• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Miért nem 60x30x36-os "szabvány" akváriumot veszel?
Arra egy lámpa elég, a chihiros (pl. a601, a plus, wrgb, stb.) dimmelhető azaz low és high akva is üzemel alatta.
Ezzel a specko akvamérettel kompromisszumok és valszeg szívás vár rád, plusz ha váltanál nagyobbra (esetleg felhagysz a hobbival) kevésbé keresettek használt akvaként...
Nem fér el ennél nagyobb ott ahova szántam.Meg jobban is tetszik ez a forma és nem utolsó sorban tökéletes arra a design-ra amire szánom :) Na de mindent a maga idejében :) És mint minden hobby nyilván ez is csak viszi a pénzt :)
 
Tervezek inditani egy 60 literes 38x38x42-as akváriumot.
Ha jól gomdolom ez egy Dennerle nano cube. Nekem legalábbis ez van, ezekkel a paramétetekkel.
És ez a “fényágyú” a maga 680 lumenével:https://greenaqua.hu/hu/twinstar-light-iii-30b-30-40-cm-led.html
Low-ra tökéletes választás. Olcsó, és RGB-W. Max veszel ebből kettőt, 24 ezer nem vág földhöz.
Vagy ezt:https://greenaqua.hu/hu/twinstar-light-iii-300ec-30-cm-led-lampa.html
Ez csak ugyan 1000 lumen, de ez is kiszolgálja a low igényeket. Nem akarlak lebszélni a Co-ról, de előbb játsz kicsiben. 😜
 
Utoljára módosított:
Bocs, hogy itt offolok, de az akvárium mérettel mi a bajotok? Dennerle nano cube 60 ha jól sejtem. komolyan érdekel, én is gondolkodtam ilyen, vagy nagyobb kockán. 2 világítótesttel nem lehet gond vele, nem? értem én, hogy 1 sor kevés rá mert kocka... csak ennyi a baj?

de nem csak offolok:
Igen már átnyálaztam, és erősen hajlok arra hogy építsek magamnak lámpát :) Ahogy számoltam 30 ezerből kijönne vígan dimerrel csak gondoltam hátha van egyszerűbb megoldás mert egyszerűbb lenne venni egy normalisat ami vízálló és nem kókány :D
Ha értesz hozzá akkor nem lesz az kókány. ide a csepállóság is elég :) de gyakorlatilag mindenki ip20 led szalagot használ normális profilban.
A fentebb linkelt Sincor viszont papíron jól mutat és még a keretbe is vigan beleférne, szóval még erről kell infót gyűjtenem.
Papíron semmi adat nincs a fenyvisszaadásáról és a spectrumáról, csak hogy "nagyon jó" :) nem akarlak lebeszélni róla, ha érdekel akkor ezeket az adatokat keresd meg róla. Én nem találtam.
 
Hat akkor ez teljesen szembe megy azzal amiket eddig olvastam a lumen/liter aranyaval kapcsolatban.Sot a 30cm verzio csak 1200 lumen lenne.Lowtech vonalon 50-60 lumen kell literenkent ha jol tudom es ez meg ahoz is keves.De lehet en tudom rosszul.
Low tech-hez elég lehet 30-40 is, high tech 60+. De nem csak e két véglet létezik, a lényeg hogy erősebb megvilágításhoz már erősen ajánlott a CO2. Amit lehet kisebb mértékben is adagolni, hozzáigazítva a kevesebb fényhez.
WRGB lámpáknál ez a számítás viszont nem áll, ott több a hasznosuló fény, ezért elég a kevesebb lumen is. Nyugodtan próbálkozz be vele, a CO2-ről pedig ne mondj le, kisebb dózisban is nagyon hasznos.
 
Ha jól gomdolom ez egy Dennerle nano cube. Nekem legalábbis ez van, ezekkel a paramétetekkel.
És ez a “fényágyú” a maga 680 lumenével:https://greenaqua.hu/hu/twinstar-light-iii-30b-30-40-cm-led.html
Low-ra tökéletes választás. Olcsó, és RGB-W. Max veszel ebből kettőt, 24 ezer nem vág földhöz.
Vagy ezt:https://greenaqua.hu/hu/twinstar-light-iii-300ec-30-cm-led-lampa.html
Ez csak ugyan 1000 lumen, de ez is kiszolgálja a low igényeket. Nem akarlak lebszélni a Co-ról, de előbb játsz kicsiben. 😜
Igen nano cube lesz. Sajnos láttam YouTube - on videókat hasonló világítással de elég gyengének találom. És mivel co2 tervben van szó sincs róla hogy gyenge világításért pénzt adjak :)
 
Ha gondolod, nekem van egy eladó chihiros Aplus lámpám… Nézd meg a Kerekerdő közepén naplót, abban használtam. 30 cm lábakkal 4600 lm.
És mennyi lenne az annyi? :)Mondjuk ennyi lumennel gondolom nem a 38cm-es aksimra valo.
 
