• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466
Azért nem elég ez a kettő, mert neked sem elég csak a víz meg az étel kell levegő és még sok más is.

Ha nem akarsz 50e-et költeni egy nagynyomású CO2-re még mindig lehet élesztőst. Ennek kb 75L a felső határa ahol még lehet vele kezdeni valamit. Nem ajánlom, de olcsó Co2, viszont folyamatos odafigyelést igényel. Mi is viszünk most a fiamnak egyet, 74L és algamentes élesztős CO2-vel 0.6w/L mellett.

A növények CO2 nélkül lassan fejlődnek. Nem eszik meg a táptalajt az algák elöl és ezért ők könnyen fejlődnek. Lehet CO2 nélkül is. Ez nem kötelező Olyan növény is van több is ami nélküle is. Tehát egy 0.4W/L fényt ha belősz akkor nem kell CO2 és van 8-10 növény ami elvan ezzel a cuccal is.

Jelenleg a 3 csővel 0,68W/L-ed van amivel remek akváriumot lehet csinálni CO2-vel. Viszont igaza van annak aki letakartatta veled az egyiket, mert ilyen fény mellett muszáj a CO2

Egy csővel 0,34W/L ez kicsit kevés, de remek akvákat láttam már itt (nagy szakértelem mellett) akik dzsungelt tartanak fent ilyen fénnyel.
De ilyen kevés fénnyel lassan fejlődik minden főleg ha csapvizet használsz és rosszul tápozol-.
Én ahogy látom bőven lehet nyomatni a fényt co2 nélkül is. Ha jól van össze rakva nem számít hogy 0.6 vagy 0.4w/l, főleg hogy t5-ről beszélünk aminek alacsonyabb a hatásfoka mint egy LED- nek. De megkockáztatom hogy 1w/l is mehetne co2 nélkül.

Rendes talaj és növénymennyiség mellett a szűrés sem létszükség, ha nincs túltelepítve. Tehát mindened megvan egy működő akváriumhoz.
Kéne mérni a csapvized. Ha nem tudsz lágyítani érdemes külön-külön megnézni a meleg és hideg vízed, nálam 100TDS különbség van a kettő között, gyanítom fűtésnél sok minden beleoldódik.
 
Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat már csak el kéne indulni valamilyen irányba😁
Tudnátok ajánlani valami tesztelőt nemtúl horror áron?
 
Én ahogy látom bőven lehet nyomatni a fényt co2 nélkül is. Ha jól van össze rakva nem számít hogy 0.6 vagy 0.4w/l, főleg hogy t5-ről beszélünk aminek alacsonyabb a hatásfoka mint egy LED- nek. De megkockáztatom hogy 1w/l is mehetne co2 nélkül.

Rendes talaj és növénymennyiség mellett a szűrés sem létszükség, ha nincs túltelepítve. Tehát mindened megvan egy működő akváriumhoz.
Kéne mérni a csapvized. Ha nem tudsz lágyítani érdemes külön-külön megnézni a meleg és hideg vízed, nálam 100TDS különbség van a kettő között, gyanítom fűtésnél sok minden beleoldódik.
Mutatsz nekem egy akváról képet ami CO2 nélkül van és 1w/L?
 
Kevertágyas műgyantáról mi a véleményetek nem lehetne azzal lágyítani a csapvizet?
Láttam néhány blogot ahol írják hogy rendszeresen használják.
 
BGA sem lesz csak úgy erős fénytől, alacsony oxigénszint és sok bomló organikus anyag kell hozzá. Nyilván ha bomlanak a növények mindkettő adott, de ezt nem fogja megoldani a fény csökkentése.
 
Sziasztok,
Egy Dennerle 30as kockán van. Eléggé magasan van földdel. Kb 1/3-ig (lehet kicsit följebb is) és egy ilyen gyári Dennerle lámpám van hozzá. A kérdés elég-e az akváriumnak? Milyen erősnek számít? Közepes erős vagy gyenge fénynek?
 
Sziasztok,
Egy Dennerle 30as kockán van. Eléggé magasan van földdel. Kb 1/3-ig (lehet kicsit följebb is) és egy ilyen gyári Dennerle lámpám van hozzá. A kérdés elég-e az akváriumnak? Milyen erősnek számít? Közepes erős vagy gyenge fénynek?
Mire? GA-ban megkérdeztem azt mondák az csak garnélásnak való. Anubiast tehetsz mellé, homokot meg sok garnélát. Más növényt nem nagyon.
 
Király, mert egy csomó növény van benne :). Mindenképpen kell venni helyette lámpát(?). Most nem túl jókor :) Hát Anubias mellet van némi...
Staurogyna Repens, reinickii Mini, Cuba, Monte carlo, Rotala Indica, parvula,
 
Utoljára módosított:
Király, mert egy csomó növény van benne :). Mindenképpen kell venni helyette lámpát. Most nem túl jókor :)
Már meséltem másnak, gyereknek is hasonló gondja volt, betetettem az asztali lámpát (40W) átmenetileg amiből fél év lett. Bombasztikus akva lett belőle. (Gyerek mércével)

Semmiképp nem ideális, de épp nem volt más. A növényeket nem érdekelte honnan jön a fény. Ha az egyensúly azaz fény táp élesztős CO2 megvolt akkor nőttek mint a fene.

IMG_4553_Mark_hac1.jpg
 
Gyerek kapott új lámpát az akvája főlé. 60 cm 24 W-os odyssea mellé jött egy Chihros A+ 60cm

Nem tudom hogy lőjem be, sajnos dimmert nem küldtek hozzá, mert nem volt raktáron, de jön már, meg egy pót dimmert is rendeltem máshonnan valamelyik megjön majd a héten. Szóval most teljes kapacitással működik. Feltettük jó magasra, de így is elöntött az alga. Első gondolat, hogy nagyon erős a két lámpa együtt. Azért jön a zöld alga. Viszont a Poppy meg barna algás. Barna alga meg elégtelen szűrés vagy kevés fény hatására jön.

Szűrés nem hiszem, hogy kevés régóta megy ez az akva és nem igazán jött barna alga eddig. Tény, hogy most nagyon magasra feltettük amíg a láb engedte.

NO3: 20
NO2: 0
GH: 5
KH: 0
PH: 6.4
CO2: 20, nagynyomású

A montecarlo eldobja a leveleit és bár nő, de csak apró levelekkel. GA tápot kap napi 4-4ml-t
Ammónia teszt nem mutat ammóniát.

Telefonra letöltöttem egy fénymérő alkalmazást. Betettem vízfelszínre középre a telóm amiben van fénymérő.
330L-esnél 9500 Luxot mutat
50L-nél két visszadimmelt Chihrossal 11000 Luxot
74L-nél most 19500 Luxot

Ezek csak viszonyításra jók. A kérdéses a 74L-esnél az Ody és a Chiri együtt. iszonyat erő mégsem nő az MC és jön a barna alga viszonylag magas helyen. Ami arról árúlkodik, hogy kevés a fény. Pedig tudom, hogy sok.

Ti hogy szoktátok beállítani a lámpát, hogyan méritek ki, hogy mi a jó érték?

20200428_161323.jpg
 
Back
Oldal tetejére