Tomi said:
Egy szép meglepi Green Aqua Növény wellness csomag meg tudna győzni hogy kipróbáljam.

Tomi, ezen ne múljon! Nyár tündér megajándékoz téged egy 500-as wellness csomival. ;) Csak küld el a címedet az info kukac Green Aqua -ra.
Bár a tápváltás mindig egy kérdéses dolog, főleg ha a mostani rendszered beállt, szóval óvatosan. De ne mi legyünk azok akik elveszik tőled a próba lehetőségét. ;)

Mielőtt tömeges beírások lennének, Tomi az egyetlen aki most jól járt ;)

Időnként érdemes bekukkantani a fórumra hátha legközelebb Te leszel a szerencsés kiválasztott. :angel:
 
viktorlantos said:
Tomi said:
Egy szép meglepi Green Aqua Növény wellness csomag meg tudna győzni hogy kipróbáljam.

Tomi, ezen ne múljon! Nyár tündér megajándékoz téged egy 500-as wellness csomival. ;) Csak küld el a címedet az info kukac Green Aqua -ra.
Bár a tápváltás mindig egy kérdéses dolog, főleg ha a mostani rendszered beállt, szóval óvatosan. De ne mi legyünk azok akik elveszik tőled a próba lehetőségét. ;)

Mielőtt tömeges beírások lennének, Tomi az egyetlen aki most jól járt ;)

Időnként érdemes bekukkantani a fórumra hátha legközelebb Te leszel a szerencsés kiválasztott. :angel:

:thumbup:
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

Nigro said:
A micro ügyben: biztos az a táp is nagyon jó, de vajon miért nem a sokkal olcsóbb EDDHSA kelátot használják a legnagyobb növénytáp gyártók?
Miért?
 
Tomi said:
Az én meglátásom az, hogy mg tápot szinte csak az őskövületek használnak :p egyszerűen azért mert bevált. Többen két vagy több éve kezdtek érdeklődni a növényes akvarisztika iránt. Akkoriban, vagy külföldről lehetett jó táphoz jutni sok pénzért, vagy mg táp. Páran döntöttünk úgy hogy mg tápot fogunk használni, azt hiszem, ha a növényeim szépen nőnek a halak, garnélák jól érzik magukat sőt szaporodnak akkor szerintem nem követtem el hibát, amikor mg táp mellett döntöttem. Ha most kezdenék bele eszembe nem jutna mindenféle mg-s táp után futkározni csak rendelnék a GAtól. De jelenleg, elégedett vagyok az általam használt táppal, co nélkül kevés fénnyel remekül ellátja a feladatát, alga nincs, az akva szép ennyi. Egy szép meglepi Green Aqua Növény wellness csomag meg tudna győzni hogy kipróbáljam. :p :lol: :angel:

Pont ez az,ha most kezdenék növényezni,bisztos a Green Aqua-tól rendelnék porokat.Vagy nem is porokat,hanem folyékony tápot.Mert olyan mélyre van ásva már az az EI,de hozzáteszem,nem szándékosan,hanem az információ dömping miatt.Igen,akkor volt a külföld, vagy a mezőgazdaság.Nekem még az van,jól működik,de véges az eltarthatósága.Ha elfogy,vagy látom a hátrányát,csakis a GA porokat fogom venni.Bizonyos porokat ugyan olyan nehéz most is beszerezni.
ŐSKÖVÜLET,ez tetszik. :)
Nigro nem sértődtem meg,nem vettem magamra,csak egy kicsit :lol:
Szóval ebből a vitából,de ez nem is vita,csak gondolat csere,tanulnak valamit az újak.

Ja igen a vellness csomag,épp tegnap Írta valaki,hogy a bioboltokban,ha rá van írva,hogy bio,meg wellness,akkor jobban veszik az emberek. :lol:
 
viktorlantos said:
Bár a tápváltás mindig egy kérdéses dolog, főleg ha a mostani rendszered beállt

Azért dolgoztassuk meg Tomit, ha már ő lett a kiválasztott! "Nagy erővel nagy felelősség jár" - idézet a Pókemberből :D
Részletes naplózást, beszámolókat, és összegzést kérünk a tápváltásról :!:
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

oRphEus said:
Nigro said:
A micro ügyben: biztos az a táp is nagyon jó, de vajon miért nem a sokkal olcsóbb EDDHSA kelátot használják a legnagyobb növénytáp gyártók?
Miért?
De tényleg,Miért?
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

Átmegyek GA ügynökbe :cool: :

Tomi!: A nemzetközi helyzet fokozódik!... Egyszer kérni fogunk magától valamit! :lolno:

tibicuk said:
oRphEus said:
Nigro said:
A micro ügyben: biztos az a táp is nagyon jó, de vajon miért nem a sokkal olcsóbb EDDHSA kelátot használják a legnagyobb növénytáp gyártók?
Miért?
De tényleg,Miért?