Utoljára módosított:
Ezt a pilácsot nézegetem. Azon kívül hogy dimmeres, meg van áldva napklete, napnyugta funkcióval?
 
Ezt a pilácsot nézegetem. Azon kívül hogy dimmeres, meg van áldva napklete, napnyugta funkcióval?
Meg, tudja az applikáció. (Nekem a nem RGB verziója van.) Ha megveszed, arra figyelj, hogy csak appal megy (legalábbis nekem anélkül nem kapcsol be, kell az újraindításhoz), valamint az apphoz be kell kapcsolnod a telefonod helyzetjelzőjét. Utóbbit azért, mert kis térképen elhelyezi a lámpákat, ha többet irányítanál vele. Persze nem írja ki, hogy ez a kínja, enyhe agyfszt kaptam, míg rá nem jöttem, mi a gondja. :D
 
Köszi a választ!
Még annyi lenne a kérdés:az app-ban állítom be a bekapcsolást is? Ha igen akkor a külön időzítő nem kell. A fényerőt ugye fokozat mentesen állítja szép egyenletesen?😀
 
A fentebb linkelt Sincor viszont papíron jól mutat és még a keretbe is vigan beleférne, szóval még erről kell infót gyűjtenem.
Én is szemeztem vele. DIY lett a vége. Nem írnak elegendő infót a beépített anyagokról, csak a cukormáz, meg a rózsaszín unikornisok, meghogy veri a chihirost. Nem volt hozzá bizalmam. Túl vagyok 2 Aquael led lámpán(egyik sem volt dimmelhető). 200 literes az akvám, nem sokkolhattam a családot egy gyári rávaló pilács árával.
Lehet hogy új vagyok azért vagy csak hülye hozzá, de nem tudok válaszolni a privát üzenetedre úgyhogy megkérlek írj a nagylorand80@gmail.com cimre :)
2hét és 25 hozzászólás után fog engedni a rendszer.
 
Köszi a választ!
Még annyi lenne a kérdés:az app-ban állítom be a bekapcsolást is? Ha igen akkor a külön időzítő nem kell. A fényerőt ugye fokozat mentesen állítja szép egyenletesen?😀
Szívesen. :) Annyit még hozzáteszek, hogy nekem ez a kistesó van, de a nagy nyilván jobb ennél: https://greenaqua.hu/hu/chihiros-c2-led-lampa-16-w-1500-lm.html (Mondjuk ezzel is elégedett vagyok.)

Nem kell hozzá semmilyen időzítő. Az appal beállítod, hogy mit akarsz, s megy szépen - egészen az első áramszünetig. :D A beállítások akkor sem veszek el, csak újra kell indítanod.Az app úgy megy, hogy beállítod, mikor hány% fényerőt akarsz (nem tudom, RGB-nél lehet-e színeket, az nálam nem merül fel), a maradkékot pedig összeköti linárian. Pl. nekem 11:30-kor kezd 0%-kal, s 12:00-ra megy fel 80%-ra, úgy marad 7-ig, s fél nyolcra megy le 0-ra. Elvileg fokozatmentes, de tegnap láttam kisebb ugrást (persze lehetett a +1% is :) ).
 
Szívesen. :) Annyit még hozzáteszek, hogy nekem ez a kistesó van, de a nagy nyilván jobb ennél: https://greenaqua.hu/hu/chihiros-c2-led-lampa-16-w-1500-lm.html (Mondjuk ezzel is elégedett vagyok.)

Nem kell hozzá semmilyen időzítő. Az appal beállítod, hogy mit akarsz, s megy szépen - egészen az első áramszünetig. :D A beállítások akkor sem veszek el, csak újra kell indítanod.Az app úgy megy, hogy beállítod, mikor hány% fényerőt akarsz (nem tudom, RGB-nél lehet-e színeket, az nálam nem merül fel), a maradkékot pedig összeköti linárian. Pl. nekem 11:30-kor kezd 0%-kal, s 12:00-ra megy fel 80%-ra, úgy marad 7-ig, s fél nyolcra megy le 0-ra. Elvileg fokozatmentes, de tegnap láttam kisebb ugrást (persze lehetett a +1% is :) ).
Az igen. Komolyabb vagy mint egy manual. 🤣
 
Back
Oldal tetejére