• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen CO2 rendszert vegyek?

60 literre én nagyobb palackot néznék. A félkilósat 2-5 hetente cserélhetnéd.
A legtöbb kispalackos rendszerhez fejlesztett reduktor nem kapcsolgatásra van kitalálva, így vagy 0-24-ben kellene fecskendezned a gázt (még egy érv a nagyobb palack mellett), vagy pedig jó minőségű, pontos tűszelepet használni.
Ezt nézegettem. Viszont a min 2 kg-os palack már nem férne el a szekrényben.
 
60 literre én nagyobb palackot néznék. A félkilósat 2-5 hetente cserélhetnéd.
A legtöbb kispalackos rendszerhez fejlesztett reduktor nem kapcsolgatásra van kitalálva, így vagy 0-24-ben kellene fecskendezned a gázt (még egy érv a nagyobb palack mellett), vagy pedig jó minőségű, pontos tűszelepet használni.
Nem kell feltétlenül tövig nyomni a gázt. Elég úgy adagolni, hogy algamentes legyen. Egy sodastream palack simán elviszi 4-5 hónapig. Ha sodastream rendszerben gondolkodsz én a noursun rp25-öt javaslom. Mágnesszelep és bubiszámláló is van hozzá. Így néz ki:
D519D1EE-9685-47DD-8ED1-B6E94B6C71BF.jpeg
49 cm bubiszámlálóval, 46 nélküle
 
Ezt nézegettem. Viszont a min 2 kg-os palack már nem férne el a szekrényben.

A SodaStreames megoldás tökéletesen működik ezzel a reduktorral, csak venni kell hozzá egy ilyen átalakítót:

 
Nem kell feltétlenül tövig nyomni a gázt. Elég úgy adagolni, hogy algamentes legyen. Egy sodastream palack simán elviszi 4-5 hónapig. Ha sodastream rendszerben gondolkodsz én a noursun rp25-öt javaslom. Mágnesszelep és bubiszámláló is van hozzá. Így néz ki:
View attachment 102462
49 cm bubiszámlálóval, 46 nélküle
Ezt nem ismerem, ha nem állítódik el, akkor szuper. Én próbáltam sodapalackot többféle reduktorral is és mindig az volt, hogy elállítódott. Kisebb hőmérsékletváltozások hatására is, ill. ahogy ürült is változott a nyomás a palackban (és a reduktorok kimenetén is). Nálam a fél kilós palack 20-30 bubi/min (1 bubi/2-3 sec) beoldás mellett szokott kifogyni egy hónap után, 46 literben próbálkoztam. 60 liter esetében ennél lassabb beoldásban nem is gondolkodnék, vagy legalábbis nem ahhoz terveznék/méreteznék CO2 rendszert ill. palackot. A fenti reduktornak cirka mennyi az ára?
 
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Úgy érzem egyet léptem előre és kettő hátra.😀 Nyilván a nagy palackos lenne az optimálisabb, de ha nem jön be a soda stream rendszer, még mindig tudok nagyobb palackra váltani.
 
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Úgy érzem egyet léptem előre és kettő hátra.😀 Nyilván a nagy palackos lenne az optimálisabb, de ha nem jön be a soda stream rendszer, még mindig tudok nagyobb palackra váltani.
Nagy palacknál a kényelmet emelném ki. Én az enyémbe tavaly júniusban indítottam, és még nem kellett cserélni...
 
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Úgy érzem egyet léptem előre és kettő hátra.😀 Nyilván a nagy palackos lenne az optimálisabb, de ha nem jön be a soda stream rendszer, még mindig tudok nagyobb palackra váltani.
Ha szabad lesz egy megjegyzést.
Én nagyjából ugyanebben a helyzetben voltam, mint te. Januárban érkezett meg a cserélhető palackos nagynyomású rendszer (néhány bejegyzéssel előbb láthatod is a fotókat). Azért ez a kombináció, mert nálunk nincs palacktöltési lehetőség.
Szóval, ez a rendszer január 22-én lett beüzemelve. A 600 g-os palackban alapból 60 bar a nyomás, egy hónap után is nagyjából ugyanennyit mutat a manométer, miközben a CO2 napi 6,5 órában megy 1 mp/bubi adagolás mellett. Az akvárium egy sima növényes, alacsony energiájú 54 l-es, belépő szintű akárminek volt gyártva. (S az is maradt.) Kapott egy minimális tuningot (szűrőanyag/világítás), de azóta is algamentesen üzemel, a Hygrophila pl. 1 hónap alatt 30 cm-t nőtt. Nálam sem fér el a szekrényben ez a kb. 40 centis szerkezet, így mellette kapott helyet. Egyébként ugyanaz, amit te is kinéztél magadnak. Csak ajánlani tudom, minőségi szerkentyű.
 

