• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mit hiányolok a GA kínálatából?

Érdekes ez a hozzáállás a politikát érintő témákhoz. Szigorú véleményem, hogy beszélni kell ezekről a dolgokról. Persze nem úgy, hogy pártpolitikai fikázásba menjen át a dolog, de igenis beszélni kell róla. Ha szakmai szinten nincsenek kibeszélve ezek és nem merülnek fel nyilvános kritikák, még tovább torzulhatnak a dolgok. A postát nem egy versenytorzító lépés fogja megmenteni, hanem ha jobb szolgáltatást nyújt és hatékonyabban működik. Ma nem ezt látjuk. Múltkor Németországba adtam fel ICP tesztet. A királyi posta 10e forintért vitte volna, ha végigállom a sort a postán. Futárcég 5e-ért vitte el háztól… Bocs az offért. Nem értek egyet azzal, hogy hallgatni kell. Ha már egyszer ebben a valóságban kell élnünk, ki kell mondani a problémákat, mert csak rosszabb lesz minden.
Egyetértek. Különösen arcpirító, hogy a futárcégek korában van képük egy olyan megoldást kényszeríteni, ahol fizikailag be kell menni a postára. Kőkemény gazdasági kitolás.
 
Egyetértek. Különösen arcpirító, hogy a futárcégek korában van képük egy olyan megoldást kényszeríteni, ahol fizikailag be kell menni a postára. Kőkemény gazdasági kitolás.
Ezt már évek óta tetézik azzal, hogy ha kintről rendelsz házhoszállítással, akkor az MPL nem szállítja ki. Csak értesítőt dob a postaládába, hogy mehetek a postára.

Nekem tetszik, hogy a GA opcióként vezeti be. Köszi az egész csapatnak, @danyi03
 
Ezt már évek óta tetézik azzal, hogy ha kintről rendelsz házhoszállítással, akkor az MPL nem szállítja ki. Csak értesítőt dob a postaládába, hogy mehetek a postára.
Nekem ilyen még nem fordult elő. Ha valamit csomagként adtak fel, azt kihozta az MPL. A levélküldemény az más tészta. De ez már itt off.

Szerencsére az MPL-es kiszállítás nem kötelező, így véleményem szerint semmilyen verseny torzítás nem történik. Mindamellett szerintem sem korrekt ez így. Pláne, hogy az MPL színvonala olyan amilyen.
 
Mit hiányolok jelenleg? Hm... Nem az első építős vidiben jön szembe a hygrolon szövet... Nem lehetne forgalmazni? Nem férne bele a portfolióba? Idehaza csak Rekuszbrekuszék árulják...
 
Mit hiányolok jelenleg? Hm... Nem az első építős vidiben jön szembe a hygrolon szövet... Nem lehetne forgalmazni? Nem férne bele a portfolióba? Idehaza csak Rekuszbrekuszék árulják...

Volt a kínálatban egy ideig 3-4 éve. Míg ázsiában vagy hollandiában egy trendi dolognak számít a terkók építésénél, addig itthon jellemzően DIY dolgokat használnak.
Emiatt nagyon gyér volt rá az érdeklódés és levettük a kínálatból. Csodát azért ez sem csinál, de időnként jól jön, praktikus.
Valószínűleg az utóbbi vidikben is inkább Huba miatt került elő. Ő inkább a terkós vonalat hozza.

A terkós vonalat kicsit leépítettük, de lehet fogalkozunk még vele a jövőben.
 
Szerencsére az MPL-es kiszállítás nem kötelező, így véleményem szerint semmilyen verseny torzítás nem történik.
Vagy még is történik!?
Nem tudom, hogy van e összefüggés, de rendeltem most termékeket és GLS boxba kértem volna, de nem engedte kijelölni azt a helyet ahova szoktam rendelni. Na már most itt van MPL box is tőle 50m-re. Ahol nincs MPL a vonzáskörzetben ott viszont kérhettem volna a GLS boxba is, de az nekem messzebb van.
Hát ez véletlen lenne? :unsure:
 
Vagy még is történik!?
Nem tudom, hogy van e összefüggés, de rendeltem most termékeket és GLS boxba kértem volna, de nem engedte kijelölni azt a helyet ahova szoktam rendelni. Na már most itt van MPL box is tőle 50m-re. Ahol nincs MPL a vonzáskörzetben ott viszont kérhettem volna a GLS boxba is, de az nekem messzebb van.
Hát ez véletlen lenne? :unsure:
GLS terkep valamennyire fel tudja merni a boxok telitettseget, es ha tudja, hogy 1-2 napon belul nem lesz benne hely, nem enged oda rendelni.
 
