• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Nagynyomású CO2 rendszerek

Sziasztok,
Egy kis segítséget, véleményt szeretnék kérni.
Az elmúlt időszakban keményen küzdök a fonal algával. Számos dolgot próbálok figyelni javitani, nyilván egyszerre csak egy valamit, hogy tudjam követni a hatását.
Viszont a Co2 beoldással nagyon meg vagyok lőve. Elvileg a rendszer jól működik, bubiszámlálón szépen lehet látni a tűszelepes módosításaimat. Viszont a drop checker megőrjít. Üzemben van egy belső és egy akasztható verzió. Egymástól par centire a beoldástól tavol. Viszonylag egyforma magasan vannak a vízben. Talán a benti egy centivel lejjebb. Mégis most a nap végére az alábbi képen látható eltérést tapasztaltam. Az egyik szinte sárga a másik(akasztós) inkább sötét zöld a nap végére. Az indikátor folyadék két napja lett cserélve mindkettőben. Az akasztos GA márka a belső pedig kicsi kínai :) A másik érdekesség, hogy míg az akasztos reggelre azért bekékül addig a másik nem. Mintha az nem érzékelné a Co2 leallast és másnap onnét folytatná a színt ahol előző este abbahagyta. Az első nap még szép lime zöldet mutatott napközben az is, de második nap már sárgát. Időközben a beoldáson nem változtattam.
Tipp esteleg hogy mi lehet a hiba? Esetleg dobjam ki a belső drop checkert? Amúgy a beoldas jelenleg 2bubi/sec 64 literes akvariumban.
Előre is köszi a tippeket ;)
 
Sziasztok,
Egy kis segítséget, véleményt szeretnék kérni.
Az elmúlt időszakban keményen küzdök a fonal algával. Számos dolgot próbálok figyelni javitani, nyilván egyszerre csak egy valamit, hogy tudjam követni a hatását.
Viszont a Co2 beoldással nagyon meg vagyok lőve. Elvileg a rendszer jól működik, bubiszámlálón szépen lehet látni a tűszelepes módosításaimat. Viszont a drop checker megőrjít. Üzemben van egy belső és egy akasztható verzió. Egymástól par centire a beoldástól tavol. Viszonylag egyforma magasan vannak a vízben. Talán a benti egy centivel lejjebb. Mégis most a nap végére az alábbi képen látható eltérést tapasztaltam. Az egyik szinte sárga a másik(akasztós) inkább sötét zöld a nap végére. Az indikátor folyadék két napja lett cserélve mindkettőben. Az akasztos GA márka a belső pedig kicsi kínai :) A másik érdekesség, hogy míg az akasztos reggelre azért bekékül addig a másik nem. Mintha az nem érzékelné a Co2 leallast és másnap onnét folytatná a színt ahol előző este abbahagyta. Az első nap még szép lime zöldet mutatott napközben az is, de második nap már sárgát. Időközben a beoldáson nem változtattam.
Tipp esteleg hogy mi lehet a hiba? Esetleg dobjam ki a belső drop checkert? Amúgy a beoldas jelenleg 2bubi/sec 64 literes akvariumban.
Előre is köszi a tippeket ;)
Elnézést a kép lemaradt :)
 

Attachments

  • C9472548-268E-46F7-BF7A-67EC5CF2AC67.jpeg
    C9472548-268E-46F7-BF7A-67EC5CF2AC67.jpeg
    257.5 KB · Megtekintések: 21
Volt - nekem is(?) - dolgom "megromlott" többéves folyadékkal is, az is ilyen sárgás volt, de az nagyobb változásra is csak minimális színváltozást produkált, így ott egyértelmű volt hogy rossz.

Az akasztos GA márka a belső pedig kicsi kínai :)
Alin árulnak kétféle folyadékot, az egyiknél más értékre (talán alacsonyabb pH-hoz) van beállítva a zöld-tartomány. Bár ez ritka, de nem lehetséges, hogy véletlenül ilyet vettél?
 
Volt - nekem is(?) - dolgom "megromlott" többéves folyadékkal is, az is ilyen sárgás volt, de az nagyobb változásra is csak minimális színváltozást produkált, így ott egyértelmű volt hogy rossz.


Alin árulnak kétféle folyadékot, az egyiknél más értékre (talán alacsonyabb pH-hoz) van beállítva a zöld-tartomány. Bár ez ritka, de nem lehetséges, hogy véletlenül ilyet vettél?
Szia,
Köszi a választ. A folyadékkal gond nem lehet. Pár hónapja vettem GA-ban és mindkét DC-ben ugyanaz van. Két napja öntöttem bele. Csak az akasztos üveg DC jött Kínából.
 
Az akasztos GA márka a belső pedig kicsi kínai
Nekem is van egy nano DC-m, ami sehogy sem akar zöldülni. Akármilyen folyadékot teszek bele, bárhová helyezem az akvában nem lesz zöld. Cseppteszttel lemérve már rég jó a CO2 szint, a DC mégsem zöld. Felmerült bennem, bármennyire is logikátlan, hogy a DC kialakítása hatással van a színeződésre.
 
Nekem is van egy nano DC-m, ami sehogy sem akar zöldülni. Akármilyen folyadékot teszek bele, bárhová helyezem az akvában nem lesz zöld. Cseppteszttel lemérve már rég jó a CO2 szint, a DC mégsem zöld. Felmerült bennem, bármennyire is logikátlan, hogy a DC kialakítása hatással van a színeződésre.