Attachments

  • IMG_20210223_185658.jpg
    IMG_20210223_185658.jpg
    183.9 KB · Megtekintések: 85
Utoljára módosított:
Ezt nem ismerem, ha nem állítódik el, akkor szuper. Én próbáltam sodapalackot többféle reduktorral is és mindig az volt, hogy elállítódott. Kisebb hőmérsékletváltozások hatására is, ill. ahogy ürült is változott a nyomás a palackban (és a reduktorok kimenetén is). Nálam a fél kilós palack 20-30 bubi/min (1 bubi/2-3 sec) beoldás mellett szokott kifogyni egy hónap után, 46 literben próbálkoztam. 60 liter esetében ennél lassabb beoldásban nem is gondolkodnék, vagy legalábbis nem ahhoz terveznék/méreteznék CO2 rendszert ill. palackot. A fenti reduktornak cirka mennyi az ára?
Akkor nálad ereszt valami. Ilyen gyorsan ilyen alacsony szám mellett hónapokig kellene tartania.
Egész konkrétan 3-4hónapig mágnesszelep nélkül. Mágnes-szeleppel pedig 9-12hónap.
 
Utoljára módosított:
Nálam a számítási metódus az, amit a tropica megadott a nano rendszerénél a 95g patronhoz. Ott 27bubi/perc esetén 25 nap alatt fogy ki a 95g. Leteszteltem 8g-al. A tropica számítása tökéletes. Fél kilós palack kb. 5x tovább tart. Innen a fenti szám.
 
Oké, lehetséges hogy valahol szökött. Vagy alapból nem volt rendesen töltve stb. De már mindegy, elengedtem.
Arra nem válaszoltál, hogy mit kóstál a fenti cucc?
 
Oké, lehetséges hogy valahol szökött. Vagy alapból nem volt rendesen töltve stb. De már mindegy, elengedtem.
Arra nem válaszoltál, hogy mit kóstál a fenti cucc?
Legutoljára 4 db-ot rendeltünk a gyártótól és 230 USD volt tnt-s szállítással együtt. Okosan jött, így nem volt vám.
 
Sziasztok!

Tud valaki ajánlani Sodastreamre low budget megoldást, a DICI DC02-t néztem, sajnos már nem forgalmazzák egy 45 L-es akvába lenne később akár egy 80-ashoz is jó lenne.

Köszi előre is.
 
Sziasztok!

Tud valaki ajánlani Sodastreamre low budget megoldást, a DICI DC02-t néztem, sajnos már nem forgalmazzák egy 45 L-es akvába lenne később akár egy 80-ashoz is jó lenne.

Köszi előre is.
Átalakító+normál reduktor pl. A Dici nem túl megízható. Sőt, nekem a hozzá adott átalakító is elég rossz volt, annak a cseréjén is gondolkodom. (A Dici helyett egy GAs reduktor van már.) Még most is kb. szenvedek vele, lehet, érdemes használtan egy jobbat venni.
 
Olvasgattam visszafele a fórumot, azt nem találtam meg, hogy lehet beépíteni a GA mágnesszelepet a Chihirosba, most nincs mágnesszelepes változat. Ebben tudtok segíteni? Ha jól láttam, a tűszelep és a reduktor közé kéne beékelni, ahhoz meg nem találtam alkatrészt.
 
Olvasgattam visszafele a fórumot, azt nem találtam meg, hogy lehet beépíteni a GA mágnesszelepet a Chihirosba, most nincs mágnesszelepes változat. Ebben tudtok segíteni? Ha jól láttam, a tűszelep és a reduktor közé kéne beékelni, ahhoz meg nem találtam alkatrészt.
Nálam CO2 csővel ment évekig. Nem tűnik probléma mentesnek de, amíg nem jelentek meg az integrált megoldások így csinálta mindenki.
 
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Dennerle Carbo Soda rendszerrel kapcsolatban? Jól sejtem hogy mágnes szelep itt nem játszik?
Könnyű a bubi beállítása?
Sima Sodastreammel cserélhető?
Köszönöm
 
Back
Oldal tetejére