• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Skimmerek

Ezt nem igazán értem. A plexi nehezebb a víznél. Ha kiszívod a levegőszoknyát, annak elégnek kellene lenni.
Azt írta, hogy ha kiveszi alóla a levegőt, akkor sem az igazi. Egy picit még nyomni kell lefelé.
Mondjuk az furcsa, hogy ha alul lefojtja akkor sem megy rendesen.
@Varga Szabolcs nem lehet, hogy félre értelmezed a rendesen működik fogalmát. Nagyon keveset kell csak a réseknek a víz alá süllyednie. Csak a felső 1mm-es réteget kell magába szívnia. Akkor fogja igazán jól tisztítani a felszínt.
Nem tudom milyen felszínmozgásod, van, de ha egy kis halkaját szósz a szkimmer környékére, akkor beszívja magába?
 
A probléma a következő lépés lesz (0,5 - 1 éven belül), amikor a többi cég működését valamilyen rendelettel ellehetetleníti a kormány.
......

Nem akarok ötleteket adni, de ez várható lépésről-lépésre:
1. vízinövényeket csak magyar termelőktől vásárolhatnak a kereskedők, különben
2. az importot +100% különadó terheli (+100% VÁM +áfa, ha az UE-n kívüli országból érkezne a Rotala)
3. aki nem Fejér (vár)megye lankáiról vásárolja a vízinövényeket, azt további 50%-os környezetterhelési adót fizet
4. aki nem Fejér (vár)megye meghatározott településéről vásárolja a garantáltam GMO mentes vízinövényeket, az... annak annyi. :censored:

Ha nem is pont így, de a folyamat elindult. Áprilistól lép életbe.
 
Ha nem is pont így, de a folyamat elindult. Áprilistól lép életbe.
O.T.
A hideg végigfut a hátamon, ha arra gondolok, hogy úgy emlékezik majd rám az utókor, mint Nostredamus II.
 
Utoljára módosított:
A csehektől már régóta útlevéllel jönnek a növények.
A nostredamus titulushoz még picit gyúrni kell. :)
 
Ha nem is pont így, de a folyamat elindult. Áprilistól lép életbe.
Csak hazai bányából származó kavics kerülhet akváriumba és nem mondom ki bányájából kitermeltet lehet csak forgalmazni.
 
Ilyen esetben van az, hogy súly kell rá. Valami fém gyűrűt vagy egyéb fém szalagot próbálnék applikálni a koronára, hogy jobban nyomja le!

A chihi szkimmerrel én pl teljesen meg vagyok elégedve ilyen szempontból. És ugyan nem a lefolyást segítendő (hanem garnéla védelem miatt), de került egy fém gyűrű a szkimmerre. Ez egy picit lejebb nyomja és még jobban segíti is a lefolyást, de nélküle sem volt gondom. Ahogy nézem ennek kicsit nagyobbak a hézagok a korona "fogai" között.

1111.jpg
 

Attachments

  • 53523616292_182c9579ee_b.jpg
    53523616292_182c9579ee_b.jpg
    87.3 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére