• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ocean Free SurfClear - felszínleszívó, skimmer

Az interzoon körbenézünk idén. Kell hogy legyen valami fejlesztés ezen a területen. Elég sokat adnak el, kizárt, hogy ne lenne pár alternatíva.
Remek, akartam is írni, hogy jó lenne, ha kifejezetten ezeket is megnéznétek, csak aztán kimaradt. Persze más tech-újdonságok is jöhetnek, kíváncsi vagyok, hol tartanak most a gyártók.
 
Az interzoon körbenézünk idén. Kell hogy legyen valami fejlesztés ezen a területen. Elég sokat adnak el, kizárt, hogy ne lenne pár alternatíva.
Ha már ott vagytok a tűz közelében, kérdezzetek rá valami nano méretű skimmerre is, én nagyon hiányolom, mert a kis <30l kockákban mind nagyon bután néz ki....
(folyamatban van egy házi DIY megoldás, de még nagyon nem tökéletes)
 
Utoljára módosított:
Ma nekem is megérkezett az Ocean Free SurfClear skimmer. Alapvetően EHEIM-párti vagyok, így EHEIM Skim350-et használok, a 250 literes akváriumomnál nincs is vele gondom, de a 64 literes szettnél nemrég kivégezte 6 darab zöldcsíkos törperazbórámat. Sajnos a nyílásai tényleg nem alkalmasak kistestű halakhoz. Ugyanakkor barkácsolni én sem vagyok hajlandó, a kapcsolgatós módszer meg szerintem nem igazán jó megoldás, több szempontból sem, így én is rendeltem egy ilyen skimmert.

Elsőre egyrészt tetszik a formaterv és a kialakítás, a funkcionális dolgai ígéretesek, másrészt amit @viktorlantos mondott a műanyagról sajnos igaz, elég vékony, merev műanyagból készült, anyaghasználat szempontjából tehát az EHEIM biztos, hogy jobb. Kivéve a tápkábelt, mert a SurfClear esetében sokkal diszkrétebb az elvezetés, illetve a a vezeték minősége is jó, ami szerintem az EHEIM Skimnél kritikán aluli (a kábelvezető szélei élesek, a kábel pedig gyatra minőség, így amikor megpróbálod kivenni, akkor óhatatlanul is sérül a kábel műanyagborítása).

Este beüzemelem, meglátjuk... :)
1,5 hónap használat után elmondhatom, hogy alapvetően bevált a skimmer. Még az első napokban egy zöldcsíkos törperazbóre ebbe is bejutott, fogalmam sincs hogyan, mert rajta volt a védő, de szerencsére észrevettem. Azóta viszont nem jutott be sem hal sem garnéla, tehát bevált az úszó rész kialakítása.

A vízforgatása gyengébb mint a SKIM350-e, névlegesen is kevesebb 100 l/h-val, de mivel a kifolyó része nem egy cső, hanem több apró nyílás, így ez még kevesebbnek tűnik. Persze ez nem feltétlenül hátrány, mert így pl. a kisebb akváriumoknál nem kavar be az áramlásban. Elvileg a felső kék perem elforgatásával lehet állítani a teljesítményen, én speciel nem érzékeltem különbséget egyik állásában sem.

Egy komolyabb negatívum, hogy a hozzá adott kis kerek szivacs sajnos nagyon hamar eltömődik és úgy jelentősen csökken a teljesítménye. A szivacsot én gyorsan ki is cseréltem egy nagyobb cellaméretűre.

Összességében elégedett vagyok a vétellel, mondjuk 10-ből 7 pontot kap tőlem, de azért ezen is, illetve úgy általában skimmer témában még lehetne mit fejleszteni.
 
A szivacsot én gyorsan ki is cseréltem egy nagyobb cellaméretűre.
Nem tartasz attól, hogy esetleg a mechanikájába (rotorhoz) el fog jutni olyan kosz, ami hosszabb távon gondot okoz? Pl eltömődik, beszorul/feszül valami lerakódástól, ilyesmi.
 
