• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Szia. Nagyon szép letisztult már most, de ha javasolhatom én is emelnék még a helyedben, a két szélső oldalon. A patak apró kavicsainak lehet tudni esetleg a pontos nevét, típúsát? Nagyon jó a színe, mérete.


Köszi! Megpróbálok emelni de nem biztos, hogy sikerül mert már így is eléggé kilóg az akváriumból a fa. Majd a növényesítésnél akarok játszani a magasságokkal. A köveket Pécsen szedtem egy útépítésen nem tudom mifajta!
 
Fel teszem ide is és jöhetnek az észrevételek! Remélem látszik mi az elképzelés. :)
Szia Peti!
Nagyon jók a fák és az elrendezés, nagyon klassz kis alagutat fogsz tudni csinálni középen a folyómeder felett. :peeking:
Az igazság az, hogy én is emelnék még... De tudom, te talaj nélkül is nagyon kalssz akváriumot működtetsz, ennyi talajjal már nagyon hiper-szuper lesz, biztosan.
Nagyon várom már, hogy milyen növények lesznek benne abból a hatalmas készletből, amivel rendelkezel. :) ;););)

Gratulálok és sok sikert és algamentes boldog új évet és akváriumot!
 
Köszi Gábor! A fák alatt legalább, 10 cm talaj van csak elől van olyan vékony. Most a növényesítésen jár az agyam és bizony kevés növényem van kell még beszereznem pár fajtát :D
 
Jó az indulás. Emelni kell ahogy a többiek írták.
A patakmedret még finomítani kellene, nagyon egyformák a kövek. Méretben nagyobb változatosságot használj szerintem. Utána már csak növényesíteni kell. :)
 
Köszi Gábor! A fák alatt legalább, 10 cm talaj van csak elől van olyan vékony. Most a növényesítésen jár az agyam és bizony kevés növényem van kell még beszereznem pár fajtát :D

Milyen növényeket terveztél bele?
 
Sziasztok!

Először is boldog új évet szeretnék kívánni minden kedves fórumtársnak!

Új év új scape!

A "The first class" még nagyban üzemel, de már a következő berendezésen jár az agyam. Az ünnepek alatt elkaptam a tv-ben az Oroszlánkirály című mesét és jött az ihlet: Megépítem a Trónszirtet!
A meglévő bazalt szikláimból ki is raktam gyorsan egy vázlatot. Nem szerettem bele rögtön, a bazalt textúráját túl snassznak találtam. Teljesen véletlenül kiszúrtam egy sportlétesítmény parkolójában egy sziklakert szerű kőrakást, ami számomra ideálisnak tűnő sziklákból állt. Nem restelltem a tulajtól kérni pár db-ot közölük, természetesen miután a ecetsavas teszten átmentek:) Nem tudom pontosan milyen kövek lehetnek de nekem mind a színe mind a formája jobban tetszik mint a bazalté.
A makettet újra összerakva nem bántam meg a variálást.

A terv egy teljesen letisztult Iwagumi layout max. 2-3 fajta növénnyel. Gyepnek HC Cuba-t tervezek, a szirt hátuljára és elszórtan a gyepbe pedig Ranunculus inundatus lenne ültetve. Nagyon megtetszett az utóbbi növény, olyan hatást kívánok vele elérni, mintha pálmafa szerű növények nőnének a szirt környékén.
A makettet úgy nézzétek, hogy kb. 15-20 perc alatt lett összerakva... részletesen kidolgozni még nem volt időm. Több hibája is van ami már most szemet szúrt. Ezeket most szándékosan nem írom le! Kíváncsi vagyok ki mit csinálna másképpen a vázlathoz képest.

Várom a hozzászólásokat!
Savazzatok bátran!

Üdv.: R.P.

