• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466
Ez sok dologból áll össze. Milyen akváriumhoz használod Low, High ? Mennyi a nettó víz ? Mennyi a növény ? Mennyire tápozod ? A régi 54L -re 1700Lume/m 6000K használtam abból is 2 métert dimmer-el. Az kb. 70 Lumen /Liter volt High -ban. A színhőmérséklet miatt szokatlan lehet egy darabig szembántó is. Pláne ha házi barkács. Amúgy ezt max low-ban tudod használni mivel 32-36 Lumen/Liter jön ki. Én raknék még hozzá 4700K ugyan abból a szalagból. Így már keverve lesz a szín és a Lum/L is emelkedik. Érdemes túlméretezni a fényt akár 90 Lum/L. De legyen Dimmer+Függesztve a világítás !!!!! Így ha Low-ról High-ra váltasz nincs komplett csere és a dimmerel, magasság állítással is tudsz játszani, hogy ne az algákat termezd. Ez persze csak az Én véleményem.
Plusz ha túl van méretezve a fény, ledimmeled és növeled a ledek élettartamát.
Nálam minden akva fölött alsó hangon 60%-ra le van dimmelve a led világítás.
Házi barkács világításról van szó, ami még nincs függesztve, a végleges lámpatestet még nem tudtam elkészíteni időhiány miatt. No meg persze első akváriumról, low-tech akváriumról amin egyre több hibát vélek felfedezni a fórum topkjait olvasva. Így lehet az lesz a legjobb megoldás, ha egy újra indítást fogok végezni, egy napló mellett, a forum tagjai segítségével...
Jelenleg 4 tő növényem van, hozzá Easy Life Pro Fito tápoldat, amit hetente egyszer kell adagolnom+ akkor kapásból egy nagy hibát is említenék: nincs táptalaj a dekor alatt...:bag:
 
Sziasztok!
Bocsi ha rossz helyre irok, új vagyok itt!
Lenne egy kérdésem! Kezdő vagyok a növényes akiba.
Van egy Tetra Aqua 60l akvárium szettem és azt szeretném növényesre megcsinálni!
Tetejét nem szeretném lecserélni (nekem tetszik) ha nem muszáj, mivel Tetra T8 15W-os neon van benne ezt le kell cserélni és kevés is!
No most itt jönnek a gondok! Ennyi közül nem tudok választani! Rengeteget találtam.
T5-ösre szeretném cserélni, találtam 24W-os neont.
Nem tudom , hogy ide linkeket lehet-e feltenni! Ti melyikeket válsztanátok? Juwel és a Dennerle közöt vacilálok.
Nektek mi a tapasztalatok ezzekkel a neonokkal?
Köszi előre is! Üdv
 
Sziasztok!
Bocsi ha rossz helyre irok, új vagyok itt!
Lenne egy kérdésem! Kezdő vagyok a növényes akiba.
Van egy Tetra Aqua 60l akvárium szettem és azt szeretném növényesre megcsinálni!
Tetejét nem szeretném lecserélni (nekem tetszik) ha nem muszáj, mivel Tetra T8 15W-os neon van benne ezt le kell cserélni és kevés is!
No most itt jönnek a gondok! Ennyi közül nem tudok választani! Rengeteget találtam.
T5-ösre szeretném cserélni, találtam 24W-os neont.
Nem tudom , hogy ide linkeket lehet-e feltenni! Ti melyikeket válsztanátok? Juwel és a Dennerle közöt vacilálok.
Nektek mi a tapasztalatok ezzekkel a neonokkal?
Köszi előre is! Üdv
Szerintem jó mindkettő. Én is alakítottam át gyári Eheim tetőt. SERAT raktam helyette.
 
Házi barkács világításról van szó, ami még nincs függesztve, a végleges lámpatestet még nem tudtam elkészíteni időhiány miatt. No meg persze első akváriumról, low-tech akváriumról amin egyre több hibát vélek felfedezni a fórum topkjait olvasva. Így lehet az lesz a legjobb megoldás, ha egy újra indítást fogok végezni, egy napló mellett, a forum tagjai segítségével...
Jelenleg 4 tő növényem van, hozzá Easy Life Pro Fito tápoldat, amit hetente egyszer kell adagolnom+ akkor kapásból egy nagy hibát is említenék: nincs táptalaj a dekor alatt...
Kár lenne újra indítani. Elsőre a lámpát csináld készre. Prifito nekem is bevált, rakjál még hozzá Carbo-t is naponta.Ami másnak bejön az nem biztos ,hogy jó lesz nálad is. Ez fordítva is igaz. Táptalaj megint csak növény függő. Amíg nem voltak táptalajok addig is léteztek dzsungel holland akváriumok. Ez egy alap a fényre:lumen-per-litre-uk_300x218.png
 
