• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Revenant

Nehez kerdes ez a hal ugy. Nekem galaxyk vannak az egyikben es boraras naevusok a masikban. Erkezesukkor betojik voltak, meg ha nagy felfordulast csinalok akkor elbujnak, de amugy folyamatosan belakjak a teret. Ha kajaval kozelitek az akihoz, ott nyomulnak. De olvastam mar masnal, hogy a galaxyk elo sem jonnek a susnyasbol. En ezt nem tapasztaltam.
 
Mit gondoltok, 3 hét után jöhetnek halacsok az akiba? Amazónia miatt kérdezem, sajnos csak kH, Ph, Foszfát tesztem van.
Milyen halakat ajánlanátok? Kisebb méretű, bátor, pörgős halakat szeretnék, amik bejárják az akit, nem bújkálnak a susnyásban.
Tapozas beallitasahoz erdemes lenne meg nitrat es vas csepptesztet is beszerezned. Meg ha nincs is hianytunet, lasd megfeleloen adagolsz-e. Egy ammonia, nitrit, hogy lasd nincs tul sok toxikus hatasu anyag a halak szamara.
Ha porgos halakat szeretnel az espei razborat merem ajanlani. Nem bujkalnak, eteteskor mint a torpedo ugy rabolnak az eledelre. A galaxy razbora is jo valasztas lehet, de az espei egy fokkal aktivabb.
 
Tapozas beallitasahoz erdemes lenne meg nitrat es vas csepptesztet is beszerezned. Meg ha nincs is hianytunet, lasd megfeleloen adagolsz-e. Egy ammonia, nitrit, hogy lasd nincs tul sok toxikus hatasu anyag a halak szamara.
Ha porgos halakat szeretnel az espei razborat merem ajanlani. Nem bujkalnak, eteteskor mint a torpedo ugy rabolnak az eledelre. A galaxy razbora is jo valasztas lehet, de az espei egy fokkal aktivabb.


Ilyen halak (vagy hengeli, nemtom) voltak az előző setupban anno ‘15-ben. Tegnap este nézegettem a kínálatot, és végül arra jutottam, hogy őket akarom most is :)
 
Sziasztok!

Heti helyzetjelentés. Tegnap halasítottam. Tíz Hengeli razbóra, 10 zöld neon, 4 db amano került be. A halak jó választásnak bizonyultak. Ahogy egy kis akklimatizálás után beengedtem őket az akváriumba a zacskóból, azonnal birtokba vették az akváriumot, azóta sincs megállás. Ami miatt kicsit fájt a fejem, az az örökölt aksiból átkerült Kartács elvtárs, a több éves kifejlett gyémánt neon. Na hát Ő már nemkicsit antiszocializálódott a magányos hónapok alatt, és nem díjazta a csikósereget, nagyon elkezdte őket hajtani. De szerencsére (szerencséjére) lassan megbékélni látszik. Egy kitüntetett területet birtokol, az aki alsó részében a faágak árnyékában, a kicsik viszont inkább vízközép és felette virgonckodnak. Még megzavarja őket néha, de szerencsére nem nagyon félnek tőle, sokszor visszapofátlankodnak azonnal, ha úgy tartja kedvük. Ráadásul az egyik hengeli is pont azt a helyet nézte ki magának, ott lebzsel állandóan, ha kell, ha nem. Az elvtárs azt a kis hülyét nem is nagyon zargatja már, kezdi belátni, hogy reménytelen eset? :)

Egy napja nézegtem őket, nem tudok betelni velük. Nem kapcsoltam tévét sem.

A régi akváriumot ma felszámoltam, 4 db süncsiga is átkerült belőle a növényesbe. Pénteken beüzemeltem a Chihiros Doctor III-at, illetve a világításon növeltem fél órát, jelenleg 6 órát világítok este nyolcig. Nem tudom, hogy minek a hatása, de az egyre szembetűnőbb barna alga foltok azonnal elkezdtek fogyatkozni. Az első kép a pénteki, az utolsó pedig a vízcsere utáni lesz, baloldalt határozottan látszik a stau leveleken, hogy egyszerűen eltűnt az alga. Mivel a barna alga tudomásom szerint a kevés fény miatt alakul ki új akiban, lehet hogy a plusz fél óra kellett, de lehet hogy a chihiros-nak is van egy kis jótékony hatása az ilyen kevésbé makacs algákra. Úgy látom olyan negyedóránként pöfékel egy percet.

