• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

ezt megválaszóltam már :) a függőleges sor az akvád kh értéke :)
OK.
1. Akkor megmérem a KH-t a KH teszttel.
2. Megmérem a pH-t a pH mérővel.
3. Megnézem a táblázatból, hogy ezekhez az értékhez tartozó CO2 érték a zöld sávba esik-e? És kész. Ha nem esik oda, akkor valamelyik értéket változtatom, hogy oda essen(?).
Tehát az összes mindenféle keménységek, hókusz-pókuszok, meg, hogy mi micsoda, tökéletesen mindegy!

Más kérdés, hogy az eredeti kérdésemnek ehhez semmi köze, de lagalább megtudtam, hogy nem tudok semmit. :(
 
Utoljára módosított:
Az első kérdésedre a válasz nem a 6 nk nem 6 dkh-nak felel meg. Táblázaton a vízszintes sorban a ph, függőleges sorban a kh számszerű mennyisége van feltüntetve a négyzetekben pedig a a beoldott co2 mennyisége mg/l-ben. 6 nk úgy jöhet ki, hogy 8 gh-2 kh=6 nk.

A második kérdésedre a tudományos választ nem tudom, de 14 kh-n mégha a matek stimmel is, nagyon növényezni(igényes növényeket) nem igazán lehet. Ahogy többen is írták korábban minél magasabb a kh a ph-ra annyival kisebb ráhatásod van, nem tudod elérni a kívánt ph értéket, nem lesz jó a tápanyagfelvételed= meghalnak az igényes növények.

A harmadik kérdésedre nincs kőbevésett válasz. Higtech akváriumban 120 tds körül az elfogadott érték, erre sózzák általában a cserevízet is. Én seachemmel sózok vissza a 120 tds csepteszttel 6 gh 2 kh-ra jön ki. Nekem bevált ez az arány, de másik akváriumban másik szűréssel,fénnyel, növényekkel stb. lehet nem a legjobb. Mindig a saját növényeid, élőlényeid igényeit vedd figyelembe! Visszatérve a te korábbi kérdésedre annak semmi értelme, hogy kh+-szal emelsz, hogy elérd a 4 kh-t(nem tudom miért pont ennyit), majd utána kh mínusszal beavatkozol, hogy a ph stimmeljen. Akkor egyszerűbb alapból kisebb kh-val dolgozni nem? és akkor a tds sem megy az egekbe! :) amennyiben a kh-ph érték stimmel a táblázatból a co2 beoldásod tökéletes, mint hibaforrást kizárhatod.(persze azn áramlásnak is stimmelnie kell)
"hogy kh+-szal emelsz, hogy elérd a 4 kh-t(nem tudom miért pont ennyit), "
Ebben a topicban olvastam valahanyadik oldalon, hogy valaki megkérdezte Viktort, hogy a 4kH és 8gH jó érték-e? A válasz az volt, hogy tökéletes. Innét jött a 4 kh.

"majd utána kh mínusszal beavatkozol,"
Szándékom szerint, sehol nem írtam olyat, hogy kh mínusz adnék hozzá. A kérdésem a SEACHEM Acid Buffer - pH csökkentő használatáról és értelméről szólt.

 
OK.
1. Akkor megmérem a KH a KH teszttel.
2. Megmérem a pH-t a pH mérővel.
3. Megnézem a táblázatból, hogy ezekhez az értékhez tartozó CO2 érték a zöld sávba esik-e? És kész. Ha nem esik oda, akkor valamelyik értéket változtatom, hogy oda essen(?).
Tehát az összes mindenféle keménységek, hókusz-pókuszok, meg, hogy mi micsoda, tökéletesen mindegy!

Más kérdés, hogy az eredeti kérdésemnek ehhez semmi köze, de lagalább megtudtam, hogy nem tudok semmit. :(
kb. ennyi :) törekedj a legmagasabb zöld érték elérésére :)

A sok hókuszpókusznak meg van értelme, ha lesz időm a saját naplómban meglátod a gyakorlati hasznát :)
 
Sziasztok!
Hol találok egy összefoglaló írást az RO víz visszasózásáról (milyen eszközökre van szükség, milyen értékeket kell megcélozni...)?
 
