• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Bocs rosszul írtam! Nitrát/foszfát akart lenni. 😬 Nálam jelenleg foszfát 0.2 Nitrát 5 mg/l, de így is van némi pontalgám egy-két növény levelén. Illetva a Sagittaria subulata levelei széle sárgásak. Viszont fejlődik és terjeszkedik. Szóval előbb belövöm a kellő tápozást, utána purigennel újrakezdem. Ezekszerint. 😁


Igen gondoltam hogy elírás de nem voltam benne biztos igy inkább kérdezek..
Valójában a 10-1-10 sem 10-1-10 , jó érték ami nálad van bár a nitrát nagyon alacsony diszkoszos aksira hajaz .. bár nemtudom milyen kh gh a vized de van pár növény ami nem szereti a túl lágy vizet .. annak ellenére hogy mindenki nyomja a lágyítsunk agyba főbe mindent dolgot .. felesleges ha nem extra kemény a víz de biztos vagyok hogy ezzel te is és sokan mások is tisztában vannak
 
Igen gondoltam hogy elírás de nem voltam benne biztos igy inkább kérdezek..
Valójában a 10-1-10 sem 10-1-10 , jó érték ami nálad van bár a nitrát nagyon alacsony diszkoszos aksira hajaz .. bár nemtudom milyen kh gh a vized de van pár növény ami nem szereti a túl lágy vizet .. annak ellenére hogy mindenki nyomja a lágyítsunk agyba főbe mindent dolgot .. felesleges ha nem extra kemény a víz de biztos vagyok hogy ezzel te is és sokan mások is tisztában vannak
Nitrát/ foszfat feljebb fog menni ma költöztetek 10 db Galaxy-t. A vizem 2/3 csap és 1/3 ro víz. Így Gh 9 Kh 6. Külön nem adok Nitrátot a macroval kapja. Brutto 60 liter, ami kb netto 55. Így adok napi 0.8 microt és 1.8 macrot, és 1 ml excelt.Tf tápot hasznalok.
 
Tehát te használsz purigent de adagolsz nitrátot mellé ( 1kg 650 literhez ? 😳, én alkalmanként talán 2 nagyon max 300 grammot használtam 1200 literhez
Mennyi nitrátom adagolsz ezt szabad tudni ?
Egy éve tettem be a purigent, es Meg nem kloroztam, mar kezd kimerulni, igy Mär egy ideje nem Kell nitratot adagolnom.
Amikor eszrevettem a Nitrathianyt akkor naponta ketszer adagoltam, 15-20mg/l-re, de 12 Oran belul eltunt a Nitrat.
A foidoszakban 5-6 het alatt fogyott el egy Fel literes El Nitro.

Hetfon erkezik 2*100 ml a harminc literesekhez. Kivancsi Leszek, hogy ott mennyi ideig Kell plisz nitratot adagolni.
 
Úgy érted Nitrát/ Foszfát ? Mert nem azt irtad , de igen 10-1-10 normálisan a "biblia " szerint az arány
Úgy gondolom ha időszakosan használja valaki de pótolja a nitrátot az nem lehet baj , vagyis akkor nem csúszhatna el az arány.. ezért is érdekel mennyi a pótlás másnál
Én teljes seachem termékcsaláddal tápozok, amiben van no3, egy héten kétszer megy bele 3-3 ml, 250g purigen van 240l akvában.
Algám nincsen csak nagyon minimális pontalga, de az is kezd visszaszorulni.
Kb 6 hete lett indítva.
 
Bekerült a purigen. A videó egy 5- 6 órás idöszakot foglal magában.

Lassú folyású külsö szüröbe került 100ml purigen, ca 30 liter víz van az akváriumban.
Ez alatt a pár óra alatt a víz sokkal tisztább lett, és az is megjegyzendö, hogy 18mg/l no3-ról, 0mg/l-re csökkel a víz nitrát szintje.

Mivel ezelött kg-s kiszerelésben vettem a purigent, és mindig szenvedtem, hogy milyen megfizethetö árú szürözsákba tegyem, és nem nagyon jártam sikerrel, ezért most a legkisebb gyárilag bezacskózott terméket vettem.
Egyrészt borzasztó büdös volt, jó párszor át kellett mosnom, és áztatnom kellett, mire a kellemetlen szaga valamelyest enyhült. Ezt a szagot a zacskózatlan purigennél nem tapasztaltam.
A másik megjegyzendö dolog, hogy az apróbb szemcsék a gyári zsákból is kifolynak.

