• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

A rendelések teljesítése nem volt kielégítő.
köszi a korrekt választ (bár ezt tőled megszoktam már :) )

annyiban segíts kérlek még, hogy egy chihiros 60-as wrgb-hez képest nem lenne visszalépés? + nem égne ki a szemünk, így hogy nincsen fényterelő shade hozzá?
 
köszi a korrekt választ (bár ezt tőled megszoktam már :) )

annyiban segíts kérlek még, hogy egy chihiros 60-as wrgb-hez képest nem lenne visszalépés? + nem égne ki a szemünk, így hogy nincsen fényterelő shade hozzá?
Nem visszalépés. Nagyon szép fénye van.
Azt meg neked kell tudnod, hogy mennyire szóródik a fény/hova rakod.
 
Sziasztok.
Jelenleg egy épített lámpán van, de nem nagyon vagyok vele megelégedve több okból sem.
Sokat agyaltam már a cserén, de a 60-as wrgb II-t sokallom magamnak az én üvegemhez, viszont olcsóbb lámpákban meg nem igazán bízom meg.
A minap szembe jött velem a Chihiros B60-as lámpa @danyi03 egyik videójában. Szerintetek lehet alternatívája egy wrgb II-nek úgy, hogy egyenlőre veszek egyet (Szlovákiából tudnék egy kipróbált darabot jelenleg megvenni 15.000-ért, úgy hogy garis), és ha kevés, akkor max rakok mellé még egyet GA-ból ha majd lesz készleten, vagy ne is reménykedjek abban, hogy a színek rendben lesznek a B szériánál?
Nem sok mindent találok egyenlőre a B szériáról teszteket illetően.
Főleg @viktorlantos , @danyi03 , @inadsz tőletek kérdezném, gondolom ti már egy fokkal jobban ismeritek az új szériat...
 
Sziasztok.
Jelenleg egy épített lámpán van, de nem nagyon vagyok vele megelégedve több okból sem.
Sokat agyaltam már a cserén, de a 60-as wrgb II-t sokallom magamnak az én üvegemhez, viszont olcsóbb lámpákban meg nem igazán bízom meg.
A minap szembe jött velem a Chihiros B60-as lámpa @danyi03 egyik videójában. Szerintetek lehet alternatívája egy wrgb II-nek úgy, hogy egyenlőre veszek egyet (Szlovákiából tudnék egy kipróbált darabot jelenleg megvenni 15.000-ért, úgy hogy garis), és ha kevés, akkor max rakok mellé még egyet GA-ból ha majd lesz készleten, vagy ne is reménykedjek abban, hogy a színek rendben lesznek a B szériánál?
Nem sok mindent találok egyenlőre a B szériáról teszteket illetően.
Főleg @viktorlantos , @danyi03 , @inadsz tőletek kérdezném, gondolom ti már egy fokkal jobban ismeritek az új szériat...
Szia,

Sokan, sokszor próbálták már ezt a módszert, hogy most vesz egy "olcsóbb-gyengébbet", aztán majd később mellépakol egy másikat és az majd jó lesz.
Az a baj, hogy se most nem leszel elégedett, se akkor ha véletlen tényleg melléraksz egy másikat. A B-széria halas-vegyes akváriumokra lett kitalálva (lekoppintva), amire teljesen jó is, de igényesebb növényekhez úgyis kevés lesz.
Gondolkodj hosszútávban...

Megjegyzés:
Felnéztem a GA oldalára, hogy megnézzem a B60 specifikációit és a hozzá feltett képeket nézegettem. Finoman szólva is manipulatívak:)
Az a Rotala H'ra + Monte Carlo gyep nem a B60 alatt nevelkedett az is 'hótziher.
Ebben a világban élünk, ez a marketing és persze ezek a képek vannak fent a gyártó hivatalos oldalán is, de azért na...egy örök Markos-Nádas paródiát idézve: "Ez így, ebben a formában nem, nem igaz!":ROFLMAO:
 
Ahogy @Tommi írta, nagyon igaz... nem mellesleg vannak fent YT-n videók, hát köszönöm... nem. Ha a WRGB II-t soknak tartod válaszd a SLIMET, de jobban jársz ha van tartalékod ha kell, mintha nincsen, és akkor megint költesz.
 
még annyit hozzá tennék, hogy lehet semmi baja a DIY LED pilácsodnak, lehet nem is rossz, csak sötét és kevés a növény az akvába, nincs ami visszaverje a fényt... fóliázott háttér, világos dekor homok stb. ha veszel egy másikat azzal is esélyes, hogy nem azt fogod látni amit szeretnél....
 
Sziasztok,
Twinstar III E szériával van valakinek esetleg tapasztalata? Ha jól látom ez már kifut, nincs applikációja, de minőségben jól tudom hogy ez közép kategóriás lámpa? Chihirios wrgb slim-mel egy szinten van azért?
Tervezés fázisban vagyok és egy ismerősömtől lehet át tudnék venni egy alig egy éves darabot. /60p -t tervezek/

Köszönöm
 
Sziasztok,
Twinstar III E szériával van valakinek esetleg tapasztalata? Ha jól látom ez már kifut, nincs applikációja, de minőségben jól tudom hogy ez közép kategóriás lámpa? Chihirios wrgb slim-mel egy szinten van azért?
Tervezés fázisban vagyok és egy ismerősömtől lehet át tudnék venni egy alig egy éves darabot. /60p -t tervezek/

Köszönöm
Ezt használom, tökéletes. A naplóban vissza tudsz nézni képeket, 60p-n használom én is, aminek vörösnek kellett lenni az volt. Ajánlom

(van applikációja, külön vettem egy wifis kontrollert, napkelével, mindennel)
 
Sziasztok,
Twinstar III E szériával van valakinek esetleg tapasztalata? Ha jól látom ez már kifut, nincs applikációja, de minőségben jól tudom hogy ez közép kategóriás lámpa? Chihirios wrgb slim-mel egy szinten van azért?
Tervezés fázisban vagyok és egy ismerősömtől lehet át tudnék venni egy alig egy éves darabot. /60p -t tervezek/

Köszönöm
Szia!