Üdv
Azt szeretném kérdezni az RO használat után mit kell tennem?
Láttam te is bizonytalan voltál vele.
A membrán kiszáradással kapcsolatban. Miután elzártam a sarokszelepet kifolyt még valamennyi víz😔
Be kell iktatnom még egy elzáró szelepet a végére is?
Vagy a nyomáscsökkentő megoldja?
Köszi előre is!
Péter




kész a ro víz! 😁
hogyan kell eltenni a készüléket? vízzel töltve? kell félnem tőle, hogy kifolyik majd belőle a víz és kiszárad a membrán?
bocsi a triviális kérdésért, de tegnap vettem, ma használtam először és nem volt a dobozban használati útmutattó...
 
Üdv
Azt szeretném kérdezni az RO használat után mit kell tennem?
Láttam te is bizonytalan voltál vele.
A membrán kiszáradással kapcsolatban. Miután elzártam a sarokszelepet kifolyt még valamennyi víz😔
Be kell iktatnom még egy elzáró szelepet a végére is?
Vagy a nyomáscsökkentő megoldja?
Köszi előre is!
Péter
A korlátozó szelep visszafogja a vizet. Nem tud kiszáradni attól, hogy már nincs rajta nyomás. A víz felületi feszültsége nem engedi, hogy nagyon visszamenjen levegő azon a kicsi lyukon és száraz legyen a membrán. 😉
 
Sziasztok.
Kezdem nem érteni, mi folyik az akvámban.
Amit tudni kell róla.
Hónapokig volt benne seiryu kő. Ezeket kivettem már belőle egy jó ideje, elméletileg nincs már benne egy darab se?!
RO vízzel ( 10tds )szoktam vizet cserélni, és GH visszasózással.
Co2 van.
ADA Amazonia II talajom van, ez is már használatban lassan 1 éve.
A KH mégis emelkedik. pl: csere után KH: 3 most 4 nap után KH: 5

Hol, mit keressek? Mi a hiba a képletben? Mi mozgathatja a KH t még az akvában, amiről esetleg nem tudok?
 
Sziasztok.
Kezdem nem érteni, mi folyik az akvámban.
Amit tudni kell róla.
Hónapokig volt benne seiryu kő. Ezeket kivettem már belőle egy jó ideje, elméletileg nincs már benne egy darab se?!
RO vízzel ( 10tds )szoktam vizet cserélni, és GH visszasózással.
Co2 van.
ADA Amazonia II talajom van, ez is már használatban lassan 1 éve.
A KH mégis emelkedik. pl: csere után KH: 3 most 4 nap után KH: 5

Hol, mit keressek? Mi a hiba a képletben? Mi mozgathatja a KH t még az akvában, amiről esetleg nem tudok?
Szerintem toljál több co2-őt, amíg a halak nem pipálnak és utána méricskélj, hogy változott e. Mert gondolom akkor a ph is magas.
 
Szerintem toljál több co2-őt, amíg a halak nem pipálnak és utána méricskélj, hogy változott e. Mert gondolom akkor a ph is magas.
A reagens szintehogy lime zöldet mutat.
De leginkább az idegesít, hogy mégis mitől oldódik/kerül be a vízbe KH..
Nagyon érdekes, mert tényleg nem találtam már követ benne, de aztán meg kitudja.. Az a baj, hogy erősen be van növényesedve minden, és nem tudom csak úgy megnézni.

Azt sem értem, hogy bírkóznak meg az emberek pl a seiryu kővel.. nekem volt KH10 ig is felvitte KH5 ről, 1 hét alatt.. Heti 2 cserével sem volt sokkal jobb a helyzet.
 
