• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Ja igen, most látom hogy a lényeget kihagytam a mondatból. :)
Szóval egy műanyag doboz/láda amibe bele van állítva a szűrő, hogy ha valamiért folyna belőle egy kis víz, azt se a bútor kapja.


Elfér a felső kisebb kosárban a gyári szivacs és a Seachem Purigen is?
Mekkora purigent tennél bele és mi az, hogy perlonnal zárod? Mit a purigent? Azt nem zárod le sehogy, az mindenből kiszökik, mint a liszt....

100g-os gyári zacskóst betettem gond nélkül a legfelső kicsibe, a vörös szivacsa alá. 200g-ot kimértem és betettem erre való GA-ban kapható zsákba aminek a vége meghúzható. Még abból is szökik, úgyhogy még csavarnom kell rajta egyet. Az is befér a narancs szivacs alá, de azt már nem ajánlanám. Ott domborodik a motor is. Én mindenesetre így használtam 3 évig. Most vettem ki és tettem be a purigent a mátrix mellé, mert folyt orrba-szájba, mind két Oase és azt hittem szétveszíti felfelé. Minden szétszedésnél ez van (9 hónapja). De aztán rájöttem, hogy a kisebb fejcsatlakozó amiből a két cső kijön az nem zár ott ahol a 2 lába vagyis cső illeszkedik a két kiálló csőre. Leesett, hogy mások is ezt nevezték meg gyenge pontnak, de én ezt elfeledtem és magam nyomoztam ki. Ott befújtam és elállt. Legközelebb tekerek rá szilikon szalagot. Van itthon csere gumi gyűrűm, de előbb ezeket végig akarom próbálni.
 
Mekkora purigent tennél bele és mi az, hogy perlonnal zárod? Mit a purigent? Azt nem zárod le sehogy, az mindenből kiszökik, mint a liszt....
125g purigent tennék bele, GA-s zsákba.
Ahogy olvastam, aki használ perlont, az Mátrix->Perlon->Seachem Purigen sorrendben teszi. Ezt az infót most találtam csak, hogy a gyári narancs szivacs jó perlon helyett.
 
Ezt olvastam én is régebben, de már nem látom nyomát. Gondolom ha így lenne, akkor azt nem tartanák titokban, hanem ki lenne írva a termékek mellé, ugye @viktorlantos?
Én is ingyen Mátrixxal vettem 4 éve. Ez szerintem egy akvarisztikai vonalon viszonylag ismeretlen cég befuttatására szolgált. Nem tudom ki fizette a Mátrixot, ők vagy az OASE. Azt gyanítom a GA, mert az OASE nem vállalja, hogy dobd a kukába azt a szűrő közeget amit én adok hozzá gyárilag. De ez meg egy fura dolog a GA részéről, hogy egy ismeretlen cég reklámköltségét ők fizessék. Ha nincs oda írva akkor már nem jár Mátrix.
 
Én is a narancs szivacsot használom felül, elég sűrű vékony az. Néha van mellette perlon, de nem szeretek feleslegesen műanyag szemetet gyártani :)
Úgy tudom a GA ad az OASE Biomaster szűrők mellé pont elég matrixot ajiba.
Jár hozzá szűrőanyag, de ha megnézed a videójukat, Balázs másikat tesz bele helyette. Mondja is, hogy az jobb. :D Szerintem az Oase adja, nem ők.
 
Jár hozzá szűrőanyag, de ha megnézed a videójukat, Balázs másikat tesz bele helyette. Mondja is, hogy az jobb. :D Szerintem az Oase adja, nem ők.
Pont abban a videóban mondja Balázs szerintem hogy a GA Seachem matrixot ajándékba ad mellé. :) A gyári szivacs töltet nem az igazi, pont azért. de lehet hogy másik videóban mondta, kérdezd meg, lehet hogy tévedek.
Szerk. Bocs lehet hogy rosszul tudom,ha otthon leszek visszakeresem a videót.
 
Pont abban a videóban mondja Balázs szerintem hogy a GA Seachem matrixot ajándékba ad mellé. :) A gyári szivacs töltet nem az igazi, pont azért. de lehet hogy másik videóban mondta, kérdezd meg, lehet hogy tévedek.
Szerk. Bocs lehet hogy rosszul tudom,ha otthon leszek visszakeresem a videót.

Bevezető akció volt, kb két éve már nem adunk hozzá, a videó leírásában benne van. :)
 
Bevezető akció volt, kb két éve már nem adunk hozzá, a videó leírásában benne van. :)
köszi az infot! azóta megtaláltam a videót:
10:50
a szöveget alatta nem szoktam olvasni, de valóban már régi a videó :) csak tippként írtam, és hogy kérdezzen utána... nem akartam senkit félrevezetni, elnézést .
 
Utoljára módosított:
köszi az infot! azóta megtaláltam a videót:
10:50
a szöveget alatta nem szoktam olvasni, de valóban már régi a videó :) csak tippként írtam, és hogy kérdezzen utána... nem akartam senkit félrevezetni, elnézést .
Töltet van hozzá, csak nem Seachem: https://greenaqua.hu/hu/oase-filtosmart-60-kulsoszuro-toltettel.html Itt egy majdnem 2 éves videó:
Amint látod, kb. ahol linkeltem, Balázs kiveszi a mellékelt filteranyagot, s inkább mást használ. :D
 
Utoljára módosított:
Elbeszéltek egymás mellett, az alap hogy van hozzá töltet, amiről régen szó volt az az, hogy a gyári csomag mellé, a gyárti töltethez pluszba adott a GA Matrix-ot.
Azért sokra nem mentél volna vele mert csak 2l. volt a csomaghoz ajándékba az egy 600ashoz nem elég. Én is úgy vettem 2éve. Annyi öröm azért volt, hogy nem 6l kellett venni... bár az is igaz, hogy nem volt ilyen drága mint amilyen most.
 
Sziasztok!
OASE Biomaster előszűrő szivacs sűrűségével milyen tapasztalatok vannak? A gyári milyen sűrűségű? Ha jól emlékszem, 2 hetente kellett tisztítanom. Restart előtt újat kellene vennem, de nem tudom milyen rendeljek.
 
Sziasztok!
OASE Biomaster előszűrő szivacs sűrűségével milyen tapasztalatok vannak? A gyári milyen sűrűségű? Ha jól emlékszem, 2 hetente kellett tisztítanom. Restart előtt újat kellene vennem, de nem tudom milyen rendeljek.
Gyárilag 45ppi-s előszűrőt adnak hozzá. Én 20ppi-st vettem hozzá, hogy ne tömődjön el hamar és ne fojtsa a szűrőt. Sokan ennek is tulajdonítják a túl nagy belső szívást minek eredményeképpen buborékot szív be a tömítéseknél és ereget az akvába. Nem tudom igaz-e.
 
Üdv,

Lehet tudnék szerezni ingyen egy OASE Biomaster 50-et, viszont egyrészt ereszt valahol (ha nem repedt, ez nem lehet nagy gond).
A probléma: le van törve a csőcsatlakozó műanyag rögzítőjéről a kék fogantyú (gondolom a tömítés cseréje helyett izomból erőltették, hogy az majd megoldja a szivárgást).

Ilyen kallantyút lehet valahol kapni külön, vagy felejtős a történet?

Szerk: azOlibettán ha jól látom csak egyben fejegység van 86 euróért, úgy felejtős.. annyiért láttam már komplett szűrőt is aprón. :(
 

Attachments

  • Screenshot 2022-02-05 201103.png
    Screenshot 2022-02-05 201103.png
    389.8 KB · Megtekintések: 16
Back
Oldal tetejére