• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

o_Oo_Oo_O proscan?!?o_Oo_Oo_O
Ugy kell eldobni, hogy meg veletlenul se talaja meg soha tobbet senki! Es ezt most nem viccnek szantam! Tudnek meselni, de nem irkalok regenyeket, egyszeruen leirom nehany szoval: nem valos ertekeket mutat a teszt.
Helyette viszont ajanlanam a jbl cseppteszteket.

Ha vegig ertem ezen a forumon, azt a sztorit is megkeresem. De igen egyetertek. Nagyon jo otlet... ha mukodne rendesen olcso is konnyu is hasznalni... De sajnos valahogy a matek nem megy jol a telefonon.
 
Ha vegig ertem ezen a forumon, azt a sztorit is megkeresem. De igen egyetertek. Nagyon jo otlet... ha mukodne rendesen olcso is konnyu is hasznalni... De sajnos valahogy a matek nem megy jol a telefonon.
Figyu, ha szeretnel valamit merni, akkor arra a celra vedd meg a jbl csepptesztet, ez aranylag pontos erteket mer. Ha mar beallitottad amit szerettel volna, vagy rutinos roka leszel, nem nagyon lesz szukseged tesztekre, de addig lassuk be, nelkule nehez.
 
Figyu, ha szeretnel valamit merni, akkor arra a celra vedd meg a jbl csepptesztet, ez aranylag pontos erteket mer. Ha mar beallitottad amit szerettel volna, vagy rutinos roka leszel, nem nagyon lesz szukseged tesztekre, de addig lassuk be, nelkule nehez.
Igen igen, az RO vizbe meg nagyon tanulunk... a TDS egyedul meg kicsit keves adatnak tunik. Koszi a tanacsokat.
 
Sziasztok,
Naszóval végig olvastam ezt a topikot. Bakker szép kis irodalom mennyiség ;)
A lényeg, hogy szereztem egy ozmo rendszert 75gdp gyári cumó nyomás fokozóval stb. vegyes felhasználás aqua és saját fogyasztás egy bajom volt vele, hogy sehogy se jöttem rá, hogy lehet a membránt öblíteni. Megsúgom: gyárilag sehogy :(erre nem gondoltak.
ilyen: Kép
így a forumot végig nyálazva megtaláltam a szent grált. az átfolyás szabályzó mellé párhuzamosan egy csap és jó is lesz nekem. igen ám de gondoltam, jó lesz az a víz az asszonykámnak pl.: felmosó víznek stb vagy esetleg szűrt csapvíznek keveréshez, vagy akármi.... így akárhányszor használjuk öblít eggyet a membránon :)
Na most a kész örömködésnél amikor megpróbáltam elmagyarázni a csap nyitási sorrendet (második képen 2-3 csap) irdatlan fura rendellenes hangot kezdett adni az egész. olyan remegő rezonáló nem is tudom. gyorsan el is zártam.
Nosza rajta nekiálltam kötözgetni keresztbe kasul és meg lett a megfejtés!

felmosáshoz öblítéshez a csapok nyitási sorrendje: 3-2-1 ha megtelt a veder elzárásuk fordítva történik.
így nem kell a fenti csapot is nyitogatni mint az eredeti elképzelésnél.

elkészülve: Kép

Ha valakinek esetleg olyan jobb ötlete lenne, aminek a segítségével egy csap nyitás zárással ugyan ez elérhező szivesen halgatom :)
 
Sziasztok,
Naszóval végig olvastam ezt a topikot. Bakker szép kis irodalom mennyiség ;)
A lényeg, hogy szereztem egy ozmo rendszert 75gdp gyári cumó nyomás fokozóval stb. vegyes felhasználás aqua és saját fogyasztás egy bajom volt vele, hogy sehogy se jöttem rá, hogy lehet a membránt öblíteni. Megsúgom: gyárilag sehogy :(erre nem gondoltak.
ilyen: Kép
így a forumot végig nyálazva megtaláltam a szent grált. az átfolyás szabályzó mellé párhuzamosan egy csap és jó is lesz nekem. igen ám de gondoltam, jó lesz az a víz az asszonykámnak pl.: felmosó víznek stb vagy esetleg szűrt csapvíznek keveréshez, vagy akármi.... így akárhányszor használjuk öblít eggyet a membránon :)
Na most a kész örömködésnél amikor megpróbáltam elmagyarázni a csap nyitási sorrendet (második képen 2-3 csap) irdatlan fura rendellenes hangot kezdett adni az egész. olyan remegő rezonáló nem is tudom. gyorsan el is zártam.
Nosza rajta nekiálltam kötözgetni keresztbe kasul és meg lett a megfejtés!

felmosáshoz öblítéshez a csapok nyitási sorrendje: 3-2-1 ha megtelt a veder elzárásuk fordítva történik.
így nem kell a fenti csapot is nyitogatni mint az eredeti elképzelésnél.

elkészülve: Kép

Ha valakinek esetleg olyan jobb ötlete lenne, aminek a segítségével egy csap nyitás zárással ugyan ez elérhező szivesen halgatom :)
Aramlas szabalyozo oblito csappal? A 2-es, a 3-as, csap es az aramlas szabalyozo helyett..
 
