• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano akvárium ideális szűrő

Dötti

Nézelődő
Sziasztok!
Decemberben indítottam egy 20 literes nano akváriumot, amihez adott volt a szűrő, világítás. (Ez a 3. akváriumom több éves kihagyásokkal, ezelőtt volt 40 és 70 literes is.) De nem vagyok elégedett a szűrő teljesítményével, nyilván ehhez lett tervezve, de ha lenne rá lehetőség inkább váltanék egy kicsit jobbra/nagyobbra. Nagyon sokat nézegettem már a szűrőket, de inkább hozzátok fordulnék ilyen kérdéssel, igencsak elveszettnek érzem magam ebben a témában és nem is vagyok biztos a dolgomban, hogy mi lenne a helyes megoldás. 😅 A mostani szűrőnek 200l/h a vízforgatása, sima egyszerű szivacs betét van benne. (Márka asszem a nanoled20, mivel ugye benne volt a csomag tartalmában.) Elvárásaim (ha nem lehetetlen küldetés) a következőek:- belső szűrő legyen (de ha minden kötél szakad egy kisebb külsőre is nyitott lennék
-Halk járású
-Nagyobb l/h teljesítmény
-Kerámia betét
-és ha lehet 15.000 ft alatt legyen

Remélem nem gond, hogy ilyen segítséget kérek :( De ha esetleg valakinek van tapasztalata ilyennel kapcsolatban mégiscsak az Ő véleményére adnék.
Köszönöm szépen, szép napot! 😊
 
kérdés hogy mit tartasz az akváriumba... a méret miatt megint be fogja valaki dobni hogy ekkorában nem szabad halat tartani... de ha egy-két kisebb halad és garnélád van akkor elketyeghet belső szűrővel is.
Egyébként a külső szűrő azért is lenne jobb válaszás mert nem veszi el azt a kevés helyet az akváriumban ami a méretből adódóan rendelkezésedre áll.
Viszont külső szűrő akárhogy számoljuk nehezen tud 15k alá beférni (max ha használtan sikerül szerezned itt a fórumon), elvégre még cső, ki/befolyó, szűrőanyag is kell hozzá.
Akasztós szűrő is lehet alternatíva ez egy fokkal jobb szerintem mint a belső szűrő.
Viszont belső szűrőnél halkabb megoldást én még nem találtam.
Részemről sokáig használtam az eheim biopower-t és szerettem.
Jelenleg is haszálok Jeneca akasztós szűrőket (XP-09, XP-11 méreteket - eredeti kínai aukciós oldalról rendelt példányok), ezek szerintem sokáig nagyon halkan dolgoznak (évek után némelyik már kicsit zajosabb). Az eredeti szűrőanyagot cseréltem biológiai szűrőanyagra. Persze ez sem fog nagy teljesítményt adni, de a belső szűrő helyett lehet alternatíva.

És most átadom a szót másoknak :D
 
kérdés hogy mit tartasz az akváriumba... a méret miatt megint be fogja valaki dobni hogy ekkorában nem szabad halat tartani... de ha egy-két kisebb halad és garnélád van akkor elketyeghet belső szűrővel is.
Egyébként a külső szűrő azért is lenne jobb válaszás mert nem veszi el azt a kevés helyet az akváriumban ami a méretből adódóan rendelkezésedre áll.
Viszont külső szűrő akárhogy számoljuk nehezen tud 15k alá beférni (max ha használtan sikerül szerezned itt a fórumon), elvégre még cső, ki/befolyó, szűrőanyag is kell hozzá.
Akasztós szűrő is lehet alternatíva ez egy fokkal jobb szerintem mint a belső szűrő.
Viszont belső szűrőnél halkabb megoldást én még nem találtam.
Részemről sokáig használtam az eheim biopower-t és szerettem.
Jelenleg is haszálok Jeneca akasztós szűrőket (XP-09, XP-11 méreteket - eredeti kínai aukciós oldalról rendelt példányok), ezek szerintem sokáig nagyon halkan dolgoznak (évek után némelyik már kicsit zajosabb). Az eredeti szűrőanyagot cseréltem biológiai szűrőanyagra. Persze ez sem fog nagy teljesítményt adni, de a belső szűrő helyett lehet alternatíva.

És most átadom a szót másoknak :D
Hű!
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod és a hasznos infókat! 😊 Megfogadom a tanácsod.
1 bettát tartok benne és 5 neon halat, úgy olvastam, illetve mondták hogy 7-8 halacska is elfér egy ilyenben, remélem nem téves infó :( Meg ahogy elnézem jól érzik magukat.
 
nyiss naplót és gyűjtsd össze a megfelelő mennyiségű hozzászólásokat és várd ki hogy láthasd az eladó topic-ot, úgy akár beleférhet a 15k-ba a külső szűrő is ;)
nekem van 2211-esem nem mondom hogy néma szűrő (igaz használtan vettem, lehet az új csendesebb)...
 