Köszi a választ!
Most néztem meg , hogy mit is jelent a " dimmelés".
Egy képet tudnál róla küldeni vagy egy márkát hogy pontosabban utána tudjak nézni!
Üdv
 
Köszi a választ!
Most néztem meg , hogy mit is jelent a " dimmelés".
Egy képet tudnál róla küldeni vagy egy márkát hogy pontosabban utána tudjak nézni!
Üdv
Én nálam ez jött be. Itt a kép még friss,ropogós :)IMG_1633.JPG És egy olyan amin látni isIMG_1633.JPG 24671.jpg
 
Rengeteget találtam.
T5-ösre szeretném cserélni, találtam 24W-os neont.
Nem tudom , hogy ide linkeket lehet-e feltenni! Ti melyikeket válsztanátok? Juwel és a Dennerle közöt vacilálok
Én sima, általános világításra árult, T5- ös, 6500 kelvines csövekkel világítok. Ezt egy akvarisztikai cső árának töredékéért megkapod, növények szeretik, és a halak is jól mutatnak alatta. Normális Villamossági boltban pedig meg tudod rendelni.
 
Köszi!
Beszerzem.
Szia @Zotya2
csak átfutottam a beszélgetéseteket, de ha jól gondolom, akkor neked T8-as csöved van és ezt szeretnéd a tetőben T5-ös 24w-osra lecserélni. Néhány gondolattal kiegészíteném az eddigieket:
A T5-ös cső átlagban 5 cm-rel rövidebb, mint a hasonló T8-as. A foglalat vastagsága is keskenyebb, az előtétet is illesztened kell a 24w-os fénycsőhöz. Ezeket le kell cserélned és átszerelni.
Az elektronikus előtéteknek van olyan változata emelyik lehetőséget ad a dimmelésre. Ezek a típusok jelentősen drágábbak a normál előtétektől, és egyebként a vezérlésükhöz szükséged lesz 1-10 volt közötti feszültségre is.
A led világításnál a túlméretezett fényerő visszavételével elkerülik a túlmelegedést és így jelentősen növelik a ledek élettartamát. A fénycsöves világításnál ez a probléma nem jelentkezik. (nem így)
Ha a napfelkelte - napnyugta efektussal szeretnél játszani, csak akkor ásd bele magad a dimmelésbe!

Az akvárium, és ami a lényeg az élővilág, dimmelés nélkül is tökéletes lesz.
 
Nekem egy komoly agályom van a LED-ek tetőbe való szerelésével, használatával. Mégpedig, hogy valahogyan meg kell védeni őket a párától.
 
Kültérivel szerintem simán megoldható és nem melegítené a vizet sem annyira mit a T5. Az enyém nagyon jó volt amikor átalakítottam T8-ról T5-re. Csak mindez télen történt. Hat hónapig semmi gondom nem volt,azután bejött a nyár és borult minden. Megemeltem(iszonyat kókány módon),gondolkodtam függesztésbe. A vége az lett hogy megreptettem, mármint a gyári tetőt. Maradt a T5 DIY függesztéssel.Utána szép lassan visszaállt minden.Még telerakhattam volna PC ventikkel,de akkor már nem maradt volna semmi az eredeti kinézetéből. Próbálkozni kell, lehet csak nálam nem jött be.
 
Kár lenne újra indítani. Elsőre a lámpát csináld készre. Prifito nekem is bevált, rakjál még hozzá Carbo-t is naponta.Ami másnak bejön az nem biztos ,hogy jó lesz nálad is. Ez fordítva is igaz. Táptalaj megint csak növény függő. Amíg nem voltak táptalajok addig is léteztek dzsungel holland akváriumok. Ez egy alap a fényre:View attachment 43839
Több féle Carbo-t találtam.. Mindegy milyen? Easy Life? Amig nincs időm a világítással foglalkozni, alá tudok tenni valami emelvényt.. milyen távolság lenne ideális a víz felszínétől?
 
Több féle Carbo-t találtam.. Mindegy milyen? Easy Life? Amig nincs időm a világítással foglalkozni, alá tudok tenni valami emelvényt.. milyen távolság lenne ideális a víz felszínétől?
EasyLife tökéletes én is azt használom. Magasságot én 10cm kezdeném. Az alatt simán hozzáférsz az akihoz ,vízcsere, metszés,stb.stb.
 