Aramlas szabalyozo oblito csappal? A 2-es, a 3-as, csap es az aramlas szabalyozo helyett..
nem rossz - nem rossz viszont akkor elvész a lehetősége az előszürt víz vételezési lehetőségnek, tehát valójában csak a kettest váltanám ki vele.
valami olyanon töröm a felyem, hogy plusz egy olyan 4 csatlakozós elzárót kevernék bele csak még nem tudom, hogy hova kéne.
Köszi!
 
nem rossz - nem rossz viszont akkor elvész a lehetősége az előszürt víz vételezési lehetőségnek, tehát valójában csak a kettest váltanám ki vele.
valami olyanon töröm a felyem, hogy plusz egy olyan 4 csatlakozós elzárót kevernék bele csak még nem tudom, hogy hova kéne.
Köszi!
1es es 3as agakat lekotni.
Egy T+csap a pumpa ele, de eloszurok utan vagy az 1 helyett, ebbol vezetni a vodorbe.
Ez meg a 2-es szekcio helyere (csap+aramlas szabalyzo): https://www.bulkreefsupply.com/aquatec-auto-flush-flow-restrictor.html
 
Utoljára módosított:
Üdv!

Elgondolkodtam egy RO készülék beszerzésén.

Egy 64 literes akváriumhoz melyik modellt ajánlanátok, illetve mennyire bonyolultak ezek a készülékek, hogy működnek? Kell ehhez szakember, hogy beszerelje vagy hogy kell elképzelni az ilyesmit, hogyan használható?

Köszönöm!
 
Üdv!

Elgondolkodtam egy RO készülék beszerzésén.

Egy 64 literes akváriumhoz melyik modellt ajánlanátok, illetve mennyire bonyolultak ezek a készülékek, hogy működnek? Kell ehhez szakember, hogy beszerelje vagy hogy kell elképzelni az ilyesmit, hogyan használható?

Köszönöm!
Írtunk pü-t....
 
Üdv!

Kíváncsiságból, használ ilyet valaki akinek esetleg bevált?


999913_gw_ro_valtoszelep.jpg

Köszönöm!
 
Üdv!

Kíváncsiságból, használ ilyet valaki akinek esetleg bevált?


View attachment 95427

Köszönöm!

Én használom, nálam kompatibilitási probléma sem volt vele, így kb 5 perc volt felszerelni. Teljesen jól végzi a dolgát.
 
Én használom, nálam kompatibilitási probléma sem volt vele, így kb 5 perc volt felszerelni. Teljesen jól végzi a dolgát.

Köszönöm a választ!

Abban tudsz esetleg segíteni egy képpel vagy bármi ilyesmi, hogy milyen csapod van, hogy néz ki a menet rajta? Nem sürgős, csak ha nem fáradtság.

Nekem ilyen fajta van, nem tudom hogy rámenne-e vagy esetleg kell-e átalakító, vagy hol kapok olyat.

A weboldal alapján leírtak alapján Google kereséssel nem nagyon találtam olyan csapot amiben olyan menet lenne, de vélhetően csak nem elég részletesek a webshopok.



Image(6).jpeg

Image-2(3).jpeg

Köszönöm!
 
Köszönöm a választ!

Abban tudsz esetleg segíteni egy képpel vagy bármi ilyesmi, hogy milyen csapod van, hogy néz ki a menet rajta? Nem sürgős, csak ha nem fáradtság.

Nekem ilyen fajta van, nem tudom hogy rámenne-e vagy esetleg kell-e átalakító, vagy hol kapok olyat.

A weboldal alapján leírtak alapján Google kereséssel nem nagyon találtam olyan csapot amiben olyan menet lenne, de vélhetően csak nem elég részletesek a webshopok.



View attachment 95443

View attachment 95444

Köszönöm!

Alapvetően három lehetőség van. Vagy rá fog menni alapból a szelep a csapra, vagy egy ilyen alaptartozék műanyag adapterrel megy rá. Nálad az utóbbi nem fog működni, mert ahhoz belső menet kéne. A harmadik lehetőség, hogy nem is kell a szelep, mert az RO szűrőhöz adott adapter rámegy a csapra. Ezt mindenképp ellenőrizd le, mert ha így van, akkor a szeleppel nem fogsz tudni mit kezdeni. Legalábbis nekem az Obiban azt mondták (vagy hazudták :D nem tudom megítélni, mert végül nem néztem jobban utána), hogy ezt a szelepet egy olyan menetemelkedésű csappal összehozni, amire rámegy az RO-nak az alap adaptere, nem lehet, csak egyedileg esztergáltatott megoldással. Lefotózni a jelenlegi állapotot őszintén szólva nem látom értelmét, pont a lényeg nem látszik rajta, viszont nem igazán szedném szét. De egyébként nekem végül a szelephez járó műanyag adapterrel volt jó.
 
Üdv!

Kíváncsiságból, használ ilyet valaki akinek esetleg bevált?


View attachment 95427

Köszönöm!
én feladtam hogy találjak olyan adaptert amivel fel tudom szerelni a csapra. Ha találsz mindenképp oszd meg velünk ;)
 
o_Oo_Oo_O proscan?!?o_Oo_Oo_O
Ugy kell eldobni, hogy meg veletlenul se talaja meg soha tobbet senki! Es ezt most nem viccnek szantam! Tudnek meselni, de nem irkalok regenyeket, egyszeruen leirom nehany szoval: nem valos ertekeket mutat a teszt.
Helyette viszont ajanlanam a jbl cseppteszteket.
Állítólag iphone-al működik. Androidos telefonon NAGYON-NAGYON sz.r
 
Sziasztok. Megosztanak par kepet. 6 honapos eloszurok. esovizet es kutvizet szurnek, heti 600-1000 litert szurnek.
View attachment 96168View attachment 96169View attachment 96170View attachment 96171
Én az esővízet elfelejteném a helyedben. A kútra meg kellene egy két lépcsős mosható előszűrő. Ilyen mennyiségű mocsokkal hamar szét fog menni a membránod. Nekem egy rozsdamentes 50 vagy 100 mikronos előszűrőm van, amire egy mosható/cserélhető perlont lehet húzni.
 
Back
Oldal tetejére