727497275072751
 
Most, hogy jobban megnéztem a képeket, már a péntekin sem látszik ebben a felbontásban az alga, de mindegy is, a lényeg, hogy eltűnt, a köveken is szemmel láthatóan kevesebb.

Más.
Jól látom, hogy Bp-en a vízművek szerint 500 körüli a TDS és 14.5 körüli Gh?
Ennyire vacak lenne a nem kalibrált china TDS mérőm? Az következetesen 210 körül mutatja nálam a csapvizet. GH tesztem nincs, de a kh 7-8 között van a csapból a cseppteszt szerint, ph 7.8, ahogy a vízművek honlapján is írják.
Újpest környékén valaki? Milyen kemény itt a víz? Vagy bárhol máshol (ha jól sejtem egész bp területén hasonló értékekre számíthatunk) ....

Eddig az RO vízzel és csapvízzel vegyesen cseréltem, hogy 130-150 között legyen, de most már átállok a tiszta RO plusz visszasózásra, így lesz egy újabb dolog, amivel el lehet bíbelődni :) Ehhez a TDS-hez nagyjából 2.5 kH társul és 6.8 pH. A csodatábla szerint így kevés ppm a CO2 a rendszerben, a DC is inkább olyan kékeszöld, mint lime zöld, de egyenlőre nem tolom jobban a co2-t, szokják kicsit az állatkák.

Próbálok kicsit ezekkel a vízparaméterekkel tisztába kerülni, bár a pufferkapacitásnál elvesztettem a fonalat, még neki kell gyűrkőznöm néhányszor. Főleg, hogy én hülye 10 év termelés pénzügy után azzal kacérkodom, hogy zárt rendszerű haltenyésztésbe kezdek. :unsure:

Az amanók miatt egyébként húztam körbe az akin egy fóliát, néhány napig így hagyom, hogy az amano-k meg ne lépjenek. Szemre úgy tűnik, hogy rendben vannak.
 
Más.
Jól látom, hogy Bp-en a vízművek szerint 500 körüli a TDS és 14.5 körüli Gh?
Ennyire vacak lenne a nem kalibrált china TDS mérőm? Az következetesen 210 körül mutatja nálam a csapvizet. GH tesztem nincs, de a kh 7-8 között van a csapból a cseppteszt szerint, ph 7.8, ahogy a vízművek honlapján is írják.
Újpest környékén valaki? Milyen kemény itt a víz? Vagy bárhol máshol (ha jól sejtem egész bp területén hasonló értékekre számíthatunk) ....
Ezt egy kicsit kizártnak tartom. Itt Gazdagréten 239 a TDS. most 20,31 perckor.
 
Növények jól vannak, de a cryptocorine wendtii levelei elkezdtek barnulni. Sajnos nem emlékszem, hogy pontosan melyik típust vettem, talán a GA féle hellgrünt, tehát nem barna változatot.

Dobok két képet, vmi ötlet? Mi lehet a gond?

7276572766
 
Más.
Jól látom, hogy Bp-en a vízművek szerint 500 körüli a TDS és 14.5 körüli Gh?
Ennyire vacak lenne a nem kalibrált china TDS mérőm? Az következetesen 210 körül mutatja nálam a csapvizet. GH tesztem nincs, de a kh 7-8 között van a csapból a cseppteszt szerint, ph 7.8, ahogy a vízművek honlapján is írják.
Újpest környékén valaki? Milyen kemény itt a víz? Vagy bárhol máshol (ha jól sejtem egész bp területén hasonló értékekre számíthatunk) ....
6. kerületben 230 körül mozgott a TDS, Havanna lakótelepen 450-500. A hozzájuk tartozó keménységre nem emlékszem, és a naplómat is lusta vagyok végig olvasni, nem is biztos, hogy leírtam. Szóval rettenetesen változó még a kerületek között is a víz, eléggé más értékeket mértem mindenhol, mint ami a vízművek oldalán meg van adva.
 