Szerencsére az MPL-es kiszállítás nem kötelező, így véleményem szerint semmilyen verseny torzítás nem történik.
A versenytorzítás nem csak akkor valósul meg ha kötelező a posta szolgáltatását igénybe venni. Én ha webshop üzemeltető vagyok, eddig szabadon választhattam szolgáltatót, hogy kivel akarok dolgozni. Nem feltétlenül csak az adott ár alapján választhattam, hanem aszerint is, hogy ki nyújt jobb szolgáltatást és végső soron melyik szolgáltató fogja az ügyfél megelégedettségét elősegíteni. A szolgáltatók nem csak az árakban versenyeznek egymással. És a hangsúly a versenyen van. Önmagában az a tény, hogy kötelező betennem a szolgáltatók közé a postát már torzítja a versenyt, hiszen nem a teljesítménye és jó szolgáltatása miatt kerül be, hanem mert kötelezővé tették.

GLS terkep valamennyire fel tudja merni a boxok telitettseget, es ha tudja, hogy 1-2 napon belul nem lesz benne hely, nem enged oda rendelni.
Ez mindegyik boxnál és átvételi pontnál így van. Foxpost is így működik.
 
Vagy még is történik!?
Nem tudom, hogy van e összefüggés, de rendeltem most termékeket és GLS boxba kértem volna, de nem engedte kijelölni azt a helyet ahova szoktam rendelni. Na már most itt van MPL box is tőle 50m-re. Ahol nincs MPL a vonzáskörzetben ott viszont kérhettem volna a GLS boxba is, de az nekem messzebb van.
Hát ez véletlen lenne? :unsure:

Kb 5000 automata van országszerte. Ennek a mennyiségnek kellene lekezelnie a teljes ország forgalmát, ami ráadásul itthon erősen felfutóban van.
Szal egész biztosan lesznek majd hasonló esetek, hiába növelik rohamosan az automaták számát.

De kapacitás mellett lehet technikai gond is, ilyennel is találkoztunk már
 
GLS terkep valamennyire fel tudja merni a boxok telitettseget, es ha tudja, hogy 1-2 napon belul nem lesz benne hely, nem enged oda rendelni
De kapacitás mellett lehet technikai gond is, ilyennel is találkoztunk már
Két box van tőlem 50m-re egy meg 100-ra. 3 egyszerre meghibásodna, vagy telített lenne? Én még nem találkoztam ilyennel... 😁 De részemről ez csak egy összeesküvés elmélet. 😊
 
Két box van tőlem 50m-re egy meg 100-ra. 3 egyszerre meghibásodna, vagy telített lenne? Én még nem találkoztam ilyennel... 😁 De részemről ez csak egy összeesküvés elmélet. 😊
Nekem volt, hogy 2 Foxpost automatát is megjártam, s a másodiknál csak azért tudtam feladni a csomagot, mert amíg bevásároltam, addig valaki kivett egy csomagot. (A bevásárlás elején tele volt.) Alza rendelésem is csúszott már azért, mert nem volt hely a kiszállítás napján az automatában. Nagyobb csomagoknál külön gond lehet, hogy abból a méretből levesebb van.
 
Nekem volt, hogy 2 Foxpost automatát is megjártam, s a másodiknál csak azért tudtam feladni a csomagot, mert amíg bevásároltam, addig valaki kivett egy csomagot. (A bevásárlás elején tele volt.) Alza rendelésem is csúszott már azért, mert nem volt hely a kiszállítás napján az automatában. Nagyobb csomagoknál külön gond lehet, hogy abból a méretből levesebb van.
én azért értesítéseket szoktam kapni erről, ha tele a box, kívánom e átirányítani egy másikba.
 
Back
Oldal tetejére