• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa

Vettem öt darab otot én is. Terülj terülj asztalkámmal vártam őket. Pár nap alatt végig is nyalták az üveget ahol vastagon volt az alga. Lenne még vele munka rendesen, és a garnélabujkáló is zöld még. Tegnap adtam nekik spirulínatablettát, rá se bagóztak. Most jöttem haza a munkából, és nem látom, hogy fogyott volna az alga. Tettem be nekik két másikfajta tápot is. Erre se mozdulnak.
Azt látom, hogy eszegetnek, de nincsenek degeszre tömve.
Milyen alapos tisztítást szoktak végezni? Csak hogy tudjam, hogy mikor kell etetnem őket.
 
Az egyiknek már nincs sok hátra. Eddig is ez volt a leggömbölyűbb, de kizárt hogy most ennyire bezabált volna. Ez a legbújkálósabb, a többieket sosem kellett keresgetni.
Van valami orvosság amivel gyógyítható?

_4l0pbwFPVxoYz0rVX0syDecSGGq-9GMxMoj=w755-h1005-no.jpg
 
@ZaCK és @Nigro Segítsetek, lécci.

Kicsit összezavarodtam, mert más értékek (pH, hőmérséklet, vízkeménység, stb.) szerepelnek a Webshop oldalán, mint Nigro blogjában.
Sok fincsi biofilm és alga képződik a Crystal Grove oldalüvegein, a lámpához közelebb lévő fákon meg harsogó zöld. A menüvel nem lenne gond, szerintem.

Ami nálam adott:
pH 6,32
TDS 151 ppm
23 Celsius
Amennyiben más vízparaméterek is szükségesek, a következőket tudom megmérni:
PO4
KH
NO3 és
Fe

4 egyedet, de elbizonytalanodtam, hogy a nálam meglévő körülmények megfelelnek-e nekik.
 
@ZaCK és @Nigro Segítsetek, lécci.

Kicsit összezavarodtam, mert más értékek (pH, hőmérséklet, vízkeménység, stb.) szerepelnek a Webshop oldalán, mint Nigro blogjában.
Sok fincsi biofilm és alga képződik a Crystal Grove oldalüvegein, a lámpához közelebb lévő fákon meg harsogó zöld. A menüvel nem lenne gond, szerintem.

Ami nálam adott:
pH 6,32
TDS 151 ppm
23 Celsius
Amennyiben más vízparaméterek is szükségesek, a következőket tudom megmérni:
PO4
KH
NO3 és
Fe

4 egyedet, de elbizonytalanodtam, hogy a nálam meglévő körülmények megfelelnek-e nekik.
A mért adatok szerintem rendben vannak. ;)
 
Kicsit aggódok az ottóimért: szépen szlopálják az üveget, de hiába adok be nekik bármi mást: alga tablettát, forrázott zöldségeket, a garnélák köszönik szépen jó étvággyal megeszik, de az oto-k rá se néznek. Szinte nincs semmi alga egy jó ideje az üvegen és a köveken (részben hála állhatatos munkájuknak), így félek, hogy nem esznek eleget. Vagy hiába nem látok algát, elég kell lennie amit lelegelnek és csak túlaggódom? Nálatok van valami ultimate tuti táp, amit imádnak?
 
Kicsit aggódok az ottóimért: szépen szlopálják az üveget, de hiába adok be nekik bármi mást: alga tablettát, forrázott zöldségeket, a garnélák köszönik szépen jó étvággyal megeszik, de az oto-k rá se néznek. Szinte nincs semmi alga egy jó ideje az üvegen és a köveken (részben hála állhatatos munkájuknak), így félek, hogy nem esznek eleget. Vagy hiába nem látok algát, elég kell lennie amit lelegelnek és csak túlaggódom? Nálatok van valami ultimate tuti táp, amit imádnak?
Nálam dennerle micro pelletet eszik és ha nyomok a vízbe Artemio fluidot is szeretik. De leszedik a tropical lemezes tápot is. De érdemes kísérletezni a zöldségekkel. Nálam cukkinit imádják, de nagyon alaposan meg kell főzni nekik 3 percig forraljuk egyébként nem érdekli őket. És a meg nagyobb kedvenc a bébi spenót, szintén alaposan megfőzve.
 
