• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccardia Chamedryfolia - Mini Pelia

Sziasztok!
Egy érdekességét szeretnék ebben a topikban megosztani. Pár éve kaptam Riccardiát melyből véletlenül került a kerti -tóba is egy kevés. Az adott évben ugyan fonalalgával egybenőve de annyira szaporodott, hogy folyamatosan le kellett a víz tetejéről szedni és kidobni. Ez még talán nem meglepő. De! Azóta éltelt pár év, tél, nyár, tél,... és azóta is folyamatosan nő és szaporodik. GA shop alapján 22-28 fokot a hőm.tartománya, de ezek alapján elég strapabírónak tűnik. Simán kibírja azt is, hogy a tó tetején befagy.😮
Valaki? Hasonló tapasztalat?


Szia! Biztos, hogy Riccardia és nem riccia fluitans? A riccardia szerintem lemerül, viszont a riccia úszik, mivel úszó májmoha. Egy fotót dobhatnál róla.
 
Sziasztok!
Újra indítanám az aksimat és a régi fákat köveket is használnám.
Viszont mohát nem szeretnék bele. Már a mostaniba se akartam de az előzőből valahogy átkerült pedig minden dekoráció több hétig szárazon volt.
Hogy tudnám teljesen kiírtani a mohát? A köveket hipós vízben áztatom majd vízkezelős vízben az indítás előtt többször kezelem.
A fákkal mit csináljak, hogy véletlen se maradjon rajta moha darabka? Azt is lehet hasonlóképpen mint a köveket?
 
Sziasztok!
Újra indítanám az aksimat és a régi fákat köveket is használnám.
Viszont mohát nem szeretnék bele. Már a mostaniba se akartam de az előzőből valahogy átkerült pedig minden dekoráció több hétig szárazon volt.
Hogy tudnám teljesen kiírtani a mohát? A köveket hipós vízben áztatom majd vízkezelős vízben az indítás előtt többször kezelem.
A fákkal mit csináljak, hogy véletlen se maradjon rajta moha darabka? Azt is lehet hasonlóképpen mint a köveket?
Egy carbos fürdő nem égeti el a mohát?
 
Használj másik fát.
Az lenne a legegyszerűbb :sneaky:
Köveket amúgy is beáztatom hipós vízben így most a fák is áznak. Azután vízkezelősbe kerülnek.
Így gondolom biztos kipusztul minden moha. Kérdés, hogy a fa mennyi hipós vizet szív be és azt a vízkezelő regenerálja e teljesen.
Kisebb baj ha újra kinőne a moha. Inkább ne maradjon benne semmi káros anyag amitől garnéla vagy hal pusztulás lenne.
 
Az lenne a legegyszerűbb :sneaky:
Köveket amúgy is beáztatom hipós vízben így most a fák is áznak. Azután vízkezelősbe kerülnek.
Így gondolom biztos kipusztul minden moha. Kérdés, hogy a fa mennyi hipós vizet szív be és azt a vízkezelő regenerálja e teljesen.
Kisebb baj ha újra kinőne a moha. Inkább ne maradjon benne semmi káros anyag amitől garnéla vagy hal pusztulás lenne.
50-50%-os oldatba kell tenni nagyon rövid időre. Fa nagyon gyorsan beszívja
 
Tegnap este óta áztak idáig. 5 liter vízhez raktam fél liter hipót. Durva, hogy sok helyen még teljesen zölden ott virított a moha o_O
Átkapargattam az egészet és levágtam a felesleges részeket.
Előtte - utána :
IMG_20200905_133332.jpg
IMG_20200906_142715.jpg
Most vízkezelőben áznak.
A köveket még tovább áztatom a hipós vízben mert ott mégtöbb moha megmarad a kis résekben.
Holnap átmegyek még rajtuk drótkefével és utána jöhet az építkezés.
 
Sziasztok!

Mi okozhatja ezt, hogy a Riccardia teteje elkezdett így bebarnulni nem sokkal az ültetés után? Jelenleg a képen 1 hetes az akvárium, most kezdtek el az algák megjelenni, de ez már jóval előtte is ilyen volt.
 

Attachments

  • alga1_riccardia.JPG
    alga1_riccardia.JPG
    204.1 KB · Megtekintések: 35
Sziasztok!

Mi okozhatja ezt, hogy a Riccardia teteje elkezdett így bebarnulni nem sokkal az ültetés után? Jelenleg a képen 1 hetes az akvárium, most kezdtek el az algák megjelenni, de ez már jóval előtte is ilyen volt.
Az alja szokott így bebarnulni, ahol nem kap fényt.
Nem lehetséges, hogy kapott egy kis carbót az arcába (arra is így reagál kb.)?
 
Back
Oldal tetejére