Nálam ugyanaz van cryptoból, mint a benti GA akvában, de míg ott méregzöld, nálam barna. A magyarázat: nálam se táp, se fény, más a pH, a TDS, minden, tehát nem ugyanazok a körülmények.
 
Sziasztok!

Heti helyzetjelentés.
1 hónaposak vagyunk. Nagy gond nincs, halak jól vannak, alga nem nagyon van, egy kis barna alga az üvegen a talaj feletti 1-2 centiben, illetve egy nagyon kis zöld az egyik fa vízhez legközelebbi részén.

Szerdán hazaérve láttam, hogy bizony nincs nagy bubizás, drop checker kék. Hát a palack 3 hét után üres. Carramba! Hegesztőboltba elcipel, kicserél. A boltban nagyon rendesek voltak, megszakértettük a problémát, nyakonfújták a felszerelt reduktort mindenhol, és kiderült, hogy az egyik óra eresztett. Szerencsére már reagáltak a piaci trendekre :), és tartottak akvarista reduktort is. Nem volt mit tennem, mert éppen el kellett utaznom, és nem hiszem hogy több napnyi co2 hiány nem bosszulta volna meg magát, ezért megvettem. Lásd fotó.
Igaz, hogy a Kínából is megrendelhető márka legnagyobb komplett szettje volt, de így legalább számlával, garival kaptam. Nem volt vele semmi gond, rajta van a mágnesszelep, EU villásdugó, tartalék tömítésszett, villás! és imbuszkulcs, sőt még bubiszámláló is, ami most külön jól jött, mert a korábbi nem szuperált, így viszont még aznap este be tudtam állítani a beoldás sebességét, és sokkal nyugodtabban elutazni. Most értem vissza, és minden rendben. Szóval a dunakeszi hegesztőboltot meleg szívvel ajánlom, palackot nem kell töltetni, cserélik azonnal, és láttak már akvaristát is ... :)
Ha találok alkatrészt a másik órához, akkor lesz egy komplett tartalék.

Sajnos két razbóra a skimmerben végezte, korábban nem volt ilyen gondom, bár a halacsok nagyobbak voltak, amikor hozzám kerültek, mint a mostaniak. Nálam a skimmer mindig 0-24-ben ment, de mos nem találok egy kis rácsot a beömlőhöz. Beprogramozom, hogy szakaszosan menjen.

A süncsigák 3 napja mind be vannak húzódva a házukba, nem is mozdulnak meg. Elpusztultak volna? A régi akiban sem tevékenykedtek, pedig ott nem volt co2, nem volt lágy a víz sem, alga viszont volt bőven.

A négy amanót is kerestem sokáig ma az akiban, de még a fólia rajta volt hétvégén, így nem gyanakodtam szökésre. Végül megtaláltam őket a baloldali kövek között, ahol van egy jó kis alagút két kő között, ott tanyázik mind a négy, de keményen acvityznek a lábaikkal, szóval elvannak. Az anubiasok levelei gyönyörű tiszták lettek, valószínűleg akkor szorgoskodnak, amikor nem megy ezerrel felettük a világítás...

Így nézünk most ki:
7317573176
 
Sziasztok!

6 hetesen nincs sok történés, mindenki happy akván kívül és belül. Probléma zéró, alga zéró ( 🙏 ), halak rendben, bár a négy süncsigából csak egyet látok életben, meg egy üres házat az egyik sarokban (na jó, ők valószínűleg nem boldogok, hanem megboldogultak).

A skimmer szakaszos üzemeltetése óta nincs skimmer általi halál az hengeliknél, bár egy kiugrott múlt héten, és ropiként végezte szegény.
Purigent végül nem raktam be a szűrőbe, mivel így is olyan, mintha nem lenne víz az akvában, nem érzem hogy adna bármit is pluszban.