Illetve igazán lehetne 20-30 ml-s kiszerelés is, kisebb akváriumokhoz. :rolleyes:
 
Bekerült a purigen. A videó egy 5- 6 órás idöszakot foglal magában.

Lassú folyású külsö szüröbe került 100ml purigen, ca 30 liter víz van az akváriumban.
Ez alatt a pár óra alatt a víz sokkal tisztább lett, és az is megjegyzendö, hogy 18mg/l no3-ról, 0mg/l-re csökkel a víz nitrát szintje.

Mivel ezelött kg-s kiszerelésben vettem a purigent, és mindig szenvedtem, hogy milyen megfizethetö árú szürözsákba tegyem, és nem nagyon jártam sikerrel, ezért most a legkisebb gyárilag bezacskózott terméket vettem.
Egyrészt borzasztó büdös volt, jó párszor át kellett mosnom, és áztatnom kellett, mire a kellemetlen szaga valamelyest enyhült. Ezt a szagot a zacskózatlan purigennél nem tapasztaltam.
A másik megjegyzendö dolog, hogy az apróbb szemcsék a gyári zsákból is kifolynak.

Illetve igazán lehetne 20-30 ml-s kiszerelés is, kisebb akváriumokhoz. :rolleyes:
Nekem a gyari Seachem zsakbol nem folyt ki. Csak az olcsobol. Igaz a seachem zsak meg szetszakadt:)
 
Sziasztok egy kérdésem lenne purigennel kapcsolatban,A külső szürőben melyik tálcába érdemes tenni ?Előre is köszi a segítséget.
 
Sokan azért teszik a perlon alá (vagy én pl két perlon közé), mert ha neadjisten elszakadna a purigen zsákja, nem okádja tele vele az akváriumot. 👍
Akkor ebben kiegyezhetünk és egyben teljesen kielégítő válasz az eredeti kérdésre:
Az egymást sorban követő tálcák közül a legutolsóba kell tenni.
? ;)
 
Üdv a Mestereknek!
Kérdésem,hová tudnék egy kis Purigemet elhelyezni egy OASE FiltoSmart 100 -as szűrőben? Kb 50ml-re gondoltam 30L akvához.

Válaszokat megköszönöm!
 
Üdv a Mestereknek!
Kérdésem,hová tudnék egy kis Purigemet elhelyezni egy OASE FiltoSmart 100 -as szűrőben? Kb 50ml-re gondoltam 30L akvához.

Válaszokat megköszönöm!

filtro.PNG

Szerintem a masodik szivacs melle vagy helyére jó lehet, ha eleg kicsi a zacsi meg a keramia melle is beferhet. Megvan már a szuro látod hol van hely vagy meg csak tervezed a vasarlast?
 
View attachment 95581

Szerintem a masodik szivacs melle vagy helyére jó lehet, ha eleg kicsi a zacsi meg a keramia melle is beferhet. Megvan már a szuro látod hol van hely vagy meg csak tervezed a vasarlast?
Szia! Köszönöm a tanácsot.A szűrő már több mint egy éve megy. A középső rekeszben is Mátrix van ameddig a rotorház engedi. Ide tettem a zacsit amibe a 100ml/60gramm 1/4-ét tettem mert 30L az akva. A "c" rekeszben is Matrix van és ott van még a fűtő modulja tehát oda sem nagyon passzolt.Mégegyszer köszi! Üdv!
 
A 30-as nano akváriumomban egy nagy vasfa van, 100 ml purigen van a szűrőben. A nitrátom folyamatosan 0. Csak folyékony táp megy, a növények nőnek is szépen, alga nincs, de mikor a heti mérést csinálom, a foszfát pl 0,8, a nitrát 0.
A nagy aksiba ugyanez a makró megy, ott 1:10 kb a foszfát nitrát arány (ennyi a makróban is).
Lehet, hogy a purigen "elnyeli" a nitrátot?
 
A 30-as nano akváriumomban egy nagy vasfa van, 100 ml purigen van a szűrőben. A nitrátom folyamatosan 0. Csak folyékony táp megy, a növények nőnek is szépen, alga nincs, de mikor a heti mérést csinálom, a foszfát pl 0,8, a nitrát 0.
A nagy aksiba ugyanez a makró megy, ott 1:10 kb a foszfát nitrát arány (ennyi a makróban is).
Lehet, hogy a purigen "elnyeli" a nitrátot?

13x többet használsz belőle mint a gyári ajánlás. És 3x többet mint a GA. Ilyen mértéknél akár lehet is hasonló következménye.
 
Back
Oldal tetejére