Ez az infó bizalmas! Ha elmondanám, meg kéne hogy öljelek titeket... !
:D :wave:
 
viktorlantos said:
Tomi said:
Egy szép meglepi Green Aqua Növény wellness csomag meg tudna győzni hogy kipróbáljam.

Tomi, ezen ne múljon! Nyár tündér megajándékoz téged egy 500-as wellness csomival. ;) Csak küld el a címedet az info kukac Green Aqua -ra.
Bár a tápváltás mindig egy kérdéses dolog, főleg ha a mostani rendszered beállt, szóval óvatosan. De ne mi legyünk azok akik elveszik tőled a próba lehetőségét. ;)

Mielőtt tömeges beírások lennének, Tomi az egyetlen aki most jól járt ;)

Időnként érdemes bekukkantani a fórumra hátha legközelebb Te leszel a szerencsés kiválasztott. :angel:

Na poén ritkán sül el ilyen jól. :D Természetesen élek a lehetőséggel, és beszámolok a tapasztalatokról. Általában akik priviben kerestek azért érdekelte őket mit használok mert lowtec akit üzemeltettek. Nem igazán értem miért, de az van az átlagos akvarista fejében, hogy GAtáp=EI és hightec aki.

Nigro said:
Átmegyek GA ügynökbe :cool: :

Tomi!: A nemzetközi helyzet fokozódik!... Egyszer kérni fogunk magától valamit! :lolno:
Atti, szívesen kipróbálom az általatok forgalmazott összes terméket az egyszerű talajegyengetőtől az ADA szűrőkig. Csak kérd! ;) :p :lol:
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

atti76 said:
Várjuk keszeget.... :)
Engem vártatok?! Fene a gusztusotokat. :mrgreen:
Az idézett tanulmány szépen leírja a lényeget. A jó minőségű kelát tulajdonképpen csak a vas miatt fontos, ami hajlamos a szökésre. Ezért érdekes a HEDTA, mert gyenge stabilitási állandóval rendelkezik, akárcsak a rokonai (EDTA, DTPA), mégis a vasat erősebben tartja azoknál. "A chelating agent with similar efficacy to EDTA. However, it is particularily useful in controlling iron". Az EDDHSA, EDDHMA, EDDHA csoportot is emiatt fejlesztették ki (EDDHA esetén számít az izomer típusa is). Ezek egyre jobban elterjednek az EDTA, DTPA mellett a mezőgazdaságban, de általában a monoelemes vaspótlóknál, mivel a többi fémhez megfelelnek a gyengébbek is. Így találkoztam már olyan termékkel, ahol egy keverékben szerepeltek, vagyis FeEDDHSA + egyéb nyomelem EDTA.

Nigro said:
További probléma a mezőgazdasági micro keverékkel, az igen magas réz tartalom, valamint az igen erős színező hatás.
Igen, leginkább ezek hozhatók fel ellenérvként. A kelátok áráról nincs infóm.
 
Nincs túl jó idő a Balatonon, tehát van egy kis időm írni. :)

Érdekes, hogy ilyen vita lett abból, hogy leírtam a bevált tápozásom. :)
Nigro said:
További probléma a mezőgazdasági micro keverékkel, az igen magas réz tartalom, valamint az igen erős színező hatás.
Nekem szerencsére sikerült találnom egy olyan micro keveréket, aminek réztartama még nem veszélyes az élőlényekre. Van aki mg-s tápozás mellett panaszkodik a színezésre, de nálam ugyanolyan mint a GA-snál, ami nem zavaró.

Az előző akváriumomnál, mielőtt elkezdtem ennek az mg-s tápnak a használatát, a m. narrow erősen vashiányos volt. Az mg-s táp elkezdése után egy-két hónappal már rendben volt. Én csak a tapasztalataimat írtam le. Lehet mondani, hogy nem jó, meg veszélyes, de nem az. :)
 
Back
Oldal tetejére