a méret miatt megint be fogja valaki dobni hogy ekkorában nem szabad halat tartani...
Bizony ez akárhogy is, egy-két szót érdemel.
A neonokat ajándékozd el, nekik amúgy is kell az úszótér, és a betta sem szereti főleg ekkora helyen a társaságot. Ennyit a halakról. 😁
Én akasztós szűrőt javasolnék, ennyi pénzért már lehet egész jót kapni, és a legnagyobb előnye, hogy nem vesz el helyet az amúgy is kicsi akvából. Nem kell a brutál vízforgatás, ha talajporszívózással egybekötött 50%-os vízcseréket csinálsz hetente, jók lesznek az értékeid. Nyiss egy naplót, úgy sokkal jobban látjuk majd a helyzetedet. Minden akva más, ami másnál működik, nálad lehet nem fog. Ez egy drága hobbi, ezt sajnos el kell fogadni. És ha elsőre olyat veszel ami nem válik be, és utólag kell megvenni a komolyabb technikát, úgy meg aztán kifejezetten költséges (és bosszantó is)
 
Szia!
Nekem nano akváriumba bevált a szivacsszűrés. Légpumpa: 5000-10000.- (minőségtől függően), szivacsszűrő: 1000-2000.- Hátránya, hogy kicsit hangos (bugyborékol), és a szűkös belső térből vesz el helyet. Viszont teljesen garnélabiztos. Az akasztós szűrőt én is javasolnám. A neonok nem nano halak, szerintem is nagyon kevés nekik ennyi hely.
 
17.5 literben használok egy AquaClear 20 akasztós szűrőt, tökéletesen teszi a dolgát. Minimális hangja van, de tegyük hozzá, hogy szegény rotor többször próbált ledarálni 1-1 süncsigát, amúgy valószínűleg hangtalan lenne. A szűrést gyönyörűen végzi, a víz tiszta, egyedül minimális szőralgám van, de ezt inkább a haldokló ledszalagnak, és a teljesen random tápozásnak tudom benne.
Az Eheim 2211 jó választásnak tűnik még, 30 literben használtam egy darabig, teljesen hangtalan volt, de a túltelepített, és béna berendezésemhez kevésnek bizonyult. Használtan nagyon olcsón lehet hozzájutni, és nagyjából örök életű is. Úgyhogy plusz egy voks arra. A betta miatt az áramlás erősségére mindenképpen figyelni kell, érzékenyek rá.
 
Sziasztok!
Decemberben indítottam egy 20 literes nano akváriumot, amihez adott volt a szűrő, világítás. (Ez a 3. akváriumom több éves kihagyásokkal, ezelőtt volt 40 és 70 literes is.) De nem vagyok elégedett a szűrő teljesítményével, nyilván ehhez lett tervezve, de ha lenne rá lehetőség inkább váltanék egy kicsit jobbra/nagyobbra. Nagyon sokat nézegettem már a szűrőket, de inkább hozzátok fordulnék ilyen kérdéssel, igencsak elveszettnek érzem magam ebben a témában és nem is vagyok biztos a dolgomban, hogy mi lenne a helyes megoldás. 😅 A mostani szűrőnek 200l/h a vízforgatása, sima egyszerű szivacs betét van benne. (Márka asszem a nanoled20, mivel ugye benne volt a csomag tartalmában.) Elvárásaim (ha nem lehetetlen küldetés) a következőek:- belső szűrő legyen (de ha minden kötél szakad egy kisebb külsőre is nyitott lennék
-Halk járású
-Nagyobb l/h teljesítmény
-Kerámia betét
-és ha lehet 15.000 ft alatt legyen

Remélem nem gond, hogy ilyen segítséget kérek :( De ha esetleg valakinek van tapasztalata ilyennel kapcsolatban mégiscsak az Ő véleményére adnék.
Köszönöm szépen, szép napot! 😊

Én bátran ajánlom a Tidal 35 akasztós szűrőt! Állítható a teljesítménye, jár hozzá mátrix, csendes és még skimmer is egyben. Én ezt használtam 20-as kockában. Mostanában adtam el, de az új ára is majdnem belefér a keretbe.
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!! 😊 Csinálnék nagyon szívesen naplót, de nem tudom, hogy mi az..😂
Az akasztós szűrő sajnos nem jöhet szóba szerintem, mert üveg lap a teteje az akváriumnak, pedig ahogy leírtátok nagyon szimpinek hangzik.
 
Kattints IDE és már készítheted is a naplódat! Az üveg tetőt meg dobd el és probléma megoldva! 😅

*Ja, és a naplóban bemutathatod az akváriumodat, és tanácsot kérhetsz ha elakadsz valamiben! Olvass bele néhányba és rájössz mire használjuk! 😉
 
Utoljára módosított:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!! 😊 Csinálnék nagyon szívesen naplót, de nem tudom, hogy mi az..😂
Az akasztós szűrő sajnos nem jöhet szóba szerintem, mert üveg lap a teteje az akváriumnak, pedig ahogy leírtátok nagyon szimpinek hangzik.
Ha nem hűtöd megfelelően, hamar felmelegszik a víz. Párolgás=hűtés. Nálam nyáron 22-23 fok van, megy a klíma. Kipróbáltam tetővel, még rádobott 2 fokot simán. Nem kell az a tető, ha jó a víz nem szöknek a lakók. 😀
 
Én három variációt adok. Ársorrendben csökkenően.

Dennerle scapers flow: duplája a keretednek, de a leggusztusosabb. Halk, külső szűrő, nagyon jó. negatívum, hogy teljes fedés a lily! és a másik ág miatt nem lehetséges.
Seachem Tidal 35: Árban a költségvetésed. Teljes fedés itt sem lehetséges, de nagyon halk és a legjobb akasztós konstrukció.
Dennerle sarokszűrő: A legjobb belső szűrő. Hangtalan, lehet bővítményeket rátenni, tökéletes. Létezik belőle xl verzió is.
 
Back
Oldal tetejére