Sziasztok.
Kezdem nem érteni, mi folyik az akvámban.
Amit tudni kell róla.
Hónapokig volt benne seiryu kő. Ezeket kivettem már belőle egy jó ideje, elméletileg nincs már benne egy darab se?!
RO vízzel ( 10tds )szoktam vizet cserélni, és GH visszasózással.
Co2 van.
ADA Amazonia II talajom van, ez is már használatban lassan 1 éve.
A KH mégis emelkedik. pl: csere után KH: 3 most 4 nap után KH: 5

Hol, mit keressek? Mi a hiba a képletben? Mi mozgathatja a KH t még az akvában, amiről esetleg nem tudok?
Az aktív talajod az elején sokat magába vehetett, de már öreg, lassan vissza adja azt amit már nem tud benntartani. Foszfát nem emelkedik?
 
RO vízzel ( 10tds )szoktam vizet cserélni, és GH visszasózással.

Próbáltad már mással visszasózni/beállítani az RO vizet? Vagy azt megnézted már, hogy ha próbaképpen full RO-val cserélsz vizet, akkor is folyamatosan változik/növekszik-e a KH? Szűrődben van olyan szűrőanyag, ami keményítheti a vizet? Van-e esetleg olyan dekorhomok az akváriumban, ami emelheti a KH-t: Folyékony/száraz táp, táprúd vagy bármilyen vízminőségjavító bezavarhat-e? Az akváriumhoz csak te nyúlsz vagy van-e esetleg egy titkos "jóakaród", aki tesz bele valamit a tudtod nélkül?

Érdemes lenne lépésenként kizárni és lecsökkentetni a lehetséges okokat, amennyire csak tudod.
 
Próbáltad már mással visszasózni/beállítani az RO vizet? Vagy azt megnézted már, hogy ha próbaképpen full RO-val cserélsz vizet, akkor is folyamatosan változik/növekszik-e a KH? Szűrődben van olyan szűrőanyag, ami keményítheti a vizet? Van-e esetleg olyan dekorhomok az akváriumban, ami emelheti a KH-t: Folyékony/száraz táp, táprúd vagy bármilyen vízminőségjavító bezavarhat-e? Az akváriumhoz csak te nyúlsz vagy van-e esetleg egy titkos "jóakaród", aki tesz bele valamit a tudtod nélkül?

Érdemes lenne lépésenként kizárni és lecsökkentetni a lehetséges okokat, amennyire csak tudod.
GA GH+ használok, és nem, nem próbáltam még mással.
Olyat, hogy full RO val cseréljek nem igazán próbáltam, meg nem is nagyon szeretném ezt, mert a növények is megsínylik, nem beszélve a többi élőlényről.
Szűrőben csak is Matrix van, és a tetején egy perlon vatta.
Nincs dekorhomok. Egyedül csakis Amazonia II van benne, semmi más. Folyékony táp ADA Brigty K, GA Mic, 3 naponta ECA.
Nem rég leszúrtam pár Tropica tápkapszulát. Akvához szigorúan, csak is én nyúlok.

@Zsoltiabéka : Sajna foszvátot nem tudok mérni. Így erre nem tudok érdemben reagálni.
 
Az elmondásod alapján akkor csakis a talaj okozhatja.
Azt sem értem, hogy bírkóznak meg az emberek pl a seiryu kővel.. nekem volt KH10 ig is felvitte KH5 ről, 1 hét alatt.. Heti 2 cserével sem volt sokkal jobb a helyzet.

Akkor korábban sem csak a Seriyu keményíthette a vizet. Az akva indításától kezdve ilyen magas volt a KH?
 
GA GH+ használok, és nem, nem próbáltam még mással.
Olyat, hogy full RO val cseréljek nem igazán próbáltam, meg nem is nagyon szeretném ezt, mert a növények is megsínylik, nem beszélve a többi élőlényről.
Szűrőben csak is Matrix van, és a tetején egy perlon vatta.
Nincs dekorhomok. Egyedül csakis Amazonia II van benne, semmi más. Folyékony táp ADA Brigty K, GA Mic, 3 naponta ECA.
Nem rég leszúrtam pár Tropica tápkapszulát. Akvához szigorúan, csak is én nyúlok.

@Zsoltiabéka : Sajna foszvátot nem tudok mérni. Így erre nem tudok érdemben reagálni.
Az ECA esetleg? Az elég tömény cucc. Én nem is használnám hegente csak akkor ha ndokolt.
 
Back
Oldal tetejére