• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Sziasztok! Normális hogy a 3 hetes purigenen ilyen pirosas elszíneződés van? Még nem tapasztaltam ilyet.
 

Attachments

  • IMG_20201003_154948.jpg
    IMG_20201003_154948.jpg
    217.9 KB · Megtekintések: 46
A nyaralónkban, ahol csak kútvíz van, a kád és a zuhany is ilyen vöröses egy idő után. Milyen vizet használsz?
Ro vizet használok. Másik akvában nem tapasztaltam ilyet pedig nagyjából azonosak a körülmények. Lehet hogy a purigennel volt valami? Elég erős szaga volt mikor kibontottam, a régire nem emlékszem, hogy volt-e valami szaga.
 
Ro vizet használok. Másik akvában nem tapasztaltam ilyet pedig nagyjából azonosak a körülmények. Lehet hogy a purigennel volt valami? Elég erős szaga volt mikor kibontottam, a régire nem emlékszem, hogy volt-e valami szaga.
A Purigen mindig büdös.
Ha RO-t használsz, akkor viszont az akváriumból szed ki valamit. Dekor, alga, romlott táp, bármi lehet.
 
Sziasztok! Normális hogy a 3 hetes purigenen ilyen pirosas elszíneződés van? Még nem tapasztaltam ilyet.
Mikor indítottad az akvát?
Azért kérdem, mert a Crystal Grove indítása után volt ilyen. Pontosabban még ilyenebb.
RO, de vasfák és friss garnitalaj. Szerintem ezt vág egy kübli hypóba és tedd be a csere zacsit.
 
Mikor indítottad az akvát?
Azért kérdem, mert a Crystal Grove indítása után volt ilyen. Pontosabban még ilyenebb.
RO, de vasfák és friss garnitalaj. Szerintem ezt vág egy kübli hypóba és tedd be a csere zacsit.
5hete. Tropica táptalaj és aljzat, red moor és lávakő van az akváriumban. Visszaraktam egyenlőre, csap alatt átöblítettem a zsákba és eltűnt a pirosság. Majd 1-2 hét múlva belenézek hogy mi változik. Ha megint piros akkor megcserélem és ezt beáztatom. Köszönöm a segítségeteket!
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni purigen tisztításban Hypoval.

Milyen arányban kell alkalmazni, mennyi ideig áztatni, illetve a hypos áztatás után, milyen és mennyi öblítés szükséges hogy ismét használni tudjam.

Köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni purigen tisztításban Hypoval.

Milyen arányban kell alkalmazni, mennyi ideig áztatni, illetve a hypos áztatás után, milyen és mennyi öblítés szükséges hogy ismét használni tudjam.

Köszönöm a segítséget.

Regeneration​

Soak in a 1:1 bleach:water solution for 24 hours in a non-metallic container in a well ventilated area and away from children. Use regular 8.25% hypochlorite household bleach (non-scented, no dyes, do not use a splash-less bleach). Rinse well, then soak for 8 hours with a solution containing 4 tablespoons of Prime®, or equivalent dechlorinator per cup of water. Rinse well. For freshwater use, soak for 4 hours with a solution containing 2 tablespoons of buffer per cup of water (Discus Buffer®, Neutral Regulator®). Original color and full activity should now be restored and Purigen® is ready for reuse. Caution: some slime coat products may permanently foul Purigen® and render regeneration difficult. Do not reuse if odor of bleach/chlorine is detectable. In case of doubt, soak beads in small quantity of water and test for residual chlorine with a chlorine test kit.
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni purigen tisztításban Hypoval.

Milyen arányban kell alkalmazni, mennyi ideig áztatni, illetve a hypos áztatás után, milyen és mennyi öblítés szükséges hogy ismét használni tudjam.

Köszönöm a segítséget.
A "biztonság kedvéért" magyarul is.
Áztatás, regenerálódás:
Áztassuk be egy 1:1 arányú víz:fehérítő oldat keverékbe, és hagyjuk állni az oldatban 24 órán át. Ne fém edényt használjunk. A helység jól szellőző legyen és az oldatot tartsuk távol gyerekektől. Mossuk meg jól aztán áztassuk 8 órát egy olyan oldatban amihez klórmentesítőt/vízkezelőt adunk. Ilyenkor a szűrőközeg színe már visszaváltozik a Purigen eredeti színére. Mossuk meg az oldatban ismét. A szűrőanyag ilyenkor már kész az újrafelhasználásra. Figyeljünk rá, hogy néhány termék ideiglenesen beszennyezheti a Purigent és az újratöltése nehézkessé válhat. Ne használd újra, ha klór szagot érzel. Ilyen esetben áztassuk be egy kis vízbe és teszteljük klórteszttel a klór jelenlétét.
 
Köszi,

Esetleg olyan megoldás, amihez nem kell megvenni egyéb csodaszereket?

Magyarul is jó lesz. :)


Köszönöm
Nézd, a hypó miatt úgy gondolom, hogy elkerülhetetlen a Seachem Prime használata. Az egyfajta "biztonsági öv", nehogy állataink és növényeink kipusztuljanak a klór maradványától.
Legtöbbünknek 2 zacsi van egy akváriumra: egyik a szűrőben teszi a dolgát, a másik tisztítás után egy RO vízzel tali befőttes üvegben vár a sorára.
 
Köszi a leírást.

Esetleg ez is alkalmas a hypos áztatás után a klór mentesítésre?

Tetra Aquasafe (ez van most itthon)
 
Back
Oldal tetejére