• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok! Van egy 30l es nanom. (30*30*35)
Van felette egy dennerle scapers light 24w 8000k
Az lenne a kérdésem hogy ez elég felé vagy tegyek mellé még egy Aquael leddy Smart ( plant) 6w 8000k ledlámpát?
Co2 csak a tropica system 60 as van benne egyenlőre.
 
Köszönöm! :)
Maradok és maradunk a nagyobb akvánál, a hal lesz a fókuszban, és nekik kell a hely. :) :) :)
Ha még nincs meg és játszik a használt cucc van egy 200 literes akvám tetővel amiben 2x39 T5 van. Privát üzenetet nem tudok Neked küldeni, de ha érdekel az eladó topikoban megtalálod.
 
Sziasztok!

A 110literes akvámhoz szeretnék pilácsot készíteni. Az lenne a kérdésem, hogy fénycsöves, vagy ledszalagos a jobb?
 
Sziasztok!

A 110literes akvámhoz szeretnék pilácsot készíteni. Az lenne a kérdésem, hogy fénycsöves, vagy ledszalagos a jobb?
Én az elsőnél egy kombóval próbálkoztam 2x24w (6500K) cső + led.. Nem volt rossz igaz de nagyon maxon volt hajtva a led.
Az cseréltem egy Odira (4x24W) 6500k. Az már jobb volt szépen nőttek és bubiztak a növények is.
Aztán építettem egy ledes fény ágyút. Ez rendesen dimmelve van. Van benne 4,5m fehér, 1,6m piros, 1,6m rgb. Összesen több mint 15000lumen + piros+rgb. Eddig ez tűnik a legjobbnak számomra.:D
 
Haaat. En rgb-be gondolkoznek. Vagy ha nem, akkor 6500, 4500 v 5000,es piros,es zold. De ez en vagyok.
Én az elsőnél egy kombóval próbálkoztam 2x24w (6500K) cső + led.. Nem volt rossz igaz de nagyon maxon volt hajtva a led.
Az cseréltem egy Odira (4x24W) 6500k. Az már jobb volt szépen nőttek és bubiztak a növények is.
Aztán építettem egy ledes fény ágyút. Ez rendesen dimmelve van. Van benne 4,5m fehér, 1,6m piros, 1,6m rgb. Összesen több mint 15000lumen + piros+rgb. Eddig ez tűnik a legjobbnak számomra.:D
Ezek a szalagok villanyszerelési boltbtan kaphatók? 2-3e./ 5m?
 
Ezek a szalagok villanyszerelési boltbtan kaphatók? 2-3e./ 5m?
Igen ott is kapsz , de nekem 3200ft/m volt csak a fehér
Anyagilag jobban jársz egy használt quaddal. Nekem a ledes lámpa kb 35 ezer + sok idő volt..
de meg van a z építés szépsége is.
 
Utoljára módosított:
Igen ott is kapsz , de nekem 3200ft/m volt csak a fehér
Anyagilag jobban jársz egy használt quaddal. Nekem a ledes lámpa kb 35 ezer + sok idő volt..
A lámpa test nem gond, minden adott hozzá.. A fehér szalag pontos típusát meg tudnád adni? Jöhet privátban is..
 
Sziasztok!

Elavult 15W -os T8 -as lámpámat szeretném lecserélni, felkészülve a több növény betelepítésére a 60l -es akváriumban.

Ezt néztem ki, mit gondoltok erről, megéri az árát?

https://webshop link moderálva/11641-aquazonic-super-bright-t5-60cm-2x24w-silver.html

Így ~0,8W/l teljesítményem lenne a jelenlegi 0,25 helyett.

Szerintetek érdemes ezt megvenni vagy másik típust ajánlanátok -áron belül.

Köszönöm!
 
Sziasztok!

Elavult 15W -os T8 -as lámpámat szeretném lecserélni, felkészülve a több növény betelepítésére a 60l -es akváriumban.

Ezt néztem ki, mit gondoltok erről, megéri az árát?

https://webshop link moderálva/11641-aquazonic-super-bright-t5-60cm-2x24w-silver.html

Így ~0,8W/l teljesítményem lenne a jelenlegi 0,25 helyett.

Szerintetek érdemes ezt megvenni vagy másik típust ajánlanátok -áron belül.

Köszönöm!


ha 12000K fénycsövekkel van akkor nekünk nem jó. Ez jobb volna https://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-2-24-watt.html
 
Sziasztok
Rgb led szalagot szeretnék beépiteni a hideg fehér szalagok mellé és az lenne a kérdésem (lehet amatőr kérdés de akkor bocsi) hogy az rgb szalagot milyen szinre szoktátok állitani?
Amit találtam rgb szalagot azok meleg fehéret tudnak az jó lesz? 700lumen
Üdv Máté
 
Sziasztok
Rgb led szalagot szeretnék beépiteni a hideg fehér szalagok mellé és az lenne a kérdésem (lehet amatőr kérdés de akkor bocsi) hogy az rgb szalagot milyen szinre szoktátok állitani?
Amit találtam rgb szalagot azok meleg fehéret tudnak az jó lesz? 700lumen
Üdv Máté
Az rgb-nek pont az a lenyege, hogy a 3 szinbol tolja a feheret. Igy nagyon szepen kihozza a novenyek es halak szinet. Mindharom egyformara allitva. Ha dimmeled, egyszerre dimmeld ne bontsd szet.
 