Én egy ilyet használtam :) Twinstar 450S III+ S2 Pro Dimmer!
Kiváló lámpa, ezzel a dimmerel pedig ugyan úgy használható mint egy chihi :)
Az E sorozat szerintem simán tudja azt mint a Slim!
 
Sziasztok. Újra össze szeretném rakni az üvegemet, de a villagitásnál már 1000 kerdésem van. Szerintetek jók a kínai led villagitások? Ismeri valaki a Sinkor wrb ledeit? Esetleg mi lehet az alternativa? Amit meg is tudok fizetni? 100*40*50 az üveg méret lehet hogy erre kettő is kellene? Igazából én lemaradtam a t5ös csöveknél.... Köszönöm előre is a tippeket, tanácsokat.
 
Sziasztok. Újra össze szeretném rakni az üvegemet, de a villagitásnál már 1000 kerdésem van. Szerintetek jók a kínai led villagitások? Ismeri valaki a Sinkor wrb ledeit? Esetleg mi lehet az alternativa? Amit meg is tudok fizetni? 100*40*50 az üveg méret lehet hogy erre kettő is kellene? Igazából én lemaradtam a t5ös csöveknél.... Köszönöm előre is a tippeket, tanácsokat.
Szia,

Az, hogy egy világítás kínai önmagában nem jelent semmit - egy kínai világítás is lehet gagyi vagy prémium.

Egy korábbi eszmefuttatás a Sinkor világításról:
https://akvakertesz.hu/threads/akvarium-led-vilagitas.433/page-105#post-540258

Összefoglalva: a Sinkort senki nem ajánlaná alternatívának semmi helyett. Olcsó húsnak híg a leve (a Sinkor esetében meg még jó büdös is.:D).

Ajánláshoz tudni kéne milyen élővilágot szeretnél, inkább halas-vegyes vagy növényes, van-e CO2?...stb.
 
Szia,

Az, hogy egy világítás kínai önmagában nem jelent semmit - egy kínai világítás is lehet gagyi vagy prémium.

Egy korábbi eszmefuttatás a Sinkor világításról:
https://akvakertesz.hu/threads/akvarium-led-vilagitas.433/page-105#post-540258

Összefoglalva: a Sinkort senki nem ajánlaná alternatívának semmi helyett. Olcsó húsnak híg a leve (a Sinkor esetében meg még jó büdös is.:D).

Ajánláshoz tudni kéne milyen élővilágot szeretnél, inkább halas-vegyes vagy növényes, van-e CO2?...stb.
A növényes lenne, annyi szépet láttam szóval a stílus meg a hal állomány még nincs kitalálva. Próbálok kalkulálni, összeállítani a technikát fejben amivel el tudom kezdeni a vízi kertem építését, az elején co nélkül gondoltam és egy két hónap múlva szeretnék azt is, de az is lehet okosabb lenne azzal elinditani az üveget. Valami arany középútat szeretnék találni igazából, nem akarok barkácsolni se,ha nem muszáj, de olyanra se lenne érdemes költeni amit később le kell cserélnem egyéb okokból....
A te szubjektív véleményed mi ezzel kapcsolatban? Milyen lampával fognál neki?
 
A növényes lenne, annyi szépet láttam szóval a stílus meg a hal állomány még nincs kitalálva. Próbálok kalkulálni, összeállítani a technikát fejben amivel el tudom kezdeni a vízi kertem építését, az elején co nélkül gondoltam és egy két hónap múlva szeretnék azt is, de az is lehet okosabb lenne azzal elinditani az üveget. Valami arany középútat szeretnék találni igazából, nem akarok barkácsolni se,ha nem muszáj, de olyanra se lenne érdemes költeni amit később le kell cserélnem egyéb okokból....
A te szubjektív véleményed mi ezzel kapcsolatban? Milyen lampával fognál neki?
Ilyet vegyél, ár-érték arányban ez a legjobb:
 
Illetve most nincs készleten a GA-ban, de ugyanennek a lámpának a 901-es verziója még jobb lenne:

Alig pár ezerrel drágább, de még erősebb és ugyanúgy ültetheted a 100cm-es akvára.
 
A növényes lenne, annyi szépet láttam szóval a stílus meg a hal állomány még nincs kitalálva. Próbálok kalkulálni, összeállítani a technikát fejben amivel el tudom kezdeni a vízi kertem építését, az elején co nélkül gondoltam és egy két hónap múlva szeretnék azt is, de az is lehet okosabb lenne azzal elinditani az üveget. Valami arany középútat szeretnék találni igazából, nem akarok barkácsolni se,ha nem muszáj, de olyanra se lenne érdemes költeni amit később le kell cserélnem egyéb okokból....
A te szubjektív véleményed mi ezzel kapcsolatban? Milyen lampával fognál neki?
A nagy kérdés, hogy milyen növényeket szeretnél?
Ha sok stemet tervezel és/vagy vörös növényt, mindenképp Chihit vennék, amit @Tommi vagy @Bálint Nagy ajánlott.
Ez esetben viszont fontos lenne az akvárium indításakor legyen CO2 beoldás, különben sok növény stagnálni fog, vagy elolvad (ha újakat veszel).
 
Back
Oldal tetejére