Nem tartasz attól, hogy esetleg a mechanikájába (rotorhoz) el fog jutni olyan kosz, ami hosszabb távon gondot okoz? Pl eltömődik, beszorul/feszül valami lerakódástól, ilyesmi.
Nem tartok ettől, azért ez a szivacs is felfogja rendesen a növénydarabokat, eddig nem vettem észre, hogy bármi bekerült, vagy bent maradt volna a rotornál. Túl sok lehetőségem nincs egyébként, mert kétnaponta nem tudom/nem akarom takarítani, viszont a gyári szivaccsal elég hamar csökken a teljesítmény. Amire való a szivacs, a nagyméretű úszó növénydarabok, szennyeződések kifogására, arra tökéletes ez a módosított verzió.
 
Sikerült beszereznem egy Ocean Free SurfClear felszínleszívót, ami terveim szerint az eheim 350-et fogja váltani.
megpróbálom leírni a tapasztalatokat, hátha más is szemet vet erre a szkimmerre.
ITT van róla egy hivatalos youtube video.

View attachment 1668
ez volt a csomagban. a minőség kellemes. talán nem egy eheim, de minden passzol a helyére.
a cég Szingapúri, Maláj, vagy Kínai? passz :) ennek majd utánajár, akit igazán érdekel.
maga a leszívó, kicsit szétkapva:
View attachment 1669
View attachment 1670
a motor ezt tudja. 0.6m emelés, 200liter óránként, 3watt fogyasztás mellett.
ha minden igaz, kompatibilis az ebayes pumpákkal. persze a külső méreteknek meg kell egyezzenek, hogy a pumpa beférjen a szkimmer vázába, de elméletileg a "csatlakozója" ugyanaz. hogy nagyobb teljesítményű is befér-e, azt nem tudom, de nem tartom kizártnak.
View attachment 1671

az én egyik nagy nyűgöm az volt a Eheim Skim 350-nel, hogy mókolni kellett a lelkét, a befolyó részt, hogy ne szippantsa be a kisebb halakat. itt ezt egy külön feltéttel oldották meg. akinek erre nincsen szüksége, leszedheti.
View attachment 1672

az áramlás erősségének állításához, nem kell a vízben pancsolni, a befolyó részt kell elfordítani a két jelölés között.
View attachment 1673

itt is hasonló módon van megoldva a kábel csíptetés, mint a Eheim Skim 350-nél.
View attachment 1674

a dolgok nagyja látszik a videón is. a szivacs könnyen kiszedhető, tisztítható.
a motor nagyon halk, nálam a teljesítmény is megfelelő a 30x100-as vízfelszínre, így csak erről tudok nyilatkozni.
de gyanítom, egy forgatott vízfelszínnél, jól megválasztott helyen simán lekezeli azt a vizet, amit egy Eheim Skim 350.
én úgy látom, hogy okos, átgondolt konstrukció. gondolom az eheim leszívója után érkezett ez a kínai csoda, figyelembe véve a 350-ről a visszajelzéseket, itt-ott ügyesen változtattak, nem sima koppintás :)
ha valakit érdekel bármi a "szűrővel" kapcsolatosan, az kérdezzen.
remélem sokáig jó szolgálatot fog tenni nálam, mert már most megkedveltem :)
mennyi a minimális vízmélység, amiben még dolgozik, azaz mennyi az alja és a beömlő közötti minimális távolság?
 