Nálam dennerle micro pelletet eszik és ha nyomok a vízbe Artemio fluidot is szeretik. De leszedik a tropical lemezes tápot is. De érdemes kísérletezni a zöldségekkel. Nálam cukkinit imádják, de nagyon alaposan meg kell főzni nekik 3 percig forraljuk egyébként nem érdekli őket. És a meg nagyobb kedvenc a bébi spenót, szintén alaposan megfőzve.
Köszönöm szépen a tippet a kajákról és főzésről! Eddig inkább csak forráztam, nem főztem alaposabban. Rápróbálok!
 
Köszönöm szépen a tippet a kajákról és főzésről! Eddig inkább csak forráztam, nem főztem alaposabban. Rápróbálok!
A hőkezelés időtartama erősen függ a zöldség állapotától is. Nálam a sóska a menő kaja. Nyáron csak beledobom a forróvízbe, és azonnal megbarnul, megfő. Lehet etetni. Ilyenkor, télen viszont akár fél / egy percig is a forrásban lévő vízben tartom, mert sokkal lassabban puhulnak meg a levelek. Nem tudom miért van így?
 
Sziasztok! Sajnos sorra hullanak el az otok a 64 literes akváriumomban. Tele volt algával,de neha dobtam spirulina tabit is. Arra rá sem néztek.. Jó ideig (vagy 3 hét) teljesen jól volt mind a három oto. Aztán csinálnom kellett egy sötétítő kúrát (mert bejött az alga bumm),azt is gond nélkül vették. Majd vettem még 2 oto-t,azok még aznap elpusztultak. Az egyikük kergén kezdett úszni,meg lehullott az aljzatra, csak úgy cuppogta a vizet, rosszul volt. El is ment. Utána követte a 2 "öreg" is. Aztán eltelt egy hét,abban reménykedtem,hogy az utolsó harcos túl fogja élni. De ma sajnos ő is furán viselkedik. Függőlegesben,meg a tengelye körül forogva úszik,aztán lehull az aljzatra háttal a talajnak.. Miért lehet ez? Mit rontok el? A víz ioncserélt+ csapvíz. Az értékek jók (jbl 7in1 tesztcsík alapján). A hőmérséklet 24 fokos kb. Köszi előre is a válaszokat!
 
szerintem ez valamilvan mérgezés lehet... van co2 beoldásod?
csapvízhez használsz valamilyen vízkezelőt?
milyen szűrésed van?
mik vannak még az akváriumban az otokon kívül?
 
High-tech akvárium próbálkozással kezdtem. A co2 zselés rendszerű volt,aztán elhagytam,de a világítást erősen küldtem. Így lett az alga bumm. Növénytápoztam meg carboztam is. Aztán 4 nap sötétítő kúra volt, az algák szépen elpusztultak,kb kipucoltam az akváriumot és 50 %-os vízcsere. A co2 már hetek óta elhagyva,világítás 50 %-ra visszavéve (kb 35-40 lumen lehet). A sötétítő előtt semmi bajuk nem volt. Csak garnélák vannak az oton kívül. Ők jól vannak. A szűrés tetra ex600. Csapvíz 1 ioncserélt 3 arány. Így kb 6,8 a ph. Meg minden egyéb érték is ideális. Ammoniát nem tudok mérni,de a nitrit nitrát szint jó. Nem használok semmi vízkezelőt. Már növénytápot sem adagolok,meg carbot sem. Csak világítás... Az alga bumm miatti sötétítés előtt mindenki jól volt. Utána/alatta csúszott el valami,de nem ertem,hogy mi.. a szűrőt is kitisztítottam a sötétítő kúra végeztével..
 
ha csapvizezel, kell a vízkezelő! a kezeletlen csapvíz kinyírhatja az érzékenyebb halakat. az oto ilyen érzékeny hal... ajánlom a seachem prime vízkezelőt, ez nálam bevált.
black out után az elpusztult alga vagy az aljzaton gyűlik össze vagy a szűrődben. ha sok alga volt, nem biztos, hogy a szűrő megbirkózik vele, ez okozhat ammónia mérgezést. a szűrődben milyen szűrőanyag van? ha csapvízzel mosod a szűrőd, az kinyírhatja a szürőbaktériumokat és a szűrő nem funkcionál jól... carbo és növénytáp adagolásra érdemes odafigyelni, ha kevesebb a fény, kevesebb kel belőlük. heti 50% vízcserét csinálod becsületesen?
 
Back
Oldal tetejére