• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segitség! Nagyon sok vas

R_win

Kertész szaki
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Vettem egy táp adagolót amit szépen beállítottam, kipróbáltam és elmentünk nyaralni.
Mikor hazaértünk, akkor látom hogy a macro adagolója szétugrott, így a 8 nap alatt csak micro és carbo ment az akváriumba. Többször cseréltem 40% vizet (Ro) de semmi változás. Ugyan nőnek a növények de mind nyakig, méregzöld alga. A no3 szint lecsökkent 1-re, a po4 0,2 (ezeket mérés után potoltam) és tegnap végre megkaptam a vas tesztet, olyan szín nincs a skálán amit mutat!
Szívesen fogadnék tanácsokat hogy mivel csökkenthetném a vas szintet!
Az aksim 360 literes amiből 54 ADA Amazonia, Ro víz visszasózva, kb. 30 hal van benne és ők jól bírják minden próbalkozásomat az alga ellen! 3db. Odyssea 2x54w lámpa világit most visszavettem csak 2. Természetesen co2 és GA tápok ajánlás szerint.
Lassan egy hónapja ez a helyzet.
Nem lila a folyadék hanem vöröses!
20190821_120110.jpg
 
1.) hígítsd a vizet tiszta RO-val először kétszeresére, és azt mérd meg. Ha még mindig vállalhatatlan színe van, akkor 3x, 5x... stb. hígítást próbálj ki.
2.) az sem kizárt, hogy a teszt ment tönkre, ezt egy másik teszttel tudnád igazolni.
 
5ml akva vízbe kell 5 cseppet tenni a teszt szerint. Ha csak 1 cseppet teszek 5ml-be akkor kezd értékelhető szint adni, kb. 0.4 ami még mindig sok
 
5ml akva vízbe kell 5 cseppet tenni a teszt szerint. Ha csak 1 cseppet teszek 5ml-be akkor kezd értékelhető szint adni, kb. 0.4 ami még mindig sok

A hígítás nem ezt jelenti :) A tesztet úgy kell végrehajtani, ahogy le van írva: 5 ml mintába 5 cseppet. De az 5 ml mintát úgy csináld, hogy fogsz pl. 10 ml akváriumvizet, és hozzáadsz 40 ml RO-vizet egy tiszta edényben, majd az elegyet homogénre kevered, és ebből veszed ki az 5 ml mintát, amit vizsgálsz. Az így kapott végeredményt meg kell szorozni öttel.
 
Igen, a használati is ezt írja, de ha a vízmintát higítom 5x akkor még mindig a 1,5 a legközelebb eső és azóta már cseréltem 40% ro vizet az aksiban. Ha mégjobban akarom higítani akkor 10ml akvavíz 90ml ro es 10 kell szorozni? Szeretnek egy jól látható értéket! Vagy nem jó a vas csepp? Tegnap bontottam ki.20190821_153641.jpg
 
Utoljára módosított:
Megcsináltam a tesztet 10ml akva víz, 90ml ro víz és ha ebből veszek ki 5ml és abba cseppentek 5 cseppet akkor ugyan azt a szint kapom mint az előző higításnál. Nem jó a csepp teszt?
 
Megcsináltam a tesztet 10ml akva víz, 90ml ro víz és ha ebből veszek ki 5ml és abba cseppentek 5 cseppet akkor ugyan azt a szint kapom mint az előző higításnál. Nem jó a csepp teszt?

Biztos h rossz a teszt. Ha nagyon akarjuk ki lehetne számítani, hogy abból H mennyi tápoldat ment bele, mennyi a vas elméleti mennyisége, de szükségtelennek érzem.
 
Biztos h rossz a teszt. Ha nagyon akarjuk ki lehetne számítani, hogy abból H mennyi tápoldat ment bele, mennyi a vas elméleti mennyisége, de szükségtelennek érzem.
Holnap kicseréltetem a tesztet.
 
FAQ
Wenn ich mein Aquariumwasser teste, zeigt mir der Fe-Test (Eisen-Test) eine leicht "gelbe" Verfärbung an. Auf keinen Fall eine Farbe (zartrose bis violett) aus der Vergleichstabelle.
Die leicht gelbe Verfärbung deutet an, dass die Reagenz des JBL Fe Tests nicht mehr in Ordnung ist. In den niedrigen Auflösungen müssen Sie daher mit Fehlmessungen rechnen. Bei deutlicher Überdosierung des Düngers zeigt der Test dann natürlich noch Eisen an, jedoch sind die Werte nicht mehr einer Farbe auf der Skala zuzuordnen.
Tehát bár nem lilán de a tónus mutatja a teszt eredményét, minél sötétebb annál több a vas.
Screenshot_20190821-221041_Chrome.jpg
 
Kipróbáltam. Működik. Az utolsó a mért értékem.
View attachment 80111
Sajnos a JBL tesztekkel én is sokat szívtam.
Megromlanak, sokszor értékelhetetlen a színük, némelyik nagyon pontatlan.
Régebben Sera cseppteszteket használtam. Azokkal nem volt semmi gond és a használatuk is egyszerűbb. Most is ezekhez tértem vissza és tökéletesen működnek, még a régiek is, pedig azoknak már lejárt a szavatosságuk.
Egyébként a tiszta RO vizet mérted már? Ha annál is elszíneződik, akkor biztosan rossz a teszt.
 
Sajnos a JBL tesztekkel én is sokat szívtam.
Megromlanak, sokszor értékelhetetlen a színük, némelyik nagyon pontatlan.
Régebben Sera cseppteszteket használtam. Azokkal nem volt semmi gond és a használatuk is egyszerűbb. Most is ezekhez tértem vissza és tökéletesen működnek, még a régiek is, pedig azoknak már lejárt a szavatosságuk.
Egyébként a tiszta RO vizet mérted már? Ha annál is elszíneződik, akkor biztosan rossz a teszt.
Sera csepptesztet még nem használtam de a tapasztalatod alapján áttérek arra ha ezek kifogynak. Nem olcsók ezek a tesztek 4e felett van az áruk, ezért a pénzért elvárható lenne hogy jól működjenek és hogy ne romoljon meg.
Köszönöm az infót! Kipróbálom ma, mit mutat a Ro víz.
 
Back
Oldal tetejére