A minap keresgéltem a topikok között, hogy az Eheim 350 skimerben mit lehetne rakni a szivacs helyett... aztán láttam, hogy szóba került ez a Ocean Free SurfClear amiről eddig még nem is hallottam.
Így hétfőn rendeltem is egyet gyorsan kipróbálni, ami ma meg is jött.
Ami tetszik benne:
garnéla védelemmel ellátva
A növények a kiáramló víztől nem hajlanak
csak ki kell venni a tartályt és már lehet is pucolni
a kábel nem merev
Ami nem tetszik:
nehéz a szivacsot kivenni belőle és a nagy lyukak miatt nem hiszem, hogy a szennyeződés megtapadna rajta!
a garnéla védőt egyáltalán nem tudtam levenni róla. feszegetni nem akartam így arra gondolok, hogy már egybe gyártják. (ha nem így van akkor próbálkozok még) de így viszont a lehulló növények levelei nem mennek bele így nekem kell halászgatnom őket.
Összességében így első benyomásra tetszik, de szerintem variálgatok majd rajta. Az EHEIM úszója nem megy bele ezért azt elhesegettem. :)
 
A minap keresgéltem a topikok között, hogy az Eheim 350 skimerben mit lehetne rakni a szivacs helyett... aztán láttam, hogy szóba került ez a Ocean Free SurfClear amiről eddig még nem is hallottam.
Így hétfőn rendeltem is egyet gyorsan kipróbálni, ami ma meg is jött.
Ami tetszik benne:
garnéla védelemmel ellátva
A növények a kiáramló víztől nem hajlanak
csak ki kell venni a tartályt és már lehet is pucolni
a kábel nem merev
Ami nem tetszik:
nehéz a szivacsot kivenni belőle és a nagy lyukak miatt nem hiszem, hogy a szennyeződés megtapadna rajta!
a garnéla védőt egyáltalán nem tudtam levenni róla. feszegetni nem akartam így arra gondolok, hogy már egybe gyártják. (ha nem így van akkor próbálkozok még) de így viszont a lehulló növények levelei nem mennek bele így nekem kell halászgatnom őket.
Összességében így első benyomásra tetszik, de szerintem variálgatok majd rajta. Az EHEIM úszója nem megy bele ezért azt elhesegettem. :)
Hátha segít, ITT szedtük össze a tapasztalatainkat róla, pár hozzászólással előtte meg a szűrőjükről írtunk, akkor még friss szerzeményként/élményként, de azóta sem megbánva a vásárlást. :)
 
A minap keresgéltem a topikok között, hogy az Eheim 350 skimerben mit lehetne rakni a szivacs helyett... aztán láttam, hogy szóba került ez a Ocean Free SurfClear amiről eddig még nem is hallottam.
Így hétfőn rendeltem is egyet gyorsan kipróbálni, ami ma meg is jött.
Ami tetszik benne:
garnéla védelemmel ellátva
A növények a kiáramló víztől nem hajlanak
csak ki kell venni a tartályt és már lehet is pucolni
a kábel nem merev
Ami nem tetszik:
nehéz a szivacsot kivenni belőle és a nagy lyukak miatt nem hiszem, hogy a szennyeződés megtapadna rajta!
a garnéla védőt egyáltalán nem tudtam levenni róla. feszegetni nem akartam így arra gondolok, hogy már egybe gyártják. (ha nem így van akkor próbálkozok még) de így viszont a lehulló növények levelei nem mennek bele így nekem kell halászgatnom őket.
Összességében így első benyomásra tetszik, de szerintem variálgatok majd rajta. Az EHEIM úszója nem megy bele ezért azt elhesegettem. :)
Nem tudom miért, de nálam ha rajta van a garnéla védő, akkor gyakorlatilag nem csinál semmit. 😐
A garnéla védőt próbáld meg úgy le venni, hogy kiveszed az úszót és belülről pl. egy fogkefével kilököd.
 
Utoljára módosított:
Beszerzési forrást tudtok ehhez a skimmerhez? Az Eheim 350-nek elérett a kábele, ugyanilyet nem akarok megint venni, annyira nem jött be.
 
Beszerzési forrást tudtok ehhez a skimmerhez? Az Eheim 350-nek elérett a kábele, ugyanilyet nem akarok megint venni, annyira nem jött be.
Itthon mar nem nagyon kapni, legkozelebb talan a Rataj van, 23.5 eur-ert.
 
Back
Oldal tetejére