• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Planted planet without plan (ted et)

Na és a rotala? Hatalmasat nyúlt és gyönyörű a színe?
Az anubias jobbra a kövek közé biztosan kell? Ha muszáj, a családi béke miatt, legalább valami apróbb levelűt válassz vagy tedd át a nagy kő tövébe, bár oda is túl nagy!🙏🙏🙏
A bal kövek réseibe milyen mohákat tömtél?
 
Fissi és Riccardia, de talán már mindegy... :)

Sziasztok!

Elég régen nem jelentkeztem, de valójában nem is történt semmi, amiről beszámolhattam volna.
Az akvárium szépen lassan pötyög.
Azonban most pénteken szabadságon voltam, így végre a faunát is sikerült bővíteni 10 Galaxyval, 4 Otoval, és egy Sziámi algaevővel.
Nagy az öröm, meg a sürgés forgás, de talán a Sakurák kevésbé lelkesek... :p
1581275461866.png
A Wabi meg aztán tényleg nem változott semmit a másfél év alatt, de ez egyáltalán nem baj. ;)
1581275621226.png
Köszi hogy benéztetek!
 
@Trappista Sanyi ezzel mi a helyzet? Zéró karbantartás mellett is szépen elketyeg? Galaxyk mennyire félősek?
Gyepet hányszor nyírtad?

Köszi az érdeklődést!
Ennyire látszik? :rolleyes: :p
Ok. Nem tagadom, most nem fektetek annyi energiát az akváriumba, de azért azt nem mondanám, hogy zéró karbantartás van.
Heti, két heti rendszerességgel a 30% vízcsere, az szerintem a muszáj vagy megbosszulja magát kategóriája.
Hetente adagolt minimális tápozással, középzöld színű drop checkerrel a stemeket is csak kb. havonta kell vágni.
A gyepet meg, akármilyen hihetetlen is, egyszer sem nyírtam. :)
Gergő tanácsára még az előző berendezésnél ráálltam erre a hightech alja, ne toljuk túl vonalra, és annyira megtetszett hogy egyelőre maradtam is.
A Galaxyk meg egyáltalán nem félősek, legfeljebb, ha hirtelen mozdulok az akvárium felé rebbennek meg hátra, pedig pont a másoknál látott bozotharcos jelleműk volt az egyik fő oka, hogy még nem tartottam ezt a halat.
Kár volt, mert iszonyatosan szépek ám... :love:

1581366830385.png
 
Mondják, hogy a jó humorhoz IQ kell, ezt én azzal egészíteném ki, hogy a szóvicchumor kisebb forrásokkal és reakciókkal is beéri :)
De neked ezt újra és újra sikerül olyan magaslatokba emelned, hogy - kiindulva a Jóbáratok "elmónikázásából" - azt kell mondanom, rendesen megsándoroltad a szóviccbűnözést 👍
Az is biztos, hogy a olykor-olykor szívesebben bekukkantanék a fejedbe, mint a CIA X-aktáiba :D
 
Hajjaj! Lassan indul dzsungi!
Ma lett volna Vágás, de családi program miatt végül elmaradt.
Sír az éhes olló, vidulnak a növények. :)
(kiéve a Wallichiit, aki hisztis dívaként ismét haldoklik már sokadjára. Hogy is kell egy növényt sejhajon rúgni? :unsure:)
1582485516720.png
 
Ma végre megejtettem a nyírást.
A Stemeken kívül ezt nem csak a HC, MC páros szenvedte meg (első nyírásuk volt), de a jóból kijutott az Anubiasoknak is.
Előtte:
1583095626476.png
Jött az olló:
1583095654583.png
És némi visszaültetés:
1583095783600.png
Micsoda kiszúrás magammal.
Most várhatom, amíg minden újra megnő... :rolleyes::LOL:
 
Back
Oldal tetejére