45645996085_18360de04e_b.jpg2 by Péter Rith, on Flickr
45645996165_4e1aa90119_b.jpg1 by Péter Rith, on Flickr
Bazalt:
45645998945_b39513b0f6_b.jpg3 by Péter Rith, on Flickr
44742129280_2ef76d9c84_b.jpg4 by Péter Rith, on Flickr
Ismeretlen szikla :)
45645997955_4edabd7268_b.jpg5 by Péter Rith, on Flickr
45835691714_a0c56e4a9d_b.jpg7 by Péter Rith, on Flickr
Photoshop:
32686190468_057791664f_b.jpgPhotoshop by Péter Rith, on Flickr
Hasonló látványvilág a cél:
45645995945_32ae1fa2b8_z.jpgranunculus by Péter Rith, on Flickr
 
Sziasztok!
Ma volt egy fél órám kicsit legóztam. Hamarosan szeretném elindítani a második hardscapet. (a jelenlegit nem igazán nevezném annak inkább ismerkedés volt az aktakertészettel.) Egyenlőre a völgy részét találgatom, (tudom ez nem túl sok így elsőre) ez lenne a kiindulási terület, ami természetesen nem középen, hanem balra eltolva helyezkedne el az akiba. Kövem jelenleg csak ennyi van, illetve a mostani akiban van még kb 10kg és rendelek még vagy 15 kg-ot, mert a 360 literbe azért fog férni jócskán. Jobbra is balra is lesz egy egy, a völgybe benyúló Red Moor fa mohásítva. A magasításokat oldal irányba elég drasztikusra tervezem ezért is a gyeprács. A völgy mögötti szűk középső területre a sziklák mögé Micranthemum Umbrosum és Eleocharis Acicularist terveznék. Gondolkodom, hogy a dekor homok ( La Plata Sand) alá is teszek általános talajt és a sziklák kövek tövébe ültetnék foltokba Marsilea hirsuta növényt. (erre is várnék javaslatot hogy jó ötlet -e..) Szóval egyenlőre nagy léptekben ennyi, ha bárkinek van bármilyen véleménye tapasztalata várom. Ne kíméljetek ;) Köszönöm!809v_lgy.jpg
 
Kéretik savazni a következő elképzelést:
Sajnos még képet nem tudok máshogyan beilleszteni.
Szóval az van , hogy a bal felső sarkaában lévő kő nagy. Ezért azt még ketté kellene vágni, vagy lesz két kissebb, így kialakítva a bal oldalon két "lépcsőt" a jobb oldalon pedig a fa még erősen munkálatokra szorul, ebből egy mohás bonsai fa lenne egyszer a közeljövőben. Középen szeretnék egy kis dekorhomokot használni, valószínűleg elválasztónak használnék követ, amire gömbmoha lesz ragasztva. A következő növényekre gondoltam az akváriumban:
Cryptocoryne wendtii kompakt, Eleocharis parvula mini, Fissidens Fontanus ,Riccardia Chamedryfolia, Staurogyne Repens
Riccardia chemdryfolia a fára kerülne.
Nagyjából ezek az elképzelések.. mindenképpen csak alacsony növényeket szeretnék.
(A talaj itt még nincsen emelkedőre kialakítva, kéretik ettől eltekinteni)
Mit gondoltok a kezdeményről? Milyen növényeken érdemes elgondolkodni kezdőként ebbe a hardscape-be?
 
Kéretik savazni a következő elképzelést:
Sajnos még képet nem tudok máshogyan beilleszteni.
Szóval az van , hogy a bal felső sarkaában lévő kő nagy. Ezért azt még ketté kellene vágni, vagy lesz két kissebb, így kialakítva a bal oldalon két "lépcsőt" a jobb oldalon pedig a fa még erősen munkálatokra szorul, ebből egy mohás bonsai fa lenne egyszer a közeljövőben. Középen szeretnék egy kis dekorhomokot használni, valószínűleg elválasztónak használnék követ, amire gömbmoha lesz ragasztva. A következő növényekre gondoltam az akváriumban:
Cryptocoryne wendtii kompakt, Eleocharis parvula mini, Fissidens Fontanus ,Riccardia Chamedryfolia, Staurogyne Repens
Riccardia chemdryfolia a fára kerülne.
Nagyjából ezek az elképzelések.. mindenképpen csak alacsony növényeket szeretnék.
(A talaj itt még nincsen emelkedőre kialakítva, kéretik ettől eltekinteni)
Mit gondoltok a kezdeményről? Milyen növényeken érdemes elgondolkodni kezdőként ebbe a hardscape-be?
73283
 
Back
Oldal tetejére