Szia @Zotya2
csak átfutottam a beszélgetéseteket, de ha jól gondolom, akkor neked T8-as csöved van és ezt szeretnéd a tetőben T5-ös 24w-osra lecserélni. Néhány gondolattal kiegészíteném az eddigieket:
A T5-ös cső átlagban 5 cm-rel rövidebb, mint a hasonló T8-as. A foglalat vastagsága is keskenyebb, az előtétet is illesztened kell a 24w-os fénycsőhöz. Ezeket le kell cserélned és átszerelni.
Az elektronikus előtéteknek van olyan változata emelyik lehetőséget ad a dimmelésre. Ezek a típusok jelentősen drágábbak a normál előtétektől, és egyebként a vezérlésükhöz szükséged lesz 1-10 volt közötti feszültségre is.
A led világításnál a túlméretezett fényerő visszavételével elkerülik a túlmelegedést és így jelentősen növelik a ledek élettartamát. A fénycsöves világításnál ez a probléma nem jelentkezik. (nem így)
Ha a napfelkelte - napnyugta efektussal szeretnél játszani, csak akkor ásd bele magad a dimmelésbe!

Az akvárium, és ami a lényeg az élővilág, dimmelés nélkül is tökéletes lesz.
Szia!
Köszönöm a választ igy már sokkal világosabb.
Valójában nem jó irtam! Igen egy T8-as van benne, azt kiszeretném cserélni ugyan olyanra T8-asra + még egy T5-öst beletenni hogy bisztos elég legyen a fénymennyiség, ami akkor 39 Watt lenne!
Igy nem kellene annyira szétszedni a tetőt!
Csak nem tudom melyik legyen a T8-15 W (növényes v. napfény), vagy inkább a 24 W legyen a növényes!
Ez a két fajta csövet néztem a neten, melyik lehet a jobb?
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Dennerle-T8-TROCAL-de-Luxe-Amazon-Day/908300/
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Dennerle-TROCAL-T5-Special-Plant/908200/
Ledeset nem szeretnék.
Plusz találtam egy fényvisszaverőt, nem tudom az mennyire hatásos ha még igy semm lenne elég a fény.
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Juwel-HiFlex-Reflektor-T5T8/438260/
Üdv
 
Kültérivel szerintem simán megoldható és nem melegítené a vizet sem annyira mit a T5. Az enyém nagyon jó volt amikor átalakítottam T8-ról T5-re. Csak mindez télen történt. Hat hónapig semmi gondom nem volt,azután bejött a nyár és borult minden. Megemeltem(iszonyat kókány módon),gondolkodtam függesztésbe. A vége az lett hogy megreptettem, mármint a gyári tetőt. Maradt a T5 DIY függesztéssel.Utána szép lassan visszaállt minden.Még telerakhattam volna PC ventikkel,de akkor már nem maradt volna semmi az eredeti kinézetéből. Próbálkozni kell, lehet csak nálam nem jött be.
Szia!
Nálam nem lenne gond a meleggel , mert nyáron is max. 25 fok volt de inkább 18.
Két csövet szeretnék beletenni T5-24W + T8-15W, nem tudom ez kevés lessz e a 60l aksiba
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Dennerle-T8-TROCAL-de-Luxe-Amazon-Day/908300/
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Dennerle-TROCAL-T5-Special-Plant/908200/
Meg hogy melyik legyen a növényes a 15w v. a 24w?
És ezt sem tudom hogy rásegitene-e esetleg!
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Juwel-HiFlex-Reflektor-T5T8/438260/
 
Én csak sima napfényes, 6500 kelvines csöveket raknék bele. A fekete tetőben igen, sokat számít a reflektor. Amit linkeltél nem a legjobb, ellenben elérhető. Sokan csak az egész tetőt belülről kitapétázzák tükör fóliával. Én ezt az utóbbit tenném - tettem.
 
Én csak sima napfényes, 6500 kelvines csöveket raknék bele. A fekete tetőben igen, sokat számít a reflektor. Amit linkeltél nem a legjobb, ellenben elérhető. Sokan csak az egész tetőt belülről kitapétázzák tükör fóliával. Én ezt az utóbbit tenném - tettem.
Köszi szépen a gyors választ!
Akkor én is úgy csinálom, rátok hallgatok.
39watt elég lessz ebbe a60l aksiba remélem!
Üdv
 
Szia!
Nálam nem lenne gond a meleggel , mert nyáron is max. 25 fok volt de inkább 18.
Két csövet szeretnék beletenni T5-24W + T8-15W, nem tudom ez kevés lessz e a 60l aksiba
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Dennerle-T8-TROCAL-de-Luxe-Amazon-Day/908300/
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Dennerle-TROCAL-T5-Special-Plant/908200/
Meg hogy melyik legyen a növényes a 15w v. a 24w?
És ezt sem tudom hogy rásegitene-e esetleg!
https://www.aquaristikshop.com/aquaristik/Juwel-HiFlex-Reflektor-T5T8/438260/
Hőmérséklet akkor felejtős.0,65W/L víz színén szerintem elég. Anno én 4700K raktam be de az nem kimondottan növényes aki volt. Most 6500K tolnék. Tükör fóliát használtam én is.
 
Back
Oldal tetejére