Sziasztok! Tudtok nekem segíteni világítás választásban? 90cm-es, egyelőre low-tech, később talán high-tech akvához keresek világítást. Az opciók egy használt, dimmelhetős ATI 4x39W, vagy egy DIY LED. A boltban nagyon tetszett az ADA LED-es lámpák alatti zöld növényzet, az ATI lámpák alatt kicsit sárgásabbnak láttam őket. El lehet DIY lámpával érni azt a fénymennyiséget és színvisszaadást mint az ADA LED lámpák? Az ugye nem dimmelhető? Ha valaki csinált már ekkora akvához kb 150-200W fénycsövesnek megfelelő LED-es lámpát, az tudna segíteni, hogy kb milyen anyagköltségből jön ki? Köszi!
 
Sziasztok! Tudtok nekem segíteni világítás választásban? 90cm-es, egyelőre low-tech, később talán high-tech akvához keresek világítást. Az opciók egy használt, dimmelhetős ATI 4x39W, vagy egy DIY LED. A boltban nagyon tetszett az ADA LED-es lámpák alatti zöld növényzet, az ATI lámpák alatt kicsit sárgásabbnak láttam őket. El lehet DIY lámpával érni azt a fénymennyiséget és színvisszaadást mint az ADA LED lámpák? Az ugye nem dimmelhető? Ha valaki csinált már ekkora akvához kb 150-200W fénycsövesnek megfelelő LED-es lámpát, az tudna segíteni, hogy kb milyen anyagköltségből jön ki? Köszi!
A DIY verzió költségeit nem lehet ilyen könnyen megmondani :) Sok múlik a felhasznált anyagok minőségén és beszerzési forrásukon, na meg a kivitelezés igényességén illetve hogy sima kapcsolósat szeretnél vagy vezéreltet. Nézd ki, milyen ledet szeretnél és honnan, annak így meglesz az ára. Ezen kívül tápegységgel kell számolnod, plusz az apró kellékekkel (tápdugó, kábelek stb.) és a másik nagy költség a ház. Ez is függ a kivitelezés igényességétől is és a hűtőfelületek milyenségétől. Természetesen ha pár rajzos aluprofilra (hűtőfelületek) ragasztod a ledeket, az teljesen más költség, mintha rendes hűtőbordákat használnál és egy csinos burkolatot készítenél a lámpának.
A tápegységből szerintem érdemes minőségit venni, mert ha gagyi, könnyen hazavághatja a ledeket. Egy minőségi táp ebben a méretben 10-20k körül szerezhető be. Power ledekhez kapcsolóüzemű kell belőle.
Ha mindent magad csinálsz, olcsó anyagokból, a legegyszerűbb ledszalagos - manuálisan dimmelhető, csúnyácska - ledlámpa is legkevesebb 20k lesz. De ha egy csinosabb kivitelt szeretnél és biztonságos/stabil működést, akkor 50k alatt nem úszod meg. És ez még mindig nem lesz egy gyári megjelenésű, sokat tudó lámpa, tehát határ a csillagos ég..
 
Sziasztok! Tudtok nekem segíteni világítás választásban? 90cm-es, egyelőre low-tech, később talán high-tech akvához keresek világítást. Az opciók egy használt, dimmelhetős ATI 4x39W, vagy egy DIY LED. A boltban nagyon tetszett az ADA LED-es lámpák alatti zöld növényzet, az ATI lámpák alatt kicsit sárgásabbnak láttam őket. El lehet DIY lámpával érni azt a fénymennyiséget és színvisszaadást mint az ADA LED lámpák? Az ugye nem dimmelhető? Ha valaki csinált már ekkora akvához kb 150-200W fénycsövesnek megfelelő LED-es lámpát, az tudna segíteni, hogy kb milyen anyagköltségből jön ki? Köszi!

Szia, a helyedben én nem kókányolnék, hanem összespórolnék annyit hogy meg tudjam venni @Keinrath Adrian eladó ATI-ját.
LED-del nehezen hozod azt a minőséget amit az tud.
 
Hali.
Tegnap kinéztem egy Juwel lido 120-as akvárium szettet,de nem vagyok benne biztos,hogy a 2x12 watt LED lámpa mire lehet elég egy 120 literes kocka akvárimhoz...
írok pár infot hátha segit...
58 cm magas
1x12 W DAY+ 1x12 W természetes"
9000/6500 Kelvin
2760 Lumen.
köszi.
 
Back
Oldal tetejére