Vagy színtévesztő vagy 😜 - a boltban ez rendszeres téma, egy közeli ismerős bevallotta, szal nem lehetetlen :)
....megnyugtatok mindenkit nem ő keveri a DC folyadékokat :ROFLMAO:
 
Nekem is van egy nano DC-m, ami sehogy sem akar zöldülni. Akármilyen folyadékot teszek bele, bárhová helyezem az akvában nem lesz zöld. Cseppteszttel lemérve már rég jó a CO2 szint, a DC mégsem zöld. Felmerült bennem, bármennyire is logikátlan, hogy a DC kialakítása hatással van a színeződésre.

Lehet csak annyi a gond, hogy a pici üvegeket nehezebb teljesen kiszárítani, kitörölni. És elég pár csepp folyadék is, hogy bezavarjon egy ilyen kis mennyiségnél.
 
Lehet csak annyi a gond, hogy a pici üvegeket nehezebb teljesen kiszárítani, kitörölni. És elég pár csepp folyadék is, hogy bezavarjon egy ilyen kis mennyiségnél.
Valami turpisság biztos van a dologban, mert ma reggel is olyan színe volt a folyadéknak mint tegnap este. A másik közben szépen bezöldült/kékült.
Akkor lehet hagyom ezt a benti DC-t és inkább a másikra hagyatkozom.
Köszi a segítséget srácok ;)
 
Sziasztok,
5kg palack esetén 50Bar nyomás mit jelent a palack töltöttségét illetően?
Semmi érdemlegeset. Normál körülmények között csak akkor kezd esni a nyomás, mikor már nagyon kevés CO2 van a palackban. És ne kérdezd, hogy pontosan mennyi a kevés :)
 
Semmi érdemlegeset. Normál körülmények között csak akkor kezd esni a nyomás, mikor már nagyon kevés CO2 van a palackban. És ne kérdezd, hogy pontosan mennyi a kevés :)
Köszi, csak azért mert agyaltam az 5kg-os palack cseréjén 2kg-ra, a szekrényben nagyon passzentos lesz...
Egy bácsi nem akvarisztikai célra megvette volna, de azt magyarázta hogy ebbe 150Bar nyomásnak kell lennie ha tele lenne... amúgy legjobb tudomásom szerint jó 80%-n van most.
 
Köszi, csak azért mert agyaltam az 5kg-os palack cseréjén 2kg-ra, a szekrényben nagyon passzentos lesz...
Egy bácsi nem akvarisztikai célra megvette volna, de azt magyarázta hogy ebbe 150Bar nyomásnak kell lennie ha tele lenne... amúgy legjobb tudomásom szerint jó 80%-n van most.
Legjobb tudomásom szerint az oxigén palackokat szokták 150 körülire tölteni. Nem keverte össze a kettőt? :) O2, CO2, így már hasonlók...
 
Legjobb tudomásom szerint az oxigén palackokat szokták 150 körülire tölteni. Nem keverte össze a kettőt? :) O2, CO2, így már hasonlók...
Igen lehetséges 😉
Csak nehéz olyan embert meggyőzni aki szikla szilárdan meg van győződve az igazáról ... na mindegy is!
 
Töltőtömeget kell mérni. A palack nyakán van az üres palack tömege, azt levonod a mért értékből.
Jut eszembe: mindig elfelejtem lemérni (és összehasonlítani a megadott tarával) az üres palackot. Így nem tudom, hogy a megadott tömeg kupakkal együtt értendő, vagy anélkül? A 10 kg-os törpém kupakja 75 dekás, nem elhanyagolható - ha tényleg a töltöttséget szeretném ellenőrizni menet közben.
 
Legjobb tudomásom szerint az oxigén palackokat szokták 150 körülire tölteni. Nem keverte össze a kettőt? :) O2, CO2, így már hasonlók...
A Co2 palackokat kg-ra töltik, a nyomás igazából csak tényleg arra jó, hogy van benne vagy sem :) Érdemes lemérni tele állapotban kupak nélkül ( kupak 80dkg - 1,3kg között vannak) és úgy figyelhető a fogyás. TARA felirat kéne, hogy szerepeljen a palackon. Nálunk ezüsttel ki is van húzva.
Cseppfolyós állapotban van a palackban a széndioxid ezért addig fog "hamis" nyomást mutatni a reduktor amíg az összes cseppfolyós, gáz halmazállapotúvá nem válik.


Az oxigéneket pedig az alábbiak szerint töltik a gyártók:

OXIGÉN 2.5 5L 1m3 200bar
OXIGÉN 2.5 14L 2m3 150bar
OXIGÉN 2.5 14L 3m3 200bar
OXIGÉN 2.5 20L 4m3 200bar
OXIGÉN 2.5 40L 6m3 150bar
OXIGÉN 2.5 50L 10m3 200bar
OXIGÉN 2.5 50L 10m3 300bar
 
Köszi, csak azért mert agyaltam az 5kg-os palack cseréjén 2kg-ra, a szekrényben nagyon passzentos lesz...
Egy bácsi nem akvarisztikai célra megvette volna, de azt magyarázta hogy ebbe 150Bar nyomásnak kell lennie ha tele lenne... amúgy legjobb tudomásom szerint jó 80%-n van most.
CO2 esetében 150bar nyomáshoz 60°C-os környezeti hőmérséklet kellene.
Szobahőmérsékleten ~55-60 bar van egy folyékony CO2-vel töltött palackban.
 
Back
Oldal tetejére