@Etele jóvoltából vasárnap érkezik egy csapat red sakura, olyan hiperszuper hájgrédszerűek, bármit is jelentsen az.
Most minden nagyon chill-out, de lesz még itt sírás. Nyugalom megalapozására alkalmas képek következnek:

73723737247372673727737287372973730737317373273733
 
Talán lehet összefüggés (?).
Nem igazán. A naplóban láthatsz egy nyakig algás akit a mostani felett, ott voltak 3 hétig, és már ott is csak vegetáltak. Amikor átkerültek, körbejárták az akit, majd begubóztak. Az az egy is, amit most látok, egy helyben feküdt a talajon 1 hétig, és most mozgolódik. A talaj feletti 1 centiben néhol van egy kis barna alga az üvegen, azt direkt nem törlöm le
 
743957439674397

Sziasztok!

Aksival rendben vagyunk. Az új jövevények a red sakurák, róluk dobok néhány közelit. Salátelevelekre, répára nem nagyon cuppannak rá, mindent az amano tankok falnak fel. Remélem azért nem éheznek, mert alga sincs igazán sok, de azért kapirgálnak szerte az akváriumban, látszólag jól elvannak.

A chihiros doki kipurcant. Kivettem a fejet és superge oldatban kicsit megöblögettem, ezután egy vagy két nappal este arra értem haza, hogy a doki nem világít, csak folyamatosan csipog. Nagyon meleg volt, és amikor széthúztam, mintha egy kis víz fröccsent volna ki valahonnan. Létezik, hogy a vezetéken keresztül a kapilláris hatás miatt visszafolyt volna bele a víz valahogy?
Szétszedtem, és mintha ott is lett volna egy nagyon kis víz.... Kivettem, kiszárítottam mindent, de nem működik. Egy helyen megbarnult az áramkör a nagy hő miatt, de nem látom, hogy melyik komponens purcanhatott ki..... mindegy, remélem hogy nélküle is algamentesek maradunk.
 
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés. Az indulás óta problémamentesen ketyegünk, az elmúlt hetekben sem ütött még be a zöld szörnyeteg. Ma volt heti vízcsere, rendezgettem a hátsó növényeket. A Tonina nálam sajnos nem jött be. Ma kihúztam az elbarnult szárakat, semmilyen gyökeret nem eresztettek több, mint 2 hónap alatt. Nem zselés és nem is gyapotos volt, hanem nyesett, és egyszerűen nem tért észhez. Növögetett kicsit, de közben alulról lerohadt. Bepótoltam néhány száll pogo erectussal. Ez a növény nagy kedvencem, hibátlan, erős és mégis kecses, sűrű növények. Meg kellene már nyírni, de sajnálom. A rotalát középen keményen lenyírtam a kövekig, ahogy a nagyok :) , a topokat visszaültettem, csak néhány túl hosszú volt, most elég csálén áll.

Egy kis tápanyaghiány azért lehet, mert néhány levél elolvad a polisperma alsó részén, sőt a stau levelei is mintha világosodnának kicsit. Az ADA ajánlásánál 1 millivel kevesebbet adagoltam eddig, most beállok az ajánlott szintre. hátha ennyi hiányzott ...

A sakurák szerintem éheznek és fogyogatnak. A két legnagyobb, legszebb eltűnt, az egyiket megtaláltam az erectus levelei között nagy málladozva. Egyszerűen semmire nem mennek rá, amíg az amanok mindenre rárabolnak. Sajnos a garnélakajához sem jutnak hozzá, mert arra már a halak is leúsznak az aljzatra, bárhova rakom. Nincs ötletem. Forrázott cuccokról az amanok le sem szállnak, de egyébként sem látom, hogy a sakurák egyáltalán a közelébe akarnának menni...

A halak piszok jól elvannak, köszönik szépen.
Néhány kép.
75140751417514275143
 